Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

Gość teZ uwielbiam Boze Narodzenie
a ja zaglądam... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, dawno ,nie tu nie bylo, a temat sie tak rozwinal:) To mowicie, ze tego piernika juz teraz trzeba zrobic? Jak pojade do domu to poprubuje, moze cos mi z tego wyjdzie:P Nie moge sie juz doczekac swiat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też się tak nad tym zastanawiałam ale najtańsza choinka 10 funciaków a goła stać nie może, to kolejne 30 a biorąc pod uwagę że nacieszymy się tym może z tydzień lub dwa to lepiej korzystać z tego co i tak zostaje po imprezach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno od piernika
Dziewczyno od piernika ,czy jak zrobię teraz ciasto ,to mogę wstawic go do piwnicy ? Ono mi sie nie zepsuje ? nie struję rodzinki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno od piernika
i czy mam je czyms obwinąc ,w czym trzymac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wombat karczemny
Piernika owinąć czymś- ściereczką, papierem szarym, albo śnaidaniowym i można w bezpieczne miejsce w piwnicy odstawić. Na pewno nikogo nie strujesz. Ciasto jest genialne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja świąt nie lubię przez moich rodziców. W tym okresie jest w domu najwięcej kłótni, poza tym wszystko jest udawane. Kolacja trwa 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marietkawww
Uwielbiam te święta, te zapachy z kuchni, choinka, kolędy..... Parę dni przed ubieramy choinkę i zaczynamy piec, gotować a w radiu świąteczne piosenki i kolędy. Ten klimat świąt jest nie do opisania- Wiecie o co chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co lubię w święta to... zabijanie karpia :) hehehe.. Nie wiem dlaczego każdego to razi. Robię to od 15 roku życia. I od dwóch lat patroszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marietkawww
Co do karpia to kupuję filet z karpia. Nie mam sumienia zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co kto lubi... ja odkąd miałam 4 lata i spędziłam kilka dni przed Wigilią przyglądając się karpiowi w wannie, a kiedy wstałam następnego dnia znalazłam go przepołowionego w lodówce, karpia nie tykam i po kilku latach mojej antykarpiowej propagandy ta ryba się u nas na Święta nie pojawia. Czy jest tu ktoś kto ubiera drzewko dopiero w Wigilię? Całe życie błagałam rodziców żeby mi pozwolili ubierać wcześniej ale oni się trzymali tradycji, i teraz się w sumie cieszę i dziwnie by mi było ubierać wcześniej choinkę :))) P.S. "Nieźle zakręcona" owszem, mam nadzieję że w sensie pozytywnym :P Ale choinka z butelek to był pomysł moich przyjaciół ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marietkawww
Ja choinkę ubieram tak z 3 dni przed Wigilią, bo lubię jak już jest podczas przygotowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie w sumie jej brakuje podczas przygotowań ale tak się już przyzwyczaiłam że dziwnie by mi było ubierać wcześniej :) Więc w moim pokoju mała choinka stoi odkąd tylko tam wrócę (jak jeszcze byłam w LO to stałą chyba od połowy listopada :D), no i oczywiście lustra, balustrady są poprzystrajane kilka dni wcześniej, stroiki i jemiołki... :))) No i lampki na dom tata też zakłada w weekend przed świętami :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marietkawww
U mnie w każdym pomieszczeniu stawiam akcent świąteczny, nawet w łazience mam małą choineczkę.Za śniegiem nie przepadam ale gdy pada we Wigilię i święta to jestem szczęśliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teZ uwielbiam Boze Narodzenie
u nas chyba w tym roku nie będziemy ubierać choinki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ubieram w poranek wigilijny
u nas w domu jest taka tradycja i dzięki temu w wigilię naprawdę czuję, że zaczęły się święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wombat
wombat karczemny bardzo Ci dziękuję za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob usg
Witam! Ja chciałabym nauczyc się robic gwiazdki z papieru ,nie raz próbowałam i trzymając sie instrukcji i tak źle składałam :( Łancuchy papierowe tez są sliczne .Kocham przygotowania do swiąt i same swieta tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marietkawww
Mniej więcej o tej porze jak jest pora na grzyby, które zbieram na święta (jak sama nazbieram to dania lepiej smakują) zbieram również duże szyszki i pryskam złotym albo srebrnym sprayem i posypuje brokatem, doczepiam złoty sznureczek i zawieszam na firankach i nie tylko. Z resztą zawsze lubiłam robić ozdoby świąteczne szopki, łańcuchy.... no niestety czasu brak na takie zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na allegro jakie fajne bombki
już wystawiają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arlettkoooo
a te cisato na piernik mozna mikserem ubijac ? to ja je zrobię i wstawie w jakis garnek,przykryję sciereczką i niech sobie lezakuje.Tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zerknę na allegro i obejrz e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ciasto to i do lodówki można? Bo u mnie w piwnicy(w bloku) to robaki i inne świństwa chodzą ;) A na balkonie pewnie za zimno jak będzie poniżej zera :) Ja choinkę ubieram różnie. Zazwyczaj w zależności od tego jak się wyrabiam z przygotowaniami czasami 1-2 dni przed Wigilią, a czasami w Wigilię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Też się tak nad tym zastanawiałam ale najtańsza choinka 10 funciaków a goła stać nie może, to kolejne 30..." Zośka1209 >> Ubrać choinke można w własnoręcznie wykonane ozdoby :) można zrobić papierowe gwiazdki, aniołki z masy solnej zamiast bombek, łańcuchy, kolorowe kokardy, wszystko zalezy od wyobraźni :D potrzebne tylko lampki. Taka choinka też miłaby swój klimat :) Ja choinke ubieram w zależności od tego czy prawdziwa czy sztuczna. Ostatnie pare świąt miałam sztuczną więc ubierałam ją juz nawet dwa tygodnie wcześniej :D natomiast prawdziwą ubieram rankiem w dniu wigili :) Karpia nie jadamy od paru ładnych lat. Najbardziej żal mi tych bidul pływających w przyciasnych "basenach" w hipermarketach :O i to jest jedyny minus świąt.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karpia nie zjadłam nawet raz w całym swoim życiu :D Czasami jest na Wigilli, bo niektórzy członkowie rodziny lubią, ale i tak wtedy dla tych co nie lubię kupujemy jakąś inną rybę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×