Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Gość bardzo prosze o radę
Nie mam ropnych ani zielonych upławów, są "normalne" troszkę wodniste, lekko białawe. Na poczatku ciąży brałam nystatyne, teraz jestem w 36tc i mam brac orungal doustnie a dopochwowo clotrimazolum. I nie wiem byc może teraz na tym etapie ciązy te 8 tabletek orungalu już nie zaszkodzi? Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam się na tych lekach więc nie powinnam się wypowiadać ale jesli masz takie wątpliwości to może skonsultuj się z innym lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja dziś pierwszy raz chyba od 3 tygodni się wyspałam:) a spałam na podłodze (tzn. na dywanie i kołderce) i nie było mi tak duszno:) także polecam:)))))))))) a ogólnie to od rana znów moje nóżki wyglądają jak balony i jest mi ciężko:( trzymajcie się dziewczyny , musimy jakoś przetrwać ten upał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Ja jak to od początku tygodnia wcześniej niż po 10.00 z łóżka się podnieść nie mogę...ALE ALE...wczoraj zasnęłam bez problemów i do pierwszej wyprawy na siusiu było po prostu ekstra...dostałam od kuzynki takiego ROGALA dla ciężarnych z kuleczkami styropianowymi w środku i muszę powiedzieć że REWELACJA...jak możecie sobie na coś takiego pozwolić to się nie zastanawiajcie:) w ciąży odciąża kręgosłup a jak już się maleństwo urodzi jest bardzo pomocne w karmieniu i jak maluch rośnie to potem też się przydaje jako forma siedzonka:) ona to kupiła na Allegro a ja dostałam w spadku i jestem jej niezmiernie wdzięczna :) U mnie dziś nie jest tak parno :) wieje przyjemny chłodniejszy wiaterek:) no i przyszedł zwrot podatku:):):) wszystkie oszczędności wydajemy na remont i maleństwo więc zwrot jest w całości dla mnie :) ah kupię sobie torebkę na poprawę nastroju :) w końcu w ciąży ładne dodatki też trzeba mieć :) A pro po upławów to mi lecą od czasu do czasu takie jasnożółte i gin mi na to nic nie zapisał bo ponoć to normalne... to idziemy zjeść drugie śniadanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj chyba najgorszy jak dla mnie upał, albo już zmęczenie takimi dniami. Za to mogę się pochwalić - torba już gotowa :) mimo spakowania tzw. minimum to dość dużo tego wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327 - witaj w klubie niewyspanych. Łacznie moze z 3h tez zamkniete oczy miałam. Kopanie wieczne było i wstawanie na siku. Potem nad ranem jak M do pracy wyjdzie to dzemne sie na 2h. Proboje sie własnie umowic prywatnie do lekarza ze szpitala z wejh zeby on obejrzał mnie , moze trafie go na porodzie :) Po prostu chce znac druga opinie na temat tego rozwarcia itd.... Przyjemnie sie dzisiaj oddycha, to fakt ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim.Ja wczoraj zaliczyłam ostatnią przed porodem wizyte w poradni cukrzycowej.Oczywiście jak zwykle 1,5h czekania w tej duchocie ale co zrobić.Do końca mam brać insuline i wtych ostatnich dniach pewnie już 4 jednostki zaczne bo podobno teraz ten poziom cukru zacznie jeszcze rosnąć.Mam już dosyć tego kłucia bo tu sprawdzanie poziomu,tu wstrzykiwanie insuliny i tak kilka razy dziennie.Po porodzie mam odstawić insuline i sprawdzać poziomy a po ok 6 tygodniach zrobic krzywą cukrową i się okarze czy cukrzyca minęła mam nadzieję, że tak będzie.Byłam też w tesco ale z przecen to zostały tylko bodziaki takie na ok 12miesięcy.Kupiłam jedynie dwie czapeczki z wyprzedaży i są w promocji husteczki huggies 6 szt. za 21zł więc sie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hjk33- rozumiem dopadła cię ta cukrzyca ciązowa...;/ męczysz sie biedna, ale pewnie juz niedługo. Pamietaj robisz