Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

po cesarskim cięciu równiez macica sie obkurcza, tak samo wydzieliny i odchody są. Napewno wiecej trzeba uważac, gdyz to zabieg operacyjne , inacej niz pry fizjologicznym porodzie. Gdy zablizni sie w miare rana mozesz smarowac Cepan (lub cehan) maścią która ci załagodzi bliznę. Najlepiej sie oczywiscie ruszać, ale najgorsza pozycja w połogu w obu przypadkach to stojąca, starać się zmieniac pozycje. tyle ja sie dowiedziałam z mojej szkółki, ale pewnie byłoby tego wiecej, ale tak od razu nie pamietam;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymkowa - dziecko umie dać znać o sobie nie :) ja czasem mam takie noce, że z chwilą kiedy przewracam się z boku na bok to mały łobuz też i wypycha się właśnie po tej stronie, na którym boku leżę i kopie - no i jak tu człowieku masz spać co do seksu po porodzie to jest zalecana wstrzemięźliwość przez 6 lub 8 tygodni - nie pamiętam dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka później wszystko nadrobię a teraz mam do Was pytanko dziewczyny, czy wy pierzecie totalnie wszystko nowe? i ubranka i pościel i kocyki itd? czy może uprać tylko używane a to co się da przeprasować? podrzuciłam wszystko mamie i ona już obłędu dostaje i zaczęłam się zastanawiać czy nie wystarczy żelazko...? tym bardziej, że z tymi paczkami używanych i nowymi, które kupilam sama wyszło tego od cholery...nie wiem nawet czy zdążę wszystko założyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy trzeba ale ja piorę wszystko - i nowe i używane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga-jabi - ja osobiscie wszystko piore, swoje koszule nocne w tym samym co nowe ciuchy dziecka. Na logike żelazko rozgrzane mocno zsbije bakterie i inne sprawy. Ale powiem ze zalecają wyprac... Mnie to nawet pasuje bo pachnie tak samo, i moze dzidia bedzie to rozpoznawała itd. Polecam niemiecki softlan dla bobasów, super aromat, jak ściagam pranie narkotyzuje sie normalnie tym ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robie sie głodna... musze coś z knajpy zamówic. Sama nie gotuje teraz bo niedosc ze na tym tymczasowym mieszkanku nie ma zabardzo warunkow, Za3tyg sie nagotuje ile wlezie na nowej kuchni;D a strasznie mnie meczy stanie... a nie mam tutaj hookera zadnego zeby dupke oprzec/ Mam trzy knajpy pod domem , cos wybiore...;/ Jeśli ktos spożywa obiadek to smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymkowa - ja czekam na M z obiadem ale już głodna jestem bardzo :) uważaj w te upały z jedzeniem z knajp bo wiesz różnie bywa ja też wyprałam swoje koszulki do szpitala w proszku dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja1989
dzieki za odpowiedz do kobietek ktore mialy juz cesarke za soba ile czasu krwawilyscie i kiedy powrocilyscie w pelni do aktywnosci seksualnej ??? co do ciuszkow pralam wszystkie nowe uzywane swoje koszule szlafrok ... ale tylko na 40 stopni w loveli plus plyn jelp na koniec prasowanie :) naszczescie mam juz to za soba wszystko na tip top ;p najbardziej rozbraja mnie to ze moj chlopak pod kazda kupeczka ciuszkow przyczepil sobie karteczke z opisem bo myla mu sie te wszystkie body spiochy itd ;))) przynajmniej sie nie pogubi i nie zrobi balaganu ;p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy zawsze jak jem musi tak sie wierdzic bejbik ze az zaboli noooo . Niewinna mała pizze wcinam ;P ah. niebo w gębie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w markecie nie bardzo. w takich mniejszych sklepikach z niemiecka chemia. Znam włascicieli w moim sklepiku i wiem ze jezdza sami po towar. Kupilam te oryginalne haribo i kawy. Jeśli ciezko znalezc ci taki sklepik u ciebie to jak szukalam kosmetykow dla synka seri Olbad to znalazlam fajna