Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

ja bardzo z cuklrem i z bita smietana :) pyszne sa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi truskawki kojarzą się raczej z rwaniem, plewieniem, bo odkąd pamiętam u mnie w rodzinie były ich całe staje...-także trochę mam do nich wstręt :( Także takich zwykłych zerwanych z krzaczka raczej nie lubię, ale za to lubię dżemy i kompoty truskawkowe, albo truskawki z makaronem i najlepsze na świecie truskawki ze zsiadłym mlekiem - pychota! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w rodzinie,też zawsze było dużo truskawek , nawet 30 arów ale to już dawno.Ja teraz to mam tylko taką solidną grządę!!! Ale nadal je uwielbiam.I na surowo i z cukrem i z bitą śmietaną.Tak samo jak Ty atramko robię dżemy,soki i kompoty,dużo też mrożę.T mój ulubiony owoc,następne to czereśnie i winogrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosto z krzaka, w babcinym ogrodzie. I najlepsze, bo najsłodsze, takie białe nie całkiem jeszcze dojrzałe. :) Teraz jakoś już mniej. Kupiłam dzisiaj kilogram (po 8zł, ciekawe po ile u Was?) i jeszcze ani jednej nie zjadłam. Mąż widzę kilka spróbował. Jutro chcę z nich chłodnik zrobić i z groszkiem ptysiowym podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja srednio Krzyz mnie dalej lupie wieczorami jest najgorzej A teraz brzuszek boli z przejedzenia po 2 talerzach spaghetti i grzankach z maselkiem czosnkowym i parmezanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaciu, to może ciepła kąpiel z jakimś olejkiem rozgrzewającym, albo z solą i dalej kotka do łóżeczka zaproś. Ooo... łakomczuszek brzuszek! :D Dwie porcje spaghetti!! Ładnie! I jeszcze grzanki do tego! No, no! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio gorace kapiele mi nie sluza strasznie mi po nic slabo Szeryf majta mi wlasnie ogonem po buzi Fredka zas u mojego meza siedzi na ekhm no na ten tego :D no wiecei na czym :D I jeszcze glodna jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) czym Quantka tym gdzie Fredzia lezakuje ? :D No coz lubichyba niedawno rujke miala :D Kurcze glodna jestem jak diabli albo sobie resztke sosu wyskrobie z garnka albo zrobie kanapki z serkiem fromage poledwica pomidorkiem i serem zoltym i szczypiorem albo przemoge sie i zrobie mega tortille lub kebaba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaciu, dręczysz mnie! :D I tym gdzie ona leży! :D I tym, że będziesz jeszcze pyszności jadła.:D Hihihi,,, to już lepiej spać pójdę! ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zmykam dobranoc quantanemara :) ja jeszcze kuchnia i lozeczko i ekhm moze..... coisk jeszcze jak dam rade po obzarstwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z samego rana :) Zapraszam na kawkę i herbatkę - bo dżdżysto dzisiaj, trzeba się jakoś postawić na nogi :) Moje urwisy już od jakiegoś czasu na nogach, trzeba było wstać bo już jeść wołały głodomorki małe :) Ja się już dobrze czuję, gardło przeszło i wszystko przeszło, aby głosu dalej nie mam - trochę mnie to już męczy tak szeptać ciągle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyłączam się do porannego przywitania👄.Właśnie wróciłam z ogrodu i reszty gospodarstwa.Wszystko co kurze nakarmione i napojone,biega już po łące i sadzie.Obowiązkowy przegląd ogrodu zrobiony,zasypywanie kopczyków krecich wykonane.Teraz czas przygotować śniadanie.Syn zamówił omlety z dżemem truskawkowym.Dla nas będą parówki drobiowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniadanie zjedzone,a ja już myślę o obiedzie.Jakie macie dziś plany w tym temacie?Bo u mnie całkowite przyćmienie - brak pomysłu:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas wczorajsza zupka pomidorowa :) jak zwykle nagotowałam na trzy dni :/ Margolka - podobno parówki