Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

O jeju, akurat jak duże rzeczy wysyłałam to się zacięło ;P Niezłe zamieszanie z kafe ;P Gapp, Betinka gratulacje! Ale cudnie, że macie już Maleństwa! Jeju u mnie jakoś spokojnie... Mała się wierci, wieczorami najbardziej... Ale żadnych oznak zblizajacego się porodu narazie nie mam... Dziś wstawiam ostatnie pranie i trochę poprasuję i będzie na tyle... Jestem gotowa :) Torba już też spakowana... Kurcze, będziecie się smialy... Ja dopiero z wpisow niedawnych dowiedzialam sie ze podklady poporodowe to co innego niz takie na lozko. Takie na lozko kupilam i jakies mega podpaski ale tych poporodowych to nie mam... Czy to konieczne? Jak się nic nie zacznie to w poniedzialek pojedziemy już do szpitala chyba, bede miala skonczony 40 tydzien. A ze mam wsakazania okulistyczne do CC to chyba już mnie zostawia w szpitalu, tak przynajmniej mowili ostatnio. Mowili by przyjechac po 39 tygodniu, ale poczekam jak skoncze 40 tydzien. Dla dziecka kazdy dzien w brzuchu Mamy jest na wage zlota... Podziwiam Te, któe potrafią odnieść się do wszystkich wpisów... Ja wszystko czytam, ale jakoś nie potrafię tak... Zazdroszczę :) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kizia-mizia
Jesli masz podklady na lozko i mega podpaski (ja mialam z belli,rozowe opakowanie i tylko w aptece kupisz) to masz wszystko jesli chodi o podklady.Zycze szybkiego rozwiazania i zdrowego maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski :).U mnie pogoda straszna,jakby koniec swiata.porazka totalna.Dzis ide do lekarza i ciekawe jak to bedzie,mam ambitne plany w przyszlym tyg byc z malutka w domu :).Naszczescie maz juz zaczyna dlugi weekend i do poniedzialku bedzie ze mna w domu,wiec bede sie czula lepiej ze nie jestem sama. betinka-gratulacje córeczki Aniela-ale z tej Twojej córci aniołek :) JulkaZ-Kochana trzymaj sie razem z malenstwem. Gapp-Gratulacje :),az mi sie lezka zakrecila w oku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizia_mizia-ja kupilam podklady poporodowe na łozko i wlasnie te rozowe z belli w aptece (moja kolezanka zwie je pampersami poporodowymi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maminka to miała być pociecha z tą wagą poprzedniego dziecka? no to jak dla mnie średnia pociecha bo pierwsze dziecię miało 4,2kg. hehe już się boję. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapp Gratulacje dla was!! :-) Dziewczyny ,któaś tu polecała masć Rivel? na rany ja ja kupiłąm ale takie pytanie , kto jej używał i ja to robił ? bo ja do niej tak podchodze i sie nie umię zabrać za posmarowanie :D wiadomo to opuchnięte i się boje tyknąc i posmarować :P jak to zrobić ?? :D No i rzeczywiście na tantum rosa butelka z dziubkiem sie przydaje , wygodniejsza sprawa niż robić nasiadówki czy takie tam kombinacje . Jeszcze jedno bo ja wyszłam już z wprawy , no niby synowi dawałam pić też w odstępie po mleku , ale czy wy też dajecie i co np sie najlepiej sprawdza ? bo dziecko karmione butelką powinno sie napić ale mała mi się coś pożygałą jak wypiła może 5-10 ml , wody, synkowi dawałam rómianek , koperek, wodę z glukozą właśnie nie zdążyłam sobie nic kupiś ,jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim gratulacje dla nowych mam!!! Betinka, Gapp - wszystkiego dobrego!!! Matylda ja miałam przez chwilę 149/85 ale był to wynik barania fentoerolu. Teraz opadło. lekarka kazała panikować powyżej 140-150/100. To wskazanie do cc a co do wagi - to ja w ostatnim miesiącu 7 na plusie - było 16 a jest 22 - to są jakies jaja... cama mam koleżankę, która z grzybem walczyła lata - LATA i co? wyleczyły ją kąpiele w occie (tzn. roztworze) ale nie wiem czy w ciąży jest to dopuszczalne. Nie wiem też jak dokładnie ta kuracja przebiegała ale mogę zapytać jeśli Cię to zainteresuje. a na kaszel to zgadzam się z Edzią - syrop: cebula, czosnek, miód i cytryna. no i Edzia - mamy strasznie dużo dziś wspólnego: 1. mamy ten sam