Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Acha,dzieki Gapp:-D.no szczepilismy 6w1...wiec sie zgadza.dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wasze pociechy też tak kręcą się przy jedzeniu? Filip już nie pije butli na moich kolanach tylko obok na łóżku lub sofie na poduszce no i kręci się na wszystkie strony, najchętniej to by się z ta butlą na brzuch połozył :) wszystko go ciekawi butelka co chwilę wypada mu z buzi a on się smieje i dalej rozgląda , znowu je itp. no umeczona jestem ale staram się za nim nadążac :) i dodatkowo zaczął się dziśpieknie podnosić do siadania , no pękam z dumy jak się szybko zmienia, ma teraz jakiś okres nowych umiejętności bo dziś pierwszy raz podczas kapieli tak chlapał że miałam kapcie mokre :) trzeba się przenieść do łazienki - ale jak to cieszy kiedy on się tak zmienia, bawi się śliną i puszcza mi buźki :) dziś pierwsze podejście z niekapkiem i cóż za zwycięstwo, Młody złapał kubek jakby to robił od zawsze i soczek popijał :) zdolny gość ! youstta zazdroszczę wyjazdu ale ja chyba nie dałabym rady, nawet dwu godzinna rozłąka na zakupy to jednak ciągle myślenie jak se radzą, już wolę go mieć ze sobą wtedy jestem bardziej wyluzowana, nie wiem jak to bedzie jak wróce do pracy a to już za m-c bliźniaki fajnie równo rosną , widać że dostają tyle samo mleka :p camilla2011 nieźle wychodowalaś ta Emilkę :) kushion ja podobnie jak ty nie spieszę się na siłe z rozszerzaniem, po mału coś tam próbujemy, a jak smakuje to więcej, z glutenem jak pisałam zaczekam , a z międem tez się jeszcze wstrzymuje, mamy jeszcze sporo warzy i owoców do spróbowania jak się skończą to pomyślimy o mięsku - przecież nigdzie nie ucieknie :) raczej ... jak patrze dziewczyny Kushion Mufi i reszta :) na te wasze pobudki to w szoku jestem, ja bym chyba juz nie dała rady, nie ma co jednak to mm wygodne jest , ale o cycowaniu szybko zapomniałam po urodzeniu to może nie był baby blues ale myślałam że jednak będe wstanie to wszystko opanowac bo wierzyłam że da się to jakoś zorganizować żeby w domu wszystko było na glanc, no ale życie zweryfikowało i wiem że się nie da a wybierm dziecko i jego potrzeby a reszta leży , na początku chciałam zbawiać świat :) a teraz olewka bo inaczej się nie da betinka1 a może podaj zwykły bebilon nie ten z ha elzuniaw1 a krzesełko super, i jeszcze jak tanio znalazłas :) napisz jak dostaniesz czy się rozkłada zupełnie na spanie poziomo bo jestem ciekawa ira1 fajnie że się odezwałaś , zapraszamy częściej :) a u nas w krzesełku nie chce siedzieć , pręży się do leżenia i kwęka i na wariata w połowie marchewki musze go wyciągać bo jest lament może jak zacznie siedzieć to lepiej pójdzie tika27 mnie sprawa napletka generalnie przerasta i boje sie małemu zrobić krzywdę , ale od początku naciągamy delikatnie w kąpieli - tak poleciał nam polozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tika a to Ty wy już 3 dawkę szczepień mieliście? I mówisz że tak ciężko było? O rany aż nie chcę myśleć. Jejku ja też nawet nie tykam się napletka, na SR mówili żeby nic tam nie ruszać, ale widzę że to tak samo jak z glutenem, co lekarz to inne praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napletek u nas też trochę zrosniety, na szczepieniu dopytam bo ostatnio na szczepieniu była totalna olewka ale cos czytalam ze poczatkowo jest naturalnie zrośniety i już nie wiem Fasolka z jedzeniem i kręceniem, juz nie moge ogladać tv przy jedzeniu bo on wtedy zaniast jeść tez chce ogladac, jak mąz obok lezy to mały sie od piersi odwraca i na tatusia patrzy i znowu do piersi i znowu do tatusia.... jakby chciał powiedzieć a Ty co tu robisz też sie z kapaniem przeniesliśmy bo za dużo tego wycierania podłogi było hehe Youstta podziwiam tej podróży z dziećmi :) ze tak w