Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Dobre wieści - podbuduję waszą wiarę w służbę zdrowia. Własnie przed chwilką znalazłam doktora, ginekologa który napisał wiele artykułów o ciążach po operacji, który zna troszkę realia panujące zwłaszcza w USA. U nas okazuje się, że jestem 3 przypadkiem ciąży po operacji. Zadzwoniłam do niego i poprosiłam o radę, opowiedziałam w czym rzecz, że chirurg ma odmienne niż ginekolog zdanie dotyczące zastrzyków z witaminą B12. Facet przez telefon powiedział mi, ze mam się nie przejmować, że mam tylko łykać tabletki. Iść spokojnie na poziom witaminy B12 jeśli bedzie bardzoo niski to dawać sobie podwójną dawkę tabletek, i za tydzień znów iść na wyniki. Jeśli dalej będzie niski to przyjąć zastrzyk. Doktor był bardzo miły, powiedział, ze rozumie moje obawy zwłaszcza, że w Polsce jest małe doświadczenie w prowadzeniu ciąży po operacji. Uspokoił mnie jednak, bo powiedziałam, ze już przyjęłam te zastrzyki i zastanawiam się nad kolejnymi - powiedział, że mam się nie martwić, że na pewno nie zaszkodziłam. Co prawda w USA jedni zalecają tylko doustne przyjmowanie a inni z kolei zastrzyki - jedna i druga forma jest bezpieczna. Fajnie, że istnieją tacy ludzie którzy się nie dąsają na cały świat i potrafią pomóc człowiekowi. Powiedział, że prześle mi parę swoich artykułów i będę mogła poczytać. Od razu zamieszczę te artykuły na stronie dla osób po operacjach, może mu się w jakiś sposób odwdzięczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczko, bardzo się cieszęęęęęęęęęęęę🌼 i to, że jesteś 3 taką osobą, niewiarygodne. ta kruszyna jest Tobie pisana :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pisałam juz kropce zeby dała mi autofraf bo jak bedzie juz sławna ze swoją MAJECZKĄ - to będe sie chwalić ze ją znam. hihihihh 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewuszki ;-) Jak tam po wczorajszym Dniu Kobiet? Żadna się nie chwali prezentami od Naszych facetów? Ja dostałam trzy piękne tulipany ;-) I to wsio, ale mi to wystarcza, że pamięta ;-) Dzisiaj odwiedzi mnie koleżanka ze starej pracy z czteroletnią córeczką. Muszę trochę posprzątać. Mówię Wam jak mnie te puchnące nogi wkurzają. Milka dzięki, że napisałaś co Ci lekarz powiedział o puchnięciu. Widzę, że generalnie się tym za bardzo nie przejął. Mi te metody za dużo nie pomagają. Niby dużo nie solę, ale myślicie że w ogóle powinnam przestać używać soli? Ale jak tu obiad przełknąć taki nie osolony? Dobrze, że ciśnienie mam wciąż w normie. A co do WSZYSTKIEGO dla Maluszka. No to ja tez jestem w tyle jeszcze sporo. Nie mam łóżeczka i całych akcesoriów do niego, wózka, pampersów, jeszcze kilku kosmetyków, termometru. No i w ogóle to jeszcze pokoju nie mamy wyremontowanego. A to mnie przeraża najbardziej. bo mąż chce coś tam przerabiać i będzie straszny kurz z tego. Chyba od poniedziałku zaczynamy ten remont ;-( Niby się cieszę, bo po remoncie będziemy mieli wreszcie swoją sypialnie, ale ten bałagan brrr... Poza tym w sobotę chcę jechać zamówić już ten wózek. Chyba jednak skłonię się do tako. Rozmawiałam z koleżanką, która go używała i była zadowolona. To był mój pierwszy pomysł i chyba tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kto wie czy Kropeczki do telewizji nie zaproszą. Pozdrowisz nas na antenie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę w ponczo już od miesiąca-bo kurtka za ciasna super sprawa po ciąży jeszcze je pewnie założę. Nam brakuje wózka, laktatora, oilatum i pampersów (-: a reszta chyba jest ostatnio nawet znalazłam w lumpeksie koszulę do szpitala za jedyne 9 zł (-:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczko- wlasnie a powiedz z czego to wynika ze jestes dopiero 3 w Polsce w ciazy po tej operacji? nie mozna po niej zajsc czy za duze obciazenie organizmu? jak bedziesz slawna to bede sie chwalila ze Cie znam hehe:) Emilia- ja dostalam tulipana, czekoladke i zdrapke lotto ale generalnie nie obchodze tego swieta to pierwszy