Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gratuluję kolejnym rozpakowanym mamusiom!!! Myślałam wczoraj , że również do was dołączę:) Strasznego bólu brzucha dostałam, skurcze i ból krzyża taki, że masakra... nawet podkład mąż podłożył mi pod prześcieradło... no i wszystko ucichło:( Ale nie powiem- cykora miałam już strasznego i zaczęłam się bać porodu:( Cama_85- jedź do jakiegoś innego lekarza, zrób ten wymaz, tak jak piszą dziewczynki i lecz to paskudztwo... W sumie to my razem się męczyłyśmy przez całą ciąże z grzybkami, ale teraz mi odpuściły (używałam natamecynę i później lacibios feminę)Ale każdy grzyb inny... JulkaZ- bądź dobrej myśli słońce- musi być dobrze... Ebel- ale z Ciebie chudzinka:) Wogóle brzuszka na pierwszy rzut oka nie zauważyłąm:) Ja mam wizytę we wtorek i mam nadzieję, że również usłyszę, że jestem gotowa do porodu:) http://www.suwaczki.com/tickers/oar83e3kcbrzcc9j.png http://www.suwaczki.com/tickers/tpxxxzdvas5fn46d.png http://www.suwaczki.com/tickers/oar83e3kcbrzcc9j.png http://www.suwaczki.com/tickers/tpxxxzdvas5fn46d.png http://www.suwaczki.com/tickers/oar83e3kcbrzcc9j.png http://www.suwaczki.com/tickers/tpxxxzdvas5fn46d.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o proszę, gapp, betinka gratulacje. dzieciaczki poczekaly do stycznia i hop wychodza :-) a moj jakos nie chce :-) w sumie w taka pogode to tez bym czekala w cieplym, milym brzuszku. a tak wogole, to robaczka sie czepiam, a sama jak nie dobra bylam? 11 dni po terminie sobie wyjsc zechcialam... dziewczyny, chcialam Wam cos podpowiedziec, dzieki znajomymy poznalam ciekawy sposob na przechowywanie pokarmu w zamrazalniku. w pojemniczkach na mocz :-) nie glupie. milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natel111 - ja też mam leniucha :D jednak mąż miał nosa, że "nie wyglądam jakbym miała rodzic" i jedziemy dziś razem po meble wieczorem, ale to dobrze, taka aktywność sklepowa nie jest zła :) gapp - super! gratulacje! pięknie napisałaś ten post, aż sie wzruszyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapp Gratulacje dla was!! :-) Dziewczyny ,któaś tu polecała masć Rivel? na rany ja ja kupiłąm ale takie pytanie , kto jej używał i ja to robił ? bo ja do niej tak podchodze i sie nie umię zabrać za posmarowanie :D wiadomo to opuchnięte i się boje tyknąc i posmarować :P jak to zrobić ?? :D No i rzeczywiście na tantum rosa butelka z dziubkiem sie przydaje , wygodniejsza sprawa niż robić nasiadówki czy takie tam kombinacje . Jeszcze jedno bo ja wyszłam już z wprawy , no niby synowi dawałam pić też w odstępie po mleku , ale czy wy też dajecie i co np sie najlepiej sprawdza ? bo dziecko karmione butelką powinno sie napić ale mała mi się coś pożygałą jak wypiła może 5-10 ml , wody, synkowi dawałam rómianek , koperek, wodę z glukozą właśnie nie zdążyłam sobie nic kupiś ,jeszcze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o proszę, gapp, betinka gratulacje. dzieciaczki poczekaly do stycznia i hop wychodza :-) a moj jakos nie chce :-) w sumie w taka pogode to tez bym czekala w cieplym, milym brzuszku. a tak wogole, to robaczka sie czepiam, a sama jak nie dobra bylam? 