Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witajcie dziewczyny. Dawno się nie odzywałam, ale miałam przejściowe problemy z ciążą i nie chciałam zasiewać na forum nieprzyjemnych myśli. Teraz jest już wszystko w porządku. W środę byłam na usg genetycznym. Maluch rozwija się doskonale, 55mm, serduszko zdrowo pika, każda rączka po pięć paluszków, żołądek, pęcherz, mózg- wszystko na miejscu, przezierność karkowa 1,5mm, kość nosowa widoczna. Ryzyko wad genetycznych minimalne. Mały tak skakał, że badanie trwało 20 minut, bo ciężko było zrobić Dopplera przepływów krwi. Dostałam nagranie na płycie. A między nóżkami tak mu się majta słodko. Lekarz mówi, że to zarówno może być siusiak jak i łechtaczka, ale coś mi się widzi, że to chłopak. Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migrena - mojemu na płytce też cos dyndało, ale nie był dostatecznie dobrze obrócony ten maluszek zeby powiedziec kto to. ale nie nalegam - przy I ciązy nie chciałam wiedzieć do końca. Poza tym chyba dzis aura jest do bani bo głowa mnie pobolewaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:D ja chcę znać płeć jak tylko będzie to możliwe:D bardzo, bardzo, bardzo marzę o dziewczynce cały czas, ale najważniejsze, żeby było zdrowe, płeć tak naprawdę jest nieważna:) dzis wizyta u lekarza, pewnie znowu dostane skierowanie na badanie krwi, moczu itd ogólnie jest całkiem ok, wczoraj zauważyłam, że dopadają mnie mdłości kiedy jestem głodna:o mam nadzieję, że niebawem znikną one zupełnie. pozdraaawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni Ciebie dziś głowa boli, a mnie coś przez ostatnie 2 dni bolała, ale to pewnie przez ciśnienie... We wtorek mam usg genetyczne, nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że będzie wszystko ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien, na pewno będzie.. trzeba być dobrej myśli:))) ja mam badanie w środę: nie mogę się doczekać idę z pozytywnym nastawieniem, musi być dobrze:))))) następne badanie tego typu to chyba połówkowe ok 20tyg.( poprawcie mnie jeśli się mylę) wtedy poznamy płeć :D czyli jak dla mnie jeszcze ok 6-7 tygodni czekania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Poza tym chyba dzis aura jest do bani " chyba tak. Ja dzisiaj beczę od samego rana. Przeprowadziłam poważną rozmowę ze starszym synem, on jest już w takim wieku, że uczyć mu się za bardzo nie chce, a tu za chwilę trzeba składać papiery do gimnazjum. Martwię się o tego dzieciaka, żeby sobie z głupoty życia nie zmarnował, a mój K. tego nie rozumie. Powiedział, że to "żałosne", jak matka załamuje ręce nad niesfornym synem i "Ballada o Januszku" tak w ogóle (starsze forowiczki pewnie pamiętają). No i teraz wszyscy sobie poszli, a ja siedzę i ryczę. Za oknem ciemno i pada i nic się nie chce. Najchętniej zaszyłabym się w łóżku z książką i dzbankiem dobrej herbaty, a tu trza do tyrki zasuwać :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelope też idę z pozytywnym nastawieniem, my chyba jesteśmy na podobnym etapie ciąży nie?? Będzie dobrze bo musi być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam tabelkę, któraś z dziewczyn ostatnio o nią pytała :) elcia1984.........Ela..........25........Londyn.......... 01.05/ tydzień 8 ad888888.........Ada........22........Pszczyna........01. 05 annjaa............Ania........28........Gdańsk.......... 03.05/ tydzień 7 PaulinaKiss.......Paulina....23........Kraków........... 4 .05./tydzień w stopce kaka80............Kaśka..... 30....... Kraków.......... 05.05/ tydzień 7 ENI_35............ANETA.....35........BIELSKO-BIAŁA..05- 05-2011/8 tydz Znów_mama......Alicja......32........Poznań..........06 .05 bunia3..........................30.......Toruń.......... ..08.05 Asiula1381........Asia........28.......Skarżysko........ 08.05 masterek28......Ania.........27.......Bielsko-Biała....1 2.05 patixxx...........Patrycja....23.......Belgia............ 