Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Dziewczyny, w porównaniu do mnie to macie naprawdę dużo rzeczy, ja mam tylko sporo ubranek dla małego i to wszystko... Dopiero od zeszłego tygodnia poważnie zaczęliśmy się rozglądać za wózkiem i łóżeczkiem i myślę że to kupimy w przeciągu miesiąca. Resztę rzeczy kupimy na ostatnią chwilę w maju bo wtedy powinniśmy być już na swoim mieszkaniu... Dobrze że ja mam cały maj jeszcze, bo bym się nie wyrobiła ze wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMAMI
Dziewczęta błgam pomózcie!!!!!!bo jestem załamana!!:(:(:(:( Pracowalam na okres probny (3miechy)kierownik, gdy dowiedzial sie ze jestem w ciazy nie przedluzyl mi (co zgodnie z prawem mogl zrobic bo nie bylam przy koncu umowy w wymaganym 3miechu)..no ale mniejsza o to ...wtedy poszlam po zwolnienie go gina i dalam szefowi przeslal je do Zusu.Kolejne poszlam juz sama zlozyc i nie wiem wlasnie czy dobre mi lekarz wystawil i stad moje pytanie.....czy jezeli sie juz nie pracuje w firmie to jak powinno wygladac takie zwolnienie L4 w ciazy??tez normalnie wpisuje lekarz nazwe firmy Nip i moje dane?? Bo ja juz nie wiem gdzie mam szukac przyczyny tego, ze dzisiaj w pismie od Zusu,ze nie moga mi narazie wyplcic z "uwagi na trwajce postepowaie wyjaśniające /brak zgloszenia do ubezpieczeniechorobowego/"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x kochana daj znać co z kicia:) a w m jak mama nowym jest cały artykuł na temat zwierzaków:) No i jest również artykuł o tym co którąś ostatnia pisała że można moczyc kikut, przemywać woda z mydłem dla dzieci a nie spirytusem.. Normalnie sama byłam zdziwiona.. Co tu taka cisza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizdy byłam dziś w pepco, super bodziaki 100% bawełna za 4.99;]krótki długi rękaw.. pooolleeccam... a jutro biedronka z rana :P jutro przeczytam zaległości bo dziś już padam na pyszczek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mami z Zusemto cięzko zgadywać,musisz wyjasnic sprawę osobiście,mysle,że tu nie chodzi o źle wypisany papier,bo wówczasby kazali go poprawić,mam też nadzieje,że nie masz ani jednego dnia przerwy w chorobie. Bardzo dziwnie to ich stwierdzenie brzmi,to tak jakbyś nie była zgłoszona do ubezpieczenia chorobowego podczas zatrudnienia,więc moze pracodawca Ci Zusu nie opłacał. Mozna tak gdybać,ale nie ustalisz tego na 100%,lepiej podejść tam i wyjaśnic sprawę ...x... daj znać co z kicią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszlaMAMI niestety nie pomogę. Ale wydaje mi się, że to drugie zwolnienie chyba było bezpodstawne, bo z tego co pisałaś to szef już rozwiązał z Tobą umowę, tak? I może właśnie dlatego przyszło Ci takie pismo z ZUS-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mami piszesz ,że to drugie zwolnienie pisał drugi lekarz,wiec czy na pewno Ci przedłużył to zwolnienie nie robiac ani jednego dnia przerwy w chorobie? Bo jeśli by sie okazało ,że ginekolog wypisał Ci zwolnienie np do 10 marca,a nastepnie lekarz wypisałby zwolnienie od 12 marca,to już Ci sie pieniazki nie beda należeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam wszystkim mamom stronke z poradami przydatnymi dla kazdej z was: www.poradymamy.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam strone z poradami dla mam. ciekawe i przydatne wskazowki: www.poradymamy.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMAMI
mamuskaMaj no to ale mam przepracowane 33dni takze 6miesiecy nalezy mi sie chorobowego ...nie wiem jutro jade do kolezanki jako swiadek na sprawe rozwodowa ponad 220 km do przejchania takze dopiero w pt moge isc i chyba umre z tej niepewnosci:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może jest taka sytuacja jak pisała stylowa? że lekarz nie wystawił Ci ciągłości zwolnienia? Nie wiem, z ZUS-em na prawdę jest ciężko i najlepiej w takich sytuacjach dowiadywać się osobiście. A tymczasem przestań się martwić. W piątek podjedz do zusu i zapytaj się o co chodzi. Może to jakaś pomyłka, koniecznie daj znać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła mami na pewno sprawa się wyjaśni,a na ciążę to chorobowego chyba nawet wiecej dni możesz mieć,coś mi się kojarzy że czytałam 270,ale to trzeba by sprawdzić ...x... się nie pojawiłaś,dobrej nocki Tobie i Kici;) Kolorowych snów majówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Majóweczki :) Z rana wpadłam sie przywitac, dzisiaj wolne w pracy - podkuruje sie, ale tez najwazniejsze atakuje z rana serwis z tymi lusterkami :P Oby sie wsio ulozylo ok. ...x... - wsztsko z pewnoscia bedze dobrze, tule dobrych emocji idzie od nas w Twoja strone wiec bedzie ok :) Trelevinaaaa dzieki za rade, dzisiaj zakupie to tantum verdee :) Penelopka ma racje te bodziaki z pepco sa super. Bawelenka jest naprawde bardzo dobra, o cenie juz nie wspomne bo to oczywiste. Nie wiem jak w Waszych sklepach ale u mnie na wieszaczkach pojawila sie tez nowa kolecja super spiochow oraz kaftaniki (na te akurat tez sie skusilam bo byly sliczniutkie wrecz a cena to 6.99. PrzyszłaMAMI - zus czepia sie wszystkiego czego moze, oni strasznie nie lubia wyplacac kaski. Radze podobnie jak mamuskamaj - dowiedz sie najlepiej osobiscie dlaczego jest to postepowanie. Zaoszczedzi Ci to z pewnoscia sporo nerwow, bo bedziesz wiedziala juz mniej wiecej co robic. OK, zmykam :) zjem jakies sniadanko i potem wrrrr zalatwic wsio do konca :P Jak wszystko sie uda to normalnie kupie taaaaakie wielkie ciacho i na kg wcale patrzec nie bede :D Milego dnia !!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Majóweczki:) Miałam wczoraj jakiś problem z kafe i nie mogłam później w ogóle na nią wejść....Ale widzę że chyba nie tylko ja bo straszna cisza popołudniu była i nawet zmiany nocnej nie było. Dziś zaczynam 30 tydzień, jejku ale ten czas szybko leci:):) Już coraz bliżej maja:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta :))) jakos nie moglam spac juz od 6 :/ bleeee Penelopa- bylam wczoraj w Pepco -ale nie kupilam nic.. interesowaly mnie polspiochy ale kosztowaly 9,90 a ja w sklepie z odzieza dziecieca od PL producenta place mniej wiec odpuscilam ale zaraz lece do biedry :D PrzyszlaMami - jesli nie jestes zatrudniona to nie nalezy Ci sie chorobowe bo nie masz umowy o prace - ja tak mysle- noo ale moze inne dziewczyny jeszcze sie wypowiedza. Poza tym powinnas byc teraz zarejestrowana w urzedzie pracy jako osoba bezrobotna - jesli nie masz ciaglosci zatrudnienia to nie nalezy Ci sie zasilek ani chorobowe. Poza tym jesli lekarz wypelnia Ci L4 a nie jestes pracownikiem to po jaką cholere to L4? Nie wiem nie wiem ale cos mi tu nie gra :/ X co z Toba?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć od rana:) justz - super wieści, uspokoiły cię pewnie troszkę:) to super... Stylowa u was rzeczywiście tam procedury jak w kryminale:) hihihi agnes71 - opuściłaś nas troszkę. Jak u ciebie? Super, że uwijasz się z zakupami. Chciałam cię zapytać czy wiesz w którym szpitalu będziesz rodziła, bo my w sumie z jednego miasta więc chętnie zapoznam się z twoją opinią. majowe_szczescie - nie martw się linczem, ja tez pracuję i zamierzam siedzieć w pracy do końca marca a jak się uda to nawet w kwietniu. Fakt, oszczędzam się i jestem w pracy 3 - 4 godziny - po prostu wychodzę i jadę do domu, nie będę małej dusiła w pozycji siedzącej. Współczuję z powodu lusterek ale podobno to dość częsta sytuacja, że właśnie one giną. Z drugiej jednak strony, to twój mąż pewnie nawet zadowolony będzie że ma nowe lusterka:) to jakaś miła niespodzianka dla niego. Justynka_87 - ja wcześniej nie odczuwałam czkawki mojej małej. Nawet byłam zaniepokojona tym, a teraz czuję dość często - czasami kilka razy w ciągu dnia no i w nocy mi się zdarza. Ja się zastanawiam bardziej dlaczego ona tak długo "cyka". U mnie może to trwać nawet kilkanaście minut:) PrzyszłaMAMI - jeśli pracujesz na okres próby to tak jakbyś pracowała na umowie na czas określony. Jesli umowa na okres próby nie zostaje przedłużona a ty jesteś w ciąży więcej niż 3 miesiące należy ci się zasiłek macierzyński od ZUSu w wysokośći 100% wymiaru podstawy. Nawet wczoraj się o tym uczyłam i byłam zdziwiona, że taki przywilej przysługuje również w związku z umową na okres próby. Ważne jest tylko by umowa na okres próby trwała dłużej niż miesiąc a ty byś była w ciąży powyżej 3 miesięcy. Zaraz podam podsatwę prawną ale to nie jest kodeks pracy lecz ustawa: art. 30 ustawy o świadczeniach z tytułu choroby i macierzyństwa. Pewna to informacja bo usłyszałam ją wczoraj od pani profesor zajmującej się świadczeniami społecznymi. Jest to tzw. zasiłek macierzyński przysługujący po ustaniu ubezpieczenia. Nie ma znaczenia, ze umowa była na próbę jeśli próba trwała powyżej miesiąca. Myślę ze w takej sytuacji musisz wystąpić do ZUSu z wnioskiem o przyznanie ci takiego świadczenia które wypłacane będzie do dnia porodu. Nie wiem dokładnie jak to w ZUie się odbywa ale skoro masz ustawę i przysługuje ci takie świadczenie nie daj się zbyć w zusie tym paniom które wiedzą lepiej. Co do zwolnienia to mnie się wydaje że powinny być dane pracodwacy jednak nie mam pojęcia czy takie zwolnienie L4 obowiązuje jeśli nie masz zatrudnienia - nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art. 30. 