drobiowe są niezdrowe, tak mi pediatra mówił. Generalnie wszystkie parówki są nie bardzo, ale my też i tak jemy ciągle :) Ale lepsze są wieprzowe a najlepsze cielęce - ale to tak na marginesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fuj, parówek nie lubimy. Lepiej, boimy się ich! Wszystko przemielone i jakie by nie były (wieprzowe, cielęce, drobiowe) to dla nas chemią jadą. Co na obiad? Oto jest pytanie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O parówkach to wiem, ale do tych mam zaufanie.Właścicielem masarni jest kumpel,z którym chodziłam do szkoły.Jest to maleńka prywatna firemka i wyroby robione są tradycyjnie.Drogo tam u nich ,że hej ale za to wyroby w 100 % bez chemii i podróby.Taka parówka np. 22 zł kg, lub kiełbasa wiejska 34 zł.Ale warto tyle zapłacić!!!!Zbyt też mają b.duży.Dalej nie wiem co na obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli przeszkadza ci temat żarcia"roladinia" to po co tu wchodzisz? mało to tematów o duperelach? - znajdź sobie coś co Ci odpowiada i tam zostań:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też i ja też was
Coś nikogo tu nie ma ,co się dzieje, też myslałam że jakimś obiadem sie podzielicie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem, wróciłam z lasu,gdzie szykuję drewno na zimę,obolała jestem to i obiadek skromny!!!! Zupa ogórkowa prawie już gotowa,oraz placki z ciasta kopytkowego z maślanką.Nikogo zbytnio nie ma bo dziś sobota, to każdy sobie wypoczywa, albo nadrabia zaległości.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppeerruka
widzę,że tu fajne dziewczyny piszą.A mnie tak nerki bolą,że strach gadać, a może to korzonki - sama nie wiem? dziewczyny ratujcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to rzeczywiście nerki to furagin + witamina C , oraz nacieranie maścią rozgrzewającą.Ale zawsze to lepiej z lekarzem sie spotkać.Z nerkami nie ma żartów!!!!Korzonki też wredna przypadłość.Maść rub arom , jest skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppeerruka
senks-margo👄-ciekawa gdzie reszta kobitek?Qantul też ma na choruby sposoby:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roladinia - nie wstyd Ci? Pppeerruka, Margo dobrze radzi, lekarz to najrozsądniejsze wyjście. Doraźnie, to ja może do Furaginy i vit. C No-Spę podpowiem (na nerki) i jeśli masz w domu jakiś przeciwzapalny lek typu Zaldiar, Ketonal to możesz sobie tym pomóc (na korzonki) ale doktor w najbliższym czasie byłby wskazany. Takie leczenie się w ciemno, częściej szkodzi niż pomaga. I jeszcze jedno, na obie te przypadłości ciepełko dobrze robi Pomimo wiosny za oknem, załóż grube skarpety, najcieplejsze papucie, długą podkoszulkę, ciepłą bluzkę i jeszcze dodatkowo przewiąż się w pasie jakimś swetrem. A ja na poranną kawencję zapraszam. Kto chętny! 🌼(_)>🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppeerruka
senks Qantul,wiedziałam,ze na tobie tak jak na margo można polegać,jesteście ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pppeerruka, dziękuję! Po Twoich słowach od razu milej mi się na duszy zrobiło! :) A ja się dziś czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moje kochane :) ja tylko na chwile zaraz spadam do parku Margolus skoro lubisz jajka faszerowane podam kilka pomyslow moze sie przydadza podstawa oczywiscie zoltko z jaja na twardo 1. zoltko wedzona makrela szczypior majonez :) sol pieprz rozdrobnic posiekac faszerowac 2. zoltko pieczarki wczesniej drobniutko posiekane podsmazone na masle z cebula szczypiorek 3. por podsmazony na masle zoltko troszke drobniutko posiekanej wedlinki :) keczup pikantny zoltko 4. zoltko rybka wedzona szczypior starty ser zolty 5. zoltko szczypior keczup majonez tunczyk w sosie wlasnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×