Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

U mnie w aptece jakieś 25 zł a jak zamawiam do apteki przez doz.pl to 21 zł więc w moim przypadku żadna różnica akurat. Że po luteinie podjęzykowej tyłek rośnie to jeszcze nie słyszałam , ale i tak jej do ust nie biorę na szczęście chyba, że w ostateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mnie wkurzył gościu ja bym mu powedział wprost, że albo sie zastanowi nad soba, albo niech zrozumie, ze to ty bylas w szpitalu i musiałas pogodzic sie z utratą ciąż (tylko tu bym powiedziala cos bardziej dobijajacego) i ze nie zamierzasz przezywac tego po raz kolejny, jestes w ciazy i potrzebujesz spokoju, zrozumienia i waparcia, bo ciaza nie codziennosc, tylko cud 9 miesiecy, ktore powinien docenic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz każdy ma swoje za uszami. Ja mam swoje fochy a on swoje :P Generalnie zaczynam się uodparniać i mam to gdzieś. Powoli ale zaczynam. Jak trzasnę kilka melisek z pomarańczą w ciągu dnia to po powrocie wszystkich do domu ciężko mnie ruszyć, chociaż bywają wyjątki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roznica w lacibiosie i provagu polega na tym, ze 1. LBF ma 2 szczepy bakterii a PV 3 szczepy 2. LBF testowano w Kanadzie i (chyba) w Australii, a PV na polskich kobietach 3. Mimo,ze roznica cen jest niewielka to zawsze parę złotówek, a przed nami jak nic 4-5 mies ciąży...a tu witaminki, luteinki, dufastony, na rozstepy, na hemoroidy, na zylaczki, na dentyste ...hmmmm...dentysta mi sie chyba klania, cos mnie zab boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio nakrzyczalam na swojego, bo przyfilowałam go jak kaszlal a nie zatkał ust...a wyprowadzilam sie z sypialni (4 dni temu) bo jest podziębiony (na szczescie on mnie nie zaraza jakos)...nawet dobrze mi sie spi bez niego...nie chodze do pracy , nie jestem zmeczona to przeszkadza mi jego chrapanie :) a tak rozwod łózkowy i spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego nie wiedziałam, byłam pewna że Lacibios ma najwięcej tych szczepów. Fakt, że kasy na leki i te inne pierdoły z apteki idzie dużo. Ja oprócz masowego branie luteiny biorę jeszcze zastrzyki więc dodatkowe kilkadziesiąt złotych. A apropos probiotyków to ja biorę LactoLady, to są tabletki żurawinowe na pęcherz i one mają w składzie dodatkowo probiotyki i też jestem bardzo zadowolona. Tam jest chyba 60 sztuk w opakowaniu a kosztują jakieś góra 22 zł w zależności od apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
później sprobuje provagu i zobacze jaki jest w porownaniu do lacibiosu niedawno bylam na wizycie i kazala mi pic co najmniej butle wody mineralnej (nie zrodlanej) zeby nery lepiej pracowaly (wszak Dzidzius tez siusia) - nie sadzilam ze woda bedzie rewelacyjnie oczyszczala jelita :) wydawalo mi sie ze nie mam klopotu z tym, ale po wodzie jestem mile zaskoczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LactoLady 30tab/60 tab Wyciąg z owoców żurawiny 800 mg co odpowiada 20 g owoców żurawiny, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casel, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium longum. Provag Lactobacillus gasseri57C, Lactobacillus Fermentum57A, Lactobacillus plantarum57B. lacibios femina Lactobacillus rhamnosus GR-1, Lactobacillus reuteri RC-14. i bądź tu człowieku mądry-rózne bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie wszędzie inne... A lekarze polecają najdroższe :) Mój gin mi polecił Abi Ofem sam kwas mlekowy ale tam jest 7 aplikatorów za prawie 40 zł więc trochę dla mnie za drogo zwłaszcza, że mam większe wydatki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starbuck
