Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Położyłam się na chwilkę i usnęłam:) Ale teraz jestem skołowana.... kraela- ja stawiam siębie tak w 2,3- lekarz już ostatnio mówił, że głowka dziecka jest wkręcona w kanał, a wczorajsze skurcze(również bolesne) to raczej te przepowiadające.... Czopu śluzowego jeszcze nie zauważyłam(choć moja mama mówiła, że przy 3 ciążach go nie widziała):) KOchane mamusie rozpakowane- ile tych mega podpasek sobie przygotować? Ja mam tylko 1 paczkę- to chyba troszkę za mało... Yousta- ukłony w Twoją stronę- podziwiam naprawdę.Choć uczestniczyłam (i nadal się staram) w życiu bliźniaczek(tylko że karmione sztucznie-ur. w 32tyg.) i wiem jak to wygląda to sama bałabym się, że nie dam sobie rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama cala ciaze mialam cisnienie kontrolowane oczywiscie 2 tyg przed terminem lekarz polozyl mnie do szpitala ze wzgledu na cisnienie i cukrzyce ciazowa milam rodzic sn ale w szpitalu skoczylo cisnienie byl stan przedrzucawkowy i musieli szybko zrobic cesarke ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszkowa83 kochana tu nie chca robić CC .. mi swierdziła ginka ,że moge rodzić SN z grzybica itp. kochane pisałąm do Gina w pułtusku innego i mam wizyte na 7 stycznia godzina 9:15 za wizyte i USG zapłace 100zł ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yousta - dzielna mama z ciebie, nic tylko podziwiać :) no i zazdrościć też :) Cama_85 - nie wiem o jakich lekach piszesz bo nie wiem czy nie straciłam wątku, ale te na przeziębienie typu sinupret, tantum verde itp. co dziewczyny pisały to przecież bez recepty i nie ma szans żeby ci ich ktoś nie sprzedał, wręcz przeciwnie, tylko to ci zaproponują, ja brałam w ciąży jedno i drugie a z tym kaszlem to mówię ci - pij dużo! złagodzi i suchy kaszel a dobrze też wpłynie na mokry co do wymazu to ja bym się nie zastanawiała, jedź, podlecz się, w międzyczasie możesz umówić się do innego gina (?) żeby luknął na te wyniki EdZiA:) - kurczę czytam te objawy zbliżającego się porodu i coraz bardziej stwierdzam, że nie mam żadnych lub wykluczają sie np.wczoraj jakby biegunka ale dodatkowo apetyt a nie brak łaknienia kraela - no tak jak wyżej napisalam teraz już nie jestem pewna niczego, costam niby sie u mnie działo, ale stwierdzam, że na niewielka skalę, martwi mnie to, denerwuje, nie chcę czekac jeszcze 2 tygodnie z tego też powodu zadzwoniłam właśnie do gina i spytałam co dalej jeśli dotrwam do soboty na to ktg i dalej nic nie będzie, powiedział, żebym była spokojna i zadzwoniła do niego w sobotę, wtedy będziemy myśleć i się umawiać, jestem spokojniejsza bo tak to ostatnio zapomniałam go dopytać co dalej kika - śliczne te twoje dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85 - no i super, dobrze ze się zdecydowałaś, może cie podleczy a jeszcze sobie dzieciaka pooglądasz :) niczym sie nie przejmuj, przygotuj pytania itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1 kochana mam nadzieje ,że ta ginka pomoze mi w wyleczeniu... a jeśli chodzi o leki to u nas we wsi nie sprzeda mi za nic leków farmaceuta.. wiem bo już nie raz miałam taka sytuacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Youstta- na pewno wszystko się u Kini unormuje :) duuużo siły i cierpliwości ci życzę :) agniesiulka- byliśmy w poniedziałek u pediatry i mamy obserwować , bo na razie nic się nie złego nie dzieje ale ja juz panikuje że może się dziać. Dlatego mleko z tych AR że właśnie