Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Ja też nie bardzo wierzę w te kalkulatory płci bo wyszło mi że będę miała chłopczyka a na usg wyszło że będzie dziewczynka. Mamo bąbelków ja też mam taki dyskomfort po jedzeniu zjem np jedną kanapkę a czuję się pełna aż mi niedobrze. Ja wczoraj miałam cały dzień biegunkę i cały dzień przespałam chyba się zaraziłam od męża bo on tak miał przez 3 dni i przy tym ostry ból jelit jak mi nie przejdzie to będę musiała iść do lekarza bo się odwodnię a nie mogę wziąć żadnego lekarstwa. Jeśli chodzi o żylaki to ja mam z tym problem i jeszcze na dodatek mam coraz więcej pajączków aż się boję jak będą wyglądać moje nogi pod koniec ciąży. Ja dzisiaj upiekę jakieś ciasto z agrestem bo mam dużo agrestu i nie wiem co mam z tym zrobić a jutro przychodzą znajomi na odwiedziny to będzie jak znalazł:) Dziewczyny wy tez tak macie że na swojej wadze ważycie więcej jak u lekarza .Bo jak ja się ważę u lekarza to mam 2 kg mniej niż u siebie na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To współczuję ci agnieszkaj10 ale nic się nie martw na pewno jak będziesz dużo wypoczywać i się oszczędzać to wszystko będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza takie komentarze sa dobijajce wiem cos o tym bo usłyszałam ze wydajac 150zł co 4tygodnie na lekarza przesadzam,ale do jasnej chol*** to ja wydaje czy ktos??to kazda z nas ma czuc sie bezpiecznie ze swoim lekarzem itd i nic nikomu do tego czy on jest prywatny czy z nfz!!! stac Cie na prywatnego to chodzisz i to Ty płacisz nie koleżanka wiec nie powinna komentowac twoich wydatków... Agnieszka współczuje...dużo zdrówka i odpoczywaj Kochana:) Kupiłam ten krem veet prawie 30 zł w komplecie jest szpatułka i krem po depilacji...wyszło ok,nic nie szczypie itd ale zobaczymy jak długo efekt sie utrzyma... 30 min temu zostałam ciocia:D moja przyjaciółka urodziła synka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
Agnieszka jak tylko masz możliwość to odpoczywaj dużo, bo to się wiem po sobie chociaż ja inny przypadek jestem :) karolciaa daj znać jak możesz oczywiście po ilu dniach pojawi Ci się odrost :) może warto będzie zainwestować :) a i gratulacje ciociu :) no ja póki co to mam to szczęście, że mi nikt nie mówił do jakiego lekarza mam chodzić... nawet jakby ktoś coś mówił to bym się nie przejmowała bo to moja ciąża, moja dzidzia nasze zdrowie i moje pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czescnie dziewczynki:) Agnieszka ja mialam dopplera wczoraj wyszedl ok zakrzepicy nie ma ,ale bol pozostal ,bo jedyne co mozemy brac to lek o nazwie CYCLO3FORT mnie go zalecil ginekolog, a naczyniowiec podtrzymal ,znosi bol ale czasem jak mi sie ktorys maluch ulozy i uciska z calej sily to nie pomaga, ale zawsze to profilaktycznie cos ,polecil mi tez zel LIOTON 1000 z heparyna ale jeszcze nie kupilam podobno pomaga miejscowo ja mam zylaki na wargach sromowych na udach i w zgieciach kolam i lydkach juz zapomnialam o krotszych sukienkach bo strasznie to wyglada:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj od rana bylam "na koloniach":P tzn w tamtym roku bylam na 2 tygodniowych koloniach dla osob niepelnosprawnych jako opiekun i w tym pojechalam na 1 dzien- w odwiedziny. Ale niestety pogoda nie dopisala:( caly dzien zimno i padalo. A ja wczoraj "cos" poczulam. Tzn jak lezalam to jakie jakby leciutkie puk w okolicy pepka. Dzisiaj znowu mnie jakkby cos od srodka rozpychalo, a jak zjadlam batona to znowu jakby lekkie puk, ale niejestem pewna czy to dzidzia czy cos mi sie juz bzdura:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również biorę cyclo3fort i mam nadzieję, że pomoże. Jeśli nie lekarz ma mi przepisać inny podobno jakiś drogi lek. Zobaczymy do 14 lipca mam jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza ja mialam zylaki w drugiej ciazy po porodzie wszystkie zniknely jest to ewidentnie spowodowane ciaza i uciskiem dziecka na naczynia trzeba sie przemeczyc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi lekarzami to nie ma reguły, tak naprawdę zależy co komu odpowiada, na co kogo stać, no i chyba też z jakiego miasta jest, czy lekarz prowadzący pracuje w szpitalu w którym chce się rodzić ( tak jak w moim przypadku) a tak w ogóle Karolcia dużo u Was kosztuje wizyta, ja płace 70 zł i usg mam już wliczone;) ale żeby chodzić do tego lekarza płaciłabym