termin 2. proponujemy ten sam syrop na kaszel:) 3. mamy te same objawy.... o których poniżej:) ja wczoraj byłam u lekarza - rozwarcie na opuszek - czyli jak było tak jest, szyjka krótka - czyli jak było tak jest. Skurcze na poziomie 20 - czyli nic. To co niepokoi to fakt, że wód płodowych nie za wiele i tętno synka "mogłoby być wyższe". Mam się zgłosić w poniedziałek. Niepokoi mnie to tętno. W ogóle mały już nie jest tak ruchliwy ale to ponoć norma...lekarka powiedziała, że mu bardzo ciasno no i tych wód nie wiele. No nic - muszę zaufać... No i wczoraj poszłam na zakupy, pojechałam do koleżanki i tak, ok. 20 dostałam co raz mocniejszych bóli menstruacyjnych ale takich jakby falujących. Wróciłam do domu i one nasilałay się w nierównych odstępach czasu (ok. 15-20 min) i trwały ok. 30 sek. Mąż szybko składał łóżeczko :)wzięłam kąpiel, zmieniałam pozycje i nic to nie dało - dalej bolało - trochę bardziej niż na okres (ale zaznaczam, że ja nie miewam bardzo ciężkich). zasnęłam w końcu ok. 1 w nocy ale budziłam się w nocy i spałam bardzo źle. dziś rano zobaczyłam plamienie w kolorze brąz, bóle brzucha mniejsze ale bardziej boli krzyż...ech niech się zacznie albo skończy bo już umordowała mnie ta ciąża. Chociaż nie ukrywam że zaczynam się bać i może nie tyle porodu co przyszłości po porodzie - toż przecież wszystko się zmieni a pierwsze dziecko w 34 r.ż to nie taka prosta sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczęta!! Gratulacje dla Gapp!!! Aniela - nie strasz nas, bo i tam po nocach nie śpimy, przynajmniej ja :) Co do tych podkładów to ja kupiłam właśnie takie co kładzie się na łóżko i te wkładki poporodowe do majtek - tylko nie bella, kupiłam innej firmy, teraz nie pamiętam jakie, ale jak mi kobitka w aptece pokazała te z belli to myślałam, że żartuje - one były ogromne. JulkaZ - na pewno wszystko będzie dobrze, musisz tylko bacznie obserwować ruchy maleństwa. Ja tak od dwóch dni czuję ucisk w klatce piersiowej, nie wiem co to, może serce mnie boli?? Dziś o 18 mam wizytę, zobaczymy co lekarz mi powie, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Kurcze zazdroszczę Wam tych projektów domków. Mi też zawsze marzył się taki z ogródkiem, ale niestety dla nas to raczej nierealne:( Na wiosnę chcemy zacząć szukać ogródka działkowego, jakbyśmy jakiś znaleźli w rozsądnej cenie, to jakoś by nam zrekompensował to mieszkanie w bloku, a Magda miałaby gdzie się pobawić, dlatego bardzo mi na tym zależy. U nas dziś też straszna wichura - mieszkam na ostatnim pietrze i normalnie bałam się, że w nocy bez dachu zostanę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraela - no to wygląda, że miałaś skurcze przepowiadające, tak przynajmniej wnioskuję patrząc na materiały ze szkoły rodzenia, brązowe plamienie też tam jest zaznaczone, ja takich jeszcze nie miałam :D a jestem po terminie :D no kurcze super :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraela-hehe dobre, faktycznie mamy ze sobą wiele wspólnego:) U mnie mąż złożył łóżeczko miesiąc temu, ale kilka dni temu ubraliśmy już pościel(wszystko przykryte folią). Ciekawe, która z nas zacznie rodzić pierwsza:P Ja mam 18kg na plusie!!! załamka- a w ciągu tygodnia przytyłam 2 kg(mam nadzieję, że to ta opuchlizna tyle waży:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje Gapp i Batinka, oby maluszka teraz zdrowo rosły. Ja dzisiaj jestem wymeczona po nocy. Prawie nie stałam na dodatek jest teraz beznadziejna pogoda. Nic się nie chce buuuu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam uruchomiony jakiś fantastyczny słownik i poprawia mi wyrazy na bardziej stosowne jego zdaniem oczywiście miało być spalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jeszcze właśnie mam, że tak powiem uwolnione wydalanie:) i dziwną rzecz - jest mi zimno a było cały czas gorąco do wczoraj... Elzunia - oby się sprawdziło Twoje proroctwo. Ciebie też wkrótce pociągnie - ale też coś już u Ciebie