samochodzie wysiedzieli, też zawsze my do Bielska jezdzimy to godzina drogi i jak ostatnio był korek to mały sie obudził i musielismy sie zatrzymać i ponosić, w lipcu jedziemy nad morze, moze poradzisz w jakich godzinach jechac najlepiej? U mnie w domu robie wszystko powoli raz jedno okno, raz podłoga raz pranie, cos raz dziennie, teraz Kubus spi a jak wstanie myjemy razem okno, wczoraj była podłoga, pranie zrobione, dziś nie gotuje bo do mamy jade, a jutro rano będę gotowała - rybka, ziemniaczki, surówka z selera, ale kusi mnie zrobić frytki :D karmie i duzo juz różności jem.. kusi mnie na takie pulpety w zalewie octowej, ale na to za wczesnie sledzi też jeszcze nie jadłam, teraz jedynie takie z puszki w sosie pomidorowym :) a maz mi wczoraj smaka bigosem mojej mamy robił, ale ja nie jadłam oczywiscie Elzunia ja z tym krzesełkiem tez pytam o rozkładanie bo tam nie jest to na zdjęciu, chce tez powoli zamówić wiec zdaj relacje jak dostaniesz :):):) Gluten odkładam do 5 mca i wtedy dodam do jarzynek, Kuba nie chce pic z butelki ale czasem mu podam herbatkę łyżeczką - jest taki upał ze wiadomo co matka inna praktyka ale jak mu dam czasem toche (10-20 ml max) to na pewno bedzie ok a i łyzeczka chetnie pije (mleko nie chce z butelki ale łyzeczką moje wypije) poza tym w salonie dawałam go na wielka poduszkę w kapanie naroznej, a razem na łozku to razo sie tak krecimy ze doszłam do wniosku ze nie moge mu ruchów ograniczac i ma teraz 4 kocyki jeden na drugim na podłodze - bezpiecznij gdyby sie nagle zaczał obracac, jest na tyle ciepło ze to ok, mata tez jest na podłodze przecież no i mi uswiadomilyscie z tym karmieniem problem, mogłam sie zapedzic niezle z tym ze cyc na usypianie gdybym sie ostatnio nie obudziła, bo w sierpniu ja do pracy a nie zawsze jest taka pogoda by wyjsc na dwór, my teraz wychodzimy po 14 bo rano jest zbyt gorąco i ja cos robie w domku no i sie pochwale wczoraj kapiel 19.30 cyc po 20 i zasnął przy nim - no ok. potem 23 cyc i nowa pielucha, potem o 3, potem 5.30 pieluszka i cycuś, potem spalismy do 7.30 chyba pobudka zabawa ja sniadanie, 8.30 cyc no i starym sposobem po 9 by był cyc by zasnał bo był senny a ja dałam do łozeczka, krecił sie i rozpłakał - on nie spi na podusi ale na pieluszce i sobie ją próbował dac od buzi, sciagnął spod siebie, znalazł sie w połowie lozka a oczka miał zamkniete ale cos do buzi chciał no i obróciłam go zostawiłam ta pielusie obok i tak na półspiocha złapał smoka znowu i spi z nim.... jestem dumna z siebie ze zasnął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka, jagódka, zgodnie z opisem niby rozkładanie do spania jest, jak będzie w praktyce to zobaczymy, zdam relacje bo już do mnie krzesełko jedzie (przynajmniej tak jest napisane w statusie na stronie kuriera), tak czy inaczej chyba wystarczyłaby pozycja półleżąca jak w nosidle samochodowym bo przecież nie będę na krześle dziecka usypiać ani karmić na leżąco ;-) a swoją drogą Fasolka - ty korzystałaś kiedyś z tej leżącej opcji w krzesełku? bo tez chyba ją masz ja nie potrafię niestety czasem rozpoznac potrzeb dziecka, czasem na siłę usypiam jak płacze godzine po cycu a potem okazuje sie, że dziecko pić chciało, dziś zaś dałam soczek jak marudziła i usnęla mi pijąc z butelki :) jedynym wyraźnym znakiem jest dla mnie tarcie oczu ale nie zawsze występuje, jesli wystąpi to wystarczy bujanie na rękach lub odlożenie do łóżeczka i głaskanie po główce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki ;-) mam do was takie pytanko... mój synek skończy jutro 4 miesiace,mamy taki problem,ze nie lubi leżec na brzuszku a jak już leży to nieutrzymuje główki wysoko (tylko przez chwile) jak jest z waszymi dzieciaczkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak u nas juz 3 dawka szczepien,samo