Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

A Kacperek od wtorku na butli i buzia piękna była bez wyprysków. Dzisiaj w nocy dałam cyca do snu i rano buzia cala wysypana, wychodzi na to ze dziecko ma alergie na mamę. Co się dzieje w tym świecie to nie wiem. Kurcze a ja lobię go karmić piersią. Ale cóż. U mnie też Kacperka nie mieżyli a bioderka ma dawno zbadane. Ściągam laktatorem pokarm i od wczoraj prawa pierś w jednym miejscu mnie boli, ale nie jest ani twarda, ani czerwona. Może za mocno któregoś razu ściągałam. Pomóżcie. może do lekarza powinnam pójść? Któraś też z was tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema!! Ja mam leżaczek FP 3w1 do 36 kg, fajny, polecam :) Pocahontas, to nie na ciebie uczulenie, tylko może na coś pokarmowego albo hormony przeszły. Nie zniechęcaj się :) Ja w nocy przypadkiem dałam dwa razy pod rząd tę samą pierś i teraz czekam, żeby z tej drugiej dać, bo się rozreguluje :o Mąż coraz bliżej, leci do ostatniej bazy a potem już przystanek Wrocław :D Moja Lidka się dzisiaj budzi i pierwsze co "jest tata?" ;) Biedna moja, musi jeszcze ze 2-3 dni poczekać. Niby lot do Polski jest 29, w moje urodziny, może zdąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas--może zrób ciepłe okłady? Może to zator się zrobił? Nie wiem do jakiego lekarza powinno się pójść. Ja zawsze proszę o zmierzenie, łaski nie robią. W poprzedniej przychodni sami mierzyli, tu na żądanie. Jak się mierzy dziecko to nie na płasko, tylko przkładając centymetr do ciała, zaczyna się od głowki, potem szyjka, plecy, pod pupką, pod kolankami do piętki, tak żeby cm dotykał skóry. Wtedy najdokładniej wychodzi.Dziecko ma leżeć na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DziadekJacek - przeszlo bobaskowi ropiejace oczko? Musze sie pochwalic ze nam przeszlo. jakies 2tyg temu. Masowalam,,masowalam az wycisnelam ropke... i teraz jak placze sa łezki z obu oczek. ;) Mam nadzieje ze u was tez juz oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaSynka02
Hej:) moge sie do Was dolaczyc? jestem mama z sierpnia 2011 i tak przypadkiem trafilam na Wasze forum...;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Ale naskrobalyscie dziewczyny:) Musze nadrobić czytanie bo ostatnie dni to mały marudny strasznie. Chyba to ten kolejny skok rozwojowy. Czy Wasze maluchy tez sa marudne jak mają te skoki? Mój płaczliwy i chciałby być ciągle przy piersi albo na rękach noszony! Zauważyłam wczoraj, że u małego poawiła się ciemieniucha.. Skończy zaraz 3 mce a ciemieniucha pojawiła się dopiero teraz..;/ Macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby to usunąć?? Proszę o rady.. a ja zaraz zabiorę się za czytanie zaległych Waszych wspisów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Cześć mama synka :) zapraszamy :) Dziewczyny już kiedyś pytałam, ale chyba nie dostałam odpowiedzi... Czy Wasze maluchy też puszczają mokre pierdki? Moja w kazdej pieluszce (prawie) ma malego kleksa... Nie wiem czy to normalne? Tymkowa dowiedziałas się czegos w kwestii tego ciemiączka? Dziadku też czasem ubolewam że lezaczek sam się nie buja , ale z 2 strony. To i tak wielka wygoda wiec nie narzekajmy ;) Ps. No właśnie co z grays???? Jagódka przynajmniej napisala że czyta ale nie pisze bo ma wkoorwa na pomarancze a z grays co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikula-33 - mi też doradzono Nutriton. Dawałam kilka razy w postaci papki robionej z wodą (wedle zalecen), ale mały jeszcze gorzej ulewał i to takim gęstym, że miał problem z odksztuszeniem. Raz to strachu się najadłam, że normalnie się udusi.. Wiec porzuciłam Nutriton (ledwo co zaczete opakowanie stoi i chyba wywale po prostu..) Dalej więc przebieram małego kilka razy dziennie albo też zmieniam namiętnie śliniaki, zeby nie śmierdziało moje dzieciątko wymiocinami..:( tymkowa - moj tez nosi juz 68. Pajace to już na rozmiar 3-6 m-cy mu zakładam, bo długi jest bardzo (miejmy nadzieje ze wysoki bedzie:) ) A 11.11 skonczy 3 miechy dopiero. ciotka julia - moj tez smoka jakby byl mega glodny jak ssie namietnie swoje paluchy i dlonie:) Ale to normalne chyba -to etap "smakowania" juz niedlugo pewnie nasze dzieciaczki beda wszystko do buzi pchaly co im wpadnie w