raz hehe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X.. ja też jakoś szczególnie go nie obchodzę. No ale jak by mąż kwiatka nie kupił, to wtedy bym mu powiedziała, że to święto jest dla mnie ważne i miał by co słuchać ;-) Wiecie co? Ja się jakoś od wczoraj zaczęłam bać porodu. Nie wiem dlaczego nagle taki lęk mnie ogarnął. Do tej pory nie nastawiałam się negatywnie, a teraz normalnie się boję że nie będę umiała dobrze oddychać ani przeć. Wszędzie straszą, że dobrze jest chodzić do szkoły rodzenia. a co jeśli się nie idzie do takiej szkoły? Ech mówię Wam, stresa zaczęłam mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia- glowa do gory, , Teraz jeszcze staram sie nie myslec ale wiem ze nadejdzie chwila w ktorej zaczne panikowac. Ja dzis mam nerwy o ta moja kocice , mowie Wam ja jestem jakas narabana. Wszyscy mi mowia ze musi byc dobrze a ja i tak swoje. Teraz mi jej szkoda bo jest od rana na glodowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X.. ale lepiej jest poddać ją zabiegowi niż później martwić się co z małymi kotkami robić. Wszystko będzie dobrze. A ja też się jakoś wcześniej nie bałam. A do wczoraj mam taki mega mętlik w głowie, że szok Uświadomiłam chyba sobie, że jest coraz mniej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj w uwadze zapowiedzieli ze bedzie reportaz o tym Szymonie malutkim, duzo ludzi apeluje i zajeli sie tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia będzie dobrze, nie ma co się stresować na zapas. Czytałaś co pisałam wcześniej o znajomej? 40 min strachu i po wszystkim, dzisiaj z malutką wychodzą do domku. Ja się śmiałam, że ją przebiję i będę rodziła 20 , hehhehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X no wcale się nie dziwię, że interweniują w takiej sprawie. Wczoraj puszczałam te filmiki mojemu mężowi. Normalnie widziałam w jego oczach jak szkoda mu było tego dziecka. Szok. Ale prawda jest taka, że to jest Polska i różnie w niej bywa, niestety. Najgorsze jest to, że jest wiele takich dzieci pozostawionych na pastwę nieodpowiedzialnym i chorym rodzicom. A co robi państwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha TV nie dla mnie a opowiedziałam Wam o tym bo bardzo mnie buduje podejście ludzi do ludzi. Nie znoszę gburów i takich co to się wynoszą. Cieszę się, że ten doktor powiedział mi przez telefon to wszystko, bardzo mnie to uspokoiło - mam teraz przeświadczenie, ze zrobiłam wszystko co w mojej mocy, że dowiedziałam się wszystkiego. Po prostu nie chcę zaszkodzić mojej małej:) a opinia ludzi, którzy się z tym zetknęli bardzo mnie pociesza, i chyba odwdzięczę się jeśli podam informację o pomocy mi tym ludziom którzy przez to przeszli. Wiele w Polsce jest ośrodków które operują ale nie ma ginekologów którzy znają temat. Chirurdzy stwarzają kompleksowe ośrodki gdzie zapewniają opiekę psychologów i dietetyków a co z dziewczynami?? Jest tyle młodych dziewczyn po operacji które za chwilkę będą rodziły... i nie ma lekarzy którzy znają się na tych ciążach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mamuśka czytałam o tej twojej znajomej. Ja do tej pory też tak myślała, że urodzę szybciej i łatwiej niż moje znajome. No ale wczoraj przyszedł kryzys. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą szybko mi przejdzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz jestem z powrotem :D bylam u babci pranie zrobic i henne :D i juz po drodze do domu chcialam nalot na biedre robic ale przeciez od jutra te slodkie bodziaki :P co do sesji z ddtvn ogladalam babka robi meeega zdjecia :))) podobne do anne geddes ktora juz kilkanascie lat pstryka focisze bąblom :D co do wydzieliny - ja jade na podpaskach mam komfort a jest tego dosc sporo :/ kropeczko - wiec twoja ciaza to cud :) bedziesz slawna - moze kiedys ciebie zaprosza do jakiegos programu :P moze do DDtvn :))))) pamietaj wowczas o majowkach :))) co do puchniecia ja Emilcia nie mam tego problemu - ale moze ogranicz sol.. bo zatrzymuje wode w organizmie? :/ aaa moj kochany Mężuś wczoraj mi na dzien kobiet kupil pudelko lodow pyysznych z mascarpone i owocami lesnymi mniaaaaaaaaam i piekne zyczonka zlozyl - cieszylam sie ze pamietall bo z jego skleroza... ojjj mi brakuje wyrka i wozka i chyba jeszcze bede musiala pare lumpkow dokupic :) dzisiaj chce to lozeczko juz zamowic - bede spokojniejsza :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arahot
