Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimilkaa

MAMY 2009

Polecane posty

Zebow ma 7, 1 i 2 na gorze- jedynki i 4 na dole, kolejna 4 w drodze. Z moimi dziecmi nie ma problemu z jedzeniem, to male odkurzacze i wciagaja wszystko, owoce, warzywa.. czasem jak jestem gdzies w gosci, to mam wrazenie, ze ludzie mysla, ze chyba glodze swoje dzieci... starszy syn wazy sporo, ale jest bardzo wysoki- lekarz mowi, ze nie ma sie czym martwic bo wage rozklada sie we wzroscie, a widze, ze maly rusza w slady brata... Slodyczy nie daje za duzo, ale tez nie bronie, bo efekt taki, ze gdzie by sie nie pokazali to by zniklo wszystko ze stolu.... Coli maly nie probowal, a starszy nie przepada za bardzo- i bardzo dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja powiem szczerze nie wiem ile mierzy i wazy, ale za tydzien idziemy na szczepienie to się dowiem wszystkiego. JE WSZYSTKO dosłownie wszystko, pije herbatki hippa lub soki kubusia. teraz np je ryż ze sznycelkiem... Muszę tylko więcej owocw wprowadzić, choć soku pije sporo a to też owoce. chipsów nie daję, ale czekoladę podjada, herbatniki itp. Lubi jajecznice, parówki, kanapki, ziemniaki, uwielbia frytki. generalnie nie wiem co to kłopot z niejadkiem, a jak bedę widziała ile wazy to jeszcze ustalę porcjowanie. ALe ok 11 kilo. jest tak na oko "przecietna" nie chuda nie gruba. Ja jestem drobnej budowy ale maż jest grubokoscisty wolałabym aby była po mnie ale narazie zanosi się ze bardziej po tacie. wracam do demolowania choinki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn jest uczulony na jajka wiec uwazam na wszystko co mu daje do jedzenia:( a co do farb to jeszcze dlugo poczekam zanim mu je dam hehe :) Aktualnie cos mu na jajeczkach wyskoczylo wyglada to jak by sie wrzątkiem oblał :( skóra bordowa maly gdy zdejmne mu pampersa ciagle sie tam drapie do lekarza nie mam jak isc bo brak dojazdu poki co eh kąpie go co chwile i maka zasypuje troszke pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może mieć odparzenie pieluszkowe. zobacz czy zmiana pieluch nie pomorze. może jakaś ferelna partia sie trafiła? Zamiast mąki, lepsza będzie maść np. linomag ten żółty. Ja w takich wypadkch stosuje balsam oilana. i myj samą wodą, lub z dodatkiem parafiny, nawet takiej zwykłej z apteki. a jeszcze wam powiem mamusie, choć może wiecie, że u nas maść arnikowa jest na wage złota. Mój urwisek zasuwa i nie patrzy, wiec gdyby nie to, cały by chodził fioletowy. i koleżanka mi polecała jakąś maść dostępną tylko na recepte na oparzenia - zapomniałam nazwy, może wy znacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze uzywamy dada z biedronki i do tej pory nie mial problemu z tymi pieluszkami nie wiem ostatnio w nocy duzo sikal i moze dlatego go odparzyło ale nie wiem wypróbuje ta masc i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dady używałam zółtych - było ok, potem różowe pierwsza paczka okej, ale przy drugiej dostał odparzeń. Teraz mamy rosmana babydream - s tańsze, bo za paczkę 40 sztuk płacę 20 zł i od ok roku - nic nie ma, fajne przewiewne. dodam, że tak chwalone pampersy i hagisy też były bee) jak masz możliwość kupić, to spróbuj sobie z rossmana - są naprawdę świetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilka to faktycznie moze być odparzenie, albo coś w siku było nie tak i podrazniło skórkę ;-( Ja używam teraz pieluszek róznych, jakie mi wpadną w ręce i są na promocji, moja nie miała na zadne uczuleń. bardzo fajnie nam się sprawdzały z lidla;-) ale ulubione to pampersy te białe- niestety nas na nie raczej nie stać, są chyba najdrozsze ze wszystkich. ja jak mała sie uderzyła to smarowałam zawsze altacetem, ale póki co nie uderza się jest ostrozna ale za to wciąż ma przycięte paluszki bo ciągle je gdzieś wpycha ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimilka, to obcinanie paznokci