11 dni po terminie sobie wyjsc zechcialam... dziewczyny, chcialam Wam cos podpowiedziec, dzieki znajomymy poznalam ciekawy sposob na przechowywanie pokarmu w zamrazalniku. w pojemniczkach na mocz :-) nie glupie. milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję kolejnym rozpakowanym mamusiom!!! Myślałam wczoraj , że również do was dołączę:) Strasznego bólu brzucha dostałam, skurcze i ból krzyża taki, że masakra... nawet podkład mąż podłożył mi pod prześcieradło... no i wszystko ucichło:( Ale nie powiem- cykora miałam już strasznego i zaczęłam się bać porodu:( Cama_85- jedź do jakiegoś innego lekarza, zrób ten wymaz, tak jak piszą dziewczynki i lecz to paskudztwo... W sumie to my razem się męczyłyśmy przez całą ciąże z grzybkami, ale teraz mi odpuściły (używałam natamecynę i później lacibios feminę)Ale każdy grzyb inny... JulkaZ- bądź dobrej myśli słońce- musi być dobrze... Ebel- ale z Ciebie chudzinka:) Wogóle brzuszka na pierwszy rzut oka nie zauważyłąm:) Ja mam wizytę we wtorek i mam nadzieję, że również usłyszę, że jestem gotowa do porodu:) http://www.suwaczki.com/tickers/oar83e3kcbrzcc9j.png http://www.suwaczki.com/tickers/tpxxxzdvas5fn46d.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane macie może jakieś rady na kaszel ?? bo niestety i kaszel doszedł taki rwący :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o proszę, gapp, betinka gratulacje. dzieciaczki poczekaly do stycznia i hop wychodza :-) a moj jakos nie chce :-) w sumie w taka pogode to tez bym czekala w cieplym, milym brzuszku. a tak wogole, to robaczka sie czepiam, a sama jak nie dobra bylam? 11 dni po terminie sobie wyjsc zechcialam... dziewczyny, chcialam Wam cos podpowiedziec, dzieki znajomymy poznalam ciekawy sposob na przechowywanie pokarmu w zamrazalniku. w pojemniczkach na mocz :-) nie glupie. milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane macie może jakieś rady na kaszel ?? bo niestety i kaszel doszedł taki rwący :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i kolejne mamusie :) Serdecznie gratuluję :):):):):):) Mufi- tak, akt urodzenia wydawany jest od razu bo potrzebny jest do ubezpieczenia, becikowego, na pesel czekaliśmy niecałe trzy tygodnie , przelew z PZU był po trzech dniach , a becikowe jakoś tak do tygodnia. Dziewczyny, jak się pojawia jakiś problem z ciśnieniem, do tego obrzęki to je kontrolujcie, dobrze jest sprawdzić kwas moczowy w krwi i raczej przy wysokim ciśnieniu które nie chce się uregulować robi się CC a poród SN jest dosyć ryzykowny w takim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane macie może jakieś rady na kaszel ?? bo niestety i kaszel doszedł taki rwący :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane macie może jakieś rady na kaszel ?? bo niestety i kaszel doszedł taki rwący :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapp gratulacje, Netel - pewnie też już nie możesz się doczekac maleństwa na świecie. Ja póki co walcze z mega infekcją. To efekt brania zinnatu i osłabienia organizmu po nim. Mój gin od usg mówił, że są mamy i mamy, jedne drobne inne dorodniejsze i wprost proporcjonalnie rodzą dzieci do swej wagi i wyglądu, znaczenie tez ma jak duże było np.poprzednie dziecko to drugie jest z reguły wieksze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i kolejne mamusie :) Serdecznie gratuluję :):):):):):) Mufi- tak, akt urodzenia wydawany jest od razu bo potrzebny jest do ubezpieczenia, becikowego, na pesel czekaliśmy niecałe trzy tygodnie , przelew z PZU był po trzech dniach , a becikowe jakoś tak do tygodnia. Dziewczyny, jak się pojawia jakiś problem z ciśnieniem, do tego obrzęki to je kontrolujcie, dobrze jest sprawdzić kwas moczowy w krwi i raczej przy wysokim ciśnieniu które nie chce się uregulować robi się CC a poród SN jest dosyć ryzykowny