Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Koralinko ja też polecam apap. Mi on wtedy pomógł. Ale przy okazji tak jak mówią dziewczyny zadzwoń do lekarza rodzinnego. Tylko, że oni generalnie nie mogą i tak nic zrobić. Osłuchają jedynie i to wszystko. A masz jeszcze jakieś objawy czy tylko gorączkę? Dziewczyny nie wiem, czy na tej niezbędnej liście były uwzględnione takie majtki z siatki? Któraś z was wspominała, że nie można zakładać zwykłych majtek i to prawda. Moja koleżanka poleciła mi takie z siatki, żeby spokojnie można było podpaskę włożyć. I lekarze akceptują coś takiego. One kosztują około 4zł. Co do podpasek to polecam te z bella maaammma czy jakoś tak się nazywają. Najważniejsze żeby czas w szpitalu przeżyć, a w domu to jakoś już będzie bardziej komfortowo. Mój Maluch też się coś wczoraj mniej ruszał. Dzisiaj trochę więcej, ale już się martwiłam strasznie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha X przypomniało mi się Kochana teraz, że na tej Twojej liście od lekarza był syrop stodal czy jakoś tak. Mi ostatnio Pani w aptece też chciała go sprzedać, ale się wycofała, bo stwierdziła, że zawiera alkohol, co prawda małe ilości, ale zawsze. I dała mi drosetux ( syrop homeopatyczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nawet nie wiecie jakim jesteście wsparciem, w ogóle cały ten nasz topic. Jak czytam że niektóre maluchy też tak po prostu śpią i nie dają mamom znać to od razu jestem spokojniejsza. Moja mała też ma dni że chce tylko siedzieć cichutko w brzuszku wtedy was czytam i wiem, że nie jestem sama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczko - też uważam, że bezpieczeństwo ponad wszystko, niestety ten adaper jest dość drogi, ponieważ nowy kosztuje 350 zł. ale planuję go później odsprzedać. Ten filmik na crash test daje do myślenia, i taka pewnie jego rola. Ale mnie bardzo uwiera pas a dużo jeżdżę samochodem. Więc lepiej bezpiecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes71 - no właśnie widziałam ze cena jest powalająca a rzeczywiście jeśli ja nie jeżdżę tak dużo może lepiej się zastanowić nad kupnem. Wiesz, co do jazy ogólnie to my możemy jechać ostrożnie, a ktoś w nas wjedzie. Więc lepiej bezpieczniej. Moja znajoma została uderzona przez tira będąc w 7 lub 8 miesiącu ciąży. Facet wjechał jej w tył. Na szczęście jej nic się nie stało ani dzidziusiowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, dziewczyny, ja nie mogę z tą kafeterią. Skąd tu tyle sfrustrowanych bab? Ja już prawie nic nie piszę w innych wątkach, bo zaraz się jakaś pomarańcza przyczepi. To strasznie smutne, że tyle jest kobiet, które leczą swoje frustracje, ubliżając innym na forach. Mamy naprawdę szczęście, że tu te pomarańcze nie przyłażą, a jak przyłażą to na krótko. Bo na innych tematach to normalnie szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pisalyscie wczoraj w nocy i juz dzisiaj ile ciezko nadrobic. Nie zapamietalam imiennie wszystkiego o czym pisalyscie duzo tego. Karolinka Goraczka to wcale nie blachostka wez paracetamol na goraczke jak nadal bedziesz miala goraczke i zle bedziesz sie czula jedz do obojetnie jakiego lekarz a albo w ostatecznosci do szpitala. Znow mama Hmm a ja myslalam ze tylko ze mna cos jest nie tak:)Ja tez jestem taka rozkojarzona ze szok. Dzisiaj np pojechalam sobie na zakupy pierwszy raz wyjechalam gdzies dalej jakos nie umialam zebrac odwagi zeby wyjechac na te niemieckie autostrady.Dzisiaj udalo sie i jestem z siebie dumna ale hmm gafa musiala byc:) Wyjezdzajac na taka ekspresowa droge byly swiatla przynajmniej tak sadzilam ze czerwone akurat bylo albo tak slonce odbijalo co sie okazalo to byly wylaczone bo pan na mnie zatrabil:) Zakupy ogolnie udane kupilam sobie ladne fieranki a poza tym oczywiscie cos dla syneczka:)trafilam na ladne rampersiki po 1 euro:) Pisalyscie tez o torbie o szpitala jejku nawet o tym jeszcze nie myslalam mysle ze jeszcze jest czas ale co moge wam powiedziec ze z tym nie bede miala problemu bo do szpitala