Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Ciuszki, łóżeczko, wanienki, leżaczki, hustawki itp. po mojej córci (6 lat) mam "na ludziach", ale już mówią, że wszystko czeka na moje dzieciątko. Muszę więc to wszystko pozbierać, posegregować i najwyżej kilka rzeczy dokupić. Nie jestem jednak pewna czy ubranka będą pasowały bo córcia z lipca... Acha, nie jesteśmy jeszcze pewni płci. Na badaniu prenatalnym, które miałam w 15 tc gin powiedziała, że na razie to zgadywanka, ale ona obstawia córkę, a ja jakoś czuję, że to będzie synio... Co do zakupów: na pewno muszę kupić wózek, już się rozglądałam i na razie mam trzy typy: 1. http://allegro.pl/3w1-espiro-atlantic-2011-fotel-torba-pompka-i1647016615.html 2. http://allegro.pl/espiro-enzo-evo-spacerowka-gondola-torba-gratis-i1656410229.html 3. http://allegro.pl/wozek-spacerowy-x-lander-xt-warszawa-i1667324481.html ale zdecyduję dopiero po obejrzeniu "na żywo". A który wam się najbardziej podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweet malenka to na jakiej podstawie ona ocenia ze z dzieckiem jest ok?na podstawie wziernika i ręki??? przeciez powinna zrobic usg zeby zrobic jakies pomiary,zbadac serduszko i spr czy wszystko dobrze sie rozwija...a chodzisz na nfz czy prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie dziewczyny ..kiedy mieliscie badania prenatalne w ktorym tygodniu??????? dorcia112 wszystkie wozeczki sa sliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsze prenatalne miałam w 15 tc, bo czekałam w kolejce ok 3 tygodnie i wtedy też pobrano mi krew na test potrójny. Na 29.06 mam wizytę i konsultacje w poradni genetycznej (ze względu na wiek-39 i na trzy wcześniejsze obumarłe ciąże). A kolejne prenatalne powinnam mieć w 22 tc, tak przynajmniej mówiła mi ta gin, która robiła mi wcześniej prenatalne. Po tych moich przejściach nadal nie mam pewności czy wszystko będzie ok., wciąż o tym myślę i już sama głupieję... Muszę mieć jakieś zajęcie bo inaczej się rozklejam i mam same czarne myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia napewno będzie dobrze,ja miałam robione prenetalne bo w styczniu straciłam synka w 9 ms...takze doskonale cie rozumiem,tez chucham i ducham zeby było dobrze,ale prenetalne miałam tylko raz i wiecej juz mi nie zrobia,test potrójny pappa tez miałam...myśle ze po tych badaniach mozna byc w miare spokojnym ze z dzidzia jest wszystko oki.... Zobaczysz wszystko bedzie dobrze i bedziesz szczesliwa mamusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam miec to badanie w 22 tygodniu ciazy zastanawiam sie czemu wczesniej nie mialam??? moze teraz wkoncu sie dowiem plci maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój lekarz mówiła ze najlepiej zrobic prenetalne do 15 tyg bo wtedy dziecko ma juz wykształcone wszystkie narzady i wrazie czego łatwo szybko wychwycic wade i ja leczyc ale z tego co widze to co lekarz to inna teoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałam na świecie robi się prenatalne jako normalne badanie diagnostyczne u kobiet w ciąży, niestety u nas, przynajmniej jak się chodzi na NFZ, do badania prenatalnego musi być wskazanie, np. wiek powyżej 35 lat lub choroby genetyczne w rodzinie lub inne przyczyny. Jeśli chodzisz prywatnie i sama za to płacisz to możesz je mieć robione na każdej wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia to fakt...ja chodze prywatnie ale na prenetalne dostałam skierowanie na nfz bo prywatnie to troche kosztuje przynajmniej u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie 400 zł prywatnie kosztuje prenetalne a nfz miałam za darmo wiec skorzystałam bo i tak co wizyte bule 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale w jakim sensie prenatalne mowicie o usg??? o przeziernosci karkowej miedzy 11-13 tc i potem o polowkowym dokladnym usg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prenetalne sa dwie opcje inwazyjne i nieinwazyjne...nie inwazyjne to usg genetyczne plus test pappa a jesli po tym maja jakies watpliwosci to wysyłaja na inwazyjne i wtedy pobieraja wody płodowe itd ale to chyba rzedko robia bo niebezpieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to to ja wiem chociaz moj lekarz badajac przeziernosc karkowa i obecnosc kosci nosowej nie zleca juz testu pappa potem najwazniejszym badaniem jest polowkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj lekarz powiedzial nam na poczatku ze u niego takie badanie jest wliczone w cene wizyty usg mam zawsze i jesli trzeba cytologie no i badania zleca mi w szpitalu chyba ze chodzi tylko o krew i mocz to robie sama.a polowkowe mam pod koniec czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaj10
