Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Witajcie Dziewczynki!:) Nie było mnie tu trochę, napisze czemu:(, Rozchorowalam się na maksa, angina dala mi nieźle w kość, ale od początku, udałam sie do lekarza pierwszego kontaktu i babka przepisala mi antybiotyk na gardło, oczywiscie powiedzialam jej o chorym jelicie zresztą ma to w mojej karcie zdrowia, zaczełam brać antybiotyk, równolegle biore już swoje leki na jelito, kretynka zapomniala sprawdzić czy ten antybiotyk wchodzi w interakcję z moimi lekami na jelito. a jej po prostu zaufałam, skonczyło się tak ze zwijałam sie tak z bólu ze myslalam ze wszytskie wrzody mi popękały, karetka mnie zabrała z domu, i pojechałam do szpitala;/ nie chce was zbytnio zanudzać ale przezyłam koszmar. Teraz już czuje się bardzo dobrze wreszcie postawili mnie na nogi:) Moja mała dziś ma 1 miesiac:) czas strasznie szybko leci:) bardzo prosze o nowe haslo do poczty naszej mój e-mail : magdalena_dom@wp.pl zaczynam czytac zaległosci i po południu odpisze na większość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betinka je tez mam ten problem a jesteśmy w połowie 3 tygodnia. Najda sie tylko w nocy o 12 ostatnie karmienie, potem 4 a potem juz 7 czasami 8. Noc pieknie spi ale wtedy piersi mam wypełnione pokarmem w dzień jest gorzej bo czasami wisi przy cucu i co 1 h . Ja ściagnęłam pokarm madela zeby zobaczyć ile go mam to z jednego cyca wyszło 15 ml na jeden raz nie wiem czy to mało czy duzo dziś w nocy też popracowałam laktatorem i odciagnełam 10 ml jeszcze po niej z jedego cyca a ona juz się najadła. Butla zjadłaby chyba om wiele wiecej:) Macie jakies parównanie a może tez bawiłyście sie w odciąganie bo martwię się że mała głodna:( MUFI dzieki za poprawki tabelkowe na jakiego maila wysłać zdjatka małej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba mi czop zaczyna odchodzić, znalazłam (! haha) takie coś przeźroczyste w lekko żółtawym kolorze coś o konsystencji galaretki wielkości ok 2 cm kwadratowych, tylko wiadomo rozciapciane. Przepraszam za szczegóły. Może wreeeeeszcie coś się wieczorem ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion wygląda na czop ja po ktg na którym wyszły regularne skurcze co 6-7 minut, jak przyspieszą to brać torbę i jechać do szpitala, jak nic się nie zmieni to czekamy dalej. Jakby co to w czw kolejne ktg, a jęli nadal nic to w sobotę mam się zgłosić na oddział to będą działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki:) Mój synek właśnie śpi... Kochane po jakim czasie idzie się na bilans? Po skończonych 4 tygodniach? Cama- trzymam kciuki!!! Kushion- mi czop wypadł w czasie skurczy-hehe- oby już się ruszyło... maminka39,5- ja jak odciągnęłam to wyszło mi 40ml Ebel- rodziłaś w Lubinie? Jak wspominasz poród i opiekę 'po'? kokosznel- my bierzemy szczepionki 5w1i na rotawirusy. Pneumokoki na razie sobie odpuszczamy:) Znajoma położna tak nam doradziła, a że ufamy jej to tak zrobimy:) Czy mogę prosić o hasło do poczty? pokażę Wam moje cudo:) edyta1909@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma wspólnej poczty dziewczyny. Odkąd się zablokowała to nie zakładałyśmy nowej. Ale Mufi i dziewczyny wymieniły się adresami email. Z tego co pamiętam Mufi podała swój adres ostatnio jakieś 4 strony temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maminka mi położna mówiła żeby nie karmić co godzinę tylko przeciągać... w pierwszym tygodniu dziecko pije tyle ile ma dni razy 10 czyli np 3 dniowe maleństwo 30ml. Tzn średnio :) jeśli Ci nie marudzi ani nie daje objawów że jest głodna i prawidłowo przybiera to nie ma co się martwic :) Ebel dzięki za życzenia :* Edzia ja ide dopiero do pediatry po skończonych 6 tygodniach na szczepienie :) Co do spaceru to miałam iść w sobotę ale z racji mrozów poniżej