Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Hej dziewczyny :) Ja tak tylko na chwilkę. Dziękuję za miłe słowa o moim synusiu :) już kawał chłopa z niego. Dziś był ważony i waży 4,3kg. Sam lekarz był pod wrażeniem jak w niecałe 2miesiące przybył ponad 2razy więcej niż ważył przy urodzeniu. Nie odniosę się do waszych wypowiedzi wszystkich.. za dużo mam na głowie, żeby zaległosci nadrobić. Dziś byłam z małym u lekarza bo ma katarek :( Dostał coś zbliżonego do antybiotyku. mam nadzieję że pomoże...ehh... zmykam dziewczyny bo nauka czeka :( już mnie to powoli przerasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paauullaa
Hej dziewczyny, moja mała ma 10 dni. Od kilku dni okropnie boli mnie jedna brodawka, Zosia ją bardzo mocno pogryzła i nie mogę z niej karmić, boję się ze z drugą za chwilę będzie to samo, przy ściąganiu laktatorem dzieje się jeszcze gorzej więc po prostu wyciskam mleko ręcznie do butelki. Nie wiem tylko ile mililitrów tego mleka powinna wypijać na raz? jak jest u Was, ile wypijają wasze maleństwa? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybko te chrzciny robicie , ja chyba poczekam do początku kwietnia - no i znów wydatek sylwka79 od wczoraj przed każdym karmieniem ściągam laktatorem sporą część mleka i wyobraź sboie jest lepiej , Mały tak nie szaleje przy jedzeniu , widocznie mu za szybko leciało i się denerwował że nie nadąża przełykac, także dziś bylo ok jak się tendencja bedzie utrzymywac tzn ze w naszym przypadku o to chodziło, no i w trakcie jedzenia odbijałam tak 3-4 razy , i wszystko wychodziło dużo lepiej więc bedę ściągać to mleko póki co , Filip dziś kończy 7 tygodni - ależ ten czas leci mieliśmy wizytę u neurologa , kobieta załatwiła nas expresowo aż się obawiam czy czegoś nei przeoczyła , ale tak to wszystko ok jutro może będzie cieplej i tak myśle że przy - 5 to wybierzemy się na spacer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie :) Czytam na bieżąco w miarę ;) ale z pisaniem nie za bardzo mi wychodzi. U nas mały waży już 4890 szybko przybiera na cycu, kłopotów z karmieniem raczej nie mamy, czasami jak mam za dużo mleka to się denerwuje ale tak to jest ok. Jak na razie nie byliśmy jeszcze na spacerze ale już werandujemy i w niedzielę jak pogoda pozwoli to pierwszy spacerek zaliczymy :) EdZia pytałaś jak poród w Lubinie, jak już kiedyś pisałam mamy znajome położne i pielęgniarkę na noworodkach więc jak dla mnie to super. Ale ogólnie spotkałam się z samymi pozytywnymi wypowiedziami. Ponoć od kiedy nie można rodzić w Feminie to dużo się polepszyło w szpitalu. Tylko czasami jeszcze dopada mnie deprecha że mały urodził się przez CC, ale po 4,5 h porodu SN skurcze miałam już co 3 min a rozwarcie na 4, tętno małego nie stabilne, brak postępu porodu i decyzja o CC . Chociaż może to i dobrze bo mały miał 59cm i ważył 4200 więc pewno by mnie mocno ponacinali. A Ty jak wspominasz poród i czy faktycznie dają znieczulenie w szpitalu w Głogowie? A i nie przejmuj się mój Miki zawsze od 4 do 6 jest wyspany więc ja już się przyzwyczaiłam :) Socjo - trzymaj się i nie poddawaj ja Cię podziwiam z tą szkołą bo ja jakoś od kiedy małż mój wrócił do pracy nie potrafię się zorganizować. Zdrówka dla małego. Fasolka my chyba też 17 marca zrobimy chrzciny bo potem święta. Alka ja też zastanawiam się czy to dieta ma taki wpływ na dziecko, mój mały zawsze się pręży i płacze jak robi kupkę nie zależnie od tego co jem. Martini super z tym mieszkaniem gratki :) Smeffetka ja nie budzę jak zaśnie na zmianę pieluchy używam pampersy Premium i nic mu nie jest nie odparza się więc niech śpi jak lubi :) Donia ty jak zwykle zadowolona tak trzymać :) muszę kończyć mały wzywa a i dzięki za przepisy :) miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki. Ja też podczytuje codziennie ale nie odzywam się. Jakiś trudny czas mam i zamykam się w sobie. My chrzciny chcemy zrobic tez w marcu. Ale bedzie "inaczej" bo Mała była już chrzczona w szpitalu przezd opercją więc w kościele jakoś to inaczej wygląda. Zobaczymy. Z utęsknieniem czekam na wiosnę albo chociaż na cieplejsze dni zeby móc znów na spacery wychodzić. Strasznie dobija mnie ciągłe siedzenie w domu. Czuję się jak w więzieniu i to w izolatce. Całymi dniami siedze sama z dzieckiem. nawet nie ma z kim porozmawiac. Ciężko. Czekam na wiosnę. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zapomniałam napisać że śliczne te nasze dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, a ile razy trzeba werandowac przed pierwszym spacerkiem? wczoraj Czarek byl pierwszt raz na balkonie na 5 min. Dzis chce go wystawic na 10 min, jak mroz nie bedzie za duzy, w piatek na 15. To jakby pogoda pozwolila to w sobote mozemy sie przejsc na spacer? jak myslicie? I ile powinien trwac taki spacer? paulina mojemu sciagnelam 100 ml I wciagnal wszystko. ktos tu pisal, ze norma na poczatku jest ilisc dni razy 10, czyli u ciebie wychodzi 100. ale to jest indywidualna sprawa. co do piersi, to smaruj wlasnym mlekiem I wietrz, jak mleko wyschnie, to znowu wycisnij troche, posmaruj I wietrz. im czesciej bedziesz tak robic tym szybciej się zagoi. tylko nie siedź w przeciągu I nie chodź po mieszkaniu z odslonietymi piersiami bo je sobie jeszcze prz eziebisz, I dopiero bedzie kłopot. jak nie mozesz wietrzyc to smaruj wtedy bepanthenem. I nie przystawiaj dziecka jak sie zanosi placzem, trzeba je najpierw uspokoić, bo jak płacze to zle chwyta brodawke ja rani. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, wczoraj poszło pierwsze podejście do karmienia butelką z odciągniętym mlekiem. I nic. Młody nie chce butli. Smoczek w buzi potraktował jako ciało obce i nie wypił nic. Zrobił przy tym minę w stylu -co ty mama mi tu dajesz. A potem z piersi jadł jak trzeba. Ech, no muszę powalczyć dalej. :P Dziś synuś skończył miesiąc -szok ależ ten czas leci. :D Temperatury wróciły do normy więc myślę zacząć w końcu werandowanie a potem spacery. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisa mi położna mówiła żeby przez 4-5 dni werandować i jak temp. będzie do -6 to na 15 min na spacer i stopniowo wydłużać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej , ja wczoraj przez tą wysypke małej pojechałąm na NHS 24 mała mi była jak burak czerwona , aż rozpalona gorące te polika , okazało się że jednak to od tych chusteczek hugies :-( i ni czym nie mogę jej tego smarowac dostałam od położenej krem ,który mam odstawić , samoą wodą , mała ma tak delikatną tważ że nawet mydełka nie może używać na wszystko może być uczulona i nic narazie nawet kremiku :-( delikatniuśie toto .w dodatku mi kupę na zielono zaczeła robić ale to od tego że jej mleko mieszam ze zwykłym i comfort na ulewanie ,normalne i mam sie nie martwić ( samego tego specjalnego mleka chrabina pić nie chce za bardzo nie dobre:P ,więc jej mieszam chociaż tyle ) dziś idę po południu jeszcze do przychodni po leki dla niej bo co sie okazało na pogotowiu ,że mała ma refluks żołądka , dlatego tak chawtuje duże ilości aż pluska nawet wodą , no nic miejmy nadzieję że lek jak dostanie to pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Na poczcie mam zdjęcia samych słodkich maluszków - dziękuję. Sami przystojni chłopcy i piękne księżniczki. Miło jest popatrzeć na Wasze dzieciaczki. Mufi - czyli sprawa pieluszkowych przecieków została wyjaśniona ;) Inne pieluszki zakładam jak leci, bez zbędnego dbania o wyrównywanie falbanek i nic nie przecieka, a w Huggiesach jakbym ich nie wywinęła to wszystko leci bokami. Gapp - i jak katarek? Możesz też wypróbować maść majerankową pod nosek i układaj córeczkę na brzuszku. Co do chrzcin to też chciałabym mieć to jak najszybciej za sobą, ale poczekamy chyba do Świąt. Też jestem ciekawa co słychać u Madzi_mi