Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

dzieki Kasiuniu(-: ja wpisalam w birth plan,zeby podali mojej dzidzi witaminke k w zastrzyku od razu po porodzie,to juz pozniej jej nie bede dawala.Zastanawialam sie wczesniej nad tym ale jednak po rozmowach ze specjalistami zdecydowalam sie na jednorazowy zastrzyk wit.K.Ja Kasiu jeszcze takich mocnych bolow nie mam ale wierz mi zmeczona juz jestem bardzo(bol kregoslupa glownie i generalnie poruszanie sie mnie meczy),jeszcze troszke wytrzymam ale tez juz bym chciala miec to wszystko za soba.Nawet z boku na bok ciezko sie w nocy przewrocic,przytylam w sumie 17 kg do teraz i czuje to(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny ale sie ropisalyscie ;) Ja dzis troszke grilowalam ze znajomymi i wlasnie zamierzam isc spac ;) Ale piszecie tak o swoim samopoczuciu a wiec i ja napisze:) A wiec tak jak wczesniej pisalam mialam taki dziwny ucisko to bylo takie uczucie hmm jakby ktos cisnol mi tak w srodku od gory brzuszka tak w dol i czulam taki mocny usisk na dole. Ale to na tym sie nie skonczylo czuje takie hmmm jakby rozpychanie klucie nie wiem jak mam to opisac caly czas w dole brzucha boli mnie strasznie kosc ogonowa i jak troszke posiedze to chodzic nie moge bo mnie zgina i boli w dole....Znajomi mowia ze tydzien-dwa i urodze...;P Ten czop tez mi sie wydaje ze mi juz polecial ale nie zabarwiony krwia:/ Nio i tak jakby te wody mi sie saczyly bo caly czas mam mokre plamki czystej wody :/ jutro spotkanie w szpitalu a w sumie to dzisiaj ;D z lekarzem zobaczymy co powie i bede naciskac zeby zbadal:) A wlasnie dzis sie dowiedzialam ze trzeba klamac troszke jak zaczna sie skurcze bo moj szpital dopiero kaze przyjechac jak skurcze sa mniej niz 5 min troszke to dla mnie chore bo ja mam 30 min do szpitala i to jak nie ma korkow na drogach bo inaczej moge ponad godz jechac :/ No i u mnie ten porod w wodzie to tez przy akcji porodowej sie dzwoni i pyta o basen :/ No nic uciekam spac bo juz jestem padnieta buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki ;) ale ktoś chyba dziś nie mógł spać jak widzę ja dziś już przed 6 wstałam no i jak co rano jak KARGUL wyglądałam taką twarz miałam popuchniętą bo o nosie nie wspomnę ... heheh Julcia no tak mi się marzy troszeczkę żebyśmy się tam spotkały razem (zostało już tylko 20 dni ) poznałabym tą słynną JULKĘ ;) a co do witaminy K to ja też właśnie podaję w zastrzyku jednorazowo i bez problemu a powiedzcie mi gdzie kupiłyście tą witaminę D ?? bo ja nigdzie nie wychodzę, nie mam siły na takie wypady już ale za tydzień w czwartek mam wizytę to bym sobie dokupiła :) dobra ja lecę bo mały nie daje mi posiedzieć, zaczyna tancerz mały :D zajrzę później :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tez juz na nogach z 2 godzinki, nie moglam bardzo spac w nocy, od 3ciej sie obudzilam i tylko nad ranem jeszcze usnelam na godzinke, a potem maz mnie telefonem obudzil, no i koniec spania. No coz. Powiedzcie mi jak duzy jest ten czop, bo takie galaretkowate kuleczki to juz mialam kilka razy przy podcieraniu po siusiu na papierze, albo na wkladce, ale ja myslalam ze ten caly czop powinien byc wiekszy. I to juz mi wypadalo jakies 2 tygodnie temu, a ja mam termin dopiero na koniec sierpnia. Ale musze przyznac ze w tym tygodniu jakos tak bardziej mam "mokro" ze tak powiem. Maly na razie spokojny, ale wlasnie ok 3ciej nad ranem mi szalal, no i caly dzien wczoraj