Cześć dziewczyny ale dziś miałam dużo pracy, od 9tej pierwszy raz na neta weszłam jeden plus - szybko dzień zleciał, jeszcze trochę i do domu :) Margaretka wszystkiego naj naj :) Co do nastrojów, to ja całe szczęscie chyba takich zmiennych nie mam, jedynie co to bardziej wrażliwa jestem, nie mogę oglądać teraz żadnych programów o psiakach, schroniskach - bo łzy same lecą :( a tak to jest w miarę ok, dla swojego T jestem chyba jeszcze milsza :) ale libido- zeeeerrrroooowe, a podobno w II trymestrze w kobiety wstępuję dzika rządza :) ja nadal nie czuję ruchów, chyba tylko ja i Nietoperek :( - mowimy to juz o 20tc i więcej w czwartek usg połówkowe, robię zwykłe - gdzieś tam wyczytałam ze po 24, 26 lepiej zrobic 3d, bo wtedy malec jest ładniejszy :)) więc pewnie wtedy - bo jeśli chodzi o badania z medycznego punktu widzenia to te 3d nic nie wnoszą, nic więcej niż na tradycyjnym, tak mi mówił lekarz co do wydzieliny, to też się ostatnio zastanawiałam czy można mieć zapalenie bez żadnych objawów pieczenia itd - ostatnio mam jej więcej i jest biała, ale nic nie boli, piecze a na siku chodzę od początku ciąży bardzo często - więc to też nie jest wymiernik. Na każdej wizycie mam badanie ginekologiczne - lekarz jest w stanie wizualnie zobaczyc czy nie? aż się dopytam na wizycie :) Współczuje przejść z teściowymi, my całe szczęscie nigdy nie mieszkaliśmy pod jednym dachem, uff niby dobre relacje mamy ale pewnie to zmieniłoby się jakbyśmy znaleźli się na zbyt małej przestrzeni :) pozdrówka dla Was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starbuck mojej teściowej odległość 20 km nie przeszkadza, to kwestia charakteru. a zinnej beczki mam pytanie czy piejecie kawę? ja jakoś zapomniałam zapytać lek, i jakoś tak uznałam to za normalne bo ja po wypiciu p[orannej kawy poterafię mieć ciśnienie 99/60, ale tak ostatnio mnie złapały wątpliwości czy kawa nie szkodzi jakoś bardzo ( piję max 2 kawy dziennie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odstawiłam kawę jakiś rok przed zajściem w ciążę. Po prostu przestała mi smakować. Ale w weekend podpiłam kilka łyków mężusiowi i to był chyba błąd bo dziś rano jak się obudziłam, odezwał się głód kawowy. Ale nic z tego - bronię się jak mogę i nie ma mowy o powrocie do nałogu :D Wolę tam dmuchać na zimno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ciekawe czy Provag żel się sprawdza? Stosował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szun pewnie podziała...nie stosowałam. z masci mialam kiedys do czynienia z clotrimazolem-mascia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka.......26.....Manchester.....19....D.....28.11.2011 Czarna56565.....25.....Brzesko.....18.....01.12.2011 madzianietka....27.....DolnyŚląsk......18.....01.12.201 1 domi1906......27.....Jaworzno.......18......01.12.2011 AsiaC......23......Lubin /Głogów.......18.....02.12.2011 Asia B!......29......k/Opole.......18......02.1 2.2011 Mzelle83......27......Warszawa.....20.....D....03.12.2011 Starbuck80....31.....Warszawa.......19......04.12.2011 olcik777......26......Kraków.......2 0.......04.12.2011 MLLO.....29........Kielce......1 8.....05.12.2011 Nietoperek.....28.....Bielsko.....21.....05.12.2011 Margaretka-21....21....o/Wrocławia.....1 9..... 05.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska....20.....CH....07. 12.2011 Dree......27.......Poznań.....1 6.....07.12.2011 barbera.....29....Leszno......20.....07.12.2011 nikita....29......Opole.....18.....07.12.2011 tosieńka87....24.....Katowice.....9.......08.12.2011 Klaudyna213....25......Poznań.....17.....11.12.2011 Niunia855....26.....Tarnów...17 ....12.12.2011 Asia1893....28.....zachodniopomorskie.....19....12.12.201 1 madziulinka...26....uk......1 4.....14.12.2011 Magda....29..Olsztyn....16 ....16.12.2011 kitka27....27......Poznań....16......17.12.2011 skorpion_j......36....Katowice.....11....17.12.2011 Edith78.........33........o/Warszawy....18. ...18.12.2011 MISIA ANULA.....27....Kraków.....17.....18.12.2011 Ciężarówka 29.....29..... KIELCE.....16.....18.12.2011 Julita84.....26.....