ulewa, to jest mleko które gęstnieje w brzuszku jak się połączy z kwasami żołądkowymi, ma w składzie skrobię ryżową i często przy nich są właśnie twarde kupki. Dziś dałam zwykłe mleko i była normalna kupka , będę próbowała mieszać, bo oczywiście po tym zwykłym chlusnęło 3 razy . Cama - to nie tyle chodzi o to że ciśnienie skacze ale o to że jest wysokie , ja najwyższe miałam 170/110 to było w dniu porodu, obrzęki i do tego podwyższył mi się kwas moczowy w krwi i dla tego miałam szybko CC. Miałam leżęc w szpitalu do 38 tc , na obserwacji , bo ordynator powiedział że mnie już nie wypuszczą jak mi tak ciśnienie skacze i że na pewno nie będą mi wywoływać porodu tylko będę miała planowe CC, no ale juz nie doczekałam . Edzia- u nas w podkłady dawali w szpitalu, bez żadnych ograniczeń , może u Was też tak jest . Zużyłam kilka paczek , jak dla mnie lepsze te szpitalne od tych z Belli , to te o których pisała Groszkowa. Mamuśki- zeszły już te krostki z buzi Waszym maluchom ? A mi się M pochorował, wczoraj miał prawie 40 stopni gorączki i leży w łóżku biedaczek zamiast mi pomagać bo jest na "opiece" , mam teraz trójkę do ogarnięcia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85-Mi jeszcze pomogło oscilococcinum(znajoma aptekarka poleciłą mi). Za wizytę zapłacisz , ale będziesz spokojniejsza i mam nadzieję, że Cię wyleczy, pomoże i wysłucha:) A tak wogóle przepraszam- farmaceuta łaskę Ci robi? XXI wiek jest do cholery!!! Ale bym tam zrobiła aferę!!! elzuniaw1- e tam, ja mam również wilczy apetyt, ale skurcze męczą mnie dziś cały dzień- hmm Zdenerwowałam się ... Ale właśnie przyszedł zamówiony szampon z allegro-alleluja, bo na weekend musiałabym lecieć do drogerii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia, ja też mam skurcze cały dzień ale słabsze niż wczoraj) i takie uczucie wkręconej śruby w krocze i też apetyt - ale ten ostatni to chyba nerwowy odruch:) no i te wydzieliny brązowe.no nic moja droga, czekamy... A Youstta to do zazdroszczenia i podziwiania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85 - no ja tak jak Edzia chyba zrobiłabym aferę :) nie może ci nie sprzedać leku nawet jesli nie jest on dla ciężarnych dobry (chociaż te są!), może cie najwyżej pouczyć jesli lek dla ciężarnej sie nie nadaje a poza tym mąż może ci kupić, wiem, że mąż zapracowany no ale sorry wybacz, ja mojego jak nastraszę, że na nastepny dzien wybieram sie do apteki na drugi koniec miasta bo tania, albo spacerkiem godzinka drogi - tak sam spisuje co mi potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagódka- przy rozmiarach ważniejsza jest raczej długość dziecka . Kajtek waży już 4600 g i ma ok 58 cm i jeszcze w te większe 56 wchodzi ale już są na styk, nie które ubranka są juz za małe, bo jak każdy rozmiar to te 56 też się różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraela- czuję, ale rzadko- i teraz tylko już przeciągania - brzuch robi się krzywy z różnymi pagórkami , ale myślę, że jest w normie. A u Ciebie rusza się maleństwo mocno? No i jesteś 1 krok z przodu - masz plamienia brązowe, a ja nie:( hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tak czytam o tych ubrankach to ja mam same na 62...i teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłam. jak byłam na USG w 32 tyg. to maluch miał już 49 cm... (długość na 36 tydzień) więc lekarka powiedziała, żeby się nie wygłupiać z ciuszkami małymi. I wszyscy tacy dumni, że duży będzie po tatusiu tylko ja mam go