tez, wiec na razie daje mamusi odetchnac od tych jego kopniaczkow. Ja jeszcze w sumie zadnych objawow chyba nie mam. Plecy bola, czasami troche brzuch zaczyna, ale nic jakiegos szczegolnego sie nie dzieje. W birth plan tez wpisalam witamine K w zastrzyku. AAa i powiedzcie mi jeszcze cos. Juz nie pamietam a to bylo kilkanascie stron wczesniej i nie chce mi sie szukac. Ktoras z was mowila o jakichs szczepionkach na cos, czego tu normalnie nie podaja,a w polsce tak i ze mozna sie o to zapytac zeby podali. Mozecie mi przypomniec co to bylo i jak sie nazywaja te rzeczy po angielsku???? Please.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jesli chodzi o czop to nie ma obaw ze zaraz urodzicie, on moze wypasc nawet na miesiac przed porodem i wtedy wlasnie ma przejrzysty lub zolty kolor. W pl tez jechalam do szpitala dopiero jak mialam skurcze co 5 min i od tej pory do porodu lezalam jeszcze prawie 11 godz :( pierwszy porod przewaznie jest dluzszy, wiec musisz Gosiu byc dobrej mysli ze zdazysz :) Daj znac jak wrocisz od lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie nie boje ze zaraz urodze albo cos w tym rodzaju, tylko ciekawi mnie czy to cos to byl ten czop czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podawlaam ostatnio link do apteki gdzie mozna zamowic polskie lekie i tam wlasnie ejst witaminka D;) Julka ja czytalam ze po tym zastrzyku poodaje sie witamine K od 3 tygodnia do 4 miesiaca i sama nie wiem co jzu robic.Witaminka D napewno bede podawac Tutaj w kazdym szpitalu karza tak przyjezdzac mi polozna mowila ze odsylaja do domu jak przyejzdzaja wczesniej a to dlatego ze w domu kobietka czuje sie bardziej komfortowo niz w szpitalu.mozna wziasc kapiel no i swoje lozko swoj dom wiec to nie jest taki najgorszy pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez tak polozna mowila o tym przyjezdzaniu, ale powiedziala tez ze jesli bym chciala zostac w szpitalu a nie wracac do domu to mnie zatrzymaja. Ze wszystko bedzie zalezalo co ja bede wolala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Witam dziewczynki) Ja juz po porodzie. Mam wspaniala kochana coreczke- 3600 i 53 cm szczescia . Zlapało mnie nagle- dwa dni przed terminem na wywolanie- wstalam rano i poprostu bolal mnie brzuch- nie plecy, nie zadne bole oplatajace tylko brzuch. Do szpitala pojechalam z 4 cm rozwarciem. Rodzilam wsumie od 12 w poludnie do 4 rano. troszke to trwalo.... i nie bede chyba opowiadac bo nie chce Was straszyc. Pozdrawiam i szczesliwego rozwiazania zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mamunia gratuluje :) jednak nie musialas do czwartku czekac :) a na termat porodu to mi akurat opowiadac nie musisz :) sam fakt ile godz trwalo mowi za siebie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki moje kochane a wiec ja juz jestem po lekarzu, zakupach itp. Padam na twarz po wczoranszym grilowaNIU czuje jakbym popila ;P Wiec do rzeczy hihi dzis USG robila mi bardzo milutka Pani :) Zrobila mi dokladne pomiary i glowka jest wieksza od brzuszka wod plodowych mam bardzo duzo ogolnie wszystko dobrze;) Lekarz za to bardzo nie przyjemny ale dalam rade powiedzial mi ze bardzo czesto jestesmy w szpitalu i ze sie przejmuje wiec powiedzialam mu ze to jest chyba normalne i ze po to sa aby mi pomoc ;D Mimo tego ze wszystko jest dobrze to w przyszly czwartek mam znow spotkanie z lekarzem :/ Nie wiem po co no ale OK. A co do poprzednich