Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość babcia63
u mnie sloneczko swieci,weselej sie zrobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nareszcie trochę miło się zrobiło,przynajmniej u Ciebie- podeślij trochę tego słonka na Dolny Śląsk:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
ciekawe jak dlugo utrzyma sie ta pogoda,bo juz z daleka ida ciemne hmury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
mialo byc chmury ,zaczynaja z pradem migac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie grzmiało błyskało,musiałam kompa wyłączyć!Ale się nam pięknie lipiec rozpoczął:o Osobiście to marzy mi się taka , ładna słoneczna pogoda 26-27 stopni,bez upałów i duchot,bo tego nienawidzę.Zamawiam sobie taką,może mnie posłucha!!!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już tradycyjnie witam wszystkich z rana:D Jak u Was pogoda koleżanki? U mnie nieco przejaśniało i cieplej się zrobiło ale zobaczymy później, co się z tego wykluje. -atramka coś nas opuściłaś? Nie odzywasz się- oj nieładnie:o -Qanta też rzadko ostatnio tu wpada:( joela zabiegana pewnie- Emmi - kila słówek wpisze i znów wraca do atrakcji urlopowych kokoszanel 11 już szybciej zajrzy🌻 i herbatka miętowa też 🌻 ofka - hejka kaciaa - już całkiem nie zagląda??????? i ja też i ja też was......pewnie się wczasuje -tylko ja i babcia63 wiernie trwamy na posterunku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam calkiem czasu Przepraszam znow masakryczne problemy oszalec mozna moj maz chyba za cel postawil sobie aby mnie zgnoic i wykonczyc psychiczne za to wczoraj bylam na koncercie prywatnym i bylo super sciskam was mocno moje kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła i serdeczna pomarańczowa
No kaciu - to sie porobiło!Ale nie dawaj się i trzymaj,wszystkiego najlepszego.Czekamy na twe przepisy Mam pytanie,mam chętke na cielęcine i kaszę gryczaną,jak ty byś ją przyrządziła????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kaszy gryczanej nie poradze nie znosze co do cieleciny ja osobiscie preferuje z sosem kurkowym kurki juz sa wiec zrobic sosik mozna blyskawicznie natomiast co do cieleciny mozna zrobic sznycle pulpeciki kotlety ze szparagami lub fasolka szparagowa :) mozesz tez zrobic tak cielecine pokroic w cienkie paski lub kostke wazne aby byly w miare rownej dlugosci czy grubosci wzucasz ja na patelnie na mocno rozgrzane maslo ja robie na masle klarowanym.smazysz na ostrym ogniu przyprawiasz sola i np papryka ostra i dorzucasz dobrze oplukane kurki.Smazysz mieszasz caly czas posypujesz jeszcze obficie bialym pieprzem po przyprawieniu polewasz bialym winem. jak wino wyparuje dodajesz lyzeczke maki i slodka smietane mieszamy czekamy az sie zagotuje do tego idealne sa szparagi zamiast kurek mozesz tez rydze dodac osobiscie ja robilam tsk robilam sznycle wybijalam na nie jajko sadzone do tego mocno pikantny soso kurkowy i ziemniaczki opiekane albo zawin w cielecine ser kozi przypraw podsmaz potem przeloz do piekarnika dodajac pokrojone w plasterki pomudory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfsgghsc
Przepraszam znow masakryczne problemy oszalec mozna moj maz chyba za cel postawil sobie aby mnie zgnoic i wykonczyc psychiczne" sluchaj dalej kolezaneczek bo one mowia to co ty chcesz uslyszec i to co pasuje tobie a rezultaty masz takie jakie masz na wlasne zyczenie czytajac ciebie i twoje problemy odnosi sie wrazenie ze pisze to 16to letnia dziewczyna bawiaca sie w dom, w dorosle zycie, taka ktora juz wszystkie rozumy pozjadala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny :) 🖐️ Margolcia//:) A no bo zabardzo nie ma o czym pisać... wiesz, na urlopie to dni wyrwane są z codzienności i jakoś tam mijają w swoim tempie i odmienności :) Codziennie gdzieś chodzimy. Ostatnio pozaglądałam do wszelkich straganów z książkami i świetnej księgarnii , która tutaj jest. Wiesz... ja tu przyjeżdzam dość często, więc miasto jest jakby moim ,,drugim domem,, Lubię tak. Lubię otaczać się ludźmi, miejscami i przedmiotami, które działają na mnie pozytywnie. Tak więc nie szkoda mi jeździć częśto w te same miejsca. Wracając do sedna wypowiedzi, obkupiłam się książkowo. Poradniki, pomoce naukowe, bo ja nie kupuję ksiązek, które mogę wypozyczyć z biblioteki, wyjątkiem są takie pozycie, do których często wracam. Kaciaa//:) 👄 Pozdrawiam życząc miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saka4
dziewczyny a znacie jakis fajny przepis na danie obiadowe z parowek lub kaszy gryczanej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia 63
