Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Nick..........Imię....... Wiek..... Miasto....... Termin porodu/tydzień. ad888888....Ada..........22.......Pszczyna.....8.05./tydzień w stopce. PaulinaKiss...Paulina.....23.......Kraków........4.05./tydzień w stopce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie ci lekarze w dzisiejszych czasach to szkoda gadać........ Mój tez nie za bardzo sie przejmuje, tym co mu opowiadam, ale chociaz przepisal duphaston na podtrzymanie, dobre i to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie wrażenie że jeśli nie płaci się za wizytę tylko idzie z funduszu to lekarz traktuje takiego pacjenta całkiem inaczej. No ale z tym nic nie da się zrobić... Miejmy tylko nadzieje, że wszystko u Ciebie w porządku, trzeba być dobrej myśli:) Też się ciesze że nie jestem najmłodsza:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem, ten lekarz do którego poszłam jest raczej chwalony, np. jak byłam na wizycie to pod jego gabinetem były tłumy kobiet a pod gabinetem innej lekarki, która w tej przychodni przyjmuje - nikogo, siedziała z pielęgniarkami w rejestracji i piła kawę, bo nie miała co robić:P Skuszę sie chyba na jedną prywatną wizytę, żeby sprawdzić czy są jakieś różnice, ale też nie chciałabym biegać i co 3 tygodnie (później częściej) wydawać 80-90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betę robiłam na początku dwa razy i rosła, ale odkąd zaczęło się krwawienie praktycznie nie wychodzę z łóżka. Dzisiaj dopiero trochę pochodziłam, tak na próbę:-) W poniedziałek idę na badania, które mi zlecił lekarz, to sobie betę zrobię dla pewności:-) Ja do lekarza chodzę prywatnie, nie mam dobrych doświadczeń z tymi z funduszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dobrego lekarza, chodzę do niego regularnie co pół roku z funduszu. Niestety teraz wizytę mam dopiero na grudzień a wcześniej mnie zapisać nie chciała to muszę iść prywatnie. Już się nie mogę doczekać wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :-) To i ja dołączam do topiku ! Nick..........Imię....... Wiek..... Miasto....... Termin porodu/tydzień. ad888888....Ada..........22.......Pszczyna.....8.05./tydz ień w stopce. PaulinaKiss...Paulina.....23.......Kraków........4.05./t ydzień w stopce. annjaa........Ania........28.......Gdańsk.........03.05/tydzień 7 Do Znów_mama - ja też jadę na Duphastonie 2x2 dziennie od niedzieli, kiedy zaczęlo się plamienie. Teraz staram się oszczędzać. wczoraj byłam u lekarza prywatnie, bo jakoś na kasę chorych wizyty mnie nie przekonują. Byłam na NFZ wcześniej na USG, które trwało 3 minuty!! powiedziałam p. doktor że mam plamienie to nawet na USG nie spojrzała dobrze co jest przyczyną, skupiła się tylko żeby mi pokazać akcję serca dziecka... więc wczoraj jak już zaczęłam byłam prywatnie. Lekarz stwierdził, że mam stary ślad odklejającego się trofoblastu. Wystraszyłam się strasznie, ale mam nadzieję, ze dobrze będzie. Muszę się tylko oszczędzać i brać leki. Także bądźmy dobrej mysli dziewczyny !!!! Następną wizytę mam za 2 tyg. i już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny.Przywędrowałam za wami z wcześniejszego topiku. wpisze się więc ponownie do tabelki. Paulina jestem z okolic Krakowa, ale rodzić będę w Krakowie prawdopodobnie na Rydygiera. ;) Miło spotkać kogoś ze swojej okolicy Nick..........Imię....... Wiek..... Miasto....... Termin