na świat jakimś cudem wydać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie się już nawet te pagórki nie bardzo robią...rusza się ale jakby mało i tak do wewnątrz. Trochę się boję bo to tętno takie nie za wysokie ale mam nadzieję, że lekarz wie co robi... a plamienie nic nie znaczy bo wiele osób go nie ma a właśnie przed chwilą mi koleżanka powiedziała, że ona miała na tydzień przed porodem...ech - nie dojdziemy ładu i składu - to jak z zaczarowaną kulą siedzieć:) tzn. oszukiwanie zaczarowaną bo prawdziwa to by raczej bliższa prawdy była niż te objawy przepowiadające:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam ze w nocy wczoraj myslalam ze juz rodze dostalam takich bóli brzucha ze szok nie wiedziałam co sie robi, ale to był taki bardziej ból niż skurcz, sama nie wiem, w końcu miałam biegunke i serio myslalam ze to juz, a potem mineło a jak byłam dzien wczesniej w przychodni to tam pani ktora mi mierzyla cisnienie dzien wczesniej miala jednodniowa grype zoladkowa, a inna pani z powodu takiej grypy szla na L4 dzis i słabo caly dzien czuje po tej nocy, bo sama nie wiedzialam co sie dzieje ale byłam przerazona jak czulam ten bol w nocy i nie wiedziałam czy juz pisze o tym z jednego wzgledu - gdybym jakis dzis sie ani rano ani wieczorem nie odezwała to znaczy ze juz, ja nie mam neta w telefonie wiec nie napisze, a mezowi powiem ale nie wiem na ile on bedzie pamietał bo pewnie bedzie zbyt podekscytowany i zapomni, jakby mnie tu nie było 2 -3 dni to sie potem odezwe jak wroce, bo mam jeszcze tydzien, torba spakowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraela i edzia - dziewczyny dajcie spokój, macie z om termin na 18.01 a ja na wczoraj :D czytam was i stwierdzam, że prędzej ja dotrwam do 18.01 niż wy :D chyba, że mnie weźmie z zaskoczenia - oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagódka no to czekamy na rozwój wydarzeń:) Elzunia, wiesz jak to jest - z dużej chmury mały deszcz i takie tam:) a Ty nas z zaskoczenia wyprzedzisz jak my się będziemy tymi przepowiadaczami ekscytować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe elzunia dobre co wyzej napisas hehe :) bo ja na 12.01 i tez juz wyskakuje ze mnie bierze :) post nad Twoim, tak sie to zlozyło a pewnie mnie bierze grypa zoladkowa od pan z przychodni :( Cama zrób te badania, ja Ci powiem ze mi teraz wyszło cos chyba nawet Ty mi pisalas ze to gronkowiec i biore ten pimafucin i nie wime czy to pomoze czy nie, ale czuje ze mniej boli, wiem o co Ci chodzi z tym rodzeniem z grzybica bo jak bylam u ginki i mi brała ten wymaz w ktorym wyszedl gronkowiec to tak pieklo ze szok a ona mi tylko patyczek wlozyla, a jak dziecko bedzie przechodzic to co!! na szczescie chyb a po tym pimafucin jest u mnie lepiej, ale ja juz biore to jeszcze dwa dni potem polece na lactovaginal i zobaczymy co bedzie jak zaczne rodzic bo u mnie to i tak za pozno na badania juz trzymaj sie dziewczyno i dobrze ze idziesz jeszcze do innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1-aż się zaśmiałąm w głos:) hihi Faktycznie z kraelą zaraz pojedziemy na porodówkę:) Ale brzuch mnie rozbolał znowu ... ałłłłł kraela- taka kula by się przydała:) tzn. ta prawdziwa:P A jak wypiłam teraz czekoladę na gorąco to znów taniec brzucha mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika79 ] to u mnie cisnienie już tak nie skacze bardzo odkąd biorę amlozek i dopegyt.. EdZiA:) ja sie ciesze z tej wizyty bo... zobacze wkońcu moją