uklucie ok.1minuta beczu i luz ale po kapieli 45minut placzu ale takiego ze jeszcze chwila i bym byla w stanie dzwonic na pogotowie i prosic o pomoc i cos na uspokojenie. Jesli ktoras z was na dniach idzie do lekarza to zapytajcie sie o masc sterydowa na fiutka,co i jak i czy dziala. Kurcze bo mam dola przez to lekarka kazala mi uwarzac zeby sie nie zrobilo zapalenie bo bedzie klops bo jednak tam sie brudki zbieraja-siki,kremy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak u nas juz 3 dawka szczepien,samo uklucie ok.1minuta beczu i luz ale po kapieli 45minut placzu ale takiego ze jeszcze chwila i bym byla w stanie dzwonic na pogotowie i prosic o pomoc i cos na uspokojenie. Jesli ktoras z was na dniach idzie do lekarza to zapytajcie sie o masc sterydowa na fiutka,co i jak i czy dziala. Kurcze bo mam dola przez to lekarka kazala mi uwarzac zeby sie nie zrobilo zapalenie bo bedzie klops bo jednak tam sie brudki zbieraja-siki,kremy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matylda poczekaj jeszcze tydzien dwa a jak nie bedzie trzymał idz do lekarki bo moze za słabe miesnie i jakieś ćwiczenia wskarze, u nas było to z dnia na dzień ale miał 3 - 3,5 miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matylda ciężka sprawa bo mój to od samego początku uwielbiał na brzuszku i głowa do góry teraz to nawet jak leży na brzuszku i widzę ze zmęczony bo głowa już opada to go bach na plecy a on z powrotem na brzuch i tak z kilka razy pod rzad, najlepiej poradź se lekarza bo możne tak jak pisze jagódka potrzebne jakieś ćwiczenia wzmacniające mięśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam do was pytanie moja mala za diabli nie chce pic mi bebilonu pepti juz jej mieszam z ha ale nic nie daje i do mleka dosypalam Sinlac na 150 ml 3 lyzeczki malutkie i jakos pije zasmakowalo jej ale na opakownaniu jest napisane zeby nie mieszac z mlekiem tylko na wodzie nie wiem co robic czy moge nadal jej podawac do kazdej butli 3 lyzeczki tej kaszki sinlac ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tez niechciał bebilonu pepti-kupilam kleik ryzowy i dosypuje po 1 lyżeczce i jje.CO DO LEKARZA TO DO PEDIATRY WYSTARCZY CZY LEPIEJ NEUROLOGA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi ja już zapomniałam o 3 dawce szczepień- byliśmy z dwa tygodnie temu chyba :P w sumie to było najgorsze szczepienie tzn nie szczepieni bo to było 15 sekund płaczu ale potem była taka niespokojna tzn nie było tak źle jak u Tiki ale była niespokojna :) tyle, ze u nas nigdy nic nie było po szczepieniach :) Matylda14 poradź się pediatry- mnie moja w razie wątpliwości skierowała do neurologa co okazało się zbędne ale pediatra potrafi ocenić co i jak a jak nie wie to jest od tego by skierować do specjalisty :) my się cieszymy że poszliśmy bo nas uświadomiła że nasze dziecko mając jakieś 3 miesiące umiało siedzieć tzn kiwało się ale dawała radę ;) jakoś tak zaczęłam na nią patrzeć jak na dziecko a nie oseska :P Elzunia moja Szwagierka korzystał z tej najbardziej leżącej pozycji jak Mały się bawił na krzesełku i mu się przysnęło gdy Ona robiła coś w kuchni ;) tyle, że w wypadku i jej i mojego fotelika ta pozycja jest półleżąca a nie kompletnie leżąca :) i chyba każda z nas nie zawsze wie co chce dziecko ;) taki ich urok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoczek1102