masz z głowy :P sam sobie obcina, a skoro nie dajesz nożyczek, dziecko sobie radzi jak może :P to u mnie chociaż pod tym względem ostrożny, lub raczej nie bardzo ma gdzie "przyciąc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez uzywam dada biedronkowych:) z rossmana tez mialam i tez ok, tylko przy pierwszej paczce troche pupa czerwona byla, ale podejrzewam, ze nowosc dla cialka byla... bephanten pomogl. Przy pierwszym synku uzywalam najrozniejszych pieluch, huggisy przesikiwal, bella, zanim rano wytoczyl sie z lozka to juz doslownie pampek rozpadal sie i to co bylo w srodku, mialam z tego sciezke od jego lozka do naszego... pampers oryginal tez nic lepsze, az w koncu sprobowalam biedronkowych i problemy jak reka odial:) Sudocremu nie urzywalam, dla pierwszego mialam masc taka robiona za 5 zl na recepte- pupa elegancko wygojona, a troche przebojow bylo... Drugi synek to tylko bephanten i to rzadko bo nie ma z nim problemow z odparzeniami... Ze starszym po chirurgach jezdzilismy, a maly juz dermatolog i teraz neurolog... zawsze cos...:( ale pocieszam sie, bedzie dobrze i damy rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słońca blask moja zawsze znajdzie szufladkę czy szafkę na paluszki a jak nie to nawet w wózku gdzieś wciśnie tak że się zaklinuje.... ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pampersy oryginalne jak dla mnie sa stasznie cienkie, zal mi pupci jak mała upada ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze tylko kosmetyczka, fryzjer - niech maluchy mają frajde:P żartuje oczywiście:)) no niestety teraz swiat w którym żyjemy jest tak skażony... kto kiedyś słyszał o lergiach, astmie, a teraz..nwet takie maleńkie aniołeczki s narażone. Dlatego ja unikam jak ognia różnych antybiotyków, poza czosnkiem cebulą i miodem, bo to też nic dobrego i osłabaiją organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimilkaa - to mój jednak uważa. Ale za to guzów ponabijał i z siebie i za Twoją :) i pewnie za połowe dzieci z tego topiku. co chwile jakieś zaczerwienienie, a piszczele w kropkach sinych:P dlatego tą maść mam :) ale cóż mamusia też grzecznie na pupci nie siedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojj ale piszecie ale to super :) Bo topik nabiera popularności :) Byłam u mojej córci wprawdzie 2 godzinki, ale jestem spokojniejsza :) Potem mnie już wygonili :P Jutro albo wpiątek po nią pojadę i będzie w domku, a mama się porządnie wyleczy :) Napiszę tylko, że zawołała od schodów "musia musia" - co znaczy mamusia :):) i Hura:) Ale jak odjeżdzałam to na szczęście nie płakała. Fabiankowa - spróbuj z nakładką, u nas pomaga, bo mała zawsze wchodzi za mną do WC :) To wie jak to wszystko działa :) Moja córeczka waży 13 kg i ma 92 wzrostu - po moim m, bo ja niska jestem :) ja daje mleko Gerber 3 - witamy :) Trzymam mocno kciuki za wizytę i za Twojego synka :) Niestety dzisiaj wszystko trzeba prywatnie, ale dobrze, że masz termin juz zarezerwowany. My używamy Pampersów, ale ostatnio odkryłam Sleep&Play i są o wiele tańsze i różnią się tylko tym, że gumki się nie rozciągają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i po obiedzie... ;] sprzatne późniey... o kurcze... Fabian bawił się autem na lezaco... i usnął.. no to wieczór mamy z głowy...;/ chyba ze pospi godzinkę... przeglądałam allegro w celu wyszukania sobie tuniki czy czeggos... nie chce mi po galeriach zasuwać... No zaniosłam młodego do łóżeczka.. zrobiłam sobie kawkę.. .łyknełam kwas foliowy :) Fabian ye wszystko to samo co my. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet nie gotowałam - m zamówił pizzę, a ja jakoś apetytu nie mam. Smutno mi bez mojego łobuziaka i już :( Muszę się troszkę wyżalić. Czasami daje nam w kość, ale jak jej nie ma to tak cichoi pusto jakoś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olaa super, że spotkałaś się z córeczką, ale i tak bardzo Cię podziwiam ;-) Ja też właśnie kupiłam sleep ..... mi nawet jestem zadowolona tylko też są takie cieniutkie strasznie. Ale cenowo są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fbianka no to spieszysz się z ta tuniką- przecież do brzuszka to jeszcze ho ho :-D Ale ja też chciałam nosić tuniki tylko mi nie wyszło, bo brzuszek pojawił się w 7 miesiacu a w całej ciaży przytyłam 5,5 kilo i mieściłam się we wszystkie zwykłe ubrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja sobie teraz świata nie wyobrażam bez tej mojej małej istotki :):):) Ale jak wróci to mamy dla niej niespodziankę - m kupił ciastolinę:) i czeka już na nią w jej pokoiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia nie doczytałam poprzednich stron... Gdzie się podziewa córcia ? Nie nie chodzi mi o brzuch ciążowy.. .ya lubie tuniki, bluzki, przylegayące i za dupke .. ;D na codzien mam sporo takich bo uwielbiam leginsy i dlatego tak szukam :D Ciążowe cuchy mi się nie podobayą wiec kupuye rozciągane normalne ;D Ale H&M ma super ciązowe łaszki więc kiedy się wybiore kupie coś sobie no i dzieciakom ;D Nie mogę się doczekać kupowania ;D Bo Małż móy nie chce by drugie dziecko chodziło w tych samych ciuszkach co pierwsze.. zreszztą nawet nie mam ich bo dałam koleżance.. a ona nie odzywa się by oddać.. a bbyły tamm bardzo ładne ciuszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabiankowa - córcia jest u dziadków, bo ja mam grypę i stąd w poniedziałek ją zabrali do siebie. Ale opiekują się nią na codzień gdy jesteśmy w pracy, więc mała tak tego nie odczuwa. Ale ja za to bardzo :( wiem, że to dla jej dobra. Na allegro jest bardzo duży wybór ciuszków ciążowych, jeśli chcesz mogę Ci podać również link do jednej strony internetowej :) Mimilkaa - ha! Wiem kim jesteś :D:D:D Pamiętasz jak pisałaś o karmieniu butelką a ja Ci wtedy napisałam posta na pocieszenie i otuchę? :) Świat jest mały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Studzilam malemu obiad i usnal mi:( ugotowalam rosol, bo maly ma miec diete, wiec dzis obiad prawie woda, taki chudziutki:( Za to starszy wpucowal caly talerz:) Tak, czas szybko leci... Przy Filipie to marzylam by jak najszybciej rosl, a przy Hubercie to sama jestem w szoku, ze rosnie, az za szybko...:P Jeszcze troche i zostane poraz trzeci mama... ale chrzestna malego Mateuszka... Maz ma chrzesniaczke, to smieja sie z nas, ze jednak dorobilismy sie tej parki:P Tez nie lubie rozlaki z moimi Maluchami, ale czasem jest ona przydatna... idzie troche odetchnac od nich i zregenerowac sily... dobrze, ze mama jak ma nieraz wolny weekend to z checia ich bierze, szkoda, ze tylko druga babcia ma ich gdzies...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moze wiecie gdzie tanio moge kupic jakas porzadna spacerówke ?bo na allegro to jakos te tanie mi sie zle kojarzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko - poszukaj w hurtowniach dziecięcych :) I to tez zalezy czy chcesz kupić nową czy używaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olaaa rozszyfrowałaś mnie?? ;-) Wspominalam tu ze pisałam długo na innym topiku, ale juz mnie nie ma. emilka niestety nie wiem nic o spacerówkach, ja jeżdze tym zwykłym wózkiem od zestawu mam Tako jumpera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja teściowa też ma gdzieś swoją wnuczkę.Moja mama mieszka 250 km dalej i widzi ją częściej niż teściowa, która ma aż 2 km i samochód. Dla niej wazniejszy jest jej facet, kolezanki i ciuchy, a wnuczka na jej widok płacze bo jej nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo możesz podać mi tą stronkę! :D Olcia, to zdrowka życzę !! też nie lubię nie być bez mlodego.. chociaż czasami wychodzę to wracam meeega stęskniona!! ;D Spacerówka.. zależy co chcesz żeby miała ;) I do ilu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×