kruszynke upewnie się z płcią może dokładnie zmierzy malucha sprawdzi szyjke itp. no i cos poleci na tą przeklętą grzybice... jesli chodzi o farmaceute naprawde on nie sprzeda mi ... z tego powodu jezdzilam do miasta specjalnie aby cos kupic.. elzuniaw1 kochana męzowi też nie chciał sprzedać odrazu są pytania a an co do czego itp masakra jakas jagódka_1984 mi pimafucin nie pomógł wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagódka mi raz sie facet pomylił na allegro i wysłał rzecz nie zgodna z opisem aukcji. sprawa jest właśnei wyjaśniana i do 10 powinnam dostać to co chciałam :) poza tym kupiłam na allegro 100-tki rzeczy i zawsze wsio było ok :D natomiast nacięliśmy sie na sprzedawcy internetowym. kupiliśmy 16 listopada fotelik samochodowy tesi i do dziś zero produktu i kasy. sprzedawca tłumaczył się okresem przedświątecznym :o blablabla, no to poprosiliśmy o zwrot gotówki i też zero odzewu. dobrze, ze ma gwarancję allegro, zaraz będę pisać, no i dzwonić do tego osła i dziś to już postraszę policją. córcia przez to męczy sie w za małym foteliku :( yousta moja bohaterko :D rzadkością jest by mama karmiła bliźniaki piersią :D zuch dziewczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tak tylko pisze bo kiedykolwiek mnie zbierze to bedziecie wiedziay po tym ze mnie tu np. dwa dni nie bedzie, tak to staram sie co dzien przynajmniej krotko napisac :) skurcze mam od pierwszego dnia Świat, ale wiem ze to moze jeszcze potrwac mojego kuzyna zona miala termin na 01.01 i jeszcze nie urodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika, no jak ulewa to faktycznie kiepsko. tesia też ulewała, ale była na piersi i ładnie przybierała, wiec było ok. gorzej jak dziecko nie przybiera na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnisiulka ja tak serio na tym ze sie koles pomylił zyskałam bo mam jeszcze pare połspiochów taniej i bez kosztów przesyłki :) a one sie przydaja na wiosne na pewno do takich body z krótkim czy dlugim czy do spania wiec sie ciesze nawet ze tak wyszło :) a z lozeczka tez facet ma poslac złamany plastik, natomiast zamek okazuje sie ze moze da sie samemu poprawic - czkeam na meza by to zobaczył bo tam jest z boku zapiecie ukryte o ktorym nie wiedzialismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama- no aż nie mogę uwierzyć, że takie zacofanie macie tam na wsi!!! A co ich interesuje na co, po co i dla kogo? No to trudno, musicie jechać do miasta do apteki, bo wkurzać się też nie warto... ehh co za ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdZiA:) kochana jestem warszawianka rodowitą i strasznie mnie ich podejście wkurza ... nie wiem czy chcą dobrze czy jak ,ale takim czymś odstraszają klientów tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama we mnie też się gotuję jak czytam o tej Twojej gin i aptece. Ale poniekąd Cię rozumiem, bo ja też parę razy trafiłam na takich przewrażliwionych aptekarzy co to mądrzejsi od lekarzy, jeden nie chciał mi sprzedać asparginu który mi lekarz przepisał, tyle że nie na recepcie a na zwykłej karteczce miałam napisane. Jednak właśnie jeden taki przewrażliwiony polecił mi sam ten syrop prawoślazowy i tantum verde, tylko dał mi polski zamiennik hasco lek - tańczy o 10 zł a ten sam skład. Kaszel jest dla Ciebie i dziecka dużo gorszy niż takie leki. A ten laktovaginal to w zasadzie kwas mlekowy, więc to nie lek - jak kupisz to pamiętaj żeby trzymać go w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×