porodu/tydzień. ad888888....Ada..........22.......Pszczyna.....8.05./tydz ień w stopce. PaulinaKiss...Paulina.....23.......Kraków........4.05./t ydzień w stopce. annjaa........Ania........28.......Gdańsk.........03.05/ tydzień 7 kaka80 Kaśka 30 Kraków 05.05/ tydzień 7 Widzę że jestem tu najstarsza Hehe...To będzie mój drugi dzidziuś :0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam tabelę bo brzydko się wpisało... Nick..........Imię....... Wiek..... Miasto....... Termin porodu/tydzień. ad888888....Ada..........22.......Pszczyna.....8.05./tydz ień w stopce. PaulinaKiss...Paulina.....23.......Kraków........4.05./t ydzień w stopce. annjaa........Ania........28.......Gdańsk.........03.05/ tydzień 7 kaka80....... Kaśka..... 30....... Kraków....... 05.05/ tydzień 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Poszukuję kobiet w I-szym trymestrze ciąży, chętnych do przeprowadzenia pomiaru spoczynkowych wydatków energetycznych związanych z ciążą. Badanie jest bardzo proste i polega na pomiarze wydychanego CO2 w czasie 20 minutowego odpoczynku w pozycji leżącej. Dzięki temu badaniu dowiedzą się Panie jakie jest Wasze indywidualne zapotrzebowanie energetyczne w tak istotnym stanie jakim jest ciąża. Postaram się również odpowiedzieć na nurtujące Was pytania dotyczące odżywiania w czasie ciąży. Pomiar będzie przeprowadzany na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, gdzie aktualnie prowadzę pracę magisterską na temat zapotrzebowania energetycznego kobiet ciężarnych w poszczególnych trymestrach ciąży. Badanie jest całkowicie bezpłatne oraz anonimowe. Ilość miejsc jest ograniczona! Wszystkie chętne Panie proszę o kontakt: katarzyna_krus@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaka/........nie jestes najstarsza kochana.............mam 35 lat i to moje drugi maluszek po 13 latach....................wiec spoko-loko................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA PRZY I CIĄŻY NIE CHCIAŁAM WIEDZIC PŁCI MALUSZKA............ale ciągło mnie bardzo na słodycze, wiec urodziła się zgodnie z zachciankami...KAROLINA..................teraz znowu mnie ciagnie na słodycze...............może chłopcy tez lubią słodkości....................chociaż wiem, ze na kwasno powinno mnie więcej brać...............no cóż..........drugi dziurawiec będzie..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie ciągnie raz na kwaśne, potem na słone a potem na słodkie:P Więc nie wiem, zresztą i tak nie wierzę w te wszystkie przepowiednie, że jak ciągnie na coś tam, to chłopiec, na coś innego - dziewczynka, płeć zależna od kształtu brzucha, itp. Mam raczej niczym nie uargumentowane przeczucie, że będę miała syna, ale intuicja też mnie często zawodzi, więc w dalszym ciągu na dwoje babka wróżyła :D tak czy siak plan w dalszym ciągu jest taki, że dowiem się kto tam mieszka dopiero podczas porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi smakami to w moim przypadku kompletnie się nie sprawdza. W pierwszej ciąży zajadałam się chałwą i urodził się chłopak. Z kolei w ciąży z córą byłam bardzo mięsożerna:-) Teraz trudno powiedzieć, jestem tak zestresowana, że gdyby nie mdłości to pewnie bym nic nie przełknęła. Ratuje mnie to, że jak mnie mdli to muszę coś zjeść, wtedy trochę przechodzi. Przełożyłam wizytę ze środy na wtorek, dzisiaj niestety mojego lekarza nie ma. Jeszcze tylko jeden dzień kontemplowania sufitu i wyobrażania sobie najgorszych rzeczy. Niestety wczoraj znowu pokrwawiłam, co wcale nie pomaga mi myśleć pozytywnie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..........Imię....... Wiek..... Miasto....... Termin porodu/tydzień. ad888888....Ada..........22.......Pszczyna.....8.05./tydz ień w stopce. PaulinaKiss...Paulina.....23.......Kraków........4.05./t ydzień w stopce. annjaa........Ania........28.......Gdańsk.........03.05/ tydzień 7 kaka80....... Kaśka..... 