1. Zasiłek macierzyński przysługuje również w razie urodzenia dziecka po ustaniu ubezpieczenia chorobowego, jeżeli ubezpieczenie to ustało w okresie ciąży: 1) wskutek ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy; 2) z naruszeniem przepisów prawa, stwierdzonym prawomocnym orzeczeniem sądu. 2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, zasiłek macierzyński przysługuje za okres odpowiadający części urlopu macierzyńskiego, która przypada po porodzie. 3. Ubezpieczonej będącej pracownicą, z którą rozwiązano stosunek pracy w okresie ciąży z powodu ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy i której nie zapewniono innego zatrudnienia, przysługuje do dnia porodu zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego. 4. Ubezpieczonej będącej pracownicą zatrudnioną na podstawie umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy, z którą umowa o pracę na podstawie art. 177 3 Kodeksu pracy została przedłużona do dnia porodu - przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia. Ciebie przyszłaMAMI interesuje pkt. 4 + art. 177$3 Kodeksu pracy - Art. 177. 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy. 2. Przepisu 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym nie przekraczającym jednego miesiąca. 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. 31. Przepisu 3 nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy. 4. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy. Pracodawca jest obowiązany uzgodnić z reprezentującą pracownicę zakładową organizacją związkową termin rozwiązania umowy o pracę. W razie niemożności zapewnienia w tym okresie innego zatrudnienia, pracownicy przysługują świadczenia określone w odrębnych przepisach. Okres pobierania tych świadczeń wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze. 5. Przepisy 1, 2 i 4 stosuje się odpowiednio także do pracownika-ojca wychowującego dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego. Pracodawca nie może cię zwolnić w okresie próbnym jeśli twoja umowa jest dłuższa niż 1 miesiąc. Jesli stosunek pracy uległ jednak rozwiązaniu bo umowa wygasła to albo idziesz do pracodawcy i wnosisz o przedłużenie umowy albo od razu do ZUSu z wnioskiem o wymierzenie ci zasiłku macierzyńskiego do dnia porodu. Takie jest moje zdanie, mogę się mylić w kwestii gdzie iść najpierw i o co prosić ale takie masz prawa, by być objętą ochorną jako ciężarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz troszkę o mnie i znów o mojej witaminie - wczoraj pisał do mnie mój chirurg i znów mi namieszał w głowie bo już byłam nastawiona, że nie wezmę tego zastrzyki i wiecie co, odbieram wieczorem pocztę a tam mój doktor pisze, że zgadza się jednak z ginekologiem i mam wziąć zastrzyk. No kurcze żadnej stabilności w tym życiu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej:) Słyszałyście,że dziś dzień faceta??? Trelevinaa jest coś takiego jak chorobowe po ustaniu ztrudnienia-tez byłam w szoku jak się dowiedziałam. Mozna się rozchorować bodajże do 14 dni po ustaniu zatrudnienia,ale okres choroby musi być ie krótszy niż 30 dni i nieprzerywany Kropeczko Przyszła mami pisała,że w momencie kończącej sie umowy nie była w 3 misiacu ciązy:(Aleś znalazła tych druczków,dokumentów,od rana umysł chłonny to mozna czytać:D A ztym zastrzykiem,to pewnie lekarz przemyslał dokładnie Twój przypadek i zadecydował. No nic,trza sie słuchać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to nie doczytałam... No to hmmmm muszę przemyśleć, bo jak dla mnie nie wiem czy dobrze myślę, nie jest ważne by być w 3 miesiącu bo zobaczcie, że w przepisach nigdzie nie jest napisane o wieku ciąży. Ja bym mimo wszystko walczyła bo teraz jest szeroko zakrojona ochorona ciężarnych i te 3 miesiące już przy umowie o pracę nie