Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Widzicie, miotełka znowu nam topik posprzątała i bzdurne wpisy zniknęły. :) A Ty się Margo nie przejmuj tym chorym kimś. Z daleka widać, niezależnie czy to dzieciak czy dorosła osoba, że pod kopułą ma nie ten teges. Podziękuj babulince Emilii (PIĘKNE NOSI IMIĘ!) za buziaki dla mnie i też przekaż jej soczystego całusa. Dziewczyny uważajcie! Podobno silne, gradowe burze z nad Niemiec nadciągają! 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qanul - nie strasz!!!! Ja najbliżej chyba Niemców mieszkam!!! A burz nie lubię,oj nie lubię:(. Jak pójdę do babulka to jej przekażę pozdrowienia,nawet nie masz pojęcia jak ona się cieszy z tego typu dowodów sympatii.Druga babulka też ma ładne imię- Marianna.Wszystkie Was gorąco pozdrawiam-zaczynamy nowy dzień - oby bez podszywów i nawałnic 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marianna. :) Och, to imię też naprawdę piękne! Swego czasu, bliska mi para wybierała imiona dla swej córeczki. Stanęło na tym, że na drugie ma mieć właśnie Marianna. Bardzo optowałam, żeby zamienili kolejność, bo to imię ma ogromny urok i nie jest w naszych czasach zbyt często nadawane. A Emilia miała mieć na imię moja córka. :) Ponieważ jednak drugie (bardzo oryginalne i niespotykane) miała dostać po dziadku, to uznaliśmy, że to pierwsze musi być mniej niezwykłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I takie powinno nadawać się dzieciom imiona - piękne polskie.Jak chodziłam w ciąży, to każdy mówił córka,córka będzie,to chciałam tej niby mojej córce nadać imiona Paulina(po mojej babci) i Wanda (po chrzestnej),ale wyszedł z tego synuś i ma na imię Kamil.(po moim pradziadku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Margo, masz całkowitą rację. W mojej rodzinie jest taki wspaniały zwyczaj, że dzieciom nadajemy imiona nasze, polskie, te tradycyjne. I bardzo często po przodkach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę,że to już wg Waszego uznania,obowiązku kupowania prezentu w tym dniu nie ma.Ale dziecku byłoby przyjemnie dostać prezent,nie musi to być przecież nic drogiego,wystarczy jakiś smakołyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj się rodzicami,naprawdę nie ma obowiązku ,obdarowywania w tym dniu.Z tego co piszesz,rodzice dziecka mają jakieś wielkie oczekiwania co do prezentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się 🖐️ i będę w południe, jak mnie upał do domu wygoni... teraz praca w ogrodzie czeka... 🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko nauczone jest,żeby nie oczekiwać prezentu od cioć ,wujków czy chrzestnych,każdy ma swoje wydatki i własne rodziny i potrzeby.I wg mnie nie wolno nikogo krepować ,czy też od kogoś czegoś wymagać.Bycie chrzestnym nie łączy się z przymusem obdarowywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnie sie Was podczytuje
pozdrawiam zza biurka :) Czasem sobie marze, żeby mieć za kilkanaście lat taki komfort, żeby móc mieszkać na wsi, karmić i uszczęśliwiać ludzi :) ciepło bije od Was kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę Ci tego" fajnie sie Was podczytuje",wieś to wspaniałe miejsce,cisza spokój,swojskie jedzeni.Może Twoje marzenia się spełnią.Pozdrawiam Cię serdecznie.🌻.Dzięki za miłe słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dopiero teraz - rano byliśmy na zakupach "w mieście", żeby uniknąć upału, ale i tak się nie udało :( Teraz rozpakowuje te "siaty" :) Margolka - dzięki za placuszek, jak z jabłkami to na pewno pyszny! Ja również zapraszam na swój :) wyszedł bardzo dobry, taki prosty i zwyczajny w sumie, ale bardzo dobry (jak już mój mąż wcina, to coś musi być na rzeczy...,hehe). Ważne tylko, by dać duuużo owoców! Ja zaraz robię kawkę i biorę się za obiad - mało oryginalnie, spagetti :) I jeszcze kupe prania przede mną, eh życie :) oj, żeby aby te burze nie dotarły do nas - jak ja się ich boję, szczególnie, gdy jestem sama z dziećmi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramuś na sobotę piekę Twoje!!! Z truskawami.Moje już zjedzone!!! Synuś i brat jak się dosiedli to niewiele zostało,a dziś z rana przed szkołą resztę wsunął z apetytem.Najlepsze są właśnie te proste ciasta a już z owocami - to poezja.Z utęsknieniem czekam na jagody.U nas bułki jagodzianki to masowo są uwielbiane:D- Burzy też nie lubię.W tej chwili u nas się ochłodziło i wieje silny wiatr.Mam nadzieję,że żadna szalona burza się nie przyczepi.A mnie zebrało na mycie mebli kuchennych.Jak się zmęczę to trochę tu popiszę i znów do kuchni.Gdzie już się gotuje zupa pomidorowa.