13.05 asia76............Asia..........34.......Poznań....... ...18.05 Agnes..............Agnieszka..27......Szwecja.........tp. 20 maj aleksandria88....Olka........22.......Ruda Śląska......23.05 Migrena73........Monika.....37........Warszawa.......24.0 Lorien.............Beata......23........Kraków.......... .25.05 Pigula1111........Edyta......31........USA............... .28.05 maryla86 ........Maryla......24........Zachodniopomorskie 30.05 moniasky80......Monia........30.......Mazury...........30 .05 Justynka_87.....Justyna.....23........Nad morzem....31.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! ja jestem niesamowicie ciekawa płci dziecka, chciałabym ją poznać jak najszybciej, ale na poprzednim USG jeszcze nic nie było widać, moze uda się przy następnym, ale to dopiero za 2 tyg około... Pozdrawiam Was! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien ja jestem dokładnie na dziś 11tydzień 6 dzień. dopisałam się, zaraz wychodzę do lekarza;) elcia1984.........Ela..........25........Londyn.......... 01.05/ tydzień 8 ad888888.........Ada........22........Pszczyna........01. 05 annjaa............Ania........28........Gdańsk.......... 03.05/ tydzień 7 PaulinaKiss.......Paulina....23........Kraków........... 4 .05./tydzień w stopce kaka80............Kaśka..... 30....... Kraków.......... 05.05/ tydzień 7 ENI_35............ANETA.....35........BIELSKO-BIAŁA..05- 05-2011/8 tydz Znów_mama......Alicja......32........Poznań..........06 .05 bunia3..........................30.......Toruń.......... ..08.05 Asiula1381........Asia........28.......Skarżysko........ 08.05 masterek28......Ania.........27.......Bielsko-Biała....1 2.05 patixxx...........Patrycja....23.......Belgia............ 13.05 asia76............Asia..........34.......Poznań....... ...18.05 Agnes..............Agnieszka..27......Szwecja.........tp. 20 maj penelopa kruz....Ania.........26......śląskie............21.05 aleksandria88....Olka........22.......Ruda Śląska......23.05 Migrena73........Monika.....37........Warszawa.......24.0 Lorien.............Beata......23........Kraków.......... .25.05 Pigula1111........Edyta......31........USA............... .28.05 maryla86 ........Maryla......24........Zachodniopomorskie 30.05 moniasky80......Monia........30.......Mazury...........30 .05 Justynka_87.....Justyna.....23........Nad morzem....31.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów mamo dokładnie wiem o czym piszesz. Mój syn też w tym samym wieku i też najchętniej siedziałby z kolegami przed komputerem, a nauka na ostatnim miejscu. I też ciągle mu tłumaczę, że zamiatanie ulic to nie najlepsze zajęcie dla inteligentnego chłopaka, ale cóż...chyba taki wiek. Ja w pierwszej ciąży nie znałam płci, bo chciałam mieć niespodziankę, chociaż czułam, że będzie chłopiec. Potem dwie dziewuszki. Teraz też chciałabym córkę, ale wygląda z usg na syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elcia1984.........Ela..........25........Londyn.......... 01.05/ tydzień 8 ad888888.........Ada........22........Pszczyna........01. 05 annjaa............Ania........28........Gdańsk.......... 03.05/ tydzień 7 PaulinaKiss.......Paulina....23........Kraków........... 4 .05./tydzień w stopce kaka80............Kaśka..... 30....... Kraków.......... 05.05/ tydzień 7 ENI_35............ANETA.....35........BIELSKO-BIAŁA..05- 05-2011/8 tydz Znów_mama......Alicja......32........Poznań..........06 .05 bunia3..........................30.......Toruń.......... ..08.05 Asiula1381........Asia........28.......Skarżysko........ 08.05 masterek28......Ania.........27.......Bielsko-Biała....1 2.05 patixxx...........Patrycja....23.......Belgia............ 13.05 asia76............Asia..........34.......Poznań....... ...18.05 Agnes..............Agnieszka..27......Szwecja.........tp. 20 maj penelopa kruz....Ania.........26......śląskie............21.05 aleksandria88....Olka........22.......Ruda Śląska......23.05 Migrena73........Monika.....37........Warszawa.......24.05 Lorien.............Beata......23........Kraków.......... .25.05 Pigula1111........Edyta......31........USA............... .28.05 maryla86 ........Maryla......24........Zachodniopomorskie 30.05 moniasky80......Monia........30.......Mazury...........30 .05 Justynka_87.....Justyna.....23........Nad morzem....31.