nie potrzebuje zadnych akcesoriow i ubranek dla maluszka a dla siebie tylko koszule nocne i jakies kosmetyki chciaz swoje podklady tez chce zabrac bo nie wiadomo jakie tam beda.Musze tez przygotowac ubranko dla synka jak bedziemy wychodzic ze szpitala wiec narazie tym sie nie stresuje:) Z x landerow tez mi sie podoba kolor jungle poza tym ogolnie jak wybierala kolorystyke jakiegos wozka to jestem przekonana do odcieni zielonego. nie wiem juz ktora z was podala tego linka z bodziakami ale one sa cudne te napisy jakie smieszne szkoda ze kosztuja az 29 zl. Ide obiadek robic bo moj pan niedlugo z pracy wroci baaardzo glodny:) wejde pozniej jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane!!! wczoraj cały dzien się nie odzywałam, bo córcie rozłożyło choróbsko. wczoraj tak strasznie kaszlała, że byłam pewna ze skończy się na antybiotyku a tu lekarka powiedziała, że osłuchowo czyściutko i żeby się wstrzymac z antybiotykiem. dzis już lepiej choc cały czas utrzymuje się stan podgorączkowy:( najgorsze, że mnie tez już coś zaczyna rozkładać. katar, i gardło drapie. najbardziej boje się kaszlu i gorączki:( co do ruchliwości malutkiej to tez odczuwam słabsze ruchy i w ogóle gdzies tam głęboko, bardziej na dole. na seks jakos tak ochota mi przeszła szczególnie po tym jak pojawiło mi się krwawienie:( moi znajomi mieli takie wiaderko przy dzidziusiu i bardzo sobie chwalili:) ja jednak chyba wanienkę kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się wtrącę w temacie wanienek/wiaderek. Podobno lepiej mieć wanienkę ponieważ bąbelki za chwilkę polubią baraszkowanie w wodzie i najlepiej do takich swawoli nadaje się wanienka. Zwłaszcza gdy maluszki siedzą i pluskają rączkami. A w wiaderku nie sposób pływać z kaczuszkami:) Wiem, absurdalny argument, zwłaszcza że wanienkę można z czasem dokupić nie jest aż taka droga kosztuje tylko około 30 zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja już po pysznym obiadku. Czarna mi też się wydaje, że te przednie kółęczka są za małe i mogą nie zdać egzaminu. Szczególnie w zimie, kiedy przerzucisz się na spacerówkę. Bo wizualnie wygląda bardzo fajnie :) No i raczej stawiałabym na koła pompowane, ale zdania są podzielone. Podaję wymiary mojej torby szpitalnej, aczkolwiek od razu uprzedzam, że tak na moje oko jest ok i wszystko powinnam zmieścić. 50 dł 30 szer 30 wys Do tego ma jeszcze dwie kieszenie po boku- dość pojemne- także na pewno zmieszczę tam body, śpiochy, czapeczkę dla niuni itp. i jeszcze jedną z przodu na jakieś pierdoły typu szczoteczka, pasta itp. W razie jakby coś poszło nie tak to na codzień będziemy miały mężulków, więc na pewno podskoczą do domciu i nam przywiozą to co potrzebujemy :P A i moja babusia mieszka zaraz koło szpitala, więc problemu nie widzę :) I przy wyborze torby patrzcie na pojemność i wysokość, bo czasami zdarza się, że torby mniejsze są bardziej pojemne. X Ty kochana to będziesz musiała na bank wziąć większą- bo w taką tnie wiem czy się zmieścisz, hehe :P A z tymi majtkami jednorazowymi to faktycznie. Teraz w grudniu moja koleżanka rodziła i mówiła, że położne i lekarze strasznie krzyczą, jeśli któraś ich nie ma. Także koniecznie wypytajcie jak tam jest u was, aby później nie było stresu :) Przepis na pierożki zaraz wrzucę na pocztę- zawsze mi wychodzą, więc pewnie wam też nie sprawią problemu :) Qrcze jak ten czas leci szybko. Ja w sobotę zaczynam 7 miesiąc,aż strach się bać. Myślę że torbę spakuję dopiero pod koniec marca- ale zobaczymy jak to będzie. Znając życie pewnie będę robiła przymiarkę wcześniej, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bierz do głowy. Widać od razu poziom intelektualny osoby, która założyła temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów mama - mam nadzieję, że nie przejmujesz się takimi prymitywami?? w szoku jestem, że ktoś może drugiej osobie, której zupełnie nie zna takie przykre rzeczy wyrzucać. Dramat jakiś. Banda oszołomów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów_mama