oryginalna chemie na necie na http://www.sklepzniemiec.pl/ .Kupilam pare rzeczy tam. Przynajmniej nie ma notatki ze "wyprodukowano na rynek Polski" jak to bywa z niemieckimi persilami np w Makro, mozna sie nabrac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, kochane melduję się, że żyję ale czuję się dziś gorzej - przejrzałam pobieżnie wasze posty i z góry przepraszam, że w tej chwili nie odpowiem (postaram się wieczorem). Opuchłam dziś niczym nadęta ropucha i ciężko pisać puki co. Papapapapa 👄 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas-1984 o dziwo nic mnie nie boli i nie bolało, a w dodatku porządnie się wyspałam i nie było tak duszno:))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa no to dobra. Jest u nas kilka punktów z takimi kosmetykami i chemią z niemiec. Zobacze tylko czy znajde akurat ten konkretny płyn. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp na "akcja trucie szerszeni". Napisałam skargę w 2 egzemplarzach i M zaniósł ją osobiście do sekretariatu. Jeden egzemplarz skargi mam podbity ich pieczęcią w domu. Teraz czekam na odpowiedź od zarządu. Chociaż żeby nas przeprosili i na przyszłość informowali o takich i innych akcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj mama8327 wspólczuje Ci tyle Ci napiszę... oby Ci te tygodnie szybko zleciały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski wczoraj napisalam posta ale mi zjadlo i sie wkurzylam wiec dzis pisze po krotce znowu.. mala nasza wciaz bez problemow, przytyla od soboty juz 370g wiec jest super.miala przytyc 150-250g w tydzien. je coraz wiecej maly zarloczek. spi dobrze, miewa czesto czkawke do 15min. patrzy duzymi oczami i sie dziwi co sie dzieje. sypia bezproblemowo. oby tak zostalo. wciaz sie drapie-bardzo deliaktne i slabe te paznokietki, lamia sie ciagle bo musi pakowac rece wszedzie. zalozylam niedrapki. wczoraj polozylam ja w spiworku letnim, tez jej cieplo, a w domu bylo zbyt goraco. dzis byla polozna, przychodzi w sumie pytac co u nas, a u nas poki co dobrze,ale potrafi nam dpowiedziec na pytania,wiec zawsze jakas pomoc. dzis ja sami kapalismy w umywalce, nawet polubila, musi byc ciepla woda wtedy jej dobrze i czuje sie jak w brzuszku. a ma swobodne ruchy i chyba to jej sie podoba. wczoraj zalatwialam jeszcze rzeczy papierkowe, przy okazji wpadlam na przeceny w hm,orsayu i zrobilam kobiece zakupy,ktorych nie dano mi robic juz od dlugiego czasu. przez chwile mozna sie bylo poczuc jak wolna kobieta a nie zajeta matka :) nie rpasujcie ciuszkow, nie trzeba. my pralismy w 40stopniach wszystkie, choc ponoc powinno sie w 60 te co sa nowe. pralam wszystko-kocyki, ciuchy, pieluchy, pokrywy od fotelika i wozka, szmatki. na razie nie ma krostek,wiec uczulenia nie ma na ten proszek ktorego uzywamy dla dzieci. wozek mam obok mieszkania na klatce, takie 1.5pietra, ale nie wiem czy sama dam rade go znosic z dzieckem w srodku. pogoda srednia poki co, pada czesto i sa burze. uwazajcie brzuchatki na siebie :) nie przesadzajcie z porzadkami i prasowaniem :) aha, przydaja sie majtki poporodowe, wkaldki poporodowe, pelna lodowka po porodzie, no i oczywiscie pampersy, nasaczone chusteczki oraz mam z allegro takie torebki jednorazowe zapachowe ktore sa na paluszki,calkiem fajne. co do paznokietkow to polozna mowi ze najlpeiej je obgryzac dziecku a nie obcinnac jak jest takie male.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama-rpezczytalam tego posta o szerszeniach, mysle ze nie powinnas sie zatruc czy cos, ale uwazaj zeby wiecej nie wdychac nic. a spoldzielnia b.niemadrze zrobila, powinni wywiesic ulotke ze maja w planach to robic! z niefajnych wiesci - po ciazy przybylo mi dziur w zebach :) dzis bylam na kontroli, i tak jak moj maz nie ma zadnych ubytkow, ja mam ich az 8!!! roznje wielkosci. maskara. 