przepowiadało kilka dni temu, prawda? i co? Edzia - a widzisz?:) no ale zawsze to może się zahamować i tyle widzieli:) myślicie że można sobie wziąć na porodówę termofor???to chyba pomaga przy bólach krzyżowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia - ja chyba też na razie mogę spać spokojnie, bo żadnego z tych objawów u siebie nie zaobserwowałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraela no właśnie mi przypomniałaś o tym termoforze! dzięki! spokojnie można wziąć termofor na porodówkę, ja jeszcze zapakowałam ściereczkę (o tym pamiętałam) żeby na zmianę można było ciepłe i zimne okłady robić bo to podobno najlepszy efekt daje przy bólach z kręgosłupa, a u nas podobno mają położne pomrożone termofory, ale ja tam wolę być przygotowana ze swoimi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie zjadłam śniadanie :) ale tak to jest, jak dziecko da pospać do 11 :D aniela i gapp wielkie gratulacje :) donia jeśli tym razem będziesz miała tak dużo pokarmu jak przy córach to polecam pić szałwię (2-3 herbatki dziennie). unormuje laktację, bo po co się męczyć ;) lisabell o tych pojemniczkach na mocz do mrożenia pokarmu już kiedyś tu pisałam. tylko pamiętaj, muszą być te sterylne. u nas była położna, ale nikosia nie zważyła, bo jej się bateria w wadze wykończyła :( obejrzała moją ranę i jest ok, mogę też się już smarować maścia na blizny. lekkie ćwiczenia jak skręty czy a'la delikatny step mogę zacząć robić już po 5 tyg. jupi! w ogle mnie pochwaliła, bo powiedziała, ze już prawie w ogóle brzucha nie mam, i że jak na 3 tyg po porodzie to wyglądam super. no ja jednak widzę kg na wadze :( ale za 2 tyg ruszam z wiekszą aktywnością :) aniela ja nie pomogę, bo nie dopajam małego, bo on tylko na piersi jest. cama na podrażnione gardło to tantum verde do psikania, tabletki do ssania i płukanki wodą z solą. a wykrztuśnie na kaszel w końcówce ciąży lekarka rodzinna pozwoliła mi brać sinupret w tabletkach 3x1, ale tylko do 16-tej. teraz podczas karmienia piersią też kazała ten sinupret. prawda jest taka, ze jak masz mokry kaszel to musisz go wykrztusić, bo może zejść na oskrzela i płuca. kika idź do pediatry, może będzie konieczna zmiana mleka. a czemu podajesz mu zagęszczone cały czas? miałaś jakieś zalecenie ze szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja walcze z sprzedawcami z allegro jeden mi posłał połspiochy niebieskie zmiast zielonych a body pokupiłam zielone (juz 68 rozmiar) i mu zaproponowałam rozwiaznanie, bym nie musiala niebieskich odsylac to mi obanizy cene o koszt zwrotu za przesylke ktory on by musial poniesc i ja u doplace a on mi jeszcze te zielone dosle i zostaniemy przy pozytywie, kurcze nie chce mi sie leciec na poczte odsylac, do sklepu bym musiała isc a mi sie nie chce po mieso na sobote i wiecie co chyba w sobote rano pojde... a drugi sprzedawca to od lozeczka, zlozylismy wczoraj i szczebelek ten do wyciagania ma pekniety plastik i materacyk jest rozpruty, poprosilam o nowy niepekniety plastik i obnizenie ceny materacyka - juz wole zszyc niz wysylac ale jestem wyleczona chyba z allegro! ciekawe co mi odpiszą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking dla nas własny domek to też marzenie ale dwa lata temu sprawiliśmy sobie właśnie działeczkę na ogródkach działkowych i dla szkraba małego to faktycznie będzie dobre wyjście, przynajmniej mogę puścić takiego małego bąka boso po trawie. kraela ja mam podobnie jak Ty z wiekiem bo w tym roku stuknie 33 i też mam różne obawy. Za to mój małżonek już się nie może doczekać synka cały czas się go pyta kiedy wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam ze warto czasem sie o cos upomniec bo koles mi posłał nie ten kolor półspiochów - niebieskie w paski, a teraz wyszło na to ze za 3,5zł doplaty mam zielone gładkie jeszcze :) bo juz w paski nie chciałam skoro niebieskie sa w paski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla "rozpakowanych" mamuś :)) Oczywiście trzymam moocno kciuki za te, ktore jeszcze czekają aby utulić swoje maleństwa. My wczoraj wrocilismy wieczorem do domku. Powiem Wam że początki były trudne... Lekarze zdiagnozowali u Kingi nadciśnienie płucne. Jak zobaczylam w internecie co to oznacza to 3 dni nie mogłam przestać plakać. Ale wczoraj mięliśmy jeszcze wizytę kardiologiczną i okazalo się że opory płucne są już w normie. ufff... Zostalam nam bardzo niewielka niedomykalność zastawki trójdzielnej i drożny otwór owalny w serduszku, ale kardiolog powiedział żeby się tym nie przejmować, bo żadnej wady serduszka nie ma, a wszystko powinno się tak do 3-4 msc życia pozamykać. A maluszki są przekochane i grzeczne, w dzień właściwie cały czas śpią, budzą sie same na karmienie. Trochę mają problemy ze spaniem w nocy, o 3 zaczynają "stękać" i się rozbudzać, a poza tym jest ok :) A karmię tylko piersią, czasami nawet dwojkę na raz jak w tym samym czasie są głodne. Ale pokarm dostałam dopiero w 4 dobie po cc. buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia, czytałam i muszę powiedzieć, że moje przepowiadające nie były z pewnością bezbolesne... poza tym plamienie się pojawiło więc jest nadzieja:) ja w ogóle nigdzie się nie mogę usytuować...A Ty gdzie się widzisz? Aless, mój mąż również cały podekscytowany - choć też w obawach ale ja mam męża sporo młodszego i widzę jak to pomaga w takich sytuacjach... ja mam już życie pode mnie ułożone - tak zorganizowane a mąż taki elastyczny jeszcze:) Lisabell, to dobre wieści - muszę tylko zakupić termofor...mnie się w ogóle jakoś dziwnie chłodno zrobiło a przez ostatnie tygodnie to nic tylko gorąco i gorąco... youstta wspaniale że już w domu. Z tego co wiem to praktycznie zawsze przy bliźniętach są jakieś trudności po porodzie ale na szczęście przemijające i często wynikające z niedojrzałości różnych układów. A Ty bohaterko jeszcze praktycznie do końca donosiłaś:) będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane popołudniowo. Gapp widzisz jak o Tobie pomyślałam, a Ty już od 3 dni mamusią jesteś. Super Gratuluję, też się wzruszyłam. Cama czekając na wyniki wymazu zaaplikuj sobie ten laktovaginal, a nóż pomoże. Na kaszel mi pomógł syrop prawoślazowy, a ogólnie na osłabienie to ciągle piję ten syrop prenatal - wydaje mi się że on też mi pomógł. Dzięki Kika za info, planuję mężowi trasę załatwiania dokumentów i właśnie tego mi brakowało. youstta trzymajcie się dzielnie, karmienie na dwie piersi - narobisz nam kompleksów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yousta Opieka nad jednym malenstwem to spore wyzwanie a co dopiero jak masz dwojeczke. Szacun, życzę zdrowka dla Kini. I musicie cudownie wygladac jak ci się dwa bobasy naraz przysysaja do piersi :-) Aniela A powiedz jak to jest z tym gazem rozweselajacym? Czulas, że on łagodził trochę dolegliwości bolowe? Ja będę miała możliwośc z niego skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Gratuluje kolejnym mamusiom i 3mam kciuki za szczesliwe rozwiazania kolejnych :) Dziewczyny jeszcze raz Wam polecam takie podklady do szpitala i w domu taniej niz w aptekach: http://allegro.pl/poporodowe-ginekologiczne-podklady-dla-kobiet-i2016317355.html http://allegro.pl/higieniczne-podklady-poporodowe-dla-kobiet-i2036308904.html http://allegro.pl/podklady-do-przewijania-5szt-idealne-do-szpitala-i2037005690.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika79 piszesz ,że jak cisnienie skacze to jest zalecane CC mi niestety ginka powiedziała ,ze przy skokach ciśnienia mogę spokojnie normalnbie rodzic i jak tu nie zgłupieć??? Jesli chodzi o zrobienie wymazu musze jechac do wawy .... bo tu raczej bym nie załatwiła tego.. co do lekartsw moja lekarka pierwszego kontaktu nic mi nie chce przepisać .. Jak to ona mówi JAK NAJMNIEJ LEKÓW .... no i jak mam cos kupić ?? Farmaceuta u nas we wsi tez niechętnie sprzedaje leki ciężarnym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×