Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

No ten mój skurcz nie był jakiś bolesny, w zasadzie nic nie czułam poza tym że nagle stwardniało i uniosło się brzucho. Mała była wtedy spokojna bo tak jak mówię całą noc spała. A ja próbowałam lekko naciskać w miejscu stwardnienia i było tak mocno usztywnione to miejsce... Możliwe ż eto te skurcze, chociaż ja to czułam tylko raz w nocy. Kiedyś mi się zdarzyło, że co wstałam do toalety to wróciłam z twardym brzuchem a dzisiaj tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wchłonełam Danio z ryzowymi krązkami. pychaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Dzisiaj szturm Majówek na ginekologów - ja też idę :D. Z tym becikowym też słyszałam, że mają odebrać ale w przyszłym roku. Też biorę femibion i mam mocne paznokcie :). Hemoglobina mi spadała regularnie ale w sumie się nie dziwię. Dopiero teraz widzę, gdy doszło do anemii że nie dostarczałam zbyt wiele żelaza z pożywienia a wiadomo, że suplementy to nie wszystko. Dzisiaj idę po wyniki, po miesięcznym przyjmowaniu żelaza i zmienionej diecie i czuję że będzie ok (tfutfutfu ;) ), bo po samopoczuciu widzę. Apetyt wrócił i w ogóle senność mnie nie męczy. Dzięki za odpowiedzi o uczuleniach, tak właśnie typowałam te truskawki. Dzisiaj już mi to wszystko zbladło więc jest super :). Co do skurczy CV też się czasami budzę ze zdrętwiałą nogą albo ręką. Ja jem sporo bananów. Skurcze jednak jakoś mnie nie dziwią, bo ja już przed ciążą miałam do nich skłonność tak samo jak do krwi z nosa więc teraz to wszystko mam po prostu nasilone. Spróbuj jednak wzbogacić swoją dietę o ten potas, no i o magnez też warto. Skurcze macicy to dla mnie temat zagadka. Czasami mam takie bezbolesne twardnienie brzucha i uczucie takiego wewnętrznego napięcia, bardziej to właśnie dyskomfortowe niż bezbolesne. Gin mówił, że grunt że nie boli jak przy miesiączce. Przedwczoraj i wczoraj trochę zaszalałam a może tez przez to że Mała mnie skopała okropnie i rano i wieczorem dostałam właśnie takiego twardnienia z bólem krzyży, no takie miesiączkowe trochę ale wystarczyło szybsze wzięcie nospy i się uspokoiło i ok :). Wiecie co ja się tyle nastresowałam przez I i II trymestr, że teraz jak już jest tyle miesięcy za nami to ja się zrobiłam wreszcie spokojna i dopiero teraz w pełni cieszę się ciążą. Wcześniej wszystko mnie stresowało, teraz bardziej mnie interesuje co z czego może wynikać, jak to jest u innych itp a o Małą zrobiłam się spokojna i mam nadzieje, że już tak będzie do końca ciąży :). Ok lecę się kąpać i szykowac, przed wizytą jeszcze miasto mnie czeka. Miłego dnia Majóweczki i jeszcze raz udanych wizyt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu sie ruch zrobil na topiku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane teraz wszędzie to samo,to jakie pieniadze mi tutaj z rodzinnego zabrali to normalnie szok,myslę ,że nawet w Polsce by sie tak nie odważyli,masakra ,już mnie nic nie zadziwi. Bałam się ,że z macierzyńskim też tu będzie coś nie tak,lecz chyba wszystko będzie jeszcze w porządku,choc pewna nie mogę byc ,bo z tym rodzinnym to tez żadnego uprzedzenia nie było. Nad tym becikowym to myslą pewnie dlatego ,że w wielu krajach tego nie ma,to czemu w Polsce ma byc. Najgorsze jest to,że oszczędności szukają całkowicie nie tam gdzie powinni,jak mozna okradac dzieci?