Czy był juz ktoś na majówce nad morzem? www.arahotel.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja łózio już mam, wózio też:) po bracie (zastanawiam się jeszcze nad zakupem nowego ale na razie obstaje przy tym), mam trochę kosmetyków, pieluszki new born ale zdaje się, że muszę kupić jeszcze kilka paczek, chociaż jedną takich malusich. NIe wiem jaka mała będzie mała więc kupię wstępnie dwie paczki takich maleńkich - tam jest chyba około 30 pieluszek. Jeśli mała jest mała to na razie zostanę przy tym rozmiarze a jeśli jest większa kupię większe. Ubranka mam - tylko muszę je porządnie wyprać i wyprasować - dostałam pokaźny spadek po bratówce. Muszę kupić jedynie butelki, pościel do łózia, hmmmm nie mam termometru tego bezdotykowego, nie mam podstawowych leków dla malucha a z tego co wiem to w szpitalach dają rozpiski co warto mieć w domku. Ja myślę, że pozostaje mi jeszcze jakiś tysiąc wydać i mam wszystko - hihihihi, ostatnio podliczyłam i okazało się, że w 600 zł się zamknę jednak pewnie znając moją rozrzutność skończy się na większej kwocie:) A widzicie - jak ja znam moją dzidzię... Mówiłam wam wczoraj, że mój leniuszek nie lubi pracy, po wczorajszym męczącym dniu dzisiaj już się mało odzywa i tylko troszkę brykała i tak do weekendu kiedy będzie zrelaksowana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczko super ,że trafiłaś na tego lekarza,teraz będziesz spokojniejsza. A ja ponowię pytanie od ..x..-dlaczego jestes dopiero trzecia kobieta w ciązy po tej operacji? A mi mój mężuś na dzień dobry złozył zyczenia,a ja jeszcze oczu porządnie otwartych nie miałam i nie mogłam skojarzyć dlaczego te życzenia:D No i myslałam ,że to koniec,bo kwiatka nie miał jak kupić,bo do pracy i z pracy ja go wożę,a z pracy też ostatnio nie ma szans sie urwać. Ale jednak znalazł sposób i to jest urocze,bo on zawsze mi daje znać o której dokładnie kończy i to zawsze jest góra do 17.00 ,no więc ja strasznie się zdziwiłam ,że o 17.00 nie dzwonił jeszcze,no więc ja zadzwoniłam zapytac co sie dzieje,a on do mnie taki zasapany,że za 5 minut mam wyjechać. Strasznie byłam zdziwiona czemu taki zasapany jest to mi odpowiedzial ,że zmeczony po prostu,a za dwie minuty stanał w drzwiach z różą:) Szedł pieszo a droge ma daleką i w dodatku śniegu po kolana,także naprawde się poswięcił,byłam bardzo wzruszona:) ...x... co to za Szymuś,czyzby może z tego linku który Justyna wczoraj podała,a ja się nie odważyłam go otworzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowaa - ale masz męża :) normalnie az sie wzruszylam :D heh ale to naprawde jest bardzo mile jak nasi mezowie szczegolnie w tym stanie dają Nam do zrozumienia że jesteśmy najpiekniejsze i najwazniejsze :) eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x - aaa kochana nie doczytalam jak cie twoj zaskoczyl a ze on jest eewenementem mozna sie spodziewac wszystkiego :) wiec pochwal sie kochanie :D moze upiekl torta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa- tak to ten chlopiec z linku:( ja wytrzymalam 2 minuty ogladajac filmik jak sie poparzyl mleczkiem a ta go zaczela bic:( straszne Alez Twoj mezus Ci zrobil niespodzianke:) Coz za romantyk przedzierajacy sie przez zaspy sniezne aby dotrzec do malzonki z kwiatkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trevelinka- hehe dal mi tulipana, czekolade i zdrapke lotto:P ja nie obchodze tego swieta i nie obrazilabym sie jakby mi nic nie dal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do dnia kobiet to moje kochanie złozyło mi tylko