pomiarow to jestem pewna ze tamte babki mi zrobily to na odpiernicz sie :( Tym bardziej ze tamte USG byly robione w 3 sekundy a dzis dosc dlugo mnie trzymala;) Zapytalam tez tego lekarza o to czy mogliby mnie zbadac ginekologicznie bo martwie sie ze wody plodowe mi sie sacza ale baran powiedzial ze nie bo mam bardzo duzo wod i jest wszystko w NORMIE. a skad on kurde wie czy czasem nie mam rozwarcia skoro nie sprawdzi to pewnosci nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia GRATULACJE:) Ale mozesz nam napisac chociaz czy rodzilas z epiduralem czy nie ?? I w jakiej pozycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Mamusia moje gratulacje(-:a mowilam,ze nie doczekasz do wywolania(((-;,no napisz nam jak tam bylo,my nie takie strachliwe(-:Kasiu,a wiec pytalam sie dzisiaj na szkole rodzenia o te witamine K i z tego co mi powiedzieli to wystarczy tylko jeden zastrzyk i to koniec z ta witaminka,dopytaj jeszcze sie Twojej poloznej ale ja nigdzie nie znalazlam innych wiadomosci(-;Anitko,ja wczesniej pisalam o tych szczepieniach i chodzilo mi o szczepionke przeciwko gruzlicy(tuberculosis po lacinie i w slownictwie medycznym) ale sie okazuje ,ze ja daja tutaj tez,czyli ktos mi podal niewiarygodne zrodlo wiadomosci ale juz sprawdzilam(-;czyli jest ok,mozesz spytac sie jeszcze o nia u siebie w szpitalu ona tu moze byc pod inna nazwa i wystepowac jako szczepionka laczona ale podaja ja na pewno!!!bedziesz miala w ksiazeczce(-;a pozatym paniusie jak tam sie czujecie???Kasztanka pewnie busy ,a chcialam sie spytac o ten group b strep,jak podeszli do tego???a ja nawet nie bede dzwonila do szpitala jak mi wody odejda albo zlapia skurcze regularne tylko od razu jade,bo musza mi dac ten antybiotyk i laski nie robia!!!a juz mnie tam znaja,bo czesto bylam,jak cos sie nie podoba zawsze mozna zlozyc oficjalne zazalenie do headoffice!!!tak,ze ja plan mam(((-:i oczywiscie pelne gacie(12 dni zostalo)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje;) ja w internecie wyczytalam o tym np tu http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,566,witamina-k-dlaczego-niemowleta-karmione-naturalnie-wymagaja-suplementacji#.TjGhnIKWaO4 i w innych artykulach i nie wiem co robic moja polozna wg twierdzi ze zadnych witamin sie nie podaje Dzien zas dniem coraz blizej;) Julka wierzysz w te sposoby przyspieszania porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluję mamunia :) Gosiu cieszę się że wszystko dobrze z Tobą i maleństwem i jak widzę tego samego dnia mamy wizytę ;) za tydzień w czwartek jadę do szpitala na badania i zobaczymy co tam i jak tam czy już mały jest w kanale czy jeszcze nie :) Julcia dobrze robisz ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale goraczka na naszym forum(((-:fajnieby bylo jakbysmy ktoregos dnia sie spotkaly wszystkie w realu-ale czad co babki?(-:Kasia,ja akurat wierze w niektore metody przyspieszania ostepowania porodu(domowe i tym bardziej farmakologiczne),w sumie wszystko sie da zrobic przez postep w medycynie,no prawiw wszystko na szczescie.Uwazam jednak ,ze jesli nie ma scislych wskazan ze strony zdrowotnej nie powinno niczego sie naduzywac,bo nikt jeszcze nie przechytrzyl natury(-:jak to sie mowi wsrod srodowisk lekarskich:primum non nocere(po pierwsze nie szkodzic),a dzidzia sama wie najlepiej kiedy ma przyjsc na swiat,wtedy jesli wszystko jest ok z naszym cialem wysylane sa sygnaly do naszego mozgu,zaczyna