30....... Kraków....... 05.05/ tydzień 7 elcia1984.....Ela..........25........Londyn........01.05/tydzien 8 Czesc dziewczyny:) Tez nie wierze w te zachcianki i plec. W 1 ciazy tylko na mecho mnie ciagnelo, jakis gulasz z sosem na ziemniakach wszystko tluste,w 2 ciazy czekolada biala i sok pomidorowy. Teraz mam ochote na makrele taka z puszki w oleju i jaja :) dziwna dieta.Ale przy obu ciazach obowiazkowo cytryny wcisniete do wody:)Ogolnie zjadlam musli na sniadanie jakas godzinke temu i teraz mnie mdli:( w glowie mi sie kreci i jestem zmeczona. W sobote dostalam list ze szpitala z zaproszeniem na badania i USG dopiero 20 pazdziernika wiec jeszcze 1 miesiac sobie poczekam.Do poloznej ide 7 pazdziernika wiec jeszcze 2 i pol tygodnia. Dzisiaj mialam strasznie glupi sen ze powiedzialam mamie o ciazy i ze strasznie zle zareagowala i mnie wyzywala itd, dziwny sen. Narazie nikomu jeszcze nie powiedzielismy tylk my dwoje wiemy :) Znow _mama moja kolezanka miala na poczatku ciazy dosc czeste krwawienia i lekarz przy badaniu powiedzal ze to nie z jamy macicy i ze dziecko jest ok ze czasem sie tak zdarza ze szyjka macicy krwawi , nadzerka jest itp ale zabronil jej wspolzycia do 16 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MNIE TAM CIAGNIE NA SLODKIE..............TAK SAMO MIAŁAM PRZY PIERWSZEJ CIĄŻY I UODZIŁAM kAROLINKE..............NO ZOBACZYMY..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wyskoczyly 4 mega pryszcze na czole 1 nad ustami i 2 na brodzie wielkie czerwone i widoczne i bola przy dotyku przy poprzednich 2 ciazach z chlopakami mialam idealna piekna gladka cere, moze cos w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENI 2 ciaza po 13 latach pewie ekscytujaca jakby byla pierwsza:) Karolinka pewnie sie bardzo cieszy , bedzie pomagala:) Moj synek mial 5 lat jak zostal starszym braciszkiem straszie zakochany co chwila braciszka caluje i przytula. W sumie taka roznica wieksza jest dobra 1 juz odchowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula1381
Nick..........Imię....... Wiek..... Miasto....... Termin porodu/tydzień. ad888888....Ada..........22.......Pszczyna.....8.05./tydz ień w stopce. PaulinaKiss...Paulina.....23.......Kraków........4.05./t ydzień w stopce. annjaa........Ania........28.......Gdańsk.........03.05/ tydzień 7 kaka80....... Kaśka..... 30....... Kraków....... 05.05/ tydzień 7 elcia1984.....Ela..........25........Londyn........01.05/ tydzien 8 Asiula1381.....Asia........28........Skarżysko....08.05/tydzień 7 No to i ja sie dopisałam. U mnie narazie żadnych poważniejszych objawów ciazy prócz zmęczenia i czasem zrobi mi sie nie dobrze. Zaznaczę że starałam sie o dziewczynkę. I jak narazie nie mam żadnych zachcianek ani na słodkie ani na kwaśne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..........Imię....... Wiek..... Miasto....... Termin porodu/tydzień. ad888888....Ada..........22.......Pszczyna.....8.05./tydz ień w stopce. PaulinaKiss...Paulina.....23.......Kraków........4.05./t ydzień w stopce. annjaa........Ania........28.......Gdańsk.........03.05/ tydzień 7 kaka80....... Kaśka..... 