Ja kupiłam wózek na allegro za super pieniązki w drodze licytacji . Jest to X lannder XA. Oglądałam na żywo min. tez z zalinkowanych wyżej i wybór padł na X landera. Jak dla mnie jest rewelacyjny i w dodatku kupiłam go w idealnym stanie za 600zł komplet gondola + spacerówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na NFZ. No wlasnie dziwilo mnie ze wy macie robione czesto usg i wogole. A sprawdza jak z dzieckiem za pomoca wziernika i dloni. I raz na miesiac. Usg mialam tak jak pisalam ok 9 tc, po to aby sprawdzic czy "jest" ciaza. Ale slyszalam ze na nfz sa przewidziane tylko 3 usg w cyklu calej ciazy. Juz teraz nie wiem... moze powinnam zmienic lekarza? niech wypowiedza sie osoby ktore chodza na nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wizyte co 3 tygodnie i za kazdym razem mam usg robione... tylko ostatnio mialam czesciej bo mam problemy z cisnieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wizyte mam co miesiac za kazdym razem mam usg robione ...ostatnio bylam czesciej bo mam problemy z cisnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SweetMalenka13 - no co Ty, miałaś tylko JEDNO usg? czym prędziej zmień lekarza, albo idź na usg prywatnie. Specjalnie dokopałam się do papierów z 1 ciąży i wynika z nich, że na nfz miałam usg: 1- w 6/7 tc żeby potwierdzić, 2- w 12 tc (genetyczne - przezierność) 3 - 20 tc połówkowe 4 - 33 tc Dziwię się tej lekarce :O Karolcia - a ile płaciłaś za udg 4d? I czy masz zdjęcia, czy może nagranie? Bo ja też myślę o takim usg, to musi być wspaniały widok, ja na zwykłym usg prawie płaczę ze wzruszenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny ja też się dołączę do tej listy:) nick...............wiek..........termin porodu........które dziecko........woj........płeć tralalala.............29...........30.10.2011............ . 1. .......... ....kuj-pom Ania23L..............23..........1.11.2011............... .2 ................wielkopolskie Mama Urwisa.......28...........1.11.2011................2........ ...... ..małopolskie Julianna_Szcz......20...........4.11.2011................ 1... .............zach-pom xdaisyx..............25...........4.11.2011.............. ..1. ...............zach.pom takietam............34...........5.11.2011............... ....2................lubelskie Erka.................27...........12.11.2011............. ..2 ................małopolskie Karolciaaa24.......24...........15.11.2011............... 1.. .............wielkopolskie........syncio agnieszkaj10......34............17.11.2011............... 2...............wielkopolskie Zakręcona solniczka.....25....24.11.2011...............1.............. .małopolskie ch*jna82............29............24.11.2011............. .3. ..............pomorskie olucha26stka......26............24.11.2011............... 2.. ............mazowieckie scarlett.............26............26.11.2011............ .. 2..............małopolskie skrzatunio.........24............27.11.2011.............. .1. ............mazowieckie SweetMalenka13........20.......27.11.2010..............1. .............łódzkie owca na manowcach...37.......28.11.2011..............3.............m azowieckie Lusiunia.............25.............17.11.11............. ..1..............mazowieckie sosna78...........33.............15.11.2011.............3 ................małopolskie mama babelkow.........31....19.11.2011.........3 i 4 .............wielkopolskie dorcia112............39...........27.11.2011............. .3............warm.-mazurskie Anca87...............23...........25.11.2011..............1............śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ciekawe dziewczyny ja chodze na NFZ i już 5 razy miałam robione usg . Może to zależy od gina.Bo mój gin to on ma własny gabinet ale przyjmuje i na nfz i prywatnie i zawsze robi nawet na prośbe pacjentki. wiesz co może zmień lekarza. W tych czasach to sa "nic nie umiejące dupki" i lekarze . normalnie czasami na nich ręce opadają. A niby tą przysięge składali i wogóle . Eh szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja usg też mam robione co miesiąc zawsze najpierw czarno-białe a potem w 3D tylko że ja chodzę prywatnie.A co do tych badań prenatalnych to się zdziwiłam że tak dużo z was je robi mi powiedziano że te badania się tylko robi wtedy jak się jest po 30-stce albo jak jest jakieś podejrzenie choroby dziecka i myślałam że mi są niepotrzebne.Teraz się zastanawiam czy też ich nie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Widzę, że rozmawiacie o badaniach prenatalnych. Tak ogólnie te badania usg to standard poprostu. Ja co prawda chodzę do gina prywatnie, ale przyznam, ze nie spotkałam jeszcze dziewczyny w ciąży, która tych usg między 11, a 14 tygodniem, między 18, a 22 i później pod koniec ciąży nie wykonywałaby. Ja dziś zaczynam 21 tc i byłam właśnie na tym drugim z tej serii usg, czyli na połówkowym. Lekarz bardzo dokładnie ogląda każdy narząd dziecka, sprawdza serduszko, przepływy, budowę narządów, łożysko, sprawdza, czy pępowina jest trójnaczyniowa i jeśli miałby jakiekolwiek wątpliwości np. co do serduszka to zleca np. echo serca. Ja po pierwszym z tych usg byłam trochę zaniepokojona, później test podwójny wyszedł b. dobrze i dziś też dobrze. Oby faktycznie tak było. A co do płci, to dziś poprosiliśmy, żeby nam zdradził lekarz płeć, jesli oczywiście będzie widać. Stwierdził, że będzie dziewczynka:) Zobaczę, czy będzie się to potwierdzać na dalszym etapie:) Myślę, że bardzo warto robić te dokładne i długotrwałe usg nie tyle nawet pod kątem podejmowania jakichkolwiek decyzji podczas ciąży, ale jakakolwiek nieprawidłowość jakiegoś narządu daje możliwość ustalenia przez lekarza w jaki sposób i gdzie należy rodzić. Szpital uprzedzony o jakiejś nieprawidłowości ma w pogotowiu lekarzy odpowiednich specjalności, jesli np. niezbędna byłaby operacja. A nawet jeśli chodzi już o późniejszy rozwój dziecka, dużo wie się na temat jego zdrowia. Po porodzie takie kompleksowe zbadanie człowieka jest trudne, a w okresie prenatalnym ogląda się wszystko prawie jak na dłoni:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............wiek..........termin porodu........które dziecko........woj........płeć tralalala..............29...........30.10.2011......... . 1. .......... ....kuj-pom Ania23L..............23..........1.11.2011............... .2 ................wielkopolskie Mama Urwisa....28.....1.11.2011......2... ..małopolskie.....chyba córcia Julianna_Szcz......20...........4.11.2011................ 1... .............zach-pom xdaisyx..............25...........4.11.2011.............. ..1. ...............zach.pom takietam............34...........5.11.2011............... ....2................lubelskie Erka.................27...........12.11.2011............. ..2 ................małopolskie Karolciaaa24.......24...........15.11.2011............... 1.. .............wielkopolskie........syncio agnieszkaj10......34............17.11.2011............... 2...............wielkopolskie Zakręcona solniczka.....25....24.11.2011...............1.............. .małopolskie ch*jna82............29............24.11.2011............. .3. ..............pomorskie olucha26stka......26............24.11.2011............... 2.. ............mazowieckie scarlett.............26............26.11.2011............ .. 2..............małopolskie skrzatunio.........24............27.11.2011.............. .1. ............mazowieckie SweetMalenka13........20.......27.11.2010..............1. .............łódzkie owca na manowcach...37.......28.11.2011..............3.............m azowieckie Lusiunia.............25.............17.11.11............. ..1..............mazowieckie sosna78...........33.............15.11.2011.............3 ................małopolskie mama babelkow.........31....19.11.2011.........3 i 4 .............wielkopolskie dorcia112............39...........27.11.2011............. .3............warm.-mazurskie Anca87...............23...........25.11.2011............. .1............śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×