Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

słuchajcie dziewczyny, a jak u was jest ze śluzem z pochwy..?? u mnie jest go strasznie dużo... jest taki żółtawy, jakby rzadki budyń waniliowy... 2-3 razy dziennie muszę zmieniać wkładki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka_bmmw
a gdzie chcesz rodzic?? ja sie szykuje na inflancką i tak szukam opini kobiet ktore juz tam rodzily , spotkalam sie z roznymi wypowiedziami na temat tego szpitala. kasiula u mnie sie pojawia ale zazwyczaj rano tylko i bialutki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassiiulla. ja też mam strasznie dużo śluzu i raz jest żółtawy, raz brązowawy, a raz bielusieńki. Brązowy z reguły mam po badaniu ginekologicznym. Lena0 - lewatywa nie jest taka straszna - naprawdę :) ;) Ale czy robią przed CC, to nie mam pojęcia! Do wózka polecam dmuchane koła. Dziewczyny co myślicie o monitorze oddechu? Ja dla starszej córki nie miałam czegoś takiego, ale teraz się zastanawiam. Miała może któraś z Was, jaki polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja po spacerku jest ślicznie i tak biało:)) Co do kosmetyków ja kupiłam nivea baby, j&j słyszałam , że uczulają. Do dupska Malutkiego mam sudocream:) chusteczki kupiłam dwupak pampers sensitive a pieluchy pampersa ale tylko do szpitala pozniej mam nadzieje jechac na dadach:) Co do rodziców u mnie było tak , że Mama była zrozpaczona nawet nie odzywała się do mnie przez 2 miesiące teraz obserwuję i widzę , że coraz bliżej to coraz bardziej się cieszy. Pomaga fakt , że to będzie wnuk a nie wnuczka. Może później bd bardziej pomocna:) Co do teściów to zależy od ich nastawienia na dany dzień... Najważniejsze jest dla mnie to ,że mam oparcie u Mojego Ukochanego który w ciężkich chwilach a jest ich ostatnio mnóstwo daje kopa do działania:) Co do śluzu miewam i jest też żółtawy i się ciągnie jak ten podczas dni płodnych... Kurcze ale się rozpisałam;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odpowiedź w sprawie pneumokoków :) Raczej jestem zdecydowana na to szczepienie. Rotavirusy sobie odpuścimy :) Co do śluzu to u mnie nie ma. Poza tym niepokoi mnie fakt, że piersi wcale mnie nie bolą, nic a nic! Trochę się powiększyły ale nic pozatym. Mój mąż stwierdził, że może nie będę miała mleka...:) Któraś pytała o poród- ja oczywiście z mężem, rodzinnie :D Uważam,że to pogłębi blisość dziecka z nim a co najważniejsze ja będę czuła się ,,jak w domu". Zdecydowałam się korzystać z gazu rozweselającego. Któraś z Was może korzystała już z tej przyjemności :) ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola nie strasz z tym mlekiem bo ja bardzo chciałabym karmić a też mnie nie bolą i powiększyły sie nieznacznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
Wiola100 Lena0 nie przejmujcie się tym mlekiem, bo ja tez w I C nie miałam dużych piersi i nie bolały a karmiłam 7 miesięcy, pewnie dłużej bym karmiła ale moja Hania nie chciała, bo już zasmakowała inny smakołyków, a teraz jestem w 36 tc i też mnie nie bolą a i duże nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znaczy się, że mleko być musi! :) Zobaczymy jak to wszystko będzie. Ja już się nie mogę doczekać aż poznam moje malenstwo, jakoś tak nudno już nam we dwoje :D Dziś mężowi powiedziałam, że we dwoje to na dłuższą metę jest za nudno i bez sensu. Współczuje parom które nie mogą mieć dzieci, ja bym na 99% zaadoptowała dzieciątko z domu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie piersi bolały tylko troche w 2 miesiacu od tamtej pory mam spokoj ale za to od 3 mies. siarka mi sie saczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama luty 2011 tez :)
hej hej :) ja wpadam na chwile bo Was podczytuje czasami :)u nas roczek sie zbliza duzymi krokami5 .02 :) J&J nie zawsze chyb uczula, my stosuejmy teraz J&J NAtural takie eko kosmetyki jakby i sa swietne, pieknie pachna :) wczesniej uzywalam tyloko drogich Svr albo Mutela, ze wzgl. n skaze, ale po J&J ma super skore :) pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie witam wszystkie rozpakowane i w dwupakch jeszcze ja na bezsennosc cierpie a to z powodu swedzenia skory :( a ze jeszcze naczytalam sie na necie o objawach i skutkach i cholestazie to juz spac calkiem nie moge i czekam do pon zeby zrobic badanie prob watrobowych i udac sie do mojego gina... ta