30....... Kraków....... 05.05/ tydzień 7 elcia1984.....Ela..........25........Londyn........01.05/ tydzien 8 ENI_35........ANETA......35........BIESLKO-BIAŁA.....05-05-2011 8 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..........Imię....... Wiek..... Miasto....... Termin porodu/tydzień. ad888888....Ada..........22.......Pszczyna.....8.05./tydz ień w stopce. PaulinaKiss...Paulina.....23.......Kraków........4.05./t ydzień w stopce. annjaa........Ania........28.......Gdańsk.........03.05/ tydzień 7 kaka80....... Kaśka..... 30....... Kraków....... 05.05/ tydzień 7 elcia1984.....Ela..........25........Londyn........01.05/ tydzien 8 ENI_35........ANETA......35........BIESLKO-BIAŁA.....05- 05-2011 8 tydz bunia3......................30........Toruń.........08.08/7 tydzień Jak wpiszą się wszystkie dziewczyny, to może potem ułożymy według terminów... Ja mam wizytę 22.09. W pierwszej ciąży też brałam Duphaston. Miałam plamienia do końca I trymestru i oczywiście zakaz współżycia:( Mam nadzieję, że tym razem się to nie powtórzy.Znów_mama i annjaa- trzymam kciuki 🌻 Chodzę do prywatnego lekarza. Przy pierwszej ciąży miałam wspaniałego ginekologa, również prywatnie, ale miał ostatnio zawał serca. Oczywiście mogłabym do niego chodzić, ale znalazłam równie cudownego lekarza, którego pamiętam ze szpitala. Byłam już na wizycie kontrolnej, byłam już w ciąży, ale jeszcze o tym nie widziałam:) Co do samopoczucia, to podobnie mam straszne zawroty głowy i mdłości, które delikatnie ustają po zjedzeniu czegoś. W pierwszej ciąży miałam różne zachcianki, a urodziłam chłopca.Teraz czuję się troszkę inaczej, więc może będzie dziewczynka. Dla mnie nie ma różnicy, choć fajnie byłoby mieć parkę. Mąż chciałby chłopca, a za jakiś czas dziewczynkę (ja jednak chyba wolałabym skończyć na dwójce dzieci). pozdrawiam wszystkie Mamusie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) widze tabelka sie powieksza, super. Tez bym chciala dziewczynke:) dowiem sie dopiero pod koniec grudnia w 23 tygoniu jaka jest plec. Moj maz mowi ze mu to obojetne ze wszystkie dzieci sa kochane wyczekiwane itd ale caly czas mowi ze napewno chlopiec bo to nie mozliwe zeby taki zdrowy silny mezczyzna jak on itd zrobil dziewczynke i takie tam glupie gadanie zeby mnie wkurzyc :) w 1 ciazy mialam przeczucie ze jest chlopiec i byl , w 2 tez a teraz nic nie przeczuwam zycie potrafi zaskakiwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula1381
Wpisuje sie jeszcze raz bo gdzieś zginęłam z tabeli po drodze:) Nick..........Imię....... Wiek..... Miasto....... Termin porodu/tydzień. ad888888....Ada..........22.......Pszczyna.....8.05./tydz ień w stopce. PaulinaKiss...Paulina.....23.......Kraków........4.05./t ydzień w stopce. annjaa........Ania........28.......Gdańsk.........03.05/ tydzień 7 kaka80....... Kaśka..... 30....... Kraków....... 