brzydka pogoda,pada,zimno13 stopni ,mialam poflancowac kalafior ale cos mi popodjadalo i zostalo mi8flancy jestem zla jak diaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, jestem... Z kawą mocną i gorącą... 🌼❤️ (_)>(_)>(_)>(_)> ❤️🌼 I dobrego, cieplejszego poniedziałku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak obiadowo, to jarzynową na kurczaku mam w planach. Na razie tylko w planach, bo jeszcze muszę się do zieleniaka po produkty wybrać. Chcę, żeby zupa taka mocno kolorowa była. Dużo marchewki, brokuł, kalafior, dwa rodzaje fasolki, por, ziemniaki i morze koperku. A Wy co dzisiaj gotujecie? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis dozywiam kolezanki kurczak po japonsku z cytryna i pikantnym sosem salatka z pomidorow cebulki i smietany z makaronem sojowym w ziolach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro utknęłam jeszcze w domu to zajrzałam do Was :) My jeszcze przed śniadnaiem, ale dzisiaj robi starszy :) Widzę, że ruszacie z obiadem... my dzisiaj na jakąś rybkę pójdziemy do sprawdzomej rybiarni. Muszę stwierdzić, że wszystkie jadłodajnie, które są tutaj niemalże od ,,wieków,, serwują zdrowe i świeże jedzenie a te ,,nowalijki,, są do d... W sumie logicznie, skoro się przez tyle lat utrzymują to muszą mieć klientów. dla Was 🌻 miłe koleżanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja siedzę jak napuszona sowa,poszło by się do ogrodu,ale leje jak z cebra,a tak się rano ładnie zapowiadało:o Chciałam oberwać resztę wiśni i trochę czarnej porzeczki to tak zmokłam,że strach,znów zapaliłam w co ,bo paskudnie przy tej pogodzie w domu się zrobiło.Miła pomarańczka narobiła mi ochoty na cielęcinę z kaszą gryczaną,ale cielęciny nie mam,mam za to kawałek karkówki to chyba z nią zrobię:D - babcia63 - pewnie Ci się ślimaki do rozsad dobrały,u mnie te gady też wiele złego nawyczyniały,posiałam drugą partię ogórków, to też je nieźle poobgryzały,Qata taka zupka to poezja,podeślij mi w miseczce,bo mi chętki narobiłaś:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam koleżanki do Was pytanko,od rano bardzo boli mnie w lewym boku,w okolicy pachwiny,boli mnie też biodro(takim piekącym bólem),szperam po necie,ale tam tyle wymieniają możliwych przyczyn ,że całkiem zbaraniałam.Nie wiem czy to od kręgosłupa , czy nerka "wariuje' - faktycznie tylko mi tego do szczęścia brakuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia//:) To taka pierwsza myśl jak się obmacałam ;) Nie przeziębiłaś sobie jajnika? Jak u Ciebie z tzw babskimi dniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Margolko,moze tobie jajniki nawalily albo naciaglas od nog inerka boli a tych flanc to nie slimaki tylko cos od korzenia wciagalo je w ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
w tym roku obrodzila fasolka i brokuly niewiem jak je przechowac na pozniej, czy zamrozic,jak wy robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamrozć zdecydowanie
Umyć, osuszyć, oczyścić fasolkę, brokuły podzielić na różyczki, powkładać do woreczków i zamrozić. Ja część fasolki od razu kroję na mniejsze kawałki, a część mrożę w całości, tylko końcówki odcinam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
czy przed mrozeniem warzywa blanszujecie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolke wkładam do słoików . Nie mam duzej zamrażarki, i jeszcze boje sie . Miałam kiedys taki przypadek . Wysiadł prąd i wszystki mrożonki zostały zniszczone. Od tego czasu mam uraz do mrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też długi brak prądu swego czasu skutecznie zraził do mrożonek :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko wcisnęło i wysłało... będzie mnie więcej ;) A pilnuję bobu, niestety kupny, ale i taki dobry. U mnie na zadupiu prawie nieosiągalny to tutaj się najjem :) Margolcia//:) Jak uprawiasz bober? My spróbowaliśmy pierwszego roku ale jakoś tak sobie urósł, może za późno go wysieliśmy? Uprawiasz go może? Jak tak to napisz mi o wszystkim :) Pół działki bym nim obsiała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) Nie odzywam się za wiele, bo boli mnie ręka prawa ręka i nawet nie chce mi się pisać. Jakoś niefortunnie wzięłam dziecko na ręce i od tamtej pory w dziwny sposób boli mnie prawa dłoń. To taki ból promieniujący na cały palec od tej, jak ja to nazywam, "poduszeczki" :( Nawet się na głupią dłoń podeprzeć nie mogę - eh, mi to zawsze coś musi być :D Chociażby głupi palec, ale musi boleć... Ale czytam Was na bieżąco :) Emmi - moja Mama robi to najzwyczajniej na świecie - wtyka bób do ziemi i rośnie sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka//:)Tuli, tuli dla paluszka :) WIęc my też tak zrobiliśmy i efekt mizerny :O Tak mizerny, że go już więcej nie powtórzyliśmy ba tak lubię 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×