życzenia przez tel. ale jestem pewna że nadrobi jak przyjedzie:) Ja już troszkę poprasowałam, zjadłam już obiadek, ale na dzień dzisiejszy chyba koniec z prasowaniem bo już mi kolana wysiadają...więc dokończę jutro. Kropeczka co do pampersów to ja do domku kupiłam 3-6kg jak na razie 2 paczki:) a do szpitala kupiłam taką małą paczkę 27szt 2-5kg bo nie potrzeba mi więcej do szpitala, a jak by mi zaczeło brakować to przecież mi dowiozą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny posłuchałam tego i się popłakałam:(:( Masakra co za świnia z człowieka może być,a jak ona go biła to było słychać ,że to oddżwiek gołego ciała jest. Czy on w twarz dostawał?? :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie widziałam pytania ...X... Nie wiem, do tej pory nie były to bardzo popularne w Polsce zabiegi i ciężko było się w ogóle załapać na taką operację. Wykonywały je tylko chyba trzy ośrodki w Polsce. Od dwóch, trzech lat widać spory wzrost zainteresowania tymi zabiegami. Ja sama zapisując się na operację bałam się jak cholera bo niewiele osób było po, poza tym byłam w Gdańsku jedyną która czekała na zabieg. Miałam go zrobionego szybko bo nie było innych chętnych. Dzisiaj gdy wchodzę na poczekalnię do mojego doktora to siedzi kilkanaście osób i oczekuje na wizytę - kiedy ja się zapisywałam 3 lata temu siedziałam tylko ja i moja siostra a mój doktor trzymał nas w gabinecie 6 godzin i tłumaczył nam co i jak się z nami będzie działo. W Stanach jest to bardziej popularne, u nas też już ludzie częściej interesują się tematem. W jestem rzeczywiście 3 w Polsce. Oprócz mnie chyba dwie dziewczyny z Łodzi zaszły w ciążę. Na naszej stronie dotyczącej otyłości też chyba jedna jest ale nie mam z nią kontaktu, ona chyba wyjechała gdzieś za granicę. W Gdańsku u mojego doktora jestem tylko ja. A może źle to wytłumaczyłam - po moim typie operacji są tylko 3 dziewczyny bo jest to dość inwazyjna metoda i ogranicza wchłanianie. Wiele dziewczyn decyduje się na opaski, które są zawodne i rodzą wiele powikłań ale po opaskach już jest spora liczba kobiet z dziećmi jednak nie mogę liczyć n aich pomoc bo one mają tylko opaskę a ja mam przestawione jelita, wyłączoną dwunastnicę a mój żołądek ma pojemność zaledwie szklanki. To zupełnie coś innego. O ile po opasce nie musisz przyjmować witamin to po ten mojej metodzie muszę. Dlatego właśnie jestem wśród tych niewielu kobiet które są w ciąży i zastanawiają się jak to zrobić by maluch dostał tyle ile potrzebuje. Ja zjadając tabliczkę czekolady w całości niemal ją wydalam, nie wchłaniam jej. Zjadając cały bochenek chleba, w mojej krwi trafia jedna kromka. Na tym to właśnie polega - mogę zjeść wszystko o czym marzę, całą pizze, ogromną o ile się zmieści, czekolady, słodycze, wszystko i nie przytyję bo przelatuje przeze mnie. Tym różni się ta metoda od opaski. Opaskę zakłada się na żołądek i nie możesz zjeść więcej niż 100 gram. Ja mogę zjeść kilogram, oczywiście nie na raz bo też mam mniejszy żołądek, ale mogę, i z tego kilograma 100 gram tylko się wchłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka teraz to ja to zrozumialam,bo wasnie wcześniej byłam zdziwiona,że możesz takie ilości jedzenia zjadać,teraz rozumiem róznice w tych operacjach:) Dziewczyny macie rację,nasi męzowie potrafia byc cudowni,tak jaby czuli czasem,że w Tym czasie potrzebujemy wiecej czułości,opieki:) Zaraz sie znów poplaczę ,tym razem z odwrotnego powodu,cholera ,ale mazgaj sie ze mnie zrobił,normalnie aż głupio czasem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczko- To faktycznie tak wiele musisz wiedziec na temat swojego ciala, witamin itd:) Tylko Cie podziwiac i czekac az bedziesz w tv:P Stylowa- ja nie wiem jak mozna tak krzywdzic dziecko...mi serce krwawi dzis odnosnie mojego kota ze musi przejsc przez bol a co dopiero dziecko skrzywdzic? Zrobilabym tej matce to samo co ona temu dziecku. Oko za oko, zab za zab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×