w takim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane macie może jakieś rady na kaszel ?? bo niestety i kaszel doszedł taki rwący :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja, wczoraj tworzyłam dla męża listę rzeczy do załatwienia, wklejam może którejś się przyda- USC i becikowe. USC - REJESTRACJA URODZENIA DZIECKA, OSOBIŚCIE TERMIN ZAŁATWIENIA: 14 dni od daty urodzenia dziecka. MIEJSCE ZAŁATWIENIA: urząd stanu cywilnego właściwy dla miejsca urodzenia dziecka. Jeżeli żadne z rodziców dziecka nie ma miejsca zamieszkania na obszarze właściwości usc, zgłoszenia urodzenia dziecka można dokonać w usc miejsca zamieszkania rodziców lub jednego z nich. WYMAGANE DOKUMENTY: * pisemne zgłoszenie urodzenia dziecka wystawione przez placówkę służby zdrowia, * dokumenty stwierdzające tożsamość rodziców (dowód osobisty lub paszport), * odpis skrócony aktu małżeństwa rodziców, wydany przez usc, który sporządził akt. Nie jest wymagany odpis skrócony aktu sporządzonego w tym samym usc. WYMAGANE CZYNNOŚCI I UZYSKANE DOKUMENTY: * osobiste stawienie się matki lub ojca w usc, * oświadczenie ustne rodziców o wybranych imionach dla dziecka, * sporządzenie aktu urodzenia dziecka, nazwisko dziecka wynika z aktu małżeństwa rodziców, * podpisanie aktu urodzenia dziecka przez zgłaszającego i kierownika usc, * wydanie odpisów skróconych aktu urodzenia w 3 egzemplarzach. Strona może działać przez pełnomocnika, chyba że charakter czynności wymaga jej osobistego działania. WYMAGANE OPŁATY: * Rejestracja urodzenia nie podlega opłacie skarbowej. MOPS - BECIKOWE Jakie dokumenty należy złożyć aby otrzymać „becikowe? wypełniony wniosek zaświadczenie wystawione przez lekarza lub położną potwierdzające co najmniej jedno badanie w okresie ciąży przez lekarza ginekologa lub położną - takie zaświadczenie może też wystawić np. lekarz rodzinny na podstawie karty ciąży (wnioski składane do 31 grudnia 2011 roku) lub zaświadczenie lekarskie potwierdzające pozostawanie kobiety pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu (wnioski składane od 1 stycznia 2012 roku) wymóg dotyczy tylko biologicznych rodziców dziecka. http://www.mops.wroclaw.pl/uploaded/dzial%20swiadczen/za%C5%9Bwiadczenie%20do%20becikowego.pdf kserokopia dokumentu tożsamości rodzica składającego wniosek (oryginał do wglądu) kserokopia aktu urodzenia dziecka (oryginał do wglądu) dokument potwierdzający datę przysposobienia dziecka, datę objęcia dziecka opieką prawną lub faktyczną (np. kopia postanowienia sądowego oryginał do wglądu lub zaświadczenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja, wczoraj tworzyłam dla męża listę rzeczy do załatwienia, wklejam może którejś się przyda- USC i becikowe. USC - REJESTRACJA URODZENIA DZIECKA, OSOBIŚCIE TERMIN ZAŁATWIENIA: 14 dni od daty urodzenia dziecka. MIEJSCE ZAŁATWIENIA: urząd stanu cywilnego właściwy dla miejsca urodzenia dziecka. Jeżeli żadne z rodziców dziecka nie ma miejsca zamieszkania na obszarze właściwości usc, zgłoszenia urodzenia dziecka można dokonać w usc miejsca zamieszkania rodziców lub jednego z nich. WYMAGANE DOKUMENTY: * pisemne zgłoszenie urodzenia dziecka wystawione przez placówkę służby zdrowia, * dokumenty stwierdzające tożsamość rodziców (dowód osobisty lub paszport), * odpis skrócony aktu małżeństwa rodziców, wydany przez usc, który sporządził akt. Nie jest wymagany odpis skrócony aktu sporządzonego w tym samym usc. WYMAGANE CZYNNOŚCI I UZYSKANE DOKUMENTY: * osobiste stawienie