Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

kurde leneczkowa pediatra mi piwie ze to zmiany uczuleniowe:O guzik mi pomoze.:O co do emolientow to mam oilatum do kapieli i krem, ale jak to smaruje to robi sie bardziej czerwone, no ale to raczej normalnie bo tak to jest suche a jak posmaruje to sie troche nawilzy. probuje juz z kremem bambino, z oilatum i krochmalem, zobaczymy co dalej. a do dermatologa pojde na pewno prywatnie, bo nie bede tyle czasu czekac bo moze sie to pogorszyc. pozniej lece z tesciowa na zakupy, bo chce kupic malej pampersy a nie wie jakie, wiec musimy isc z nia i wybrac. leneczkowa gratuluje postepow Lenki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj dziewczyny, ja tylko się odmelduję. :) Postaram się jutro wpaść. :) U nas wszystko powoli się stabilizuje. Mały uczy się spać ze smoczkiem, wcześniej go nie używałam, ale już mam dość i zaczęłam Miłoszka do niego przyzwyczajać, jest o niebo lepiej. :) PAtusiowa, mój ma podejrzenie atopowego zapalenia skóry i ja dostałam skierowanie od razu do alergologa, mamy wizytę na 3 marca, więc idę jak na razie prywatnie. Używam oilatum, emolium, maści na bazie cholesterolu z wit, A no i bebilon pepti. Wizytę mamy w środę, zobaczę czy się czegoś ciekawego dowiemy. Mały ma bardzo suchą skórę, najgorzej jest na nóżkach. Gorzej jeszcze było jak mu rajstopki zakładałam, bo nie były w 100 % bawełniane.. Szukam bawełnianych 100% ale jest problem, cholera wszystko ma domieszki, więc nie nosi rajstop. Patusiowa, może od razu spróbuj do alergologa??? Ja myślałam, że to od jedzenia, ale wydaje mi się, że nie. /jedyne co to chyba jest uczulony na jabłko, gruszkę, więc dużo soków mi odpada, i kaszek. Wczoraj dostał puuree z indykiem i jak na razie jest ok :) Na brzuszku nadal nie chce leżeć, ale już próbuje siadać na huśtawce, skubany, nieźle mu to idzie. Dzisiaj na rehabilitacje, bo mieliśmy przerwy 2 tygodnie, zobaczymy co tam pani powie :) aha i zmieniłam wózek na spacerówkę parasolkę, jesteśmy zadowoleni jak nie wieem co, a jaka leciutka , super normalnie. W styczniu mamy ślub, mój brat się hajta, znowu wydatki, ale ogólnie super, bo myślałam, że nigdy do tego nie dohjdzie :D Super super...... Całuski dziewczynki, Mikołaja szczodrego...duże buty trzeba szykować :) PApatki, i ściskam mocno P.S Tęczowa tyś cud dziewczyna ale córa ładniejsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nie wiem jak bardzo rozwinełyscie temat suchej skóry u naszych dzieci ale widze ze nie tylko ja mam taki problem otórz adi ma na nózkach i raczkach takie suche place i pediatra powiedział ze moze to skaza białakowa kazała obserwowac i natłuszczac, próbowałam wszystkiego i raz było gorzej a raz lepiej ale do konca nie zwalczylismy tego ba denerwuje mnie to ze jestem taka bezradna - na szczescie w srode idziemy na szczepienie to pewnie pani doktor cos postanowi i moze nareszcie rozpozna co to jest, puki co smaruje clotrimazolum od wczoraj i albo mi sie wydaje albo pomaga troche - gdzyby sie okazało ze pomoze to super ale wtedy to nie jest zadna skaza białkowa tylko grzybica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny musze sie wam wygadac ( heh raczej wypisac) jutro wracam do pracy własnie sie dowiedziałam i niby sie ciesze bo wyjde troche do ludzi to jednak czuje wewnetrznie niepokuj i lek a wy jak pracuje juz któras z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! u nas pobudka o 7:30 - bywało gorzej ale zebym wyspana była to nie powiem :) Dalej się zawstydzam - ja muszę te Wasze komentarze małżonkowi pokazać - nie wiem czy on wie jaką "piękność" ma w domu :P Dziękuje bardzo. A córeczka to wiadomo ze ładniejsza. Ulepszamy geny hehe :) Cos chciałam napisać a zapomniałam,...aha Patusiowa - ja myśle że z tym alergologiem to dobra rada. Dobrzez ze mniej sie martwisz. Poranki mają to do siebie. Kaktusowata - ja Ci po cichu powiem ze ja to juz bym chciala do pracy ale jeszcze miesiąc. Musze sie przejechac do pracy z wnioskiem urlopowym ale nie mam z kim Marysi zostawić. Jezdzilyscie z maluchami same samochodem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tęczowa1718 ja tez miałam wrócic do pracy od stycznia ale fakt faktem w styczniu zawsze jest zastój wiec u mnie w firmie zaproponowali mi zebym wróciła teraz a najwyzej w styczniu dadza mi troche wolnego jak bede chciała pracuje jako tech dentystyczny i moje zarobki uzaleznione sa od tego ile jest pracy a w grudniu zawsze jest jej duzo wiec zarobie sobie troche kasy przed swietami tym bardziej ze powoli wypłukujemy