Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej dziewczyny ;) czy także mogę się do Was dołączyć?? Otóż spóźniał mi się okres przez tydzień czasu więc dziś zrobiłam test i wyszły dwie grube krechy;) więc udało się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zostanę po raz drugi mamą w maju 2011 (19.05) jestem pełna obaw ale jednocześnie bardzo szczęśliwa. Do lekarza wybieram się za dwa trzy tygodnie tak żeby na USG zobaczyć serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęśliwa:-)
propnoję ażeby majowe mamusie napisały: 1. czy miały jakies objawy przed okresem 2. jaki wychodzi im termin z kalkulatora ciążowego, a jaki z ostatniej miesiączki 3. czy powiedziały już o ciąży, a jak nie to kiedy zamierzają:-) to może ja zacznę 1.przed okresem miałam objawy jak najbardziej, około 3 dni po owolucji bardzo bolał mnie brzuch i tak aż do miesiączki (która rzecz jasna sie nie pojawiła), oprócz tego ból piersi i mdłości 2. termin z miesiączki to 28 kwiecień, z kalkularora 6 maj 3. my z mężem jeszcze nikomu nie powiedzieliścmy, chcemy poiwedzieć w październiuku na męża imieninach gdy będzie już trzeci miesiąc:-) w najbliżsszym czasie mam zamiar powiedzieć dwóm przyjaciółkom i to by było na tyle:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam też sie przyłączam:) Termin 10 maj. Objawy -trzy dni po owu bl piersi, mdłosci, metaliczny smak w ustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Po owulacji ból w jajnikach aż do czasu @ która nie przyszła - tyleże ten ból był straszny bo aż w pachwinie zaczęło mnie boleć i chodzić nie mogłam;/, piersi nabrzmiałe. Wczoraj przed pójściem spać metaliczny posmak w buzi, brak apetytu. 2) Termin wg kalkulatora to 12 maj a wg miesiączki nie wiem jak policzyć. 3) Narazie także o ciąży nic nie mówimy dopóki 3 miesiąc się nie skączy;) A dziewczyny brałyście kwas foliowy przed ciążą - bo ja nie brałam i dopiero wczoraj wziełam pierwszą tabletkę i się strasznie martwie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula1381
Inii nic się nie martw inne dowiadują się późno o ciąży i nie biorą wcale kwasu a dzieci mają zdrowe:) 1. ból jajników zgaga której w życiu jeszcze nie miałam 2. termin wg. miesiączki 8 maj 3. prawie wszyscy już wiedza mój synek roztrąbił połowie miasta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow dziewczyny macie na polowe maja terminy i juz wiecie ze jetescie ciazy? Ja tydzien temu w srode dowiedzialam sie ze jestem w ciazy , termin na 30 .04.2011 jak znam zycie to urodze w maju:) Do lekarza ide za jakies 4-5 tygodni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Bole podbrzusza,zawroty glowy przy wstawaniu z siedzenia i lozka , spozniajacy sie okres, 10 testow negaywnych , w koncu beta pozytywna po 20 dniach od terminuspodziewanej @:) 2. z miesiaczki termin to 30 kwietnia, z kalkulatora tez:), Prawdziwy termin bedzie znany w 12 tc po 1 USG 3. Rodzine poinformujemy w Swieta (to bedzie juz 24 tc wiec pewnie nie da sie ukryc sami zobacza). Mam nadzieje ze to bedzie dziewczynka mamy juz 2 przeslodkich chlopczykow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Ból piersi na tydzień przed spodziewaną @ (utrzymuje się do teraz), ból brzucha (nigdy nie miałam bólu brzucha przed @, dopiero pierwszego dnia). 2. Robiłam dwoma kalkulatorami, jeden pokazał mi termin 3 maja, drugi 28 kwietnia, wg miesiączki wychodzi mi 30 kwietnia. Więc w sumie dopóki gin mi nie powie na kiedy mam termin to nie wiem czy załapię się na maj, czy będę jeszcze kwietniowa. 3. Nie powiedzieliśmy jeszcze rodzinie, ja tylko moim 3 koleżankom, nie mogłam się powstrzymać:P zamierzamy powiedzieć w przyszłym tygodniu, po pierwszej wizycie u ginekologa, ale może będę się upierać żeby później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę dziewczyny że objawy mamy podobne;). Mam pytanko w jakim tygodniu idziecie do gina??? i Czy teraz gdy jesteście w ciąży boli Was brzuch od czasu do czasu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa_mama_