chociażby 2 razy tyle, strasznie fajny gość, taki wyluzowany i wiecznie żartuje, super jest atmosfera, nawet jak coś jest nie tak to człowiek tak bardzo się nie denerwuje, bo on jest taki opanowany;) mam do lekarza 100% zaufania, a tego nie da się przeliczyć na pieniądze!!!!! wiem co piszę, bo sprawdzałam już w 1 ciąży, dzięki niemu urodziłam zdrową, cudną córeczkę;) więc reasumując nie o kasę tu chodzi!!!!!!!!!!!;) Agnieszka ja też życzę zdrówka, na pewno będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za panstwowych tez juz podziekuje opowiem wam wczorajsza przygode z dopplerem...poszlam na NFZ ze skierowaniem od naczyniowca ,weszlam a on pyta co sie dzieje wiec mu mowie ze mam zylaki jestem w ciazy i chyba to wlasnie ona jest powodem ,a on na to mowi " Ale po co pani przyszla skoro nic nie mozna z tym zrobic dopoki jest pani w ciazy...." wiec mowie ze takie bylo zalecenie specjalisty wiec przyszlam:( zrobil badanie i wyszlam.Teraz najlepsze siedze wieczorem z M i sprawdzam ten wynik opowiadajac mu o dyskusji lekarza patrze a tam na pieczatce znane nam nazwisko...znajomi nam go polecali ze taki zajebisty specjalista tyle ze oni chodzili prywatnie a ja trafilam na niego zupelnie przypadkiem w zupelnie innej przychodni i na NFZ...rece nam opadly!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do ginekologa ja place 150 zl w tej cenie mam wszystko usg badanie L4 cytologie co tam trzeba za przeziernosc karkowa placilam tyle samo i za polowkowe z nagraniem tez wiec nie mam zadnych obiekcji co do ceny za wizyte ,chodze do doskonalego lekarza i cenie sobie swiadomosc ze jest zawsze jesli potrzebuje, tak bylo jak stracilam dziecko kazal mi natychmiast przyjechac do szpitala stwierdzil obumarcie powiedzial ze jest mu strasznie przykro i kazal przyjsc na zabieg ktory sam wykonal... od poczatku wiedzialam ze jestem w dobrych rekach mimo ze takie fatalne byly okolicznosci... to czlowiek ktoremu ufam bezgranicznie w sprawach zwiazanych z ginekologia, i zaplace kazda cene zeby miec poczucie bezpieczenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez miałam taki przypadek z żylakami jak poszłam na NFZ nie dość że czekałam chyba godzinę w kolejce to jak weszłam do gabinetu i powiedziałam że mam żylaki a on na to "To co ja mam na to poradzić??..I co chce pani z tym zrobić??"Ja mu na to że chcę się ich pozbyć a on mi powiedział że kolejki na zabiegi są tak długie że nawet za 2 lata nie będę miała tego zabiegu.Dał mi jakieś ksero ilustrujące ćwiczenia nóg i na tym się skończyło.Aż żałowałam że tam w ogóle poszłam a mój znajomy poszedł prywatnie i po tygodniu już miał zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No płace 150zl ale w tym mam wszystko,badanie ogólne,USG,cytologie itd...cena spora ale dla takiego lekarza warto,ja nie musze o nic pytac itd bo jak robi np USG to wierzcie mi ze czasami leze 45min bo mierzy wszystko,robi przyblizenia zebym mogła sobie zobaczyc z narzeczonym itd jestem mega mega zadowolona i dlatego kasa tu odgrywa mniejsza role....Pozatym u mnie ciężko znalezc prywatnego gin którey bierze mnie niz 120zł ;/ ja dziewczyny smaruje nogi zelem Lioven i troche pomaga ale tak czy siak boli;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też się zastanawiam nad kupnem tego kremu veet ale się boję że będę miała uczulenie raz spróbowałam innego kremu to miałam czerwoną skórę piekła mnie i gdzieniegdzie mi się lała krew.Ale może mi się trafił taki uczulający krem do depilacji.Zaryzykuję i zobaczę co będzie po tym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie nie zauważyłam zadnych skutków ubocznych po tym kremie ale zobaczymy po jakim czasie odrosna włoski bo jak za pare dni to drogi interes z tym kremem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka - współczuję.. Ja posprzątałam, zjadłam paczkę paluszków i chyba ugotuję sobie fasolkę szparagową - uwielbiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam zgage od wczoraj bleeeeeeeeeeee juz kupilam rennie ale jak to w ciazy staram sie nie przeginac wiec pogryzam migdaly i dziala troche:)i mam camembert w lodowce ale nie chce mi sie go smazyc chyba przez te zgage:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