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZNÓW MAMO - głowa do góry. Moja karolina jest w I gimnazjum. Do tej pory w szkole podstawowej świadectwa z paskiem, teraz wielka przepaśc - DOSŁOWNIE. Nauczycieli na nowo trzeba sobie zjednac, nauki jest tyle, ze gdyby nie internet to zagłada narodu - ale nauczyciele nie uznaja zadań z netu i klapa - po bibiotekach siedzi. Poza tym gra w zawodowej lidze siatkówki i tańczy hip-hop. Tak więc zycie ma w biegu - ale ja tez tłumaczyłam swojej - jak to wszystko poukładać aby nie zwariowac. trzeba mieć schemat nauki, zabawy i obowiązków. za m-c wprowadzamy sie do naszego ukochanego nowego domku - znowu bedzie sajgon. JEŻU MALUSIENKI - szok. tak więc rozmawiaj z synem - bo to wazne. Lorien - glowa boli coraz mocniej - chyba kawa mi pomoże, bo żadnych leków nie biorę oprocz witamin. POza tym wsiom oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni wypij kawę na pewno coś pomoże, ja chyba też zacznę sobie pić 1 dziennie może już mnie nie będzie dorzucać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w zeszłym tygodniu walczyłam z okropnymi bólami głowy. Po trzech dniach dałam za wygraną i wzięłam 1 Apap. Na szczęście przeszło. Choć też wystrzegam się leków jak mogę, poza tymi, które oczywiście muszę brać i witaminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no musze sobie zrobić - ale czytałam kiedys jakąś książke i pisało ze nabiał pomaga na lekkei bóle glowy - więc zjadłam serek wiejski - no kochane i albo to sugestia albo działa to - przestała mnie bolec . Jupi - ale i tak kawe ide sobie zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elcia1984.........Ela..........25........Londyn.......... 01.05/ tydzień 8 ad888888.........Ada........22........Pszczyna........01. 05 annjaa............Ania........28........Gdańsk.......... 03.05/ tydzień 7 PaulinaKiss.......Paulina....23........Kraków........... 4 .05./tydzień w stopce kaka80............Kaśka..... 30....... Kraków.......... 05.05/ tydzień 7 ENI_35............ANETA.....35........BIELSKO-BIAŁA..05- 05-2011/8 tydz Znów_mama......Alicja......32........Poznań..........06 .05 bunia3..........................30.......Toruń.......... ..08.05 Asiula1381........Asia........28.......Skarżysko........ 08.05 Kankuun..........Dorota.....32.......UK.................12.05. masterek28......Ania.........27.......Bielsko-Biała....1 2.05 patixxx...........Patrycja....23.......Belgia............ 13.05 asia76............Asia..........34.......Poznań....... ...18.05 Agnes..............Agnieszka..27......Szwecja.........tp. 20 maj penelopa kruz....Ania.........26......śląskie............21.05 aleksandria88....Olka........22.......Ruda Śląska......23.05 Migrena73........Monika.....37........Warszawa.......24.0 5 Lorien.............Beata......23........Kraków.......... .25.05 Pigula1111........Edyta......31........USA............... .28.05 maryla86 ........Maryla......24........Zachodniopomorskie 30.05 moniasky80......Monia........30.......Mazury...........30 .05 Justynka_87.....Justyna.....23........Nad morzem....31.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni - mi położna mówiła, że w razie bólu głowy należe ograniczyć kawę, sery itp.. Ja przez miesiąc nie piłam kawy, bo mnie odrzucało, teraz piję delikatne cappucino. Czy piłam kawę czy nie - głowa i tak mnie boli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KANKUN - NO WIDZISZ . TAK ŹLE I TAK NIEDOBRZE. wYSKOCZYŁAM TERAZ Z PRACY NA DELIKATNY OBIAD - CHOLERA DZIS PIĄTEK A JA MIĘSKO. HIHIIHHI jednak musze kawe, ból głowy mam delikatny, ale upierdliwy. Myslałam ze jak mnie przed tem przestała bolec to juz tak będzie - a tutaj - chwilka spokoju i juz to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam:D wszystko jest git, dostałam skierowania tak jak myślałam na badania moczu,krwi i antygeny i coś tam jeszcze:D niestety bez USG bo to NFZ:( tak szczerze mówiąc to nie wiem jak dziewczyny to wytrzymują, jeśli chodzą tylko na NFZ i nie robią tych dodatkowych badań i USG mają 3x ,podziwiam, ja już normalnie nie mogę się doczekać środy taaaaaaaaak bardzo:))))) co do kawy mam koleżankę, której lekarz zalecił wręcz jedną kawe dziennie mieloną! z expressu!uwierzyłybyście? ja piję (1x dziennie) rozpuszczalną jedną łyżeczkę z mlekiem bez cukru:D bez przesady nie popadajmy w skrajności, od jednej kawy nic się nie stanie:D Umyłabym okna, ale to ponoć niewskazane, nie wiem ile w tym prawdy;/ jak miło mieć wolny dzionek :))))) dziewczyny co sądzicie o kupowaniu ubranek dla dzieci w używanej odzieży? (pyt. na rozkręcenie tematu jeszcze bardziej ) ;) bo ja sobie myślę, że oprócz bodziaków chyba byłabym skłonna kupić całą resztę, tym bardziej, że dzieciątko taaaak szybko rosnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, JaTuska no to szansa ze sie cos pouklada.. :) ale tak jak dziewczyny podpowiadaja nie za szybko odpuszczaj facetowi :) niech sie troche potrudzi :))) Hehe no i nie martw sie napewno na USG dzidzius spal :))) przeciez serce bije to dla nas znak :))) Ja dzis bylam tylko oddac mocz na kolejne badania, bo mialam miesiac temu jakies pojedyncze bakterie.. W poniedzialek mam wizyte u gina a za tydzien w piatek kolejne USG :) Widze ze Wam tez ta pogoda doskwiera... ja jestem strasznie senna :/ ale na szczescie glowa nie boli :))))) Pozdrawiam Dopisalam sie :) elcia1984.........Ela..........25........Londyn.............01.05/ tydzień 8 ad888888..........Ada..........22........Pszczyna...........01. 05 annjaa............Ania.........28........Gdańsk.............03.05/ tydzień 7 PaulinaKiss.......Paulina......23........Kraków.............04 .05./tydzień w stopce kaka80............Kaśka..... ..30....... Kraków.............05.05/ tydzień 7 ENI_35............ANETA........35........BIELSKO-BIAŁA......05.05.2011/8 tydz Znów_mama.........Alicja.......32........Poznań.............06.05 bunia3.........................30........Toruń..............08.05 Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko..........08.05 Kankuun...........Dorota.......32........UK.................12.05. masterek28........Ania.........27........Bielsko-Biała......12.05 patixxx...........Patrycja.....23........Belgia.............13.05 asia76............Asia.........34........Poznań.............18.05 Trelevinaaa.......Ewelina......26........kujawsko-pomorsk...19.05 Agnes.............Agnieszka....27........Szwecja............20.05 penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie............21.05 aleksandria88.....Olka.........22........Ruda Śląska........23.05 Migrena73.........Monika.......37........Warszawa...........24.05 Lorien............Beata........23........Kraków.............25.05 Pigula1111........Edyta........31........USA................28.05 maryla86 .........Maryla.......24........Zachodniopomorskie.30.05 moniasky80........Monia........30........Mazury.............30.05 Justynka_87.......Justyna......23........Nad morzem.........31.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa - co do używanych ubranek: moim zdaniem jest to OK, sama kupuję, ale oprócz rzeczy ''bieliźnianych'' takich przy ciele, typu właśnie body, śpiochy, rajstopki itp.. Pozostałe - jak spodenki, sweterki, kurteczki - moim zdaniem jak najbardziej OK. Oczywiście piorę wszystko najpierw w proszku z odplamiaczem, potem jeszcze raz w ''dzieciowym'' proszku no i prasuję. Pamiętajmy, że takie maluszki nie ponoszą tego za długo, w sensie: ileż to dziecko przed naszym maluchem mogło mieć razy załozone dany sweterek czy spodenki? Dzieci rosną megaszybko, poza tym mówimy o dzieciach nieraczkujących i tym bardziej niechodzących, a więc nie mających możliwości tak naprawdę zniszczyć ich. Ale to moje zdanie. Rozumiem też mamy, które chcą mieć dla swoich pociech wszystko nowiutkie, świeżutkie i pachnące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopka widzisz mowilam ze tak jest z NFZ tylko 3 USG ok11-13tydz potem kolo 20 i po 30 tyg Ja rozpracowalam sobie juz na to system, niedaleko mojego miasta przyjmuje lekarz a dokladniej radiolog zajmuje sie tylko USG itp i do niego bede jezdzic na USG a do lekarza z NFZ swoja droga. Lekarz fantastyczny potrafi godzine opowiadac o dziecku jak sie rozwija co robi i zmierzyc kazdy paluszek :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelope z tymi oknami to chodzi o to, żebyś się nie przemęczała i nie trzymała zbyt długo rąk w górze. Co do ubranek kupowanych w odzieżach używanych to czemu nie, tam też się znajdzie ładne ubranka, wiadomo, że trzeba je wyprać wyprasować itp. Ale na odzieży czasem i nawet dla siebie możemy znaleźć coś extra. Niekiedy nawet markowe ciuchy dużo taniej niż w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisalam sie i ja :) Dzis zaczynamy 14 tydzien :) niestety jak wiekszosc z Was z bolem glowy. Ale napije sie kawki i mam nadzieje, ze przejdzie :) MAJ 2011 :) elcia1984.........Ela..........25......Londyn...................01.05 ad888888........Ada..........22......Pszczyna................01. 05 annjaa............Ania.........28......Gdańsk...................03.05 PaulinaKiss.......Paulina......23.....Kraków...................04 .05 kaka80............Kaśka......30....... Kraków..................05.05 ENI_35.........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.............05.05 Znów_mama......Alicja.......32........Poznań.................06.05 bunia3...........................30........Toruń.......... ........08.05 Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko...... .......08.05 jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn.................09.05 Kankuun...........Dorota.....32........UK.............. ........12.05. masterek28........Ania........27........Bielsko-Biała.. .......12.05 patixxx...........Patrycja....23........Belgia...................13.05 asia76............Asia...........34........Poznań......... .......18.05 Trelevinaaa.......Ewelina......26........kujawsko-pom ......19.05 Agnes.............Agnieszka....27........Szwecja......... .....20.05 penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie.................21.05 aleksandria88.....Olka.........22........Ruda Śląska...........23.05 Migrena73.........Monika.......37........Warszawa...........24.05 Lorien............Beata........23..........Kraków................25.05 Pigula1111........Edyta........31........USA............. ........28.05 maryla86 .........Maryla.......24........Zachodniopomorskie.30.05 moniasky80........Monia........30........Mazury.......... .....30.05 Justynka_87.......Justyna......23........Nad morzem.........31.05 staralam sie troszke poukladac - nerwica natrectw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ciuszkow z 'ciuchaczy' wlasnie to czemu nie, przeciez nawet jak sie dostaje ubranka od znajomych po ich dziedziaczkach to tez nie nowe, wazne zeby dobrze wyprac i wyprasowac. z jednej strony to juz chcialabym biegac po sklepach i zaczac kupowac ciuszki, lozeczko, ale... powstrzymuje sie jeszcze :) mysle, ze tak kolo nowego roku zaczne powolutku cos kupowac, zeby nie wszytsko na raz pozniej. Poki co znajoma ma dla mnie juz piekna kolyske i hustawke, cala reszte musze kupic od ubranek, kosmetykow poczynajac na wozku konczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie co do ciuszków używanych : osobiście nigdy nie kupowałam, ale teraz widze, ze koleżanki tam kupuja i gatunek tych ubranek jest super - nie rozciagaja się i np. bawełna jest miekka i bez domieszek. Moja Karoline ubrał mój tata - z USA posyłał co się dalo ( nowe) od ciuchów po zabawki i wózki. Teraz to wszystko juz ma innych właścicieli, bo kto by sie spodziewał mieć ponownie maluszka po 13 latach przerwy - hihihiihiihi. No kto. Teraz juz chyba chetnie popatrze na te uzywane ciuszki, bo jak mam kupowac nowe - to - hmmmmmmmm nie bedzie tak łatwo kasowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie - wszystko co nowe takie sliczne i kolorowe, ale... cenowo to porazka. Pamietam jak 2 lata temu bylam w pl i mojemu bratu urodzila sie córcia, wtedy jak uslyszalam, ze za wozek 3w1 + fotelik samochodowy zaplacil ponad 2 tys zl to muslalam, ze sie przewroce. a w sklepach, sukieneczka na 0-3 msc okolo 100 zl ;/ do 'ciuchaczy' jak do tej pory wchodzilam kupowac ksiazki i cd z muzyka bo w ksiegarniach strasznie drogo a czytam b duzo, ale nie raz rzucaly sie w oczy fajne ubranka, chyba trzeba uwazniej sie zaczac przygladac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×