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha CV Aleksander bardzo mi się podoba i faktycznie to najlepszy kompromis, ładnie i w Polsce i w Niemczech Aleks nie zrobi problemu. Wg mnie też wersja z "ks" ładniejsza ale to już kwestia gustu. Oliwiera znam jednego też ładnie, tylko mi zawsze było ciężko się przyzwyczaić do dodatkowego "i", bo mam chrześniaka Oliwera i ta wersja mi bardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczednośc dla KRAJU - prosze bardzo, ale może niech zaczna od siebie rzadzących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weska rzeczywiscie dzisiaj dzien wizyt kobitki:) juz nie wiem ile was dzisiaj idzie do lekarzy pogubilam sie w liczeniu:) Milo tu z wami ale chyba musze zabrac sie za jakis obiad i sprzatanie a mam lenia:) Zajrze do was pozniej tylko nie skrobcie duzo bo znowu ciezko bedzie nadrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam o tych materacach i co temat to inne zdanie. jedni piszą, że najlepszy materac lateksowy, inni że pianka, jeszcze inni pianka gryka, pianka gryka kokos, i bądź tu człowieku mądry;/ jak już znajdę fajne łóżeczko z kompletem, to zaś zastanawiam się nad materacem;/ czy jest w porządku? macie jakieś info? ale sprawdzone? bo większość co się wpisuje to mam wrażenie, że ludzie polecający swoje produkty, tzw. wpisy sponsorowane;/ zero rzetelności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach tak, właśnie skurcze są niepokojące gdy przy tym boli jak na miesiączkę. Ja ostatnio miałam delikatne bóle podbrzusza ale nie dramatyzuję bo było to chwilowe i za chwilkę zniknęło. A już dawno nie czułam bólu miesiączkowego więc zwróciłam na to uwagę. Mnie boli brzuch, owszem, jednak jak się porządnie wk...rwię. Ostatnio nie mam jakoś pretekstów do nerwów bo mój mąż chodzi obok mnie na paluszkach ale wcześniej zdarzało mi się, że wyprowadził mnie z równowagi i od razu miałam brzuch ja balon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopo - ja kupie materac z firmy JANPOL. osobiście czekam na realizacje z tej firmy. Podczas pobytu w Zakopanym w pensjonacie mieli te materace JANPOL nazwa materaca WENUS. Pomimo ze pisze na nim ze jest jako rehabilitacyjny - spało sie na nim zaje-fajnie. I naprawde polecam. http://www.materassi.pl/product-pol-1240-Materac-rehabilitacyjny-WENUS-H4.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez biorę femibion ale jestem taka gapa, że często zapominam, czy to może mieć jakieś konsekwencję, że przyjmuję tak nieregularnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa ja wczoraj czytałam gazetę "Twoje dziecko" I tam pediatra sie wypowiadał,że materac ma być twardy,a to czym wypełniony czy gryka,kokos,spręzyny,pianka jest sprawą drugorzędną. Bardzo ważne jest żeby do pół roczku nie dawac poduszki,a jesli pózniej juz sie bardzo dziecku chce dać to lepiej włozyć pod materaz,bądź nawet nóżki od strony główki podnieść leciutko do góry. Dostałam sie do mojego kompa,idę do zdjęć,ciężko mi to idzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie wiem, pierwsze słyszę o sprężynowym materacu dla niemowląt... kurde nie znam się no..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa kruz - moja koleżanka właśnie wczoraj mi mówiła, że miała materac... chwilkę żebym nie przekręciła: pianka kokos. Mówi że jest z niego mega zadowolona, dziecko ma już 3 lata i wciąż śpi na tym materacu, że nie odleżał się - trwały i wciąż taki sam stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie wydaje ze materac nie moze byc twardy - jak ma sie dziecko wyspac na takim materacu? masakra, nawet nie ulozy sie wygodnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to OK czy w zestawie będzie gryka, pianka, kokos, czy pianka kokos to wezmę :) a wiecie, że najlepiej kupić materac dwustronny, bo