Łódź.........12.....19.12.2011 Figazmakiem84....26......Olsztyn.....18.....19.12.2011 joasmo.....37......Małopolska......1 9.......19.12.2011 Majkowa....30......Gliwice......9 ......21.12.2011 Mama Oliwki......26......Płock......8.....23.12.2011 Ganesh......24.....o/lublina......8.....24.12.2011 Myszka281......24......FR......13.....24.12.2011 mooniaaa123...34....Siedlce.....18.....24.12.2011 Aska_G20......23.....kujawskopomorskie....17....27.12.201 1 Wiara_nadzieja..21..Kędzierzyn-koźle......15....28.12.2 011 *aszja85....26.....Kalisz.... 17.....28.12.2011 bellybaby....28.....Bydgoszcz....14.....28.12.2011 TuLipannek.....23....Szczecin......17.....29.12.2011 marchewka81......29.....Warszawa......11......29.12.2011< br /> Fizyczka.......22......Łódź.......13.....31.12.2011 hej dziewczynki :)\ ja jak zwykle malo sie udzielam, ale czytam Was namietnie :)) dolaczam sie do prosby kolezanki wczesniej, mozecie jeszcze raz dac namiary na grupowego maila i jakie sa procedury :D i moje drugie pytanko, ktore tez sie wczesniej pojawilo czy na USG POLOWKOWYM korzystacie z usg 3d/4d? jaki to jest koszt ?? i czy zwykle usg moze sie mylic z plcia w 20 tyg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck dziękuję bardzo :) Chciałaby być milsza ale chyba nie potrafię :P A z tym libido to największy pretekst do kłótni i tylko ciągłe wypominki. Też słyszałam, że w II trymestrze jest duże a ja od samego początku mam kompletnie zerowe. Jak pomyślę to aż mi niedobrze się robi. Jak się już zbliża dzień, że wiem, że będę musiała to przeżywam jak "mrówka okres". Coś okropnego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margaretko moje libido też slabiutko :-P. Tzn czasem mi się chce ale jak pomyśle o całej procedurze :-P to się leniwa robię i mi się odechciewa... Tulipanku mi płeć już lekarka powiedzialaby na 2d w 14tyg ale dzidziak pepowine między nogi wsadził, także teraz na pewno będzie w stanie zobaczyć...a co do pomyłek, pewnym można być dopiero przy porodzie :-D. Ja na 3/4d pojde dopiero w 30tyg. Tak jak Starbuck pisała, nie daje nic medycznego, to jedynie bajer a dzidzia teraz jeszcze nie wygląda ładnie.... Ps. Starbuck u mnie też dalej cisza ;-) ale ją sobie przypomnialam że łożysko mam na przedniej ścianie i dlatego mogę jeszcze nie czuć...czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybieram się w środę na USG genetyczne - 19 tydzień. W Płocku to koszt 250 zł, ale nie wiem czy to jest 3D czy 4D - napiszę w środę wieczorkiem :) Ja wciąż nie znam płci dzidziusia i liczę na to, że dowiem się właśnie w środę - mój lekarz chyba specjalnie nawet nie próbował powiedzieć jaka płeć bo uznał, że niech lepiej ci na USG genetycznym powiedzą :) A ja chciałabym już wiedzieć :) U mnie też wciąż cicho w brzuszku, nikt nie puka, nikt się nie kręci - czekam niecierpliwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szun ja też mam genetyczne w środę. W Katowicach koszt 200zł+100zł echo serca. To jest 2d bo za 3/4d jeszcze doplata byłaby kolejne 100zl..... Już się doczekać nie moge :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę w czwartek na usg 3d (może 4D, zobaczymy:p), dowiem się płci, mam nadzieję. W Olsztynie to koszt 200 zł, i obojętnie, czy 3d, czy 4d. I do tego zdjęcia+nagranie 5min materiału, badanie 20 minut. A ja mam mega wielkie libido... :] Najchętniej to bym z dwa razy dziennie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nietoperek333 jak procedura, o czym Ty mówisz ;P Procedury to mogły być jak jeszcze nie byłam w ciąży a