05.05/ tydzień 7 elcia1984.....Ela..........25........Londyn........01.05/ tydzien 8 ENI_35........ANETA......35........BIESLKO-BIAŁA.....05- 05-2011 8 tydz bunia3......................30........Toruń.........08.0 8/7 tydzień Asiula1381.....Asia........28.......Skarżysko.....08.05/7 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam poniedziałek mija?:) ja dziś czytam, powtarzam wiadomości, bo jutro czeka mnie obrona pracy lic. brrrr... choć w sumie atak paniki mam już za sobą, kilka dni temu nie byłam w stanie nic zrobić, oprócz kontemplowania tego, jaka jestem głupia i że na pewno się nie obronię. Dziś póki co spokojnie, choć pewnie wieczorem mnie znowu weźmie. No nie powinnam się za bardzo stresować, ale jakoś mi nie wychodzi.. Mam ostatnio jakieś dziwne nastroje, jestem niespokojna, a nawet boję się czegoś i nie wiem czego, zastanawiam się czy mogę podciągnąć to pod objawy ciażowe czy raczej bierze mnie jakaś nerwica :O Znow_mama, trzymaj się ciepło, musi być dobrze! A ja trzymam kciuki, żeby było ok, w modlitwie o Tobie i maluszku też nie zapomnę, może nie każdy w to wierzy, ale spróbować nigdy nie szkodzi;) elcia, jeśli Cię to pocieszy to moja twarz też wyglada jakby wybuchła na niej jakaś bomba :O prysz na pryszczu, nigdy nie miałam idealnej cery, ale teraz to jakaś masakra, codziennie jakiś nowy wyskakuje, już mi się nie chce w lustro patrzeć.. I generalnie swoim snem o reakcji Twojej mamy mi przypomniałaś o tym, że my zamierzamy powiedzieć teraz w weekend rodzicom, mieliśmy w ostatnią sobotę powiedzieć, ale mój tata odprawiał urodziny i jakoś tak nam głupio było:P więc wstępnie na najbliższą sobotę planuję to ogłosić.. i szczerze boję się. Nie tego, że moi rodzice się wkurzą, oni są dość specyficzni, wkurzyliby się obojętnie, czy zaszłabym 3 lata temu, za 5 lat czy za 10, od dawna mówią, że nie chcą być dziadkami i już, więc na negatywną reakcję jestem przygotowana od kilku lat. Boję się raczej tego, że ja będę się denerwować i wkurzać ich reakcją, wolałabym, żeby to po mnie spłynęło, ale wiem, że tak nie bedzie i będę się stresować przez jakiś czas. Z kolei powiedzieć rodzicom A. w ogóle się nie boję, na samym początku się pewnie zdziwią tylko ale zaraz potem będą się już tylko cieszyć i planować wszystko razem z nami. Asiula, ciekawa jestem co Wam wyjdzie ze starań o dziewczynkę, pierwszy raz się spotykam z tym, że ktoś "celował" w konkretną płeć, ciekawe jak się to sprawdzi:) mi wg kalendarza płci wychodzi syn, ale to czytałam, że to sprawadza się jedynie jak się nie ma problemów żadnych ginekologicznych, ja ze swoimi miesiaczkami rozregulowanymi chyba się nie zaliczam:P Ja dalej planuję dowiedzieć się dopiero przy porodzie kto u mnie mieszka :D wybaczcie że się rozpisałam tak, mam nadzieję że jesteście cierpliwe:P pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, śniło mi się dzisiaj, że byłam na USG i widziałam bijące serduszko mojego maluszka. Trzymajcie kciuki, albo pomódlcie się, jeśli możecie, żeby to nie był tylko sen. Dzisiaj o 15.30 mam wizytę. Bardzo się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, śniło mi się dzisiaj, że byłam na USG i widziałam bijące serduszko mojego maluszka. Trzymajcie kciuki, albo pomódlcie się, jeśli możecie, żeby to nie był tylko sen. Dzisiaj o 15.30 mam wizytę. Bardzo się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Znów Mama-na pewno pomodle sie:) a Ty sie trzymaj i bądż dobrej myśli!pozdrawiam i daj znać co u WAS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów_mama - Wszystko będzie dobrze kochana i oczywiście trzymam mocno kciuki, bo wiem ile to nas kosztuje, zanim się dowiemy, że jest dobrze i serduszko bije!!! Daj znać jak było, będę czekała z niecierpliwością i ściskam Cię mocno :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×