ty się nie przejmuj, tutaj siedzą ludzie, którzy w życiu nigdy nie odważyliby się na powiedzenie komuś swojego zdania nawet a anonimowo to zajmują nawet najbardziej absurdalne stanowiska i zdania. Ja już od dawna trzymam się jednego topicu bo czasami mam wrażenie, ze gadam z idiotami tutaj na tym kafe... NIe przejmuj się, każdy ma prawo żyć jak chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia_83- no faktycznie jak cos to mowil ze stodal. Widzisz co lekarze to inne opinie itd. Pewnie jakbym sie sama o tym syrope doczytala to i tak bym nie wziela bo ja troche panikara jestem pod tym wzgledem. znow-mama- dobrze ze tam wykazalas sie poczuciem humoru, olej ten topic co zalozyla to sflustrowane babsko ktorej pewnie nie zostalo dane bycie jeszcze matka albo jest gowniara. bartoelnka- zdrowka dla Twojej coreczki. Biedulka mala, Ty uwazaj na siebie Kochana. mamuskamaj- Dzieki za te wymiarki, mniej wiecej mam odniesienie. ja to chyba pojade z walizka na kolkach hehe:P a i czekam na ten przepis bo uwielbiam pierogi ruskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam Wam tylko pokazać ten wózek bo cena mi wydała się nierealna. Ja też widzę w nim kilka rzeczy które mi nie pasują ale to może dlatego, że mam już konkretny model upatrzony :) zresztą moim głównym kryterium przy oglądaniu wózków jest to żebym mogła nim się przejechać zobaczyć czy mieści mi się do samochodu itp. dlatego odwiedziłam paru producentów i mam już swój konkretny typ teraz wystarczy jechać i kupić kiedy przyjdzie na to pora. Z kupnem u producenta nie mam problemu ponieważ jestem z okolic Częstochowy, a jak wiecie tutaj trochę tego jest :) No i ceny też bez porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby co to przepis już wysłany, jest bardzoo prostyyy. Znów mama nie przejmuj się, tak to już jest z tymi pomarańczowymi :P Tak się zastanawiam jak człowiek może być taki zawistny. Zresztą kogo to obchodzi, które dziecko będziesz miała. Nie rozumiem tego. Czasami faktycznie nie warto wdawać się w takie rozmowy, bo po co później się denerwować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu mama ty się nie przejmuj przecież tam same pomarańczowe półgłówki piszą. Ja nie wiem co ludzie z tego mają że uprzykszają innym życie, po co się wpierniczać do rozmowy skoro nie ma się nic mądrego do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna dokładnie, tak jak się patrzę na allegro to faktycznie Częstochowa wygrywa. Ceny bezkonkurencyjne !!! Tylko czasami sprzedawcy nieuczciwi, ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskamaj i JOLA1237 mają rację. Sama też nie rozumiem jak można być takim wrednym i zawistnym nawet będąc pomarańczowym. Człowiek powinien być jednostajny a przede wszystkim umieć dzielić się pozytywnymi a nie negatywnymi falami. Bez względu na to, czy jest się anonimowym przykre jest to, że w ludziach jest tyle nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka mi się wydaje, że tacy ludzie po prostu mają nudne życie. Myślą sobie, że skoro uprzykrzą je jeszcze jednej osobie, to poczują się lepiej. Tylko nie zważają uwagi na to, że czasami mogą kogoś skrzywdzić :( Dlatego nie warto wchodzić w konwersacje z takimi rodzaju osobami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niema co się przejmować opiniami innych. Ludzie są podli, nie rozumiem dlaczego zadawanie przykrości sprawia ludziom tyle przyjemności... Kurcze przecież to takie fajne gdy ktoś dzięki nam się uśmiechnie... A swoją drogą, to ja kiedyś nie chciałam mieć dzieci (głównie dlatego że nie mogłam i się okłamywałam że nie chcę), a dzisiaj zazdroszczę tym które mają w sobie aż 2 bobaski:) Wiem, że u mnie na jednym się nie skończy:) Sama mam 2 rodzeństwa i nie wyobrażam sobie bez nich życia, moi rodzice chyba też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak mówię wolę oglądać te wózki na żywo więc nie oglądam konkretnych stron tylko czasem tak ogółem przeglądam allegro żeby zobaczyć jakie nowości się pokazały. Jednak jak