się matki lub ojca w usc, * oświadczenie ustne rodziców o wybranych imionach dla dziecka, * sporządzenie aktu urodzenia dziecka, nazwisko dziecka wynika z aktu małżeństwa rodziców, * podpisanie aktu urodzenia dziecka przez zgłaszającego i kierownika usc, * wydanie odpisów skróconych aktu urodzenia w 3 egzemplarzach. Strona może działać przez pełnomocnika, chyba że charakter czynności wymaga jej osobistego działania. WYMAGANE OPŁATY: * Rejestracja urodzenia nie podlega opłacie skarbowej. MOPS - BECIKOWE Jakie dokumenty należy złożyć aby otrzymać „becikowe? wypełniony wniosek zaświadczenie wystawione przez lekarza lub położną potwierdzające co najmniej jedno badanie w okresie ciąży przez lekarza ginekologa lub położną - takie zaświadczenie może też wystawić np. lekarz rodzinny na podstawie karty ciąży (wnioski składane do 31 grudnia 2011 roku) lub zaświadczenie lekarskie potwierdzające pozostawanie kobiety pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu (wnioski składane od 1 stycznia 2012 roku) wymóg dotyczy tylko biologicznych rodziców dziecka. http://www.mops.wroclaw.pl/uploaded/dzial%20swiadczen/za%C5%9Bwiadczenie%20do%20becikowego.pdf kserokopia dokumentu tożsamości rodzica składającego wniosek (oryginał do wglądu) kserokopia aktu urodzenia dziecka (oryginał do wglądu) dokument potwierdzający datę przysposobienia dziecka, datę objęcia dziecka opieką prawną lub faktyczną (np. kopia postanowienia sądowego oryginał do wglądu lub zaświadczenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapp gratulacje, Netel - pewnie też już nie możesz się doczekac maleństwa na świecie. Ja póki co walcze z mega infekcją. To efekt brania zinnatu i osłabienia organizmu po nim. Mój gin od usg mówił, że są mamy i mamy, jedne drobne inne dorodniejsze i wprost proporcjonalnie rodzą dzieci do swej wagi i wyglądu, znaczenie tez ma jak duże było np.poprzednie dziecko to drugie jest z reguły wieksze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja, wczoraj tworzyłam dla męża listę rzeczy do załatwienia, wklejam może którejś się przyda- USC i becikowe. USC - REJESTRACJA URODZENIA DZIECKA, OSOBIŚCIE TERMIN ZAŁATWIENIA: 14 dni od daty urodzenia dziecka. MIEJSCE ZAŁATWIENIA: urząd stanu cywilnego właściwy dla miejsca urodzenia dziecka. Jeżeli żadne z rodziców dziecka nie ma miejsca zamieszkania na obszarze właściwości usc, zgłoszenia urodzenia dziecka można dokonać w usc miejsca zamieszkania rodziców lub jednego z nich. WYMAGANE DOKUMENTY: * pisemne zgłoszenie urodzenia dziecka wystawione przez placówkę służby zdrowia, * dokumenty stwierdzające tożsamość rodziców (dowód osobisty lub paszport), * odpis skrócony aktu małżeństwa rodziców, wydany przez usc, który sporządził akt. Nie jest wymagany odpis skrócony aktu sporządzonego w tym samym usc. WYMAGANE CZYNNOŚCI I UZYSKANE DOKUMENTY: * osobiste stawienie się matki lub ojca w usc, * oświadczenie ustne rodziców o wybranych imionach dla dziecka, * sporządzenie aktu urodzenia dziecka, nazwisko dziecka wynika z aktu małżeństwa rodziców, * podpisanie aktu urodzenia dziecka przez zgłaszającego i kierownika usc, * wydanie odpisów skróconych aktu urodzenia w 3 egzemplarzach. Strona może działać przez pełnomocnika, chyba że charakter czynności wymaga jej osobistego działania. WYMAGANE OPŁATY: * Rejestracja urodzenia nie podlega opłacie skarbowej. MOPS - BECIKOWE Jakie dokumenty należy złożyć aby otrzymać „becikowe? wypełniony wniosek zaświadczenie wystawione przez lekarza