koncowka jest dla mnie najgorsza i bardzo sie stresuje nawet tym ze nie poczuje jak mi wody plodowe odejda bo to moja pierwsza ciaza i skad mam wiedziec ze to wody a ze sie tez nasluchalam i naczytalam to przezywam strasznie:(:( i fobie juz mam kosmetyki tez nivea a do dupki linomag alantal i sudocrem mnie piersi bola i to bardzo zwlaszcza sutki nie wiem czyt tak ma byc ale tkliwe sa strasznie no nic ide czytac cos przyjemniejszego i sprobuje spac ale jak tu spac jak sie czlowiek martwi wszsytkim 15 luty to jeszcze kawal czasu a ja sie stresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwaituszku ja 14.02 i martwię się ba boję jakby to miało nastąpić za godzinę ;D;D Siedze i czytam styczniówki z jednej strony zazdroszcze bo mają przy sobie swoje istotki a z drugiej przeraża mnie to bo ciągle się martwię czy dam radę:( spróbuję zasnąć- spokojnej nocki życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimizi Czy mogłabyś napisać jakie są objawy tego gronkowca? Rajlax Współczuję, że doświadczyłaś tak stresujących przeżyć. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej i poród będzie lekki, a maleństwo silne i zdrowe. Dużo teraz wypoczywaj :) Kolejna koszmarna noc za mną... ciągłe wstawanie, problemy z zaśnięciem, skórcze nóg, teraz jeszcze podbrzusze mnie pobolewa jak na okres, siara z piersi się sączy. Co raz gorzej ze mną :P A to dopiero 34 tydz. Obwód brzuch to jedyne 97 cm czym zaczynam się pomału martwić. Muszę teraz pod koniec tyg. jak tylko odbiorę wyniki z laboratorium udać się prywatnie do lekarza. Może mnie trochę uspokoi bo ostatnio ciągle się coś dzieje- bakterie i nabłonki w moczu, mała ilość wód, ciągłe zapalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna >> ja wciąż myślałam, że mam gronkowca, a mam jednak tego cholernego paciorkowca, czyli wynik GBS (Streptoccocus grupy B) dodatni - zresztą czy gronkowiec, czy paciorkowiec - takie samo cholerstwo. A jeśli chodzi o objawy, to nie ma żadnych (ani upławów, ani świądu czy pieczenia - nic, wychodzi w wymazie, który pobiera gin.) i normalnie, jak nie jesteś w ciąży to wcale Ci on nie zagraża. Zagrożenie jest tylko teraz dla dziecka, bo może się zarazić przy porodzie, a wtedy konsekwencje mogą być straszne:( A co do obwodu brzucha to się nie martw, bo ja w I ciąży też miałam mało wód płodowych i pewnie w związku z tym - mały brzuch. Dzisiaj planujemy z mężem podjechać do szpitala, gdzie chcę rodzić, zapytać jak wygląda profilaktyka w przypadku tego paciorkowca. Stresuje mnie to jak poprzednio i dodatkowo wkurza, bo człowiek powinien spokojnie czekać na rozwiązanie, a nie stresować się, czy lekarze dopilnują wszystkiego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
witam! a mnie dorwala jelitowka mam za swoje ze sie z męża smialam :( :P narazie tylko mnie czysci z jednej strony i mi nie dobrze.... pilam juz smecte i pije ciagle na zmiane coca cole z wodą aby sie nie odwodnic:) macie jeszcze jakies propozycje aby sobie pomoc jakos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja mam termin na poczatek marca i mam pytanie- czy któras w was rodziła lub bedzie rodzić w szpitalu Żeromskiego w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lutówki :) Ja mam termin na 9.02,czekam na syncia,pierwsza ciąża.Coś mi mówi,że przed terminem urodzę ;-) Słuchajcie,jak to jest z tym obniżeniem brzucha i skurczami przepowiadającymi?ja mam brzuch obniżony od około 10 dni,ale tak już bardzo wyraźnie obniżony od 5 dni-czy to znaczy,że są szanse za 2 tygodnie powitac dziecię? aha,i 5 dni temu przeżyłam straszne skurcze przepowiadające-już myślałam,że rodzę echh,po nich zrobiło się rozwarcie na 1 cm-i też spotkałam się z opiniami,że one są przed porodem na około 2 tygodnie. Wy jesteście bardziej doświadczone :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna No to są cienie i blaski końcówki ciąży:) Również je mam:) Czasami muszę poprosić męża żeby pomógł mi wstać z łóżka bo sama nie daję rady:P Brzuszek też mnie podbolewa a siara sączy mi się od jakiś 2 miesięcy:) Obwód brzuszka tydzień temu miałam 104 cm:D A jutro zaczynam 35 tydzień:) Nie martw się tymi zmianami w moczu, położna mówiła mi że to towarzyszy prawie każdej kobiecie w ciąży:) Kurcze zaczynam się martwić... tu w UK nie robią żadnych wymazów z pochwy:( Ogólnie od początku ciąży nie miałam nic robionego... Tylko badania krwi, moczu i usg...