sie z naszych oszczednosci , wiadomo ze z jednej pensji ciezko wyzyc ja jezdziłam juz troche z młodym ale bezpieczniej sie czuje jak ktos jeszcze z nami jedzie a juz najfajniej jest jak to mąż prowadzi. młody co prawda nie płacze w samochodzie tylko zasypia ale pierwszy raz jak sama z nim jechałam to miałam stresa to fakt tym bardziej ze wozimy go na tylnym siedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany ,takie wozenie malucha z tyłu to trochę niebezpieczne,nigdy nie wuadaomo,co sie zaży a dostepu do dziecka w czasie jazdy nie masz.Maxi cosi mozna wozić z przodu,bo dziecko jedzie tyłem do kierunku jazdy,myslę,żę mimo wszystko tak jest bezpiecniej dla ciebie i niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam maxi cosi ale chyba wszystkie foteliki jezdza tyłem do kierunku jazdy czy sie mylę?? Kaktusowata to taka przerwa na zarobek dobrze Ci zrobi :) Lece na spacer - juz powoli dgruzowałam mieszkanie.uuuuf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tęczowa te małe do 13 kg.tak,ale te nastepne juz nie.nie wiem co zrobimy po swietach,bo nie wiem,czy mała bedzie chciała już siedziec w tym wiekszym,a nie ma szans ,żeby wziaść oba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak kazdy niemowlak musi jezdzic tyłem do kierunku jazdy ja tez mogłabym wozic go z przodu ba i nawet tak chciałam ale w moim samochodzie jak juz sie wyłaczy poduszki powietrzne to juz sie ich nie właczy - przynajmniej tak nam w serwisie powiedzieli na szczescie ja woze go bardzo zadko i tylko wtedy kiedy musze , zazwyczaj ktos jedzie ze mna i wtedy siedzi przy małym albo jedziemy cała rodzinka i wtedy taty autkiem :) i tata prowacdzi a zreszta i tak nam tego wozenia juz niedługo zostało bo fotelik mam do 10kg a młody wazył 6 tygodni temu juz prawie 8 wiec moze sie okazac ze nidługo bedziemy zmieniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tęczowa ja jeździłam z Lenką z tyłu i była przeważnie masakra. Bardzo płakała. Dopóki jeszcze smok był w buzi to było ok. ale jak wypuściła to w ryk :( Na światlach zawsze jej wkłądałam do buzi. Wszystkie foteliki można z przodu mocować, tylko trzeba poduszki powietrzne wyłączyć. Niestety u mnie nie ma opcji żeby wyłączyć jedną z przodu. Trzeba kupić specjalny fotelik opla i wtedy sama się wyłącza :) paskudy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie bardzo cieszę,że mieszkamy w duzym miescie.wsiadam w tramwaj czy autobus i jade gdzie chcę.Nie musze pakowac wózka do auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czołem dziewczyny łukasz ogląda telewizje i macha zabawkami a ja tu kukam na was a dzieki za życzenia dlałukasza, skończył 5 miesiecy - masakra!!! a to przecież jakby wczoraj przyniosłam do domu małą kwilącą kruszynkę, a tu leży taki chłop widze że zombi sie podobało to powiem jeszcze pare innych cukierków: samochód na G - grat zwierze na A - azor :p (na szczesie to juz nie sa moje perełki) mówicie ze sok jabłkowy pomoże na czestsze stolce? chyba dziś wykupie pół sklepu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do fotela w samochodzie to ja nie moge małego wozić z przodu bo na kokpicie od strony pasażera śa poduszki łukasza jak sie włoży do fotelika to jest wielki ryk przez 5 minut a potem wielka cisza bo śpi. śpi nawet jak sie przed chwilą obudził w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktusowata a z kim zostawisz synka?:) ja nigdy nie jezdzilam sama z mala, boje sie choc ona w aucie albo spi albo sie rozglada:) zawsze jezdzil ze mna maz albo mama. ale w sumie u nas wszedzie mozna dojsc samemu bo to male miasto ale czasem jak mala jest chora czy cos to wole jechac autem bo szybciej. zielona u mnie pomagal sok jablkowy ale w sumie za bardzo nie mam z tym problemu bo mala pije miedzy posilkami sama wode przegotowana i to dosc duzo a to niby pomaga, chyba polozna kiedys mi tak mowila. my juz bylysmy na spacerku, wlasciwie tylko godzine ale jest chlapa i snieg topnieje i ciezko mi sie wozkiem jedzie:O tym bardzij ze mialam obladowany bo tesciowa nakupila malej pampersow, chusteczek i obiadkow;) kazala mi brac co potrzebuje wiec korzystalam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi zostanie z moja mama:) o to sie akurat nie boje moja mama bardzo dobrze sie nim zajmuje i nie mam do niej zastrzezen :) słucha moich rad i stosuje sie do moich zaleceń jednak jakos takie mam mysli ze adi bedzie sie gniewała na mnie ze zostawiam go na pół dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wożę małą zawsze z tyłu w foteliku jak