to dla Twojego skarba;) Z husteczkami to wiadomo ze człowiek kupi i co jak okaza sie uczulajace dla dzidzi, to chyba zaczne byc nimi kokpit w aucie hehe bo tez kupilam wiecej ale babydream, bez parabenów i mocno nieperfumowane. Ostatnio kupilam sliczny polarkowy dresik w Cubusie na r 62.Nie sadziłam ze tam tez fajna przecena;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Brzuchatki, dawno się nie odzywałam ale regularnie Was czytam :) Muszę Wam powiedzieć,że mam nagły przypływ energii i odwaliłam kawał dobrej roboty tzn wszystko poprasowane, torba spakowana,łóżeczko ubrane zostało nam tylko czekać na naszego szkaraba. Ja w poniedziałek mam ktg ale u nas w przychodni podobno standardowo robione jest w 36 tyg Dziewczynki czy boli Was podbrzusze tak jakbyście miały dostać @ bo ja mam tak od kilku dni i nie wiem czy powinnam się tym martwić Co do spania to zanim usnę to muszę się nałazić bo nogi rwą i wyleżeć nie mogę :( a jeszcze jest mi cały czas strasznie duszno Maleństwo się wierci ;) ale i tak jest grzeczna bo w nocy grzecznie śpi wybija 24 i dziecka jakby nie było :) oj żeby jej tak zostało Pozdrawiam Was Babeczki i witam nowe przyszłe mamusie Gorące uściski dla naszych mamuś i ich dziewczynek :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Co do spania to widzę, że wszystkie mamy już problemy :o Ja już nie mogę się doczekać jak będę mogła położyć się na brzuchu :D Mot, to gratulacje :) Torba spakowana :) Ja mam tak spakowaną... "połowicznie" ;) Ale jeszcze trochę czasu zostało, więc te kilka rzeczy dopakuję. A kosmetyczka (moja) i tak zostanie na ostatnią chwilę. As-80, a KG robisz sama z własnej woli czy lekarz ci kazał? Co do bólu podbrzusza to jak od jakiegoś czasu też odczuwam jak na @. Trochę po No-SPie przechodzi. Nawet dziś mi się śniło, że dostałam @ i że mi krew po nogach leciała. Obudziłam się przerażona czy czasem mi wody nie odeszły ;) To jak As-80, już niedługo widzimy się w Madurowiczu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M przyniosl mi wczoraj walizke i dzisiaj chcę się spakować, tzn małego, bo ja to w dzien skurczy sie dorzuce ;) Maskara obowiazkowo ;P ;)))) Te bole podbrzusza tez mam, to ruchyh macicy skraca sie ... czasami mocno sie skróci jak poszalejecie jak np właasnie taki jednostajny ruch ręka jak np prasowania, to powoduje jej skurcze (macicy) ale tragedii nie bedzie. Po prostu odpowiednio dozowac wysiłek. Właśnie zakupiłam smoczka zeby mieć jeden w razie ratunku ;) fajna stron znalazłam http://www.esmoczek.pl Strzelilłam w ciemno, Wziełam Aventu 2szt sensitive, a bajerancki bo z Imieniem hehe ;))) Jeszcze jakieś prześcieradło trzebaby kupic.. . Ja mam łożeczko turystyczne i bede miałą tez drewniane. Ale chodzi mi o fakt , czy w tym turystycznym to włożyć jakiś lepszy fachowy gryczany materacyk? Bo ta gąbeczka co jest w zestawie to nie przypomina materaca, wiec chyba włożyć warto co>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia- ktg lekarz mi zleciła,a u mnie nospa odpada bo jestem na nią uczulona :( i to bez znaczenia czy odpoczywam czy dużo robię ten ból jest :( w poniedziałek będę u lekarza to zobaczymy Vilia fajnie byłoby się spotkać ;) już niedługo :) Wiecie zaskakujące jest to,że co innego chcę napisać,a coś innego pojawia mi się na monitorze tak samo jest z czytaniem, mam straszne problemy z koncentracją ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodaMAMAniny
Dziewczyny czeka ktoras z was cesarka?;S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie strasznie duszno ,gorąco ;/ ale mam wiatrak ;) . Tak jak u was problemy z kręgosłupem to ma zapewne każda ;) . Za nie długo będziemy witać swoje pociechy ,ja już nie umiem się doczekać . Gin dał mi na Usg 25 powiedział jak zdążę ;) . Imiona męskie ; Adrian,Artur,Bartek,Daniel,Hubert,Kacper,Kajetan,Kamil,Kondrat, Krystian,Norbert,Oliwier,Sebastian,Seweryn,Tobiasz,Wasyl,Albert, Aron,Błażej,Dominik,Dorian,Emanuel,Ernest,Fabian,Jędrzej,Ksawery, Maciej,Marcel,Mieszko,Nikodem,Patryk,Szymon,Serafin,Tymon, Sergiusz,Allan,Dawid,Filip,Paweł,Sylwek, Igor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuchatki. Ja nareszcie mam wolne, wiec musze troche porobić w domu ale nie dużo :) Mot jak fajnie słyszeć że moje problemy w ciąży czy to ze spaniem czy to zmieszczeniem się w jakieś dziury nie są tylko moje bo moj facet to się smieje z tego że nie biore pod uwagę wielkości brzucha i non stop do mnie uważaj uważaj, zartuje sobie non stop ze mnie. Dobrze ze nie jestem jedyna bo juz bym sie zaczela martwic. Co ja mojemu mowie jak mnie wkurzy to ze poprostu jestesmy stworzone zeby byc szczuple :):):) co do spania to ja wymysliłam i sie sprawdzilo wiec polecam!!!:):):) zwijam koc w rulon i klade go wzdluz plecow wtedy nawet jak sie poloze na plecach to wyladuje na kocu i chociaz mam podparcie na plecach w dalszym ciagu jestem tez na lewym boku. to jest taka tańsza wersja tej poduszki ciazowej :) :) jedyna wada jaka jest co u mnie też wyszla na swiatlo dzienne facet moze nie byc za szczesliwy ze sie kladzie jakies przeszkody miedzy nami, normalnie jak separacja :) nie byl szczesliwy ale zaakceptowal jak zobaczyl ze sie wyspalam i nie wiercilam calej nocy. co do uplawow tez je mam, bylam i pytalam lekarza i w tym stadium ciazy to normalne (oby tylko nie mialy nie milego zapachu bo to wtedy infekcja), mnie przepisala masc w razie gdyby mnie cos swedzialo a swedzialo zeby sie posmarowac ale ostatecznie zrezygnowalam jak na ulotce przeczytalam NIE UZYWAC W CIAZY :( wiec dopoki nie bedzie bardzo zle, wolalabym nie uzywac tego. Na szkole rodzenia co nam polozna powiedziala na temat uplawow zebysmy byly czujne czy to nie sa przypadkiem nasze WODY PLODOWE!! :) bo czesto woreczek peknie w takim miejscu ze wody sacza sie bardzo powoli. Wiec co radzila jesli uplawy sa wodniste i jest ich duzo zalozyc podkladke. Po 1 czy 2h sprawdzic ja jeśli jest nasaczona mascia wodnista to zglosic sie do lekarza po porade albo zadzwonic na oddzial (jesli mamy taka mozliwosc) i wyjasnic ze mamy odejrzenie pekniecia wod płodowych wtedy one przeprowadza dokladniejszy wywiad i jesli sie potwierdzi to skieruja juz do szpitala na sprawdzenie. Co do torby to ja dalej zupełnie nie gotowa :):) ale ja mam jeszcze 6,5 tyg:) wiec jeszcze troszke jest. Powinnam zdazyc jakby co bedzie improwizacja :) mama8327 ja zamiast skargi do spoldzielni poszlabym tam osobiscie albo wyslala meza bo list to oni zapewne oleja! A nie da się ukryć że nawalili na całej linii. Powinni poinformować mieszkancow wczesniej a jak juz tego nie zrobili powinni przed tym truciem przejsc sie po mieszkancach i poprosic o zamkniecie okien przynajmniej! Grays powiem Ci ze mnie zszokowalas piszac o rasizmie jakie was spotkalo, sama mieszkam w typowo angielskiej dzielnicy i ludzie dla nas sa bardzo mili. Ale fakt faktem nie mam tu typowo kontaktu z mlodzieza a Ci wiadomo ze sa najgorsi. Jedna z nowych dziewczyn nie pamietam już która pisała że mieszka w Londynie, mogę zapytać w jakiej dzielnicy może jesteśmy bliskimi sąsiadkami :):) Pozdrawiam was bardzo i zycze wszystkim mamuska milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesarke tutaj to chyba ma co 3 dziewczyna :) wiec jest ich troszkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja1989