do Iniii spokojnie z tym,że nie brałaś kwasu foliowego :) ja w pierwszej ciąży w ogóle nie brałam, w II brałam ok 10tc i dzieci mam jak najbardziej zdrowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę w 8 tygodniu (w najbliższy wtorek) :) i tak, brzuch mnie jeszcze od czasu do czasu pobolewa, ale już słabo i rzadko. W dniach, kiedy miała przyjść @ brzuch czasem tak mocno bolał, że budziłam się nad ranem z tego bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam drogie panie! Chciałam się do Was przyłączyć. Mam termin z kalendarza ciążowego na 16 maja i będzie to moje drugie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja do lekarza idę 22.09 1.objawy: zawroty głowy, ból piersi, mdłości, wstręt do różnych zapachów: np. mięso 2.termin z kalkulatorów- 2 wersje: 8.05 i 09.05 3.Wie najbliższa rodzina i przyjaciółki. Nie dało się tego ukryć, wiedzieli, że zaczynamy starania o drugie dziecko... Mdłości mam silniejsze od kilku dni. Mam nadzieję, że nie dopadnie mnie zgaga. W pierwszej ciąży to była moja zmora:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobiety:-) Pozwolę sobie się przyłączyć. 1. ciążę rozpoznałam po bolesnych piersiach, czasem mnie pobolewały przed okresem, a tym razem zaczęły boleć tuż po owulacji i to porządnie, do tego odrzuciło mnie od kawy, a to naprawdę dziwne, bo jestem kawomaniaczką;-) 2. termin na 5 maja, nie liczę z kalkulatorów, bo one zakładają, że faza lutealna trwa 14 dni, a ja mam osiemnastodniową 3. wszyscy najbliżsi już wiedzą, wiedzieli, że się staramy, więc dopytują, czy się udało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńkazłotko
witajcie. Ja również prawdopodobnie jestem w ciąży. Miło mi jest móc sie do was przyłączyć. wdg kalendarza mam termin na 23.05. Z objawów mam - brak @, metaliczny smak w ustach, pobolewanie brzucha i krzyża ( jak w pierwszy dzień @) senność, ogólne zmęczenie, zwiększenie apetytu, juz lekkie mdłości wieczorem. Powiem szczerze że jeszcze nie robiłam testu :) ale wiem że to na 90 proc ciąża. Trzy lata temu tez byłam w ciąży z moim pierwszym dzieckiem i miałam podobne objawy. Mam juz synka 2 letniego, Dzis juz kupiłam test i kwas foliowy. Testuje jutro rano, albo pojutrze, a mężowi chce powiedzieć dopiero za kilka dni. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam mamuśki majowe 2011 rokuuuuuuuuuuu.............noi i tez sie dołacze!!!!!!!!!!!!...czy któras z was z bielska-białej i bedzie rodzić w esculapie????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to będzie moje 2 maluszek, poprzednio urodziłam karoline i ma juz 13 lat.........ale przerwa co nie?????.no ale coż.............fajnie bedzie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni, ja nie z Bielska co prawda, tylko z Pszczyny, ale zastanawiam się nad porodem (gdzieś) w Bielsku. W Pszczynie jakoś tak się boję, zwłaszcza ze to najprawdopodobniej będzie CC. No cóż, muszę przeprowadzić jakiś wywiad środowiskowy na ten temat i podjąć decyzję;) A ten Escalup to prywatna klinika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak kochana prywatna klinika i naprawde rewelacyjna.......ja napewno tam bede rodzić...w szpitalu rodziłam 13 lat temu......może i inaczej sie wtedy rodziło.....ale tak okropnie pękłam ze położna sama się zdziwiła jak to możliwe.................teraz juz podjęłam decyzje o rodzeniu............ESCULAP I JUZ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chciala bym rodzic w domciu ale maz powiedzial ze nigdy sie nie zgodzi w razie powiklan rodzina winila by go za to ze sie zgodzil itd wiec powiedzial ze nie