jeżdzę autem z poduszkami z przodu których wyłączyć nie można, jak jade autem bez poduszek to jeździmy razem z przodu a jak z poduszkami które można wyłączyć to też wyłączamy i jedzie z przodu. Ale teraz to ja z mężem jeździmy także z Hania razem z tyłu siedzimy. Ale teraz będzie jeździła już w foteliku który trzeba przodem do kierunku jazdy ustawić także będzie chociaż normalne widoki miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktusowata, twoja mama na pewno sie nim wspaniale zajmie i Adiemu nie bedzie nic brakowac:) nie martw sie na pewno nie bedzie zly na ciebie;) nie ilosc a jakosc poswiecanego czasu jest najwazniejsza:) a ile godzin dziennie bediesz pracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jest mama blixniaków:) kurde dziewczyny znalezc chwile zeby tu wpasc graniczy z cudem.... my standardowo 10 pobudek w nocy a rano bylismy u neurologa. Maly rozwija sie dobrze, kazali mi tylko czesciej go kulać a tego nie robiłam - czekałam az sam sie przewroci z pleców na brzuszek albo z brzuszka na plecy. Sadzac na kolanach ale w taki sposób zeby nie opierał sie o moją klatke piersiową pomagac siadać chwytając za nadgarstki. Pani dr sprawdzalam czy nózkami dosiegnie do buzki- nie dosiegnie:( ale nie wiem co to znaczy ....z tego wszystkiego zapomniałam zapytać. pisałyscie o suchej skórze- Moja mała tez ma place suche na nózkach najwiecej, skaza to nie jest bo pije nutramigen, kąpie w oilatum a grzybica to juz napewno nie bo to wyjatkowa sprawa u takich maluchów. jak smatuje po kąpieli oilatum kremem to jest lepiej, chociaz niby po kąpieli w oilatum niczym sie nie powinno smarować. jeszcze nie dawałam maluchom mieska zaczynamy za pare dni, doczytałam sie wreszcie w jakiej kolejnosci :) najpierw kurczak , indyk krolik, pozniej jagniecina, pojawily sie słoiki od 5 mies z szynką , ale ich nie kupuje bo mi sie jakos zle kojarzą :) takiemu maluchowi szynke????:) uciekam bo jak zwykle 10000 spraw mam do załatwienia :( trzymajcie sie buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szczescie tu mam dobrze z tymi godzinami pracy bo mam nienormowane :) moge przyjechac do firmy na która chce i wysc o ktorej chce planuje jezdzic wczesnie rana gdzies kolo 6 jak młody jeszcze spi i wracac jak najwczesniej :) mysle ze w przedziale miedzy 12 a 14 no ale zobaczymy jak to w praniu wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaki Hania mi sie pooya na klawiaturze i zmniejszya okno kafe i nic nie widze teraz hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Wszystkeigo najlepszego z okazji mikołajek dla naszych słodkich maluchów . do izka wlkp , przewracanie z boczku na bok i na brzuchek , i zbrzuszka na plecki miałam u rehabilitantki .U mnie KAmilek jak skonczył3 msc zaczał pchac nówzki do bużki .A czy to zle jak nie wkłada?? -> sama nie wiem . No i czekamna piłke reh to zaczne z im ćwiczenia . Wspólczuje tobie nocnego wstawania , bo moj przesypia 12 godzin w nocy:) Chociaz i tak ze 2 razy wstaje zobaczyc czy dobrze lezy . A teraz doczytam to co pisałyscie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja włąsnie kurczaka jeszcze nie podawalam , dziś kupilam i zobacze czy uczulenia nie bedzie .Zaczynalismy od królika a cyz kroas podawała deser z jagód????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze Pati tez nie pcha stopek do buzi, ale lapie za nie raczkami, interesuje sie nimi itd. aaaq ja dawalam wczoraj jagody z jablkami, aale w deserku jest wieksza polowa jablek, i malej nic nie bylo, tyle ze ja daje tak ok 1/3 sloiczka tylko do kleiku. nie daje deserkow osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podawałam jakiś sloiczek gdzie były jagody i było ok, ałukasz wcinał dziewczyny od paru dni mały co chwile wyciąga jęzor, wasze dzieci tez tak robiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka trzymaj sie.moja bardzo pozno zaczela wkladac nozke do buzi.mysle,ze ciezszym dzieciom jest troche trudniej,bo maja wieksze brzuszki. Aaaq jak Kamilek,lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielona moja też tak robiła,ale przestała.Robiła to nawet na zawołanie.dzisiaj coś marudna,może przez pogodę,bo u nas pada deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izka wlkp a co ci pediatra mowi na te suchosci? a z wstawaniem w nocy to nie jestes sama ja tez mam pobódek w ciagu nocy z 10 :) wiem wiec co czujesz ja karmie jeszcze piersia wiec młody w nocy strasznie czesto dopomina sie tego pokarmu a ty czemu tak czesto wstajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×