dla mnie warto jest zajrzeć m. in. do firmy Prampol. Właśnie tam ostatnio wybrałam sobie wózek który chcę, zawsze jest możliwość zrobienia wózka na zamówienie jeśli chodzi o kolorystykę i ogółem mają to wszystko czego bym chciała :) Słyszałam też wiele pozytywnych opinii na ten temat zresztą moja siostra ma wózek od tego producenta i jest bardzo zadowolona. Ceny też są tam niskie średnio od 650 zł za wózek wielofunkcyjny na pompowanych kołach itp. Ale wiadomo wiele zależy od gustu i każdy wybiera według siebie. Fajne wózki są też u producenta (niestety zapomniałam nazwy przepraszam) w Poczesnej koło Częstochowy jednak tam już są też inne ceny. hmmm jak to było? Chyba robią tam wózki firmy ALU JET ale nie wiem dokładnie nie pamiętam muszę zerknąć na wózek koleżanki bo tam kupowała to potwierdzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej ponownie:) Doczytałam wszystko i mam chwile na odpis,a potem muszę po moja córcie do szkoły lecieć. Kochane dziekuje Wam za troskę,u mnie dzis lepiej,plecy mniej bolą,ale za to kaszel meczy i na klatce piersiowej czuje cieżar,ale naprawde bywało gorzej,wiec moze nie bedzie źle;) Dzis mnie kolezanka w pracy tak zbulwersowała ,ale to potem Wam opowiem,bo teraz troszke poodpisuje i chyba mi czasu nie starczy niestety Emilii ja myslę,że moge się nazwać ekspertem od problemów kibelkowych,wiec doradzam to co zawsze,bo to naprawde działa: wieczorkiem zalej 5 sztuk sliwek suszonych wrzatkiem,przykryj na noc,rano na czczo wypij kompocik,sliwki zjedz,po południu lub pod wieczór siemie lniane,które mozesz dosypać do potrawy typu:sałatki,sosy,jogurty i wiele wiele innych badź równiez zalać wrzatkiem i wypic jak przestygnie,jak wolisz,oprócz tego woda-dwa litry dziennie czyli szklanka płynu na 1,5 godziny. Na efekty czasem trzeba czekać do 2 tygodni,ale potem juz koniec problemu,obiecuję;) :) Penelopa dzieki wielkie za ponowną instrukcje jak odczytywać linki,które kafeteria ucina. W końcu zrozumiałam i się zastosowałam:D Kasiulaa jak dobrze ,że ostatnio jakos u mnie krucho z apetytem ,bo tutaj nie ma Mcdonaldów choc jest podobna firma,wrecz powiedziałabym ,że chyba ta sama tylko nazwę zmienili,ale to w Stolicy-70 km ode mnie:D Emilia ja pojutrze ide do lekarza,bo połozna nie może mi wypisac zwolnienia tylko moze zasugerowac a jej opinia jest dla lekarza bardzo ważna,a taka opinie juz wydała 18.01,widnieje w komputerze ,została wysłana lekarzowi,więc mam ogromna nadzieje,że problemów nie bedzie,jednak wiem ,że ze zwolnieniami 100% tu ciezko,więc sie obawiam Znów mama i ja tak mam-co dzień to głupsza,ale moja koleżanka w ciązy mi uswiadomiła ,że to narmalne,bo gdzies przeczytała artykuł na ten temat,więc jestem spokojna,ponoc rozum wróci jeszcze do nas:D Ale zobacz jakie pomarańczówki głupie,po przeczytaniu ich wpisów stwierdzam ,że tak bardzo źle to z nami nie ma;) :D Kooralinka nie obawiaj sie tego paracetamola. Tutaj lekarze nie maja żadnych obiekcji zeby cięzarna brała paracetamol,lekarze sa przekonani ,że paracetamol w ciazy jest bezpieczny-ciężarna może przyjąć dawkę 4000 mg na dobę,jednorazowo 1000 mg nie częściej niż co 3 godziny.Islandzkie ciężarne nie obawiają sie paracetamolu. Dla mnie to nie oznacza ,że przy każdej najmniejszej potrzebie siegac nalezy po tabletkę,a le w przypadku goraczki nie ma sie nad czym zastanawiać i myslę,że cos w tym musi byc prawdy,jesli cała Islandia i nie tylko ten kraj ,bo słyszałam ,że Anglia też nie boi sie tego leku w ciązy i uważa go za jak najbardziej bezpieczny Jesli chodzi o torbe do szpitala to ja jeszcze sie nad nią nie zastanawiałam zbytnio,ale toreb u mnie co nie miara ze wzgledu na częste podróze,wiec nie bedzie problemu,ale sądzę,że te 1,5 miesiaca smiało możemy jeszcze czekać. Tez mam takie wrażenie jak któras z dziewczyn napisała(przepraszam ,nie pamietam która) że taką torbą to może wywołałabym wilka zlasu-wiem głupie to:o Ja lece po moją dziewczynkę,jak nie padnę to zajrze jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×