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas też tak jakby na zmianę pogody się miało :( idę wstawić pranie, bo musi mi do jutra wyschnąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmm, a kto nie lubi jagodzianek... :D Ja też uwielbiam, może w tym roku wreszcie wyskoczymy sami :) bo żeby kupić tak dużo, to można z torbami pójść! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Pelagia
Margolko nie przejmuj się debilkami🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna żona
Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻 Margolka dla Ciebie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiadomo jak w tym roku będzie z jagodami? U nas w lasach tak sucho,ze pewnie nie będzie ich tak dużo.To i ceny też będą astronomiczne:( A chciałam zrobić nalewkę i trochę zamrozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna żona
Wyślę Ci kochana kilka słoiczków jak chcesz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramuś - proszę bardzo:D - skopiowałam ten przepis z forum.Ale to jest ten sam co go od dłuższego czasu robię.Swój przepis gdzieś zapodziałam. Tu masz opis na jakie dolegliwości pomaga; Na wysoki cholesterol,cukier,dolegliwości trawienne, nie ma nic lepszego niż nalewka z czarnych jagód, którą robię w sezonie.Każdy z was może ją zrobić i pić jeśli dokuczają mu takie dolegliwości- na k jest ona zalecana!!!! * działa ona przedewszystkim bakteriobójczo i przeciwzapalnie na błony śluzowe układu pokarmowego, * obniża poziom cukru we krwi, * kojąco wpływa na układ nerwowy. doskonale leczy biegunki i problemy żołądkowe, dzięki dużej zawartości antyoksydantów wzmacnia układ krwionośny, obniża poziom złego cholesterolu zapobiegając zakrzepom prowadzącym do zawału a nawet do śmierci, spowalnia procesy starzenia, reguluje stężenie cukrów oraz tłuszczów w naszym organizmie znacząco poprawiając sylwetkę oraz kondycję całego ciała, pomaga w profilaktyce nowotworowej, choroby Alzhaimera, łagodzi nadciśnienie tętnicze, ma działanie oczyszczające (a przez to odmładzające!) organizm, niszczy drobnoustroje chorobotwórcze, a także robaki jelitowe (m. in. owsiki), skuteczny w stanach zapalnych dróg moczowych, poprawia ostrość widzenia o zmierzchu, obniża gorączkę, działa korzystnie przy cukrzycy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu przepis na nalewkę! NALEWKA Z CZARNYCH JAGÓD Składniki 1 kg dorodnych jagód leśnych 1 l spirytus 95% 0,5 kg cukru Przygotowanie Jagody przebrać, bezwzględnie odrzucić nadpsute, pokryte pleśnią itp. Umyte i osączone na sicie jagody zasypać cukrem i zalać w słoju spirytusem tak, aby były całkowicie przykryte. Postawić w ciepłym, słonecznym miejscu, zlać po 4 tygodniach spirytus. Nalew rozcieńczyć wodą do objętości 2,25 litra. Przefiltrować i rozlać do butelek. Po miesiącu można spożywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle co poczytałam i już muszę lecieć dalej... zamajaczyłam w innym miejscu i tak zeszło... nieprzyzwoicie przy kompie :P Idę sprawdzić, czy u mnie też się ochłodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedziałam kiedy napiać aby było mnie widać ;) dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Margo :) żeby się aby na niej nie rozpić - tak rano i wieczorem :P żebym aby pamiętała o niej w sezonie... Emmi - widzisz jakiego masz nosa :) u mnie pogoda się mieni już - chmurzy się, ale co dziwne z południowego-wschodu :/ oby skończyło się na deszczu - bo tego u nas baardzo brakuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po tej , łyżce rano i łyżce wieczorem chyba nic nam nie będzie.Może trochę pośpiewamy i będzie weselej.Ale czego nie robi się dla zdrowia.Z tym śpiewaniem u mnie to może być problem,mam taki głosik,że mogą być ofiary:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×