lub położną potwierdzające co najmniej jedno badanie w okresie ciąży przez lekarza ginekologa lub położną - takie zaświadczenie może też wystawić np. lekarz rodzinny na podstawie karty ciąży (wnioski składane do 31 grudnia 2011 roku) lub zaświadczenie lekarskie potwierdzające pozostawanie kobiety pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu (wnioski składane od 1 stycznia 2012 roku) wymóg dotyczy tylko biologicznych rodziców dziecka. http://www.mops.wroclaw.pl/uploaded/dzial%20swiadczen/za%C5%9Bwiadczenie%20do%20becikowego.pdf kserokopia dokumentu tożsamości rodzica składającego wniosek (oryginał do wglądu) kserokopia aktu urodzenia dziecka (oryginał do wglądu) dokument potwierdzający datę przysposobienia dziecka, datę objęcia dziecka opieką prawną lub faktyczną (np. kopia postanowienia sądowego oryginał do wglądu lub zaświadczenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapp Gratulacje dla was!! :-) Dziewczyny ,któaś tu polecała masć Rivel? na rany ja ja kupiłąm ale takie pytanie , kto jej używał i ja to robił ? bo ja do niej tak podchodze i sie nie umię zabrać za posmarowanie :D wiadomo to opuchnięte i się boje tyknąc i posmarować :P jak to zrobić ?? :D No i rzeczywiście na tantum rosa butelka z dziubkiem sie przydaje , wygodniejsza sprawa niż robić nasiadówki czy takie tam kombinacje . Jeszcze jedno bo ja wyszłam już z wprawy , no niby synowi dawałam pić też w odstępie po mleku , ale czy wy też dajecie i co np sie najlepiej sprawdza ? bo dziecko karmione butelką powinno sie napić ale mała mi się coś pożygałą jak wypiła może 5-10 ml , wody, synkowi dawałam rómianek , koperek, wodę z glukozą właśnie nie zdążyłam sobie nic kupiś ,jeszcze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapp Gratulacje dla was!! :-) Dziewczyny ,któaś tu polecała masć Rivel? na rany ja ja kupiłąm ale takie pytanie , kto jej używał i ja to robił ? bo ja do niej tak podchodze i sie nie umię zabrać za posmarowanie :D wiadomo to opuchnięte i się boje tyknąc i posmarować :P jak to zrobić ?? :D No i rzeczywiście na tantum rosa butelka z dziubkiem sie przydaje , wygodniejsza sprawa niż robić nasiadówki czy takie tam kombinacje . Jeszcze jedno bo ja wyszłam już z wprawy , no niby synowi dawałam pić też w odstępie po mleku , ale czy wy też dajecie i co np sie najlepiej sprawdza ? bo dziecko karmione butelką powinno sie napić ale mała mi się coś pożygałą jak wypiła może 5-10 ml , wody, synkowi dawałam rómianek , koperek, wodę z glukozą właśnie nie zdążyłam sobie nic kupiś ,jeszcze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i kolejne mamusie :) Serdecznie gratuluję :):):):):):) Mufi- tak, akt urodzenia wydawany jest od razu bo potrzebny jest do ubezpieczenia, becikowego, na pesel czekaliśmy niecałe trzy tygodnie , przelew z PZU był po trzech dniach , a becikowe jakoś tak do tygodnia. agniesiulka- własnie się tego boję , dziś śpi tak niespokojnie , rano zrobił troszkę kupki więc pewnie go męczy brzuszek. Na początku, gdy pił moje mleko i zwykłe mieszanki to było ok. Dziś mu dałam 2 razy własnie zwykły Bebilon , zobaczymy czy to coś da , najwyżej to zagęszczone będę dawać na noc. Ebel- słodki ten Twój piesek :) Dziewczyny, jak się pojawia jakiś problem z ciśnieniem, do tego obrzęki to je kontrolujcie, dobrze jest sprawdzić kwas moczowy w krwi i raczej przy wysokim ciśnieniu które nie chce się uregulować robi się CC a poród SN jest dosyć ryzykowny w takim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama co do kaszlu: "Kaszel Jest niebezpieczny dla ciężarnych, bo może spowodować przedwczesne skurcze macicy i wywołać poród. Dlatego, jeśli kaszlesz dużo i często, lepiej nie czekaj z wizytą u lekarza. To, które z domowych sposobów na kaszel zastosujesz, zależy od tego, czy męczy cię kaszel suchy czy mokry. Suchy występuje na początku choroby, później przeradza się w mokry, połączony z odkrztuszaniem wydzieliny. Jeśli dręczy cię suchy kaszel, przygotuj roztwór z siemienia lnianego. Łyżeczkę siemienia zalej szklanką wody i gotuj przez 10 minut. Dodał łyżkę miodu. Pij dwa razy dziennie. Na suchy kaszel pomaga też mieszanka soku z cytryny z oliwą z oliwek (200 ml). Taką miksturę pij po 1 łyżeczce, 3 razy dziennie. Imbir dobrze nawilża śluzówkę i przynosi ulgę przy suchym kaszlu. Kawałek imbiru (ok. 5 cm) pokrój na kawałki, zalej 0,5 litra wody i gotuj przez 20 minut. Przecedź wywar i wymieszaj z niewielką ilością miodu. Pij po szklance, rano i wieczorem. Trzy razy dziennie pij napar z prawoślazu i lukrecji. Prawoślaz zawiera substancje śluzowe, które osłaniają podrażnione kaszlem gardło. Lukrecja działa przeciwzapalnie i wykrztuśnie. Jeśli ziołowe napary wzbudzają u ciebie odruch wymiotny, po prostu połóż się do ciepłego łóżka. Ciepło wspomaga produkcję i wydalanie śluzu. Suchy kaszel powinien szybko zmienić się w mokry. Na mokry kaszel dobrze robi syrop z czosnku, który dzięki zawartości działającej przeciwbakteryjnie allicyny, jest uważany za naturalny antybiotyk. Kilka zmiażdżonych ząbków czosnku wymieszaj z sokiem z dwóch cytryn i zalej przegotowaną, chłodną wodą. Miksturę odstaw na kilka dni w ciemnym słoiku. Następnie odcedź i pij 3 razy dziennie. Z mokrym kaszlem poradzisz sobie też z pomocą syropu cebulowego. Trzy drobno pokrojone cebule wymieszaj z miodem (pół szklanki) i odstaw na 3 godziny. Dodaj 50 ml chłodnej wody i odstaw na kolejne 3 godziny. Przecedź i pij kilka razy dziennie po łyżeczce. Bezpieczne leki: syrop z babki lancetowatej lub prawoślazu." Umówiłam się na jutro na KTG z położną. Nie łudzę się na skurcze nawet ale skoro dr kazał to trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapp gratulacje, Netel - pewnie też już nie możesz się doczekac maleństwa na świecie. Ja póki co walcze z mega infekcją. To efekt brania zinnatu i osłabienia organizmu po nim. Mój gin od usg mówił, że są mamy i mamy, jedne drobne inne dorodniejsze i wprost proporcjonalnie rodzą dzieci do swej wagi i wyglądu, znaczenie tez ma jak duże było np.poprzednie dziecko to drugie jest z reguły wieksze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to kafe zaszalało- masakra jakaś... Cama-mi bardzo pomógł syrop z cebuli z czosnkiem, cytryną i miodem- rewelacja na kaszel i ogólne przeziębienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierniczę, ale się porobiło z tym cafe :) cama ja na kaszel to po prostu duzo piłam, robiłam dzban lekkiej ziołowej herbaty - rumianek z miodem itp. i piłam łyczkami, piłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapp gratulacje, Netel - pewnie też już nie możesz się doczekac maleństwa na świecie. Ja póki co walcze z mega infekcją. To efekt brania zinnatu i osłabienia organizmu po nim. Mój gin od usg mówił, że są mamy i mamy, jedne drobne inne dorodniejsze i wprost proporcjonalnie rodzą dzieci do swej wagi i wyglądu, znaczenie tez ma jak duże było np.poprzednie dziecko to drugie jest z reguły wieksze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×