3terminy u dentysty juz mam. alez sie nacierpie przez to dziecko :):):) wiec badajcie zeby po ciazy ;) mnie nic nie boli,ale dziury sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Ja dzis byłam u swojego ginka. Pooglądałam sobie swoją kruszynkę - wazy ok.2400, długa na ok.45cm :D Ma długie nózie po tatusiu :) Poza tym wszystko dobrze, główka ułzona do dołu, tetno w porzadku. Moja szyjka twarda, bez rozwarcia. co znaczy, ze na obecna chwile nie ma szans na szybsze rozpakowanie bagazu... Co do spania to ja sie wysypiam, a widze, że macie ze spaniem nie lada problem... ja budze sie po 6 na siku i potem spiem dalej :) i musze powiedziec, ze nie uzywam zadnych specjalnych poduszek, nie wiem od czego to zalezy, ale spie jak zabita na lewym boku i co najlepsze, budze sie tez na lewym boku...nie mam pojecia od czego to zalezy, w kazdym razie bardzo Wam wspólczuje, bo przeciez nieprzespane noce dopiero przed nami, a Wy sie boroczki juz meczycie... Buziolki w pysiolki dla Was i dla małych kopaczy i kopaczek :D Ide szamac placki ziemniaczane :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do prania to ja piorę wszystko co nowe i używane - bez znaczenia. Wnowych ubrankach są barwniki, które mogą być jeszcze niedokładnie wypłukane i mogą uczulać. Prasuję też wszystko dla dziecka. mama, współczuję Ci. Trzymaj się Kochana jakoś... Ja też ostatnio puchnę :o chyba ta końcówka ma to do siebie... A Ty masz jeszcze tą gestozę :( mum to come :) To dobrze, że masz czas i chęć na zakupy dla siebie. Zawsze to można trochę odżyć i "odpocząć" od domowego "kieratu" :) Sylwka, nawet jeśli ZUS skontrolował Cię (a nie powinien wezwać na komisję?) to mogłaś być u lekarza np. Jaki masz wpisany kod na zwolnieniu? 1 czy 2? Bo jeśli 2 (może chodzić) to nie masz czym się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka, no jak to... myslalam ze to sciema z zusami, a jednak ...? Przeciez mogłas byc w spozywczaku pod domem, tam to mozemy chodzic. Z reszta moja Pani Dr zawsze w mojej karcie ciazy pisze moze chodzic.takze looz,,,nie jestes niewolnica ;) do apteki moglas pojsc?:) One zostawiły jakies pismo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz kod 2 na zwolnieniu to zawsze możesz powiedzieć, że wyszłaś do apteki albo na jakieś badania czy do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale jak masz kod 1 to chyba poza badaniami i lekarzem nie powinnaś wychodzić z domu nawet pod pretekstem zakupów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa wyglada tak, u mamy mam meldunek stały, chodz szefowej mówiłam że za niedługo się wyprowadzam . Mój mnie zgłosił do administracji jeszcze tylko musi do Urzędu Miasta . Muszę wziąśc zaświadczenie z administracji o zgłoszeniu ale nie wiem czy to wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz zus sprawdza bez zapowiedzi, jesli masz ze mozesz chodzic to sie nie martw wyszlas po chleb na chwilke i tyle jesli masz ze nie mozesz chodzic to lepiej na twoim miejscu zalatwilabym sobie jakikolwiek papierek od lekarza ze akurat tego dnia bylas u lekarza, recepta cokolwiek zeby byl jakis slad, lec na prywatne usg czy cos. a co moga zrobić? slyszalam ze moga po pierwsze cofnac zwolnienie, wlepic karę i domagac sie zwrotu wyplaconej ci kasy jesli udowodnia ci ze pobieralas ja nieslusznie. poza tym lekarz beknie też swoje. mum to come jakiego płynu do prania używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli mówilas jej ustnie a nie pisemnie to jakbys wogóle nie mowila, najprosciej gdybys poleciala teraz na jakies prywatne badanie zeby miec kwitek z data, moze sie odczepią i to im wystarczy. nie wiem ale poczytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×