ma mowy. W anglii opieka medyczna straszna niby szpital super nowoczesny kazdy ma swoj pokoik z lazienka itd ale pacjenta sie raczej nie szanuje, przy porodzie jest tylko 1 polozna lekarza wogole nie widzisz, dziecko ma spotkanie z pediatra typu osluchanie klatki piersiowej i tyle zadnych szczegolowych badan,urodzilam synka o 6 rano o 15 tego samego dnia bylam juz w domciu, bardzo mnie to niepokoilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamy:) jestem tu nowa i to mój pierwszy post. Myślę, że też będę majową mamą:) od kilku dni, dziwnie się czuję. Jestem senna, ciągle zmęczona, mam lekkie mdłości i zawroty głowy. Moja temperatura to 37,7, boli mnie podbrzusze tak jak przed okresem. Mam obolałe i nabrzmiałe piersi. Na początku, myślałam że to jakieś przeziębienie bo bolało mnie gardło, głowa i miałam katar. Jednak z czasem zaczął mi się spóźniać okres (dziś 6 dnień). Poczytałam trochę w internecie i dowiedziałam się że to tez mogą być objawy ciąży więc dziś rano zrobiłam test, wyszedł pozytywny:) Nie wiem czy to nie za wcześnie ale mam nadziej że test nie kłamie bo bardzo chce mieć dzidziusia:) a mój mąż oszalał by ze szczęścia. sprawdzałam kalkulatorek i wyszło mi na 23.05.2011 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleksandria88 gratulujemy i witamy:) Myślę, że test się nie myli, ale jeśli masz wątpliwości to powtórz go, a jeśli chcesz potwierdzenia na 100% to zrób betę hcg z krwi, będziesz wtedy wiedzieć już na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam pytanie odnośnie kwasu foliowego. Na wizycie gin. spytał czy biorę jakies witaminy. Powiedziałam że nie, że tylko kwas fol. biorę. Dał mi próbkę witamin Prenatal Complex, powiedział, żebym zobaczyła czy się będe dobrze czuć, czy łatwo się połyka itp. i jeśli wszystko ok to że mogę sobie dokupić. Na opakowaniu tej próbki jest w składzie właśnie kwas foliowy, 2 tabletki dziennie (tyle niby powinno się brac) zawierają 200% dziennego zapotrzebowania. To znaczy że nie muszę więcej łykać kwasu osobno? Do tej pory brałam jedną tabletkę Foliku dziennie. Czy jeśli dokupię tamte witaminy to mogę z Foliku zrezygnować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie powtórzyłam test bo już się nie mogłam doczekać:) też wyszedł pozytywny! Chce jeszcze zrobić te badanie z krwi. Proszę tylko o jakieś informację na ten temat. Ile mniej więcej kosztuje takie badanie? W jakim czasie je najlepiej robić? Ile trzeba czekać na wyniki? Co do kwasu to za bardzo się na tym nie znam ale wydaje mi się że jeżeli jest on w tych witaminach to nie ma potrzeby brać go dodatkowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleksandria - myślę, że skoro dwa testy sikane wyszły ci pozytywnie, to nie ma sensu robić testu z krwi, chyba, że chcesz się upewnić tak na 1000 procent ;-) to taki test kosztuje około 30 złotych, możesz go zrobić o każdej porze dnia, wynik zwykle tego samego dnia, wszystko zależy od laboratorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A odnośnie kwasu foliowego, trafiłam na takie zdanie: "Jeśli jesteś w ciąży dawkę uzgodnij ze swoim ginekologiem. Zwykle do końca pierwszego trymestru przyjmuje się kwas foliowy w dawce 0,4 - 1 mg/dziennie." Wydaje mi się, że "0,4 - 1 mg" to jest dość duża rozbieżność i warto to przedyskutować z lekarzem. Ja biorę tylko folik, wyniki morfologii mam bardzo dobre, odżywiam się zdrowo i póki co, nie ma potrzeby dodatkowej suplementacji. Co innego zimą, gdy jest mniejsza dostępność świeżych warzyw i owoców, ale póki są - korzystam:-) Pozdrawiam wszystkie majowe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 tydzień....to juz zobaczysz jakie jest tętno maluszka.....ja byłam i nie żałuje....mam zdjęcie....swietnie to wygląda..polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×