minus 5 spacer został odłożony na nie wiadomo kiedy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, byłam u barmuszki rozwarcie na 4cm...i nic się nie dzieje, zrobiła mi masaż szyjki macicy, który ledwo co czułam...była zdzwiona powiedziała że on powinien bardzo boleć...a ja czułam tylko tyle że mi grzebie. Jak zaczną się jakie kolwiek skurcze,mam jechać do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj coś czuję że chyba jednak w styczniu uurodzę, skurcze cały czas są, nadal co 7 min nie jakieś tam bolesne ale za to regularne i chyba rozwarcie postępuje bo mam dużo śluzu podbarwionego krwią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy macie tak że wasz maluch po jedzieniu chluśnie pokarmem ? to nawet nie ulewanie ale jak wymioty pod ciśnieniem , dzis była u nas polozna i podejrzewa refluks , ona mnie zawze tak nastraszy że jestem ledwo przytomna a i w związku z tym ze maly jeszcze jednak żółty a to już 6 tydzień to kazała zrobić usg wątroby czy nie powiększona ... mocz wyszedł ok tylko odczyna kwasny , a mam dosyć tak mi nagadała że jestem cała w stresie , pediatra mnie uspokaja a ona nakręca , i nerki kazla zrobić usg bo tym moczu , no wykończę się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze pepek u nas wyszedl na wierzch i ściemniał więc przepuklina :( i no trzeba plasterkować oby bez operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niecierpliwa1989
Cześć dziewczyny mam do Was takie pytanie. U Was już prawie wszystkie się rozpakowały wiec na pewno mi pomożecie . :) Za dwa dni mam cesarkę i chciałabym się dowiedzieć czy szpital wypisuję opiekę na dziecko 7 czy 14 dni jakoś tak . ? Sama nie będę w stanie wszystkiego ogarnąć czy pozałatwiać. Dodam że nie jesteśmy małżeństwem, a mój chłopak uzna dziecko. Czy to jakaś przeszkoda . ? Z góry dziękuję za odpowiedź . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opieke powinni bez problemu wypisać, jak nie w szpitalu to lekarz ogolny i nie ważne czy to mąż, chłopak czy mamy lub siostra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja mam podobny problem noc wygląda książkowo 2 do 3 godzin spania jedzonko i znowu spanko a w dzień zaczyna się horror mały jest cały dzień na cycu, dosłownie a zaśnie tylko po butelce.Pokarmu mam niewiele i już chodzę i ryczę że nie potrafię wykarmić własnego dziecka.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJKA 25.O1 11.18 PRZEZ CC PRZYSZEDL NA SWIAT FILIPEK WAZYŁ 4540g 58CM 10apgdar.Cesarki dobrze nie wspominam ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niecierpliwa1989 szpital po CC może wypisać co najwyżej opiekę nad chorą żoną a nie nad dzieckiem. Zatem Tobie i Twojemu partnerowi nie przysługuje. Możecie jedynie zwrócić się z prośbą do rodzinnego by wypisał opiekę nad chorym dzieckiem, tylko że jakby nie było to jest oszukiwanie. Maminka wysyłasz zdjęcia do nas wszystkich, wklej wszystkie nasze adresy jakie wysłałam Ci w tabelce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny mam smutne wieści- moja niunia ma skazę białkową:( szorstkie czerwone krostki na buzi, główce :( nie chcę jej wieźć na ten mróz do pediatry, a dokarmiam ją mieszanką- powiedzcie, jaka będzie najlepsza? w przychodni telefon milczy, położna też nie odbiera, a ja na noc muszę mieć coś dla niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 ja się nie znam ale może w aptece udzielą Ci porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini nie jestem pewna ale chyba bebilon pepti. On jest na receptę taniej ale bez recepty tez mozna kupić. Przynajmniej kiedyś tak było, jak mojej pierwszej córce kupowałam. Innych nie znam ale pewnie dziewczyny mają jakieś doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi nie do konca tak jest, szpital wypisuje opiekę nad ZDROWYM