i Kiki. Dawno nie pisały. I czekam na wieści od Agniesiulki. Zresztą wszystkie tutaj na Ciebie czekamy i życzymy Nikosiowi zdrówka! Moja Kropka ma już 7 tygodni - Fasolka nasze dzieciaczki są z tego samego dnia ;) Rośnie jak na drożdżach co mnie bardzo cieszy bo urodziła się malutka. Pamiętam jaka leżała na moim brzuchu po porodzie, taka mała żabka ;) i wpatrywała się w we mnie i M. Z karmieniem na szczęście problemów nie mamy, tylko na początku w szpitalu denerwowała się jak jej za szybko leciało. Teraz ładnie je, szybko się najada i nawet brodawki mi oszczędziła ;) Nocki mamy fajne bo zasypia ok 22-23, później karmienie o ok 2h i 5h, później 7h, ale też tylko ją przewinę, nakarmię i ona szybciutko zasypia. W dzień je co 2-3 godziny, troszeczkę się pobawimy, pogada ;) z kolorowymi maskotkami i śpi. Aktywna jest od ok 17h do 22-23h, wtedy to już tylko zabawa, słuchanie muzyki, kąpiel i do tatusia na rączki ;) Tak bardzo marzę o wyjściu na spacer, zresztą jak każda z Was ;) Pozdrawiamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do układania na brzuszku to moją Kropkę też od początku tak układałam. Od ponad 2 tyg.w dzień śpi tylko na brzuszku ;) bo tak zalecił nam ortopeda. Widzę, że taka pozycja bardzo jej odpowiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lizaaakchcem
a pojedzeniu odkladacie dziecko na brzuszek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki w moim szpitalu położne absolutnie zabraniały używania w pierwszych trzech m-cach wszelkich nawilżanych chusteczek do tyłka a już do buzi w ogóle - masa z nich własnie uczula. Polecam wam z clinica waciki do podmywania dla niemowląt- podobne do płatków kosmetycznych do buzi tyle ze większe + ciepła woda i niczym innym a już do buzi to tylko przegotowana woda żadnych nawilżajacych chustek ja wiem że jest to wygodne ale sama zaobserwowałam ze u moijej małej po chusteczkach pampers sensitive dostała paru krostek na tylku. Tez chciałam sobie ułatwić nocne przewijanie. teraz skorzystałam z pomysłu którejś z was i mam ciełpłą wode z kloryfera- kładę tam na noc buteleczke z miseczka polecam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell, PAulina to ja pisałam o normie wiek w dniach razy 10 ale to się tyczy tylko pierwszego tygodnia :) bo teraz moja Malutka musiała by na jeden posiłek zjadać jakieś 400 ml :P Aguniek katarek jest, robie wodą morską, w nocy spała ładnie- karmienie co 4 godziny i czyszczenie noska... nie podoba jej sie ale chyba zauważyła że jej pomaga i już jest minimalnie lepiej przy gruszce choć cały czas zastanawiam się nad kupnem fridy tylko nie wiem czy jest bardziej skuteczna niż gruszka... Moja Martynka ma takie same pory aktywności :P co leżenia na brzuszku to zależy jaki ma dzień raz mi prześpi tak 3 godziny a następnego dnia płacze jak ją tak położę :P lizaaakchcem możesz odkładać to o tyle bezpieczniejsze niż na pleckach ze na pewno się nie zadławi jak uleje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane :P Mam chwilkę mała dla siebie mała śpi :) mamy problem z bolącymi brodawkami :( karmiąc mała mam łzy w oczach :( jaki krem polecacie ?? Co do Wiktorii rośnie jak na drożdżach waga jej to już prawie 3800 więc zaokrągla mi się okruszynka :p mała przybiera na wadze a mamusia gubi :) mamy już 13 kilo na minusie a jesteśmy 9 dni po porodzie wczoraj byliśmy na konsultacji w warszawie u ortopedy dziecięcego... mecząca jazda jak dla takiego malucha ale mus to mus musieliśmy jechać aby się dowiedzieć ,czy ze stopa wiki jest wszystko okey ?: nie pisałam wam ,ze ma wykoślawiona stopę lewą jest to podobno wykoślawienie ułożeni owe... i zdjecia małej aktualne :)http://www.garnek.pl/gazar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela6 to napisz co dostałaś na ten refluks no i czy działa i mała nie chlusta , bo my tez mamy te dolegliwości i obsrwujemy jak sie nic przez