sie potezna burza hormonow i zaczyna sie akcja porodowa-juz natura to wszystko dobrze obmyslila(-:Jednakze czasami trzeba jednak skorzystac a dzisiejszej skarbnicy wiedzy(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia gratulacje :D opisz jak wyglądał, i chyba nie pon to aby straszyć przyszłe mamy ale żeby uświadamiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitajakubek ja kupilam moja witaminke w tym sklepie polskim na przeciwko Morissona na Stamford Hill(ale pewnie maja w wiekszosci sklepow polskich.Moja jest produkowana przez HASCO-LEK-WROCLAW ,a nazywa sie JUVIT BABY D3-witamina D3 dla niemowlat(-:Anitajakubek,a nie wiem czy sie pytalam,jak mozna-to gdzie Ty mieszkasz skoro masz rejonizacje tez w Homertonie???(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z teorii to wyglada tak,ze niemowletom karmionym wylacznie piersia zalecane jest podawanie witaminy D3 w dawce 10qg(czyli 400j.m)na dobe juz od pierwszych dni zycia.Niemowletom karmionym mlekiem matki i mlekiem modyfikowanym lekarz zaleca dawke dzienna na podstawie zawartosci w mleku modyfikowanym.Jednoczesnie suplementacja witaminy D3 u matki karmiacej w dawce ponizej 50qg(2000j.m)na dobe nie wplywa na dawkowaniewitaminki u dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuoilam jeszcze swietny krem na brodawki;bolace,piekace,czerwone,pogryzione itd...ktorego nie trzeba zmywac przed karmieniem i goi ranki jak reka odjal,a nazywa sie LANSINOH(HPA-LANOLIN)-rewelacja kobitki!!!!cena okolo 10 ale warto zakupic juz do szpitala(-:a Wy co tam polecacie fajnego na last minute???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj ja z tego niewyspania zapominalam Wam napisac ze glowka malego jest juz w kanale rodnym;) I tak jak pisalam wczesniej wszyscy obstawiaja ze gora 2 tyg i urodze zonaczymy jak bedzie ;) Nie moge sie doczekac a moj mezulek jeszcze bardziej i chyba bardziej sie stresuje tym porodem niz ja ;D A tak na marginesie to pospalam sobie od 19:00 do 22:30 i teraz bede siedziec jak nocny marek no ale coz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis dokupilam te ochronki na sutki.mysle ze w razie w to fajna sprawa. jeszcze musze kupic jakis monitor oddechu a sobie jakis pas czy majtki nie mam pojecia w sumie.chodzi o cos co pomoze wrocic brzuszkowi do prawidlowego rozmiaru;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu tu widzialam na ebay fajne pasy i nie sa drogie ;) ja mam juz jeden ale nie wejdzie na mnie hihi i tez musze go zakupic :) w sumie dobrze ze mi przypomnialas ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zakupje jakis pas(-;jeszcze nie myslalam ktory,bo jest duzy wybor-no i oczywiscie cos pod pas i pewnie to bedzie MaMa Mio(-:drogie ale efekty extra(a po 35 to wazne-HI,HI)oj te nasze cialka,no i ten wspanialy cellulit(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuje ten pas z majtkami razem,taki od kolan do pod cycki(((-:pod niego kremiki,gimnastyka(przy dzidzi nie latwo totez napinanie miesni),tez nie chce byc flaczkiem moje drogie(-;no i nie dluzej ten pas niz 1-2 godzinki,bo w przeciwnym razie efekt odwrotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam ;) jak widzę nie urodziły jeszcze a już kupują pasy heh :D Julcia a do tego gdzie mieszkam to od paru miesięcy za Leytonstone ale wcześniej mieszkałam na Homertonie więc dlatego jestem w tym szpitalu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×