mama bąbelków migdały działają na zgagę ? Mnie zaczyna męczyć czytałam ostatnio, że pijecie mleko ale ja nie cierpię mleka... W mocnym wypadku mogę sobie coś wziąć ? W sumie gina nie pytałam bo mi wcześniej nie dokuczała jakoś od wczoraj zaczeła :| ja płacę za wizytę różnie, nie ma stałej stawki ale zawsze powyżej 100zł ale nie żałuje bo lekarz jest naprawdę spoko czasami to siedze tylko w gabinecie i mu przytakuje bo on opowie mi wszystko co i jak, że nawet pytań już nie mam :) Dobrej nocki :) mam nadzieję, że dzisiaj lepiej będę spała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia ale to było kupić sobie krem hamujący zarost,wtedy w ogóle inaczej to wygląda... Veet jest drogi,ja kupuje te tańsze do depilacji bo różnicy wg mnie nie ma,i jestem zadowolona...... ja osobiscie nic nie mam do depilatorów ale....do miejsc intymnych bym nie użyła...mam stanowcze NIE do takich spraw i już.. Mi kazali brac magnez na drętwienia i nie mam problemów...ale stopy mi puchną :( musze isc oddać wczoraj kupione buty...daleko w nich nie zaszłam hehehehehh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo bąbelkow zgaga w ciąży to maja specjalność. Teraz jest jeszcze całkiem znośnie, ale im większy brzuszek tym jest gorzej. Na pewno nie można zażywać ranigastu, natomiast leki zobojętniające jak najbardziej. Ja biorę alugastrin (mleczko lub tabletki). Wg mnie jest skuteczniejszy niż rennie. Dziewczynki, jestem pełna obaw, bo wynik badania potrójnego nie wyszedł u mnie najlepiej ( w kierunku zespołu Downa 1:50, tzn, że istnieje 2% ryzyka, że urodzę chore dziecko) Zaproponowano mi aminopunkcję, ale się nie zgodziłam... za duże ryzyko poronienia - 11% ...a ja straciłam już 3 ciąże... Zresztą to badanie przecież nic by nie zmieniło, tyle, że miabym pewność. Boję się, że mogłoby wyjść, że jest ok., a potem na skutek zabiegu doszłoby do poronienia Rozmawiałam z moim ginem i on mnie pociesza, że to mało prawdopodobne, bo USG prenatalne wyszło idealnie, a u chorych fasolek w USG zmiany też są widoczne. Czekam jeszcze na połówkowe 29.07, może coś się wyjaśni, ale cały czas o tym myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiunia ja depilatora bałabym się użyć w miejscach intymnych. Ja używam golarki podobnej do golenia męskiego zarostu. jest bardzo delikatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia nie przejmuj się :) U mnei było na odwrót- na usg genetycznym była spora przezierność karkowa, za to potrójny wyszedl doskonale. Następne usg u gina potwierdziły potrujny, w poniedziałek idę na połówkowe i już się nie martwie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszke mnie nie bylo i mialam jak zwykle kilka stron do nadrobienia;-) Zmartwilyscie mnie tymi zylakami- co prawda ja zadnych nie mam, ale boje sie ze powyskakuja pozniej- u mnie na nogach bardzo widac zyly i zawsze opalalam je bardzo mocno, wtedy nie sa takiei widoczne... Co do dolegliwosci to mnie poki co meczy tylko kregoslup, ale polecam wszystkim taki kojec z firmy motherhood- jest doskonaly, na lewym boku mozna dzieki niemu przespac cala noc;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja nie mialam testu potrojnego przeziernosc wyszla bardzo dobrze wiec lekarz nie znalaz powodu do dalszych badan:) polowkowe idealne zadnych odstepst wiec pozostaje czekac:) kompletuje wyprawke szukam perelek w lumpkach i czesto trafiam na takie cuda ze az sie serce cieszy:) dzis ustrzelilam kamizelke szkoda ze jedna ale jest boska jak nie wyosza to sie sprzeda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
dorcia nie zamartwiaj sie musi byc dobrze ;) ja mam nadzieję, że już nie długo wyruszę na zakupki do lumpków, tak jak mówisz mamo babelków tam można znaleźć niezłe perełki :) jak u Was z pogodą u mnie pochmurnie, nic się nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
a i zapomniałam się Wam pochwalić już trzeci dzień jak jestem bombardowana kopniakami brzuch aż mi faluje :) I jest fajnie :) tylko bardzo sprytna ta moja dzidzia bo jak chce to nagrać, żeby później pokazać mężowi to ona dosłownie zastyga i nawet nie drgnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moonia- ja na swoje nagranie 'polowalam' dobre 3-4 dni, i mój maluch też się bardzo uspokajał gdy zaczynałam nagrywanie;P takie małe a takie sprytne co;D??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
mi dzidzia dzisiaj w nocy dawala popalic i nad ranem niesamowite uczucie :) ja tez jak chce nagrac to przestaje sie ruszac hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×