reke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS - to niby z pragnieniem picia i jedzenia zwiazane jest ale to z sieci wyczytane, nie poparte lekarska opinia. a pediatry zapomnialam sie zapytac. Moj mag mega duzo napierdzi, a wiafomo z baczkami ma ciezko. ale jak juz pojda takich kilka mocnych to wtedy jest kleksik tez. Moze Twoja mala ma luzniutka na tyle kupke ze pod cisnieniem piardka wyleci troche. to przynajmniej znak ze ma jelitko napchane i zrobi kupke niedlugo, albo kuupsko ;))) MamaSynka - witaj i zapraszamy. zarezerwuj lepiej nicka bo nie lubimy pomaranczowych, ale tych złosliwych co nas obrazaja ;)) Moj jak sie przebudzi to sssie łapki, no ale po spanku to napewno głód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane.niewiem czy mnie pamiętacie bo za bardzo się nie udzielam ,ale bacznie czytam każdą Waszą wypowiedz :) Nie opuściłam żadnej stronki:) Moja niunia na szczęście spokojna ale też wczoraj zauważyłam ,że pojawia się ciemieniuszka.Na wieczór posmaruje oliwką.Taka ładna pogoda a nie mam jak iść na spacerek :( bo niby nowy blok a nie ma windy więc musiałabym zostawić samą niunie w domku jakoś znieść wózek z 4 piętra chociaż po cc jakoś straciłam siły ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJ wlasnie ja jakos nie umiem laktatorem sciagac, na poczatku laktacji probowalam i jakos mi nie szlo a brodawki bolaly jak cho...a, mam reczny lovi. Sciskalam je reka i nic nie lecialo to chyba bylo tego pokarmu malutko. Kurcze czyli mojego synka zmierza dopiero pod koniec roku albo na poczatku nowego bo usg mamy dopiero 19.grudnia i tu tez mnie zastanawia czemu niektore z Was juz sa po usg a mi pani dr kazala dopiero tak pozno zrobic. Tymkowa moj ksiaze jeszcze nie usypia przy karuzelce, jakos go ona wkurza a szxzegolnie muzyczka, za to lubi sobie uciac drzemke na lezaczku, ale tez bez wlaczania melodyjek, ja mam do 9.kg bright stars.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha moj babelek wczoraj byl tak zmeczony, ze dzis po raz pierwszy przespal cala noc, 8.godzin oby tak dalej. Tylko pielucha byla dziwnie leciutka, malo nasiusial, ale w dzien juz normalnie sie zalatwia. Wczoraj go chyba brzuszek bolal bo chyba z 10 razy kupke zrobil, ale male, niebiegunkowe na szczescie, moze to po szarlotce jaka zjadlam,dzis juz jest normalnie, poki co jedna kupka byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Babeczki ;) Witam nową koleżankę ;) Martynka od wczoraj nosi orteze(założoną ma na 3 miesiące) i muszę przyznać,że wczoraj była tragedia,a ja płakałam razem z nią ale dzisiaj byłyśmy na kontroli czy dobrze jest wszystko założone i muszę przyznać,że mam bardzo grzeczne dziecko nic nie płakała i chyba pogodziła sie już z tym że ma nóżki na żabkę,kochana malutka Przed usg i badaniem bioderek nie wolno prostować nóżek!!! Tymkowa Martynka przy karuzeli za chiny by nie usnęła;) właśnie przy niej zaczyna się szaleństwo;);) I też ssie rączki,a przy tym tak strasznie się ślini ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Boję się o swoją Malutką. W niedzielę dopadło mnie coś i do wtorku męczyły mnie wymioty i biegunka, wymioty nie były intensywne i szybko przeszły a biegunka trzymała do wtorku. A dziś mieliśmy mieć szczepienie Ali tylko że od początku dnia jest bardzo osowiała, widać że boli ją brzuszek i bardzo bardzo płacze, kupka jedna konkretna normalnej konsystencji i koloru tylko że bardzo śluzowata i bardziej pachnąca. Pediatra nastraszyła mnie że prawdopodobnie zaraziłam ją rotawirusem - boję się tego, Ala narazie się uspokoiła i śpi. W sumie pediatra kazała kupić czoki Viburcol i Debridat i tyle i przyjechać jakby co. Ale żadnych badań, nic. A ja się martwię. Dodam że czopków nie podam bo są z rumianku a Ala prawdopodobnie jest uczulona na rumianek. Chciałoby się bardzo pomóc dziecku żeby brzuszek nie bolał i nie musiało się tak męczyć a tu nie wiadomo jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