należy co jakiś czas przewracać go na drugą stronę, żeby uniknąć jakichkolwiek najmniejszych nawet odgnieceń?:> dzięx, moja niewiedza mnie dobija;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :* Penelopa daj spokój a niech się patrzą. Ja wychodzę z założenia - że wiadomo ograniczać takie jedzonko do minimum Ale ja już mam wielką ochotę - to sobie nie żałuj ;p A co do łubni owej ty do jakiego lekarza chodzisz ? Eni-35 mi się też robią takie Ala strupki... a mandarynki pochłaniam jak głupia nie pomyślałam ze to może być od tego hmmm muszę je odstawić i zobaczę czy będzie poprawa. X - na urodzinkach super - objadłam się jeszcze pyszny torcik :) super :) Ja mam płaszczyk troszkę rozkloszowany, wczoraj go wyjęłam z szafy bo ciepło było. Nie zapinam ostatniego guzika (na brzuszku) i jest ok. Jak na razie :) W zimę miałam kurtkę sportową wiec mam luzu a luzu :) Ja mykam pracować ;/ tak mi się nie chce już wczoraj miałam lenia, ze poprosiłam mojego żeby ze mną pojechał! Ale dziś go nie ma wiec muszę sama. Lęce jak wrócę to będę was czytać bo teraz nie zdarzyłam zatrzymałam o godzinie 9:23 hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też miałam dla syna materac pianka kokos i był ok. teraz to nie wiem czy do tego turystycznego dokupię też. Eni ja na żywo te łóżeczka ogłądałam to podstawa wydaje się twarda i nawet jak jest podwyższone, więc może już bez tego materaca. Z tym becikowym to na bank w kolejnym roku już nie będzie- wyż się szykuje to trzeba oszczędności szukać. Chociaż może nie zabiorą tylko ograniczenia wprowadzą, że np przy dochodach 500 zł na członka rodziny. Ja mam wrażenie, że tym na górze chodzi o to aby jak najwięcej dzieci się rodziło ale w patologiach. Dla rodzin, które mają większe dochody nie sądzę aby właśnie becikowe było wyznacznikiem powiększenia rodziny tym bardziej jak piszecie- ledwo na wózek to starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopko- ja kupilam te gpk bo sama na takim spie, mi i mezowi jest wygodnie dlatego dzidzie tez takie beda mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A macie tak w związkach, że spodziewacie się, że od swoich mężów czy partnerów dostaniecie jakiś prezent z racji urodzenia potomka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann123- ja sie nie nastawiam tak pod wzgledem prezentu ale mysle ze tak, cos na pewno wymysli skromnego ale zebym sie usmiechnela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do materacy to kupiliśmy gryka pianka kokos. Na jednej stronie dziecko ma leżeć mniej więcej do 8 miesiąca życia, i dopiero potem można przełożyć:) Właśnie pożarliśmy z małym pomidorową z lanym ciastem mniam mniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulaaa s-ce na razie chodzę do Mojej Pani dr, ale ona nie pracuje już w żadnych szpitalu :( jest na emeryturze. a niebawem wybieram się do dr Dyni, wybieram ją tylko dlatego, że pracuje 3min od mojego domku:P ale bardzo sobie ją chwalą. cały czas czytam temat o łubinowej i serce się raduje, jak laski tam opisują porody:) aż chce się rodzić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann123 - wątpię zeby moj gapa wpadł na taki pomysl... heheh nie liczę nawet na walentynki :-) chociaz.. nigdy nie mow nigdy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann123 - ja nie znam takiego zwyczaju, z resztą to dla mnie takie troszkę naciągane jakby nagroda za poród, hmmmm. Tak to widzę - nie u mnie się nie praktykuje czegoś takiego - dla mnie najlepszym prezentem będzie zdrowa mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×