z tego co slyszalam to do turystycznego lozeczka trzeba dokupic klasyczny materacyk bo ten zalaczony jest nieodpowiedni dla noworodka :) sama mam lozeczko turystyczne baby ono i dolaczona jest tylko taka cienka mata ale bedziemy go uzywac dopiero dla starszego malucha na wyjazdy ... a na codzien drewniane lozeczko z 9 cm grubosci materacem :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymkowa - moja bratanica ma turystyczne ale dokupili jej porządny materacyk, tak samo zrobiła koleżanka a z torbą to dziecięce rzeczy to pikuś, jest ich mało i poza pieluchami zajmują mało miejsca. Natomiast jak dodasz swoje ręczniki, klapki, podkłady na łóżko i poporodowe, kosmetyczke i inne to można się zdziwić ile tego wychodzi. Dzisiaj się o tym przekonałam ;) Sylwka - a ten wysyp imion to te, z których wybierasz? Bo "trochę" ich jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://dziecko.onet.pl/64936,4,4,10_rzeczy_ktorych_nie_wiedzialas__zanim_nie_zostalas_mama,artykul.html a ten link tak troszkę dla rozszerzenia naszej wiedzy o dzieciach a troszkę ma poprawę humoru :):):):) mnie się podoba punkt 3 :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki, jak się czujecie? U mnie już chłodniej i od razu lepiej się czuje. Wczoraj wzięło mnie na pakowanie torby do szpitala, ale się tego uzbierało, muszę sobie klapki pod prysznic kupić. Co do wkładek laktacyjnych to chyba niema ich w szpitalu, więc lepiej samej się w nie zaopatrzyć. Zastanawiam się czy laktator będzie potrzebny do szpitala, ale chyba nie, w razie czego w szpitalu powinni mieć. Któraś pytała się jak ja wstaje z podłogi z łóżka dmuchanego, otóż ono jest wysokie ok 50 cm i nie mam kłopotu z wstawaniem rano. Ostatnio jak położę się wieczorem ok 23 to o 4 wstaje do toalety i śpię później dalej, a dziś do 10, bo mama telefonem mnie obudziła. hjk33 - dobrze że już masz koniec tych wizyt w poradni , bo aż włos mi się jeży jak słyszę, ile czekasz i nikt nawet cie nie przepuścił, a to obowiązek. Chociaż mnie też nikt w kolejkach w sklepach nie przepuszcza, jakaś znieczulica i tyle panuje, ale to taka epidemia bezduszności. sabinka87 - a kości cie od tej podłogi nie bolały? Waneska - prasuje tak samo, deska na najniższym poziomie i siedzę na łóżku, na stojąco na pewno rady bym nie dała. Daj znać co kardiolog powiedział. Olinka - kłopoty rodzinne są bardzo stresujące, postaraj się o ile to możliwe nie denerwować. Może wszystko jakoś się ułoży. A ta akcja z szerszeniami to zadymą powinna się skończyć, oni niepoważni są, a jakby jakiś wpadł ci do sypialni ojojojoj. Ja ostatnio dzwoniłam po straż pożarną bo szerszenie gniazdo zrobiły sobie na lipce, pod którą mam swoją ukochaną leżankę. Strażacy (och jacy przystojni) kazali wejść do domu i wszystkie okna szczelnie pozamykać. tymkowa - ty to się masz z tym remontowanym mieszkankiem, a dostawcy to wygodni widać. Wczoraj rodzinka wyjechała, więc mam terchę odpoczynku, ale w sobotę duża Impreza , tym razem rodzinka ze strony M, będzie się działo. Tylko, że ja najwyżej w kuchni przy stole będę coś kroić, a resztą zajmą się teściowie. No może 2 ciasta upiekę,. bo lubię. Buziaczki. meeg24 - a czemu z nami już pisać nie możesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad ciuchami na wyjście ze szpitala. Wolę coś przygotować do zabrania przez M bo obawiam się, że musiałabym z torbą na głowie wychodzić ;) do spodni sprzed ciąży chyba się nie zmieszczę bo macica dopiero musi się obkurczyć i nie wiadomo ile jeszcze kg na plusie zostanie więc pewno ciążowe ale z tego początkowego okresu. Żeby nie było widać tej "pieluchy" między nogami to przydałaby się dłuuuuuga bluzka czy tunika. Jak myślicie? Pocahontas - oj mam taki materac i chętnie bym wypróbowała Twoją metodę ale nie mam gdzie go rozłożyć buuu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah u mnie kropi deszcze non stop. Wole taka aure niż słońce piekące ale przy tym deszczeu jeszczem zamulona. Patrze sie na tą walizke i patrze zamiast pakowac;)) Właśnie zjadłam pol kilo czereśni. Teraz zabieram sie za truskawki ;) Witaminki górą;) Wole sie teraz nasycić niz pozniej, bo niestety pestkowce zakazane przy karmieniu. :( Własnie stwierdziłam że jak mi wykończą w koncu mieszkanie to i tak nie zrobie baby shower, nie mam sił, nie czuje sie na siłach aby towarzyssko sie udzielac. A tak chciałam..... to wszystko za póżno się odbywa noo.... leci ostry dyżur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mot - no na wyjscie lepiej samej spakować racja;)) No ciuchy jak na 5 miesiac ciazy radza przygotować Takze getersy i tunika fajna sprawa. Na dzieńdobry 5-6 kg zostawimy w szpitalu. Potem maCICA sie obkurczy i kolejne kg pojda out. A karmiac minimum 3 m-ce najwiecej sie chudnie, Zamierzam wykorzystac ten fakt;))) Musze sie dowiedziec. kochane Brzuchatki, jak to jest w czasie połogu? Można uprawiać Seks? No niech sie najpierw zagoi trochu i szwy zdejma itd. A to oczyszczanie się macicy chyba nie sprzyja ? To kiedy powinno się najwczesniej zaczac>? ..jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najczesciej leze na prawym boku bo nie umiem na lewym. Ale jak leze na prawym to czuje az taki ucisk czegos na biodro prawe, wiem ze tam ma głowke po prawej dzidzia wiec pewnie sie opiera o to biodro> ? A dzisiaj mnie obudził kłujacy ból jak leżałam na lewej .A ten ból znam z tego jak leze na wznak na usg i po prawej mnie łapie czesto,wtedy lek najezdza kamerka i co tam widzi??/ Moj synek wciska łapki w moje narzady i jelito. Strasznie nie przyjemne to ;P Czasem boje sie lezec bokiem zeby nic mu nie przycisnac, a jest coraqz wiekszy, ale chyba dzielnie daje znac o niedogodnosciach bo wtedy mega kopie.... leze jak zdechła ryba na kanapie..... mam totalnego leniaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tego powodu nie bede pisac (puki co) bo ja urodziłam a wy jeszcze nie i wy piszecie o swoich ciazach a ja o dziecku.... troche mijajace sie tematy.Bede was podczytywac bo lubie was czytac ale pomilcze chwilke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tak każda w koncu urodzi ze stałych pisarek to niech sie pochwali, a trzeba bedzie zalozyc nowy topic ;P ;) I kolejne porady beda poruszane. Ależ sie ich boje...bo dziecko dziecku nie rowne, bedzie zamęt w główie. A Twoj dzidziu dobrze sypia>? Co ile go wybudzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja1989
no wlasnie jak to jest z tym pologiem ?? jak wyglada po cesarskim cieciu ? moze ktos doswiadczony zechce sie wypowiedziec :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeg - wydaje mi się, że z tym pisaniem to nie masz racji. Ja osobiście chcę abyś pisała, ze szczegółami. Jak dla mnie, która po raz pierwszy zostanie mamą będzie to źródło wiedzy a w przypadku Twoich wątpliwości co do dziecka to są przecież tu i doświadczone mamusie, dla których temat nie jest obcy a więc pisz pisz pisz........... proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meeg Kochanie pisz jak Ci się dzidzia rozwija, co Cie teraz trapi, jakie masz problemy itd przecież na forum są dziewczyny które już są mamami, mogą Ci coś doradzić. ja akurat jestem zielona ale ja sama mało sie udzielam na forum. A to przecież przyda nam się wszystkim na przyszłość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×