As 80 ale masz zuh dziewczynę :) Aga-jabi ja też kupilam reczny lovi i też mnie tylko cycki bolały a nic sciagnac nie umialam, zainwestowalam w elektryczny aventa i kocham go prawie tak mocno jak zmywarkę :D Tymkowa no tyle w sprawie ciemiaczka wiedzialam ale ciekawa bylam czy docieklas tego czy to prawda... Moja czasem wypije 170 i ma wklęsłe a czasem jest glodna i jest "normalne" wiec chyba to tak nie do konca działa... Dziadku a cóż Ty taka zabiegana? Waneska wspóczuje tego 4 piętra... A nie możesz wózka gdzies na dole zostawiac? Nie masz gdzies miejsca na klatce schodowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eriss obserwuj mala bo rota u takich maluszkow to masakra!!! Chwila i są odwodnione... Trzymam kciuki żeby to jednak było coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka - ja mam taki lezaczek fp 3w1: http://cokupic.pl/produkt/Fisher-Price-Lezaczek-Bujaczek-Malpka-G5914 fajny, ma wibracje, maly lubi go, ale ja podplecki daje kocyk, bo jak na moj gust to zbyt "pionowy" jest i jakby byl dla dzieci starszych. pisza od 0+ do 18 kg ale mi sie wydaje ze nie jest dobry na kregoslup mmalego wiec staram sie zeby dlugo w tym lezaku nie lezal. Lepiej na macie edukacyjnej na plasko albo na kocu na podlodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie mam gdzie bo są bardzo wąskie przejścia na klatce schodowej ;/ a do tego mała spi z nami w wózku w sypialni więc wózi na noc potrzebny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytalam, ale bez odzweu..:( wiec próbuje jeszcze raz.. Czy Wasze maluchy tez sa marudne jak mają skoki rozwojowe? Mój płaczliwy i chciałby być ciągle przy piersi albo na rękach noszony! Zauważyłam wczoraj, że u małego poawiła się ciemieniucha.. Skończy zaraz 3 mce a ciemieniucha pojawiła się dopiero teraz..;/ Macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby to usunąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS-termin ja wlasnie z oszczednosci kupialm ten Lovi, bo nie wiedzialam jak bedzie z moja latkacja i czy sie przyda, a ten byl najtanszy wtedy w smyku (maz kupowal), pokarmu nie mam az tyle zeby w elektroniczny inwestowac, jedynie przydalby sie jak gdzies wychodze, chociaz ja mam wrazenie, ze maly wszystko zjada i nie mialabym co sciagnac, no ale rzadko wychodze wiec mozna dac raz na jakis czas MM, a zmywarki kocham choc jej nie mam buuuu (za mala kuchnia), ale u mojej mamy jest i jej tego bardzo zazdroszcze, nie cierpie zmywac i prasowac ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpniowa mama ja nie wiem czy to skoki czy nie, ale moj tez ma takie dni, ze caly czas placze i tylko by przy cycu wisial, patrzac na wiek, tlumacze to sobie tak jak Ty wlasnie skokami u mojego synka też się zaczęła pojawiać ciemieniucha, 25 skończył dwa miesiące, również jestem zdziwiona, że dopiero teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
as-80-moja tez ma fisher price ale ten dzungla,b.go lubi,a teraz zaczelam uzywac te zabawke co gra,wiec w ogole jest wniebowzieta i ciagle patrzy na malpke jak sie chowa :) moja mala tez spi dzis od 14.15,jedynie na cyca sie obudzila. bedzie pewnie baraszkowac do 12tej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mum... pytanie mam, ile miala tyg. twoja coreczka jak ja zaszczepilas? Moja skonczyla kilka dni temu 2 miesiace, bylam u lekarza bo chcialam szczepic, a oni mi mowia ze te terminy co sa wydrukowane na tej zoltej ksiazeczce sa zle i pierwsze szczepienie bedzie razem z U4. Mam termin w listopadzie i wtedy to juz mala bedzie miala skonczone 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek też śpi od 15 (odkąd wyszliśmy na spacer) nadal w wózeczku może coś dziś w powietrzu jest, że maluchy taką nutę do spania mają :) tylko jak mi sie teraz wyśpi to nici z tak długiego spania dziś w nocy jak wczoraj, no ale coś za coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie, chetnie dolacze do waszej grupy jesli nie macie nic przeciwko. Ja tez jestem sierpniowa mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MT78 o ile pamietam szczepienie bylo ok12.09. a jest z 1.07. wiec jakis 10tydzien, to byla pierwsza dawka, po miesiacu kolejna i za miesiac ostatnia. miala 2 dawki rota. no wstala po 4h. przynajmniej dom ogarnelam ;) czy wasze malenstwa maja jakies meczace baki? bo moja ma takie ze az odrzuca ja od cyca jak chce jesc a beczy bo puszcza baka, nie rozumiem czemu tak reaguje ale meczaca jest jak sie ja karmi ostatnio.a diete mam ciagle te sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×