dzieckiem z uwagi na to, że żona nie może się nim opiekować z powodu porodu i połogu, ale jak powiedziała mi sekretarka w szpitalu i babka z zusu to nie jest opieka nad żoną tylko nad dzieckiem, jak zwał tak zwał Niecierpliwa1989 - ja prosiłam w szpitalu i wypisują na 7,10 lub 14 dni - do wyboru do koloru, mąż musi dostarczyć jeszcze w pracy druk zus z15 i nie potrzeba żadnego zus zla, ja na tym druku mialam napisane ze jest to świstek "dla męża", nie wiem jak jest jesli jest to partne, ale trzeba o to zapytac w szpitalu fasolka - u nas mała dużo ulewa, ale nie chlustająco martini657 - my mamy na czarną godzinę nan pro ha matylda14 - gratulacje Aless - ja mialam to samo po cc, nie przejmuj się, każda mama moze wykarmic swoje dziecko, pokarm przyjdzie, przystawiaj dzieciątko często chociaz z tym jak widze nie ma problemów, jak mi kolezanka pisała o nawale to myslalam "walnięta" a teraz mam cyce jak donice i mogę pół bloku wykarmic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini sorry bo ty pytasz pewnie o cos na skazę białkową a ja ci napisalam nazwe mleka ktore mam w domu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini mi raz też tak zwymiotowała i położna kazała obserwować i się już nie powtórzyło ale od tego czasu ulewa i na buzi ma trochę krostek ale też schodzi jej sucha skórka tyle że ja już jem dwie porcje nabiału- rano mleko i płatki, wieczorem serek waniliowy... i się zaczynam stresować ale to chyba mało realne że przez ponad 3 tygodnie było ok a teraz od piątku by się coś zaczęło... A mi Mała się dziś budzi z płaczem i nie wiem co to- czy kolka? Nie wiem jak rozpoznać:/ może tylko ją kupka męczy bo dotąd robiła dużo a dziś po troszku w pieluszce a całą noc i dzień je praktycznie co dwie godziny... ehh nie mam dziś humoru jakoś- doszłam do tego że jak tak płakała że gdybym wiedziała ze tak ciężko zająć się dzieckiem tzn jak płacze nie wiadomo o co to bym się na dziecko nie zdecydowała bo teraz mi jej żal że ma taką matkę... :P a jak powiedziałam to Mężowi to Mała się rozpłakała Ona jednak kocha swoją Mamę taka jaka jest nawet jeśli czasem trochę nieudolna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 to zależy jakiego mleka teraz używasz? ja przy pierwszym dziecku dawałam bebiko zwykłe gdy dostał skazy byłam u lekarza i według obecnego kazał zakupic to samo tylko bez tam jakich składniów czyli na skaze od bebiko , miałam bebiko HA , moja mała też własnie coś wymiotuje czasem pod ciśnieniem czasem normalne ulewenie , ciekawe og czego to może być ? no chyba jej nie przekarmiam , bo zjada wszystko czasem zostawi czasem jej mało ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam teraz Nestle Nan hipoalergiczne, ale tam jest laktoza a żaden farmaceuta nie chce sprzedać mieszanki dla dzidzi ze skazą, wymagają recepty :( sama też się zastanawiam czy to skaza- ma czerwone krostki za uszami, na policzkach i główce, ma zaparcia i żółto- zielona kupka, rzadko śpi w dzień, może to coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do martini.....
akaza bialkowa to co innego niz nietolerancja laktozy. dla dziecka z eskaza wystarczy bebilon pepti,dla dziecka z nietolerancja laktozy-nutramigen(skaza+nietolerancja=nutramigen). bebilon pepti jest na recepte(nie wiem czy sprzedadza za 100% bez recepty)natomiasy nutramigen kupisz juz teraz bez recepty.koszt ok27 zł. ja swojemu dziecku podawalam enfamil i nie bylo to mleko dl adziecka ze skaza.bo to jest zwykle mleko krowie,a ono uczulalo. nie wiem,chyba ze jest jakis odpowiednik bebilonu pepti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bez zmian skurcze co 6-7 min od 11rano i zero przyspieszenia moze w nocy się rozkręci, bo jak na razie nie widze sensu jechać do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×