Witam. Mam pytanie czy posiada ktoś może skoczek (jumper) dla dziecka (pełno tego na allegro). Chciałam zapytać czy 4miesięczny maluch już może w nim przebywać? I jaki wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Któraś z dziewczyn miała ale nie pamiętam która... My mamy chodzik z możliwością podczepienia materiału od spodu ale muszę sprawdzić czy już można Małą wkładać bo nie wiem ale chyba nie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jak używacie pieluch Dada to jest promocja w biedronie i każda paczka ma 10% gratis ., jest w nich po 60 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane Matylda ciezko jest utrzymac glowke jak lezy na brzuszku, odrazu moze sprobuj najpierw ponosic maluch na rekach, tzn chwyc malca dwoma rekoma pod brzuszek i podnies , nie wiem jak ci wytlumaczyc ja tak nosilam, mozna tez przez kolano przelozyc, jest duzo pozycji, ale ciezko mi tlumaczyc trenuj albo jak dziewczyny radza do pediatry. Moja tak sie teraz wykrecb, ze nie moge jej zostawiac samej na podlodze, co chwila a jeszcze ciezko jej wyciagnac raczke z przewrotu z pleckow na brzuszek masakra. Ja tez mam siedzonko ale stare i u mnie ten material jest juz cienki mala niechetnie w nim siedzi, wiec chyba zakupie nowe, chyba ze kocyk podloze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W skoczkach dziecko może przebywać, jeśli trzyma sztywno samo głowę,nie ma wieku od kiedy. Mój bawi się w skoczku od skonczonych 3 miesięcy ale jak mówię, nawet raz mu głowa nie poleciała. Aaaa i musi w tym skoczku byc tak po pachy a nie do pasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip ciągle by leżał na brzuchu no i niby to dobrze ale za każdym razem ostro szalej i zwraca ciągle , nie ważne czy jest po jedzeniu czy przed przez pół gdoz szaleństw na brzuchu potrafi zwymiotować po 7-8 razy no i wszystko ciągle do prania, mata edukacyjna to co 2 dni , a jak u was z tym bo zaczynam się niepokoić elzuniaw1 moje krzesełko nie rozkłada się do konca, wersja ostateczna to tak jak z fotelika samochodowego no i w tym problem bo Filip się pręzy bo się chce rozłożyć i ma nerwa przez to kłopoty są z jedzeniem bo denerwuje sie pozą no i nie jest mu wygodnie, zazwyczaj przez to przerywamy karmienia więc dupa bo nie tak miało byc, teraz żałuję że nie kupiłam teg oco Edzia rozkładanego oparcia do końca , bo tu jednak Malyuchowi ta zmiana kąta nie odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam skoczek i juz ide sprawdzic od ilu miesiecy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie tych szczepien-rozmawialam dzis z kolezanka i do 2roku zycia dziecka po szczepieniu w danym dniu sie nie kapie,a ja wyrywna i mialam co mialam wczoraj.i tak jak bylo wczoraj i wczesniej na 2szczepieniu po wyjsciu z kapieli ryk...a i poza kapaniem nie mozna przez dobe wychodzic na dwor tzn.na slonce jak jest pochmurno to mozna-to akurat mi lekarka powiedziala A ja mam mega dola z tym fiutkiem jedni psza ze trzeba drudzy ze nie,ze niby samo zejdzie do 2lat.i badz tu madra i pisz sobie wiersze :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzy dni nie wolno kapac, to wiem. Ech bylam w piwnicy i nie moglam dojsc do tego skoczka jutro zajrze w necie, bo skoczek jest a ja zamiast sprawdzic i wyciagnac to czekam nie wiadomo na co. Fasolka u mnie to samo co u ciebie z tym siedzonkiem, sprubuke pod material wlozyc kocyk edzia dawaj linka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagodka fasolka - w moim krzeselku oparcie nie rozkłada sie na płasko, tak jak w foteliku samochodowym, według mnie mogłoby jeszcze delikatnie do tyłu sie odchylać, oczywiście na calkiem płasko nie jest mi potrzebne, ale tak jak jest teraz mam wrażenie, że nie jest dla niej dobrze bo ona jest malutka i strasznie wpadła w zagłębienie, wrzuce na fb zdjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to faktycznie to edzi jest spoko, widziszcie, teraz dopiero dostrzegam wady i zatety danego produktu, to edzi ma oparcie opuszczane, a to moje ma po prostu przechylane siedzisko i to jest w nim do d... ja to w ogole załamałam się wczoraj bo to krzeselko (i ogólnie każde inne też) to takie wielkie kolubryny na pół pokoju, ladne to też za bardzo nie jest