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też Wam się tak dłuży ta końcówka?niby zawsze jest coś do zrobienia,różne zajęcia,itp.ale i tak się myśli o spotkaniu z dzidziusiem echh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nawet nie wiesz jak mi się dłuży:) Zaczynam dopiero 36 tc i wiem że dla maluszka lepiej pozostać w brzuszku do końca 37 tc ale jednak chciałabym już zobaczyć, przytulić i wziąć na ręce moją kruszynkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co robić...mam wrażenie jakby dzidzia dziś o wiele niej się ruszała a jednak ruchy czuję. Co mówili wam lekarze o ruchach? Jechac do szpitala na ktg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie:) W ostatnich tygodniach przed porodem to normalne że maluszek rusza się mniej:) W brzuszku jest coraz mniej miejsca:) Jeśli nie będziesz czuła wogóle ruchów przez 8 godzin jedź do lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja umieram... brzuchol boli co jakis czas jak na okres do tego krzyz tez jak na okres... szyjka krotka i strasznie miekka tak ze palcow nie moglam wsadzic zeby dokladnie "obmacac teren". Nie wiem co robic;/ Tyle dobrego, że Malutki ruchliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) wczoraj nie wchodziłam, bo czasu nie było. rano pojechaliśmy na spotkanie z położną :) w końcu się udało :) kobitka bardzo miła, sympatyczna i w ogóle. nieco już wiem,a to czego nie wiem dowiem się an porodówce :) potem pojechaliśmy kupić fotelik samochodowy dla Tomka, nowe ciuchcie dla Franka, później zakupy spożywcze i tak oto jak o 10 wyszliśmy tak o 18.30 przekroczyłam próg domu wykończona kompletnie! w nocy odpokutowałam za to całodniowe chodzenie - miednica potwornie bolała, spojenie tak ze nie wiedziałam jak sie położyć, nóg ani wyprostować, ani zgiąć, tak źle, tak jeszcze gorzej. do tego jak o 20 zaczęły się skurcze takie konkretne co 7 minut, regularne strasznie tak o 23 zaczęły zanikać.... więc ok 24 zasnęłam, pospałam do 2.45 i wstałam do toalety, potem znów wszystko bolało i spać nie mogłam. no i synek znów przydreptał do mnie. z racji tego ze i tak nie spałam poszłam do niego do pokoiku. i tak od 3 do 7 sobie leżeliśmy i gadaliśmy!!!! miałam nadzieję ze pośpi dłuzej a ja z nim, ale nie! o 7.45 oczka otworzył i koniec snu "pobudka mamusiu, patrz dzień sie robi" tak mi krzyczał :D i znów niewyspana strasznie jestem! w dzień a to to do zrobienia, a to tamto...obiad na mieście bo gotować mi się nie chciało :P potem spacerek i znów umieram :P oluskaaa -uroki końcówki ciąży! niestety tak już jest. lena - dokładnie pod koniec ciąży zwykle maluszki mniej sie ruszają (mówię zwykle bo moich dzieci to nie dotyczy :P tak Franek skakał potwornie i Tomek robi to samo!) lebara - nie mi się nie dłuzy! ja się modlę żeby jeszcze tydzień pochodzić. w sobotę moja mama przyjeżdża i wtedy już mogę spokojnie na porodówkę ruszać. na razie nie! pewnie od soboty się zacznie ciągnąć :P ja brzuch też mam baaaaaardzo nisko, skurcze przepowiadające konkretne już od 2 tyg, wcześniej delikatniejsze. w sumie co noc 2-3 godziny regularnych są. we wtorek dowiem się jak z moją szyjką wygląda. barbara_varvara - oj jelitówka to nic fajnego. chyba nic więcej nie da się zrobić. ja w grudniu miałam. u mnie cola, i smecta pomogły ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena0- Nam na szkole rodzenia i mi na ktg osobiście mówiła pani położna, że przez godzinę w spokojnym lezeniu na boku musimy wyczuć nie mniej niż 10 ruchów. Nawet mamy mierzyć 3 razy dziennie (dziewczyny ze szkoły rodzenia) :) Jeżeli w ciągu 20- 10 minut wyczuje te 10 ruchów to kończe pomiar. Położna mówiła, że skoro dziecko się nie rusza to może oznaczać, że dzidziusiowi jest jakaś niedogodność i musimy to sprawdzić dlaczego bo może to oznaczać naprzykład,że ma za mało tlenu...Zamiast się stresować to jedź na porodówke i Cię podepną pod aparatury i się wyjaśni wszystko :D Tak się rozpisałam bo sama miałam taką sytuację, że nie czułam jakiś czas ruchów i panikowałam już. Pani położna na KTG powiedziała mi , że jak się powtórzy sytuacja to mam przyjechać do szpitala i się nie stresować tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kassiiulla pewnie widzialas z tabelki ale ja tez jestem w UK, chcialam tylko powