Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość nikita152
Hej chętnie do was dołączę. Dziewczynki mam takie pytanie, czy wy ez nie macie apetytu wszytsko w siebie wduszacie na siłe. Czy to moze byc grozne co na to poradzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita ja mam to samo i nie zmuszam się do jedzenia tego, na co nie mam ochoty, chociaż na szczęście mam apetyt na owoce więc jakoś uzupełniam niedobory witamin, ale ostatnio to bym same fast foody jadła niestety :-( domowe obiadki mi nie smakują wcale a już o gotowaniu czegokolwiek to w ogóle nie ma mowy .. biedny ten mój mąż teraz ....heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_pelaga
ja nie mam apetytu w ogole :-/ miesa nie jem od 2 miesiecy, ale za to staram sie jesc ciemne pieczywo, warzywa, owoce, nabial (sery i jogurty, bo mleka nigdy nie lubilam). Nie moge sie przemoc, jem malo i jestem niby ciagle glodna, ale jakos mi nie wchodzi jedzenie. Jestem w 14 tc i poki co waga stoi w miejscu. Lekarz kaze sie przemoc i jesc mieso, ale co jak NIE MOGE? mysle, ze przepisze mi jakies witaminy, a szczegolnie zelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, u mnie wszystko w porządku. Leżałam na tej leżance i z ulga przyjmowałam stwierdzenia: "w normie, w normie, w normie...". Przezierność 1,7, kość nosowa widoczna, zastawka prawidłowa, przepływy w normie:-) Dzidziuś ma 65 mm i wierci się strasznie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu mama- wiedziałam że tak będzie :) Super, także już możesz spokojnie cieszyć się ciążą :) Ciekawe co u Eni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znow_mama gratulacje :-)))))) super że wszystko jest dobrze, Eni odezwij się jak u Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów_mama, super wiadomości:) Eni, czekamy na podobne od Ciebie kochana! A ja wizyta za tydzień i jeden dzień, jeszcze tyyyle czekania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO KOCHANE DZIĘKUJE ZE CZEKACIE NA MNIE TEŻ. tO WSPANIALE TAK SIĘ TRZYMAC RAZEM. ZNÓW_MAMO - SUPER WIADOMOŚCI. NIC TAK NIE CIESZY jak takie wiadomości. No ja tez mam takie. wszystko wporządku. Przegroda, serducho i przepływ kwi - super. Nagrałam sobie płytke i oglądam ją co chwilkę ( hihihi), noi miedzy nogami cos dynda małego, lekarz powiedział ze na 60% to chłopak, ale jest jeszcze za mało czasu aby stwierdzić już napewno. Ma 63mm + nóżki bo maluszek choc wiercił się bardzo i kopał nie mógl go zmierzyc idealnie całego. Ale to 4D jest super. Maluszek robił rękami dziwne ruchy, zasłaniał swoje narzady aby nie zobaczyć, potem po głowie sie skrobał - śmiesznie to wyglądało. Polecam mamulki sobie taką płytke zachować. Poza tym uffffffffff wszystko dobrze, Zadnych dolegliwości, mdłości - piersi juz wogole nie bolą tylko rosną. Przybyło mi 3 kg, ale gdyby nie slodkości miałabym mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eni cudownie :) naprawdę!!!! strasznie się cieszę, że wszystko jest OK.:D powiedz mi czy robili Ci jeszcze jakieś badanie z krwi?na które trzeba czekać tzn na wynik ok 10dni? ? czy tylko to usg??? Ja niestety do swoich badań prenatalnych mam 2 tygodnie, nie wiem jak to wytrzymam:P już chciałabym zobaczyć co tam się dzieje, na ost. usg tylko można było serduszko zobaczyć i nic więcej :) Kurcze, ale Wam fajnie;))))) U mnie w miarę OK, chociaż mam takie mdłości, że wiecznie spóźniam się do pracy przez to:o do tego jakieś zatwardzenie mnie dopadło:o a nigdy nie miałam z tym problemów, zresztą nie jem nic takiego po czym mogłabym je mieć, więc pije activie. ehhh. Pozdrawiam Was, mogę dopisać się do tabelki??? gdzie ona jest bo jakoś straciła mi się z oczu ;) Chyba przeniosę się na ten topik bo Mój zamarł;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopko - miałam tylko USG. Badanie kwi robiłam ale dla siebie raczej. Wyniki mam bardzo dobre, nawet cukier odziwoooo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspaniale, że z dzidziami wszystko ok! :D ja mam dopiero 18listopada wizytę - tyle czasu jeszcze... wczoraj mały sukces , dopiero wieczorem źle sie czułam i nawet wypiłam słabiutką kawe :) Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krew to i ja robiłam, wyniki też mam b. dobre:) ale moja znajoma przy tym badaniu własnie robiła jeszcze badanie krwi na coś tam.. i na te wyniki czeka się 10dni, jak się dowiem dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny-ja Was czytam, ale odzywam sie rzadko...jakiegoś doła mam w tej ciąży. nas też wszystko dobrze-tzn w normie:) Dziewczyny-po usg -napiszcie jakie tętno miały wasze dzieci? i jakie sa normy dl a12-13 tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa, to badanie to pewnie test PAPP-A. Ten test ocenia, czy jesteś w grupie podwyższonego ryzyka urodzenia dziecka z zespołem Downa, zespołem Edwardsa i zespołem Patau. Ja go nie robię, wyniki usg genetycznego mam w porządku, nie ma co się niepotrzebnie stresować. Hajstra -u mnie według wczorajszego badania: akcja serca - 155 u/min., dla wieku ciążowego na podstawie CRL to piąty centyl. Mam taką siatkę centylową, ale ona bierze pod uwagę wielkość zarodka, a nie tydzień ciąży. Dla CRL 63-68 mm mediana wynosi około 165 u/min. Zakres jest pomiędzy 155, a 175. Tak około:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów_mama- tak, tak o to mi chodziło. czyli jeśli to usg wyjdzie OK, to nie ma co się spinać i robić tego badania? Mam jeszcze jedno pytanie. czy osoby które mają skierowanie na takie badanie na NFZ (czyli za free) są obsługiwane nie wiem jak to napisać słabiej? bez zdjęć, płyt itd? na gorszym sprzęcie? czy nie ma to znaczenia czy ktoś ma skierowanie czy płaci np 250zł obsługa jest taka sama.? bo eni dostała i zdjęcia i płytkę i napisała, że wszystko było super widać i w ogóle. a znajoma co miała skierowanie dostała 4 zdjęcia na których nie było widać kompletnie nic, o płytce nie było mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PŁACIŁAM PRYWATNIE 200 ZŁ I DOSTAŁAM 4 ZDJĘCIA I PŁYTKE Z FILMIKIEM OK 20 MIN. WSZYSTKO DOKŁADNIE WIDAC. Na fundusz nawet nie pytałam gdzie można za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo, żeby dostać skierowanie z NFZ trzeba mieć najpierw wskazania do tego, inaczej nie ma możliwości, ja mam swojego znajomego lekarza i nie dało rady, żeby załatwić bo Oni muszą mieć dokumenty potwierdzające wskazanie. także trzeba płacić. ale wolę płacić nić mieć wskazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów_Mama-dzieki za info:) U mnie tętno podobne(u Malca)-a wydawało mi sie ,ze to wysokie;) A u Ciebie Eni-jak szybko biło serce Maluszkowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) mam do sprzedania dwie paczki DUPHASTONU data ważności 2015. Zostały mi z czasu ciąży jesli by była któras zainteresowana piszcie na maila caarion@wp.pl kupiłam za 45zł paczke sprzedam za 30zł ;) a ponadto na ukcjach mam koszule ciążowe, pasy ciążowe ze ślicznymi stópkami , super nowy rożek, UBRANKO DO CHRZTU dla dziewczynki itp. podaję stronkę może któraś skorzysta:) http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10836940 powodzenia wam życzę i zdrowych maluszków:) 20 sierpień 2010 Natalia ❤️ Esculap www.garnek.pl/kasi87a 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a własnie przeciez moge pić kawę - jedna ale mogę. Juz ide sobie zrobić - ale rarytasik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowe mamusie mam pytanie nie przeraza was porod??? myslicie ze porod w wodzie jest mniej bolesny?? jestem w 11tc, ale mysl o porodzie mrozi mi krew w zylach...brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na razie się nad tym nie zastanawiam, w końcu tyle kobiet to przeżyło, przeżyje i ja:)i Wy też. w wodzie chyba i lepiej, ale mało który szpital oferuje możliwość takiego porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Przerażać się można. Tylko tyle zostało czasu nie cofniesz i tak będziesz musiała urodzić. Niestety jest to bolesny proces ale na szczęście krótkotrwały, więc głowa do góry. Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski;) Nic nie pisałam ostatnio, ale czytam wszystkie posty;) Gratuluję,że dzieciaczki są w dobrej formie. Ja wczoraj miałam również usg genetyczne. Mój maluch ma 74 mm, to jak na 13 tydz i 5 dzień ,a z OM 12tydz i 5 dzień. Pan doktor powiedział, że raczej urodzę w kwietniu. Wszystkie badania są ok. Zrobiłam jeszcze test potrójny tak dla siebie, wyniki będą za kilka dni. Wczoraj tak się denerwowałam,że wieczorem okropnie bolała mnie głowa, że byłam zmuszona wziać apap. Samopoczucie się u mnie poprawia-nie muli mnie całymi dniami,czasem rano i po południu. Wymioty też rzadziej, zwykle w godz. popołudniowych i wieczornych. Jutro idę na comiesięczną wizytę do gienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku byłam zmieszana wiadomością o maluszku, ale teraz bardzo się cieszymy;) i nie mogę się doczekać pierwszego USG a jeszcze tydzień muszę poczekać(środa 3listopada) tylko zastanawiam się czemu tak pózno...niektóre moje koleżanki mialy już kolo 6-7 tyg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×