wyplastikowane, żałuję jednak, że nie kupiłam nadstawki fisher price na krzesło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mam te krzesełko co edzia to też nie jest nachylane na płasko, jest tak bardziej jak fotelik może ciut bardziej ale niewielka różnica. Mufi miałam napisać jak podam marchewkę i niby miałam czekać do szczepienia ale już wczoraj podałam a więc na początku dostał do buźki troszkę i ani nie wypluł ani nie połknął trzymał od tak sobie dopiero po chwili zaczął wypluwać i mina jakby to co najmniej cytryna była, tak więc najprawdopodobniej nic nie trafiło głębiej a dziś kolejne podejście :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja tylko na chwileczkę! Mały śp-i o 8 byliśmy na targu, kupiłam warzywa na zupkę dla nas, Szymkowi zupkę gotuję osobno:) Truskawki kupione i część zżarta z jogurtem:P część zostawiam na sernik dla mamy na jutro i git:P A i kupiłam sobie spodenki jeansowe z wysokim stanem- super! Moje krzesełko faktycznie rozkłada się prawie na płasko i to jest super na teraz... Mogę przesłać na maila fotki... Fasolka 99- mój kręci głową, że nie nadążam z kręceniem butlą:P W poniedziałek byłam w spa na peelingu detoksykująco-ujędrniającym - prezent walentynkowy , który dopiero teraz wykorzystałam:P Mój synuś wczoraj usnął o 20:30,później o 01:00 pobudka na jedzonko , później 06:00 znów papu i sen do 08:00:P Pierwszy raz :) jagódka_1984- a ty w nocy przebierasz dziecko? My nie przebieramy, rano pampek pełen, ale nie przecieka:) elzuniaw1- nie przejmuj się, ja czasem też czuję się bezsilna widząc jak dziecko płacze, a nie wiem co mu dolega, lub czeso chce... oho obudził się mały bobek:) hehe wrzucę zdjęcia , to zobaczycie dlaczego-"bobek":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia no to super, szybko wstajecie, ja o porannym wyjsciu moge pomazyc mamla nie da mi chwilki zeby sie mogla przygotowac. U nas dzis nie udana noc mala piers wypluwala a jak dalam smoczek to nie chciala i jeszcze wiekszy ryl, ymm moze na wieczor powinnam poddac troszke kleiku, sa z hippa po 4miesiacu, jak myslicie, podaje kturas z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, też kuiłam to krzesełko co Edzia oczywiście nie na allegro bo u nas nie ma ale znalazłam na ebayu. Powinno dziś przyjść. Co do wielkości to one rzeczywiście są wielkie, ale przecież nie będzie stać cały czas rozłożone, nad nakładkami też się zastanawiałam ale podotykałam w sklepie, pooglądałam i wygląda to na super niewygodne i dla dziecka i w ogólnym uzytkowaniu. Aaa i kupiliśmy spacerówkę! O taką: http://www.youtube.com/watch?v=rlLw4JQy0C4 juz ją probowalismy i jest super! Mieści mi się do bagażnika (renault clio) jest lekka i ma ogromne koła piankowe koła. No i ten koszyk na zakupy super. jest zlejsza o 4 kg od mojego wózka wiec duzo. wózek szybko sprzedaję mimo ze jest super drogi i piekny to jednak jest dośc ciężki no i ma szeroko rozstawione koła niestety. Jednak człowiek z pierwszym dzieckiem nie wie na co patrzeć. Z drugim bede mądrzejsza ta spacerówa jest od urodzenia wiec włoże tylko głeboki śpiworek i gotowe. Co tam jeszcze? Aaaaaa nasza noc Poszedl spać o 9, obudził się pierwszy raz o 2 (!) drugi o 5.30 a 3 raz o 9. Jejuuuu pierwsza nasza taka noc. No i dalej spi w swoim pokoju. U nas w sypialni już rozmontowaliśmy łóżeczko i wszystkie rzeczy przeniosłam do niego do pokoju wiec już całkiem przeprowadzony. Co do szczepień to mi nikt nie mówił ze nie wolno kąpać albo na dwór wychodzić. zastanawiałam się jak zaczynac z pokarmami a kilka dni temu przyszła mi do domu gruba ksiazka o wprowadzaniu pokarmów, super!taka niespodzianka. my latamy w samym bodziaku bo u nas 26 stopni uff jak gorąco. Egoistycznie dzisiaj, za co przepraszam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×