obowiązują, więc moim zdaniem można podciągać to także pod inne formy zatrudnienia. Ja bym walczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jak co rano majóweczki piszę DZIEŃ DOBRY. Samopoczucie moje rewelka. Pomału sprzątam biurko, bo we wtorek urlopik i tak do listopada wolneeeeeeeeeeeeeeee. Justynka 87 moja She ma czkawke prawie codziennie. ....x.... co z kotkiem??? majowe szczęscie kochana tatum verte mi pomogło do strzału. A propolki doraźnie też ssałam. Ulga była. dziś chyba zamówię olekji dla małej z allegro - oilium czy jakoś tak. hihiihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowaa nie wiedzialam ze jest cos takiego :O szok hehe na Islandii wiecej sie wie o polskim prawie hehe kropeczka no to wez ten zastrzyk - skoro lekarz zaleca :D lece do biedrony :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się już melduję :) Dzisiaj mała tak mnie skopała rano, że musiałam tak czy owak wstać. Coś mnie głowa pobolewa, ale to chyba z ciśnienia, bo pogada jakaś niewyraźna się zapowiada. O kropeczko widzę, że wymiatasz w takich sprawach prawnych. Ja kiedyś też byłam na bieżąco, niestety teraz to raczej tego nie mogę powiedzieć. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie jak PrzyszłaMAMI osobiście się dowie o co chodzi. Niech jej wyjaśnią na miejscu co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli umowa o prace jest zawarta na czas nieokreślony wtedy prawo chroni od pierwszego dnia ciąży, ale jeżeli na czas określony czy okres próbny dłuższy niż jeden miesiąc to musi by skończony trzeci miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PODSTAWA PRAWNA: Czy kobietę w ciąży można zwolnić? Zgodnie z Art.177. kodeksu pracy pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę z kobietą w ciąży. Ta zasada nie dotyczy jednak pracownic znajdujących się na okresie próbnym poniżej jednego miesiąca oraz kobiet zatrudnionych w ramach zastępstwa. Jeżeli kobieta zatrudniona jest na czas określony, na czas wykonywania konkretnej czynności lub okres próbny dłuższy niż jeden miesiąc - jest objęta ochroną od 3 miesiąca ciąży. W przypadku kiedy koniec umowy wypada po upływie 3 miesiąca ciąży, zostaje ona automatycznie przedłużona do dnia porodu. Prawo określa również wyjątkowe sytuacje, w których może dojść do wypowiedzenia umowy kobiecie w ciąży lub na urlopie macierzyńskim. Dzieje się to w chwili, kiedy firma w której była zatrudniona ogłasza upadłość lub zostaje zlikwidowana. Termin wypowiedzenia powinien zostać uzgodniony z zakładową organizacją związkową. Dodatkowo kobietę w ciąży można zwolnić dyscyplinarnie, kiedy dopuści się ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych, dopuści się przestępstwa lub straci uprawnienia niezbędne do wykonywania zawodu. Wypowiedzenie umowy o pracę zostaje unieważnione również w sytuacji, kiedy kobieta otrzymała je, nie wiedząc, że jest w ciąży lub jeżeli zaszła w nią będąc na okresie wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc majoweczki! Nie ma juz mnie tak czesto z Wami i mam wyrzuty bo nie mam czasu Was poczytac i nie wiem co u Was ale dzisiaj posiedze troszke i postaram sie nadrobic wszystko. Wczoraj kupilam lozeczko z szuflada TYMON 120x60 i teraz chce od tego samego alergowicza zamowic posciel z wypelnieniem ale on ma tylko kolderki 135x100 wydaje mi sie ze za duza troche jak sadzicie??? Wszedzie maja raczej 120x90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale boskie sa te bodziaki z biedronki :D slooodkie kupilam tylko jedne bo juz mam body w pip.. ale sliczne czerwone z Minnie :)))) i gatunkowo extra - oczywiscie Made in China :/ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cv ja zamowilam wczoraj posciel i lozeczko od jednego sprzedawcy :) i tam wlasnie jest kolderka 90x120 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co z tym dniem faceta,bo nie wiem czy po różę lecieć,haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie bo to raczej standart juz nie bede patrzyla ze zaoszczedze przesylke tyko zamowie lepiej 120x60 jest wiekszy wybor .Ja zamowilam lozeczko z materacem u allergowicza bo bylo z tych wszystkich najtansze 319+60zl materac a tak to jak patrzylam te same lozeczka ponad 400 wychodzily. chyba tez sie wybiore do biedronki skoro takie ladne te bodziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×