teraz jak już mus to ograniczenie się do niezbędnego minimum praktycznie :P Ja miałam włączone to 3d/4d na chwilę w 15 tc bodajże i powiem Wam, że na prawdę było już dosyć fajnie widać. Wiadomo, że twarz nie była jeszcze dobrze wykształcona a ciałko chudziutkie ale mimo to widok wspaniały jak kruszynka zakładała sobie rączki za główkę :) Szun 3d i 4d to to samo - jedna nazwa :) figazmakiem84 oddaj trochę tego libido, żeby się chociaż raz w tygodniu człowiek dał radę zmusić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperek też mam łożysko na przedniej ścianie - więc to pewnie dlatego, coś czuję że u nas zacznie maluch od porządnych kopniaków :) widzę że środa, czwartek - wysyp USG ciekawe ile z nas pozna pleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mam wielką nadzieję poznać płeć :) z jednej strony nie mogę się doczekać, ale z drugiej zawsze jakaś obawa zostaje że wykryją coś złego :( Przezierność karkowa wyszła 1,5, nosek był widoczny, więc niby było wszystko OK, ale i tak obawa zostaje. u mnie libido w pierwszym trymestrze było super, a mój Mąż pracuje w domu, więc było wspaniale ;) ale teraz jest zdecydowanie słabiej, ale i tak nie najgorzej. Kochamy się więcej niż przed ciążą, ale na to wpływ ma to, że nie pracuję teraz i mamy więcej czasu, jestem mniej zmęczona :) co do 3D i 4D to czytałam, że nie do końca jest to to samo: USG 2D Podstawowa część badania USG ciąży to prezentacja obrazu dwuwymiarowego 2D, gdzie mamy szansę obserwacji przekroju wnętrza macicy i ogólnego zarysu ciała płodu z obrazem rozwijających się narządów wewnętrznych. Dzięki temu można dokonać oceny wielkości i kształtu różnych części ciała płodu (przede wszystkim narządów wewnętrznych, czyli serca, nerek, mózgu, żołądka, pęcherza moczowego), jego budowy, a także łożyska i ilości wód płodowych. Co ważne, w tym badaniu otrzymujemy jedynie płaskie przekroje ciała płodu, co stanowi podstawową różnicę między nim, a badaniem 3D i 4D. Nowsze aparaty USG umożliwiają badanie dopplerowskie, to jest ocenę przepływu krwi przez naczynia płodu i matki dzięki ultrasonografii kolorowej, co pozwala na uzyskanie wiedzy odnośnie funkcji serca i innych narządów. USG 3D Jeszcze nowocześniejsze aparaty umożliwiają trójwymiarową rekonstrukcję obrazu płodu (3D) i wnętrza macicy, a co za tym idzie, uwidaczniają ruchy płodu. W wyniku analizy widoku 3D otrzymuje się precyzyjny i wyraźny obraz dziecka, który jest łatwy do odczytania dla każdego. Tymczasem na obrazie 2D bardzo często jedynie lekarz jest w stanie rozróżnić poszczególne części ciała płodu. Obraz ten daje też niedostępne w prostszych badaniach przekroje anatomiczne, pomocne w bardziej szczegółowych analizach. USG 4D USG 4D to tymczasem obrazowanie trójwymiarowe w czasie rzeczywistym, co pozwala na obserwację ruchów płodu, pracy serca. Pozwala ono na bardziej dogłębne obserwacje dziecka na przykład stwierdzanie kolejności pojawiania się poszczególnych umiejętności ruchowych płodu. Badanie 3D jest daleko bardziej czytelne dla rodziców niż dwuwymiarowe przekroje, jednak dopiero USG 4D oznacza zarejestrowanie obrazu trójwymiarowego w ruchu. Badanie dwuwymiarowe to płaski przekrój, 3D to statyczny obraz w trzech wymiarach, podczas gdy badanie 4D to ruchomy obraz w trójwymiarze (bezpośrednio śledzący z pewnym opóźnieniem ruchy dziecka). Pozwala to na precyzyjną ocenę mózgowia, kręgosłupa, serca, nerek, twarz i pozostałych organów w jak najlepszej płaszczyźnie. To informacje ze strony przychodni do której idę na USG genetyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja już nie wiem, mój gin na ostatniej wizycie twierdził, że o ile dla niego jest pewna różnica, to dla nas obraz wygląda tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×