kilka dni nie zmieni to będziemy podawać gastrotuss , więc daj znac jak to u ciebie wygląda ; u nas trochę to chlutanie przez to że maly je z piersi jak mam duzo mleka i za szybko mu leci i się zapowietrza , od kilka dni jak odciągam to pierwsze mleko i często odbija to jest spokojniej więc może obejdzie się u nas bez leków bo i tak ten brzuszek umęczony , zobaczymy ; no i współczuje tych problemow skórnych :( Aguniek0121 a ile twoja Kropka wazy ? my czekamy dziś na wizytę położnej mamy nadzieję że weźmie wagę ; Fifi już trochę waży myślę że sporo ponad 5 kg a moj kregosłup na wykończeniu, niby go nie nosze sporo ale jednak moje problemy zdrowotne sprzed ciąży dają w kość i jednak tu podniesiesz , tam do karmienia albo przewinięcia , podniesiesz do odbicie i tyle wystarczy żeby plecy bolały jak wściekłe ; no i Fifi już fajnei guga :) szkoda tylko ze zaczyna o 5 rano... ale jest pocieszny w tych swoich wypowiedzach :) dziś u nas - 6 i chyba zaraz wystartujeny naszym wozem na przechadzke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maminka u mnie w szpitalu dawali chusteczki nawilżone do przewijania i znów co szpital/położna to inaczej :P tyle że ja używam tylko do tyłka a do twarzy przegotowaną wodę albo mineralkę z butelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maminka39,5 ja tych chusteczek tylko do tyłka używam , do buzi to wodą ją myję , przyważnie to pieluszką przecieram , tub tymi wacikami , chociaż pieluchą mi lepiej ale mała mi własnie tak raz chlustła nie spodziewanie i całą buzkę sobie oblała o matko wiec ja odruchowo szybko szybko co miałam pod ręką no i złąpałam za te chusteczki ją przetarłm,na tłku jej nic a nic po nich nie wyskakuje są ok , a byzkę widocznie ma inną . Mój 6latek jak był taki maluski to mu nic nie przeszkadzało a nie raz ulał (normalne ulewanie ) to też go chustaczkami i to różnymi przecierałam i nic . ale widać kazde dziecko inne no i co zrobić . Fasolka 99 Napewno dam znać ,dziś idę po południu po recepte , i do apteki zaraz. Mi położna doradziła bym to mleko comfort wprowadziła ono pomaga ,ale problem w tym ,zę małą nie chce go pić ono jest nie dobre, gorzkie chociaż leprze niż te dla alergików , zaczełam jej mieszac 2 zwykłego na 1 z tym komfort i troszkę lepiej ale kupki zaś zielone , też jej organizm dziwnie ta zmianę traktuje , chociaż te kupki to nie problem są ok bo zmiana pokarmu, ale doktorka powiedziałą żeby jej nie męczyć mlekami to starczy do mleka dodać to lekarstwo i będzie ok ,bo dziecko powinno wypić całe takie mleko ale co zrobić jak on nim pluje i się drze -nie zmusze jej ,szkoda męczyć dziecka i tak sie męczy już przez te dolegliwości ,i co sie okazuje to ona płacze i jest mi niespokojna własnie przez ten refluks ,napina sie itd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie werandowałam małego -denerwował się strasznie że go ubieram w kombinezon ale uspokoił się na rękach i tak sobie posiedzieliśmy w pokoju z otwartymi drzwiami balkonowymi. Tak mu się spodobało że zaczął zasypiać. Skończyłam werandowanie, rozebrałam go i taki był zrelaksowany że zasnął. :D Świeże powietrze dobrze działa. jak fajnie że temperatury znormalniały. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam chusteczek nawilzanych do dupki, ale pozniej jeszcze przemywam rumiankiem na zwyklej wacie. nam z kolei polozna mówiła ze te chusteczki niestety nie wyczyszcza dobrze dupki z kupy. I musze powiedziec.ze cos w tym jest, bo zawsze na wacie zostaje jeszcze zolty slad, mimo wczesniejszego czyszczenia chusteczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Ja tak szybciutko bo obiadek idę gotować a przeczytałam że Gapp zastanawia się nad fridą. Polecam. Miałam gruszkę, mąż później kupił jakiś aspirator w aptece-sopelek który miał jakieś dziwne końcówki i po wygotowaniu mi się odkształciły, więc do wyrzucenia. Kupiłam fridę i jest super naprawdę.Gruszka nie da rady wyciągnąć tyle co frida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie,z gory przepraszam za moje chaotyczne pisanie ale mam malutka na rekach,cos dzis zle sypia,b.szybko sie wybudza,jedynie na rekach albo na moim brzuchu spi dluzej. gapp-ja jestem zadowolona z fridy,gruszka wogole nic nie sciagala z noska,a zawsze robie woda morska.Teraz woda morska frida i wszystko pieknie schodzi. cama-ja na brodawki mam masc purelan 100.mnie na poczatku karmienie tez bolalo,ale to wszystko kwestia czasu i bedzie dobrze z tymi chusteczkami to u mnie roznie,buzie tylko wacikiem i woda przegotowana,a pupcie raz tak raz tak Spacerek planuje na sobote jak bedzie ladna pogoda,mala miala juz krotkie wyjscia,ale to taki z klatki do samochodu,a ja mam ochote wsadzic ja do jej pojazdu i przejsc sie kawalek. Natel-tak wlasnie myslalam ze po swiezym powietrzu dzieciaczki fajnie spia.Mojazasypia jak ja tylko wkladam w kombinezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj dzidzius mnie zaskakuje. Dzisiaj spal od 24:00 do6:00, potem zmiana pieluchy a nawet ubranka, bo doszlo do usterki. Zeszlo nam dwie godzinki i poszedl spac od 8:00 do 11:30. Zjadl i spi od 12:00. Wczoraj byla u nas polozna. Wszystko ok, wiec wiecej razy juz nie przyjdzie. Oczywiscie, jak cos mozemy dzwonic i jak bedzie taka koniecznosc to przyjedzie. Maluszek wazy juz 4kg. Jutro ma przyjsc jeszcze polozna ze SR i to juz bedzie koniec takich profesjonalnych wizyt. Powiedzcie mi czy przychodza do Was znajomi i czy chodzicie do przyjaciol z dzieciaczkami. Dostalismy zaproszenie do bliskich znajomych, ale nie wiem czy nie jest zbyt wczesnie na takie wizyty. Zabieram sie za czytanie, bo wczoraj nie mialam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez uzywam purelan 100 firmy medela i jestem zadowolona. Cama dla mnie karmienie tez bylo bolesne. Teraz jest ok, jednak chyba dzieki tej masci nie mialam poranionych brodawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez uzywam purelan 100 firmy medela i jestem zadowolona. Cama dla mnie karmienie tez bylo bolesne. Teraz jest ok, jednak chyba dzieki tej masci nie mialam poranionych brodawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja na brodawki używam nakładek na sutki i karmienie zawsze jest dla mnie przyjemnością. Zero bólu tylko takie przyjemne uczucie opróżnianych piersi. Pokarmu mam za dużo, ale już kupiłam woreczki i będę mrozić. Kupiłam laktator elektryczny z TT i jesli się ktoś zastanawia to nie polecam. Szybko się rozszczelnia na uszczelkach i przestaje efektywnie odciagać trzeba w trakcie rozkręcać ustrojstwo i poprawiać. W dodatku jest głośny, choć nie mam porównania z innymi to serio mogli nad tym pomyśleć. Jak mama jest sama w domu z dzieckiem to ma uciekać do innego pokoju odciągać bo ten dzwięk każdego by obudził a co dopiero niemowlę. No nic trudno. Jakoś sie przyzwyczaję...albo oddam to cholerstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadobrarada010203
Hej, zajrzałam tu przypadkiem i chciałabym coś poradzić mamą,które mają problem z karmieniem piersią. Sama mam 3 miesiecznego synka. Na początku też tak miałam,że podczas karmienia syn zaczynał się prężyć, wrzeszczeć, mimo iż jadł z obu piersi ciągle miałam wrażenie że się nie najada. Też sięgałam wtedy po mleko modyfikowane. Syn co prawda spał po nim dłużej,ale..nie tędy droga. Okazało sie,że jadł trochę za łąpczywie,połykał powietzre i to ono przeszkazdało mu w wyssaniu piersi do końca. Wiecie co pomogło?? Zwykły Espumisan...przeciw wzdęciom. Dawałm 2xdziennie po 10 kropel i nadal daje. I dokarmianie nie było juz potrzebne :-) A..odnośnie chusteczek nawilzających..też nie polecam. Większośc uczula. Nie ma to jak zwykłe płatki kosmetyczne+ ciepła woda. Zero odparzeń,zero podrażnień :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×