Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Łazanka po tym co napisałaś uważam, że jak najszybciej powinnaś zrobić te badania. "Jeśli to niedoczynność leczenie będzie konieczne bo nie leczona w ciąży jest jedną z częstszych przyczyn poronień, przedwczesnego porodu, niskiej wagi urodzeniowej dziecka, a także upośledza prawidłowy rozwój płodu, zwłaszcza jego mózgu i kości oraz sprzyja powstaniu wad wrodzonych. U dzieci matek z nieleczoną niedoczynnością tarczycy często obserwuje się upośledzony rozwój intelektualny."- dr n. med. Mizan-Gross dla "Świata Zdrowia" A leczenie to podawanie hormonów np euthyroxu z rana nadczo. Nic strasznego. Jeśli sama rozważałaś tę chorobę idź na bad dobrze ci radzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327-wezmę sobie do serca to co mówisz i zrobię badania. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327-wezmę sobie do serca to co mówisz i zrobię badania. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki nie wiem co jest grane , jakieś czary z dublowaniem postów, bo nawet mnie nie było przy kompie....dzwoniłam do laboratorium i jestem umówiona na jutro na badanie, każdy hormon u mnie 20 dyszki więc jeszcze nie tragedia, a w tej sytuacji szkoda mi czasu na czekanie na wizytę u ginki żeby dostać skierowanie. Już i tak mam stresik z anty HCV (czekam na wyniki do połowy marca). Jeszcze raz bardzo dziękuję za radę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łazanko gin kazał mi zrobić wywiad lekarski do karty ciąży, więc wczoraj byłam u mojej pani doktor z przychodni ogólnej. I ta bardzo dokładnie przepytywała mnie o chorobę tarczycy, a następnie wypisała skierowanie na badanie hormonu TSH. Dziś robiłam to badanie zupełnie za darmo, a jutro odbieram wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga15510-Powinnaś się cieszyć, że masz takich lekarzy. Ja w sumie też mam fajną internistkę i mogłabym to skierowanie załatwić bez problemu, ale boję się jechać do przychodni bo mają tam epidemię grypy...Byłam tam w poniedziałek z synkiem na kontroli i widziałam co się dzieje, uciekłam tak szybko, jak się dało, odpukać, nic nas nie złapało do dziś... Jakoś przeboleję to 6o zł, grunt że już w piątek będę wiedziała co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny daje tylko znać, że u nas wszystko ok. Mamy malowanie i mam ograniczony dostęp do netu. :( P.S. U nas w przedszkolu tez epidemia ospy, ale u Olki narazie cisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osti- uważaj na siebie przy tym malowaniu, ja w pierwszej ciąży wylądowałam w szpitalu, tak się "zatrułam" samym zapachem farby:(, a nie brałam czynnie udziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jestem po wizycie u ginki. Jak zobaczyła moje wyniki badań to mnie załamała. Okazało się że mam niedoczynność tarczycy oraz muszę wprowadzić dietę cukrzycową. Na tarczyce dostałam leki ale jak sobie poczytałam o tej przypadłości to się przeraziłam. Mam nadzieje że leki pomogą i mój maluszek urodzi się zdrowy. Pocieszające jest to że widziałam dziś moja fasolkę. Jak fajnie fikała i machałam rączkami. Oby wszystko było ok. Tak się boję że niemacie pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikula - nie denerwuj się bo to jeszcze gorzej, najważniejsze, że jesteś pod kontrolą, wszystko będzie dobrze zobaczysz :) A swoją drogą internet w ciąży powinien być po chińsku, to byśmy się niepotrzebne nie stresowały :) P.S. Ja właśnie z okazji malowania zostałam wyeksmitowana do rodziców z Olą na 2 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę spać denerwuje się przed dzisiejszą wizytą u gin. Dziewczyny z tą tarczycą u mnie jest tak: jestem po strumectomi czyli mam całkowicie usuniętą tarczycę. Od operacji biorę euthyrox; teraz w ciąży jak na razie dawkę mam zwiększoną do 150 + 18 novothyralu i czuje się dobrze. Wiem z własnego doświadczenia że, jeśli w miarę szybko wyregulują się wam hormony dzidzi nic nie grozi. Ważne by robić regularnie bad krwi i dostosować dawkę leku. Ja z moją ex-tarczycą przeszłam przez piekło - 5 lat z życia wyjęte z życiorysu. A od czasu operacji jestem jak nowonarodzona! :) Jestem dobrej myśli i wiem że u was też będzie wszystko ok!!!! Głowy do góry! Będzie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze ta tarczycz tl lubi rozrabiac - ja tez mam "przyjemnosc" codziennie rano lykac euthyrox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehhhh spac nie moge :/ meczy mnie zgaga i wzdecie a o 6 antybiotyk, o 8 lutka, o 9 zastrzyk i na 10 do ginki z wynikami i na cytologie ehhh i jak wroce to pewnie bede spala do wieczora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nockę mam nieprzespaną. Ciągle się budziłam i myślałam o tej niedoczynności. Osti masz rację z tym netem. Moja ginka mi mówiła że mam wogóle takich rzeczy nie czytać bo w depresje popadnę.Pocieszyła mnie że z dzieckiem wszystko jest ok. KateKiss ja od dzisiaj również zaczęłam łykać euthyrox. Martwi mnie to że ta niedoczynność może wykryta jest za późno i już narobiła jakiś szkód mojemu maleństwu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie jedna sprawa. Moja ginka kazała mi zrobić badanie Ft4 i wynik wyniósł 12.40 a napisane jest na nim że norma to 9-20. Niekumam tego dlaczego stwierdziła niedoczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikula będzie dobrze najważniejsze że jesteś pod kontrolą.samo ft4 mi nic nie mówi ale wiem że to się przelicza na % zresztą nie będę ci motać bo się nie znam będzie dobrze najważniejsze że jesteś pod kontrolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikula, a nie robiłaś do tego tsh ? Bo mi się wydaje, że samo ft4 nie daje pełnego obrazu i tym baardziej nie rozumiem, bo wynik wydaje się być w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej... Dzwoniłam do ginekologa co robi usg i narazie w 14 tyg ciąży nie jest w stanie mi powiedzieć jaką płeć ma moja dzidzia,oj szkoda bo to czekanie mnie męczy.I mój M też się już dopytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek :) Widzę, że temat tarczycy na tapecie. Szczęściem nie mam z nią problemów, przynajmniej do tej pory nie wykryto ;) Fakt, przed ciążą robiłam badanie na niedoczynność (bo mi wiecznie zimno, włosy koszmarne, serducho też dziwnie pracowało). Tak mnie korci, żeby pójść na L4, jakoś tak mi w domu dobrze, spokojnie, póki są ferie trzeba się nacieszyć,ale jak mąż wyjedzie to nie wiem, czy nie pójdę na zwolnienie, myślicie że to zły pomysł? Sama już nie wiem, czy wypada, skoro nic mi nie jest ciążowo, ale koszmarnie się czuję z tymi mdłościami, sennością.Dzisiaj jazda od rana, ledwo się obudzę, a już mam nudności :o No to miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.U mnie za oknem nareszcie widać słonko i rano jak zawoziłam córke do szkoły to już też nie było - 15 i nie trzeba było się męczyć z odmrażaniem szyb.Jutro mam zadzwonić po wyniki z badania krwi tego prenatalnego,mam nadzieje że będą ok.Martwie się moją wagą,bo jak przez 12 tygodni przybyło mi 0,5kg to teraz w tym tygodniu doszedł już kilogram i spodnie ledwo zapinam.Wiem gubią mnie słodycze.Jednego dnia nawet cukierka nie tkne a następnego nie moge się powstrzymać.Na dodatek też mam na wszelki wypadek wprowadzić diete cukrzycową,więc dziś przerażona wagą postanowiłam myśleć o tym co zjadam i ile.Zobaczymy z jak mi pójdzie.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki, rzadko piszę ale czytam na bieżąco :) mam problem z cerą, trądzik że masakra, weżcie coś doradżcie bo nie wiem co robić, twarz, dekold i plecy całe w pryszczach, załamać się można:( jestem w 12 tyg i tak jak czytam u was to ciągle macie jakieś badania a ja nic, tylko te pierwsze: mocz,krew,tarczyca, toksoplazmoza (bo koty mam w domu) i grupa krwi i tyle. i to musiałam iść prywatnie 120 zł mnie to kosztowało, może z tą moją lekarką coś nie tak, ja nie wiem?? usg mam na 23.02 już się nie mogę doczekać bo to 3D ma być, mam nadzieję że będzie wszystko ok, najchętniej to bym sobie do domu takie kupiła i obserwacja na okrągło :) moje piersi to już nie są piersi tylko ogromne cyce a to dopiero 3 m-ąc, swędzą i bolą. mum to come- u mnie właśnie nie chcą robić cesarek tylko czekają a ty się męcz, ja bym chyba wolała cesarkę boję się naturalnie a to moja pierwsza ciąża i szpitala tę nie mogę sobie wybrać bo jest tylko jeden blekitna-witaj, ja też mam termin na 29.08.11-fajnie, że razem mamy, tylko mi lekarka wyliczyła że już 11 tydz i 4 dzień, nie wiem czemu u ciebie dopiero 9 dziwne to ??? mama8327-mój mąż wyczytał gdzieś i głaszcze bez przerwy a teraz jest na urlopie to robi to często (a ja na L-4) fajnie ale mnie to trochę drażni (hormony pewnie), wy też tak macie? wikula-33-trzymaj się dziewczyno i nie załamuj napewno będzie dobrze wszystko misiaczkowa- ja jestem na L-4 od 11.01 i sobie bardzo chwalę, wcale nie mam wyrzutów sumienia, tylko że w mojej pracy trochę stresów za dużo jak dla mnie no i szef nie zadowolony z mojego stanu-trudno! zresztą pisałam wam już o tym wcześniej. więc nie zastanawiaj się tylko jak się żle czujesz to od razu na L-4, dzidzia jest najważniejsza!!!! hjk33-ja na szczęście nie mogę słodyczy a poza tym to jakiegoś uczulenia po czekoladzie dostaję: ból brzucha okropny i dziwne ropne krostki na karku i udach tak swędzą że szok! trwa to ok pół godz i przechodzi, i wolę nie jeść nic słodkiego ale za to wszystko inne to do przesady najadam się że aż mi niedobrze i ciągle jestem głodna, koszmar jak to się skończy to nie chcę nawet myśleć :( też się już dopiszę do tabelki jeśli można? *NICK*.....................*WIEK*........* DATA PORODU*.....PŁEĆ agneskaa........................38........... 01.08 .11........... katekiss.........................32............ 02.08.11........... mum to come...................28...........02.08.11........... PurPur27........................27............02.08.11... ......... Szczęśliwa przyszła mama!..30...........04.08.11............. mikusiaaa........................22............04.08.11.. .......... meeg24.........................24.............02.08.11... ......... 024sylwia........................27.............04.08.11. .......... Mania1982......................28.............07.08.11... ........ misiaczkowa....................28............12.08. 11.....córka??..... Peska44.........................28.............12.0 8.11............. gosia84..........................26..............13. 08.11.............. kleopatra2011.................31..............13.08.11... ........ Agabi 2011......................28..............13.08.11.......... .. Leeila............................24..............14.08.1 1............ hjk33............................36...............14.08.1 1............ Myszaa29.......................28..............15.08.11.. ............ Angie S..........................27..............16.08.11......... .... osti ..............................28..............16.08.11...... ........ mama_dzidka..................33..............18.08.11.... ......... vilia..............................26..............18.08. 11............. Pocahontas-1984.............27..............19.08.11..... ........ Mama Miłoszka................31..............20.08.11........... ... aga15510.......................31...............20.08.11. ............. łazanka........................ 32...............20.08.11............. jagódka1.......................28...............20.08.11 .............. Beti2905........................30..............mama Aniołka....... Izabelka_.......................24...............22.08.11 ............. **TOSIA**........................23..............23.08.11 .............. Wikula-33........................33.............24.08.11. ............ ciotka julia.....................31.............25.08.11........... .. anitia............................29..............26.08.1 1............. mama8327......................27.............28.08.11.... ........ szczurkowa ...................34 .............28.08.2011............... annika1983.....................27.............29.08.11... .......... kotkowa........................28..............30.08.11.. ......... pozdrawiam wszystkie i trzymam kciuki za nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Szczurkowa, mnie też się cera popsuła - pomieszanie z poplątaniem - tj. trądzik i przesuszające się place. Ale lekarka powiedziała, żeby się nie przejmować i broń Boże nie stosować żadnych leków, maści na trądzik. Więc smaruję się tylko kremem dla dzieci do suchej i wrażliwej skóry ;) A ponoć jak łożysko przejmie całkiem produkcję hormonów to może cera się poprawi (czyli za kilka tygodni). Co do tygodnia ciąży to nie ma reguły. Ja też jestem w 12 tygodniu a termin mam na 18.08. Czasem z ostatniej miesiączki i USG wychodzą zupełnie odrębne terminy. Zresztą wiele dziewczyn to tutaj potwierdziło. Nie każda miała tak samo długie cykle, czasem owulacja się bardzo przesuwa. Co do podglądania maleńtwa to ja z moim mężem też stwierdziłam, że powinniśmy maleństwu takie reality show "zmontować", bo chciałabym go podglądać non-stop ;) Misiaczkowa, ja też jestem na zwolnieniu. U mnie podobnie jak u szczurkowej - dużo stresów i szefostwo radośnie nie podeszło do informacji o mojej ciąży. Myśl o sobie i dziecku. Jeśli źle się czujesz to odpocznij trochę, przecież nie musisz już siedzieć na L4 do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie dopisuje od nowa bo widze ze ktos mnie wycial :) *NICK*.....................*WIEK*........* DATA PORODU*.....PŁEĆ agneskaa........................38........... 01.08 .11........... katekiss.........................32............ 02.08.11........... mum to come...................28...........02.08.11........... PurPur27........................27............02.08.11... ......... Szczęśliwa przyszła mama!..30...........04.08.11............. mikusiaaa........................22............04.08.11.. .......... meeg24.........................24.............02.08.11... ......... 024sylwia........................27.............04.08.11. .......... Mania1982......................28.............07.08.11... ........ Ewelina29......................29.............10.08.11............. misiaczkowa....................28............12.08. 11.....córka??..... Peska44.........................28.............12.0 8.11............. gosia84..........................26..............13. 08.11.............. kleopatra2011.................31..............13.08.11... ........ Agabi 2011......................28..............13.08.11.......... .. Leeila............................24..............14.08.1 1............ hjk33............................36...............14.08.1 1............ Myszaa29.......................28..............15.08.11.. ............ Angie S..........................27..............16.08.11......... .... osti ..............................28..............16.08.11...... ........ mama_dzidka..................33..............18.08.11.... ......... vilia..............................26..............18.08. 11............. Pocahontas-1984.............27..............19.08.11..... ........ Mama Miłoszka................31..............20.08.11........... ... aga15510.......................31...............20.08.11. ............. łazanka........................ 32...............20.08.11............. jagódka1.......................28...............20.08.11 .............. Beti2905........................30..............mama Aniołka....... Izabelka_.......................24...............22.08.11 ............. **TOSIA**........................23..............23.08.11 .............. Wikula-33........................33.............24.08.11. ............ ciotka julia.....................31.............25.08.11........... .. anitia............................29..............26.08.1 1............. mama8327......................27.............28.08.11.... ........ szczurkowa ...................34 .............28.08.2011............... annika1983.....................27.............29.08.11... .......... kotkowa........................28..............30.08.11.. .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć szczurkowa. trądzik olej bo i tak nic nie zrobisz to hormony. ja jeszcze 2-3 dni temu pytałam tu kobietki o coś na przesuszenie bo twarz miałam w placki przesuszone+ trądzik o dekolcie wolę nie wspominać bo tam to juz tragedia normalnie jak wysypka.dziewczyny mi doradziły krem nivea zdążyłam twarz raz posmarować i w cudowny sposób wszystko zniknęło ale to nie od kremu bo dekolt też sie zrobił idealny a jego nie smarowałam.hormony się pewnie ustabilizowały. oby już tak do rozwiązania:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny szczurkowa-ja robilam badania koniec grudnia w polsce w przychodni - cmv igm i igg oraz toxo igm i igg. jakoze mam zagran. ubezp to musialam zaplacic, dalam lacznie 100zl. w de kosztowaloby mnie przynajmniej 2 razy wiecej. ale babki powiedzialy, tak zrozumialam, ze jakbym miala polskie ubezp to robi sie bezplatnie. nie wiem czemu tyle zaplacilas.. co do tarczycy- wyszlo mi ok 8tyg ciazy ze mam TSH 3,15. gin sie troche dziwila,powidziala ze nisko,ze ma mnie kolejna gin poprowadzic. ale kolejna nie zwrocila na to uwagi. w necie sprawdzilam wynik, ze jest w normie, do 5 jest ok. skonsultowalam tez wynik z kuzynem lekarzem i powiedzial ze wynik jest jak najbardziej ok. wiec czasem nie wiem o co chodzi lekarzom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa doszly pierwsze spodnie ciazowe ktore zakupilam z ebaya. nr 38 ale tak akurat na mnie, mam nadzieje, ze nogi mi nie utyja i wszystko pojdzie w brzuch ;);) bardzo fajne.wiec mam juz co zalozyc na wyjscie z domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come - a jakiej firmy kupilas spodnie ?? I czy 38 to Twoj rozm ktory na codzien nosisz ?? Ja kupilam juz 2 pary z nexta w swoim rozm i jedne musza poczekac bo sa za duze a drugie to poprostu wygladaja jak worek na ziemniaki, jak moj M je zobaczyl to wybuchl smiechem :) Kupilam tez letnia sukienke ciazowa, nowa z metka z nexta ktora rowniez na razie jest za wielka a w biuscie na styk wiec tez watpie ze ja kiedykolwiek ubiore :( Moje zakupy to porazka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina-nie wiem jak rozmiar na co dzien nosze.. ale tez cos jak 38/40. a spodnie kupilam bo podane bylo jaka jest dlugosc od kroku wiec w sumie sie na tym oparlam i sprawdzilam co oznacza M w H&M Mama, jaki to rozmiar. wiec po prostu zaryzykowalam. ale naprwde fajnie leza, choc sie zdziwilam ze nie mozna zapiac na suwak tylko wsunac cale :) jak przykladam do dzinsow ktore teraz nosilam to sa takie same tyle ze z gumka. o ile nie przytyja uda to mi sie przydadza do konca ;) co do bluzek, probuje kupowac z przecen jakies wieksze o rozmiar i luznawe, z jakas lekka gumka na brzuchu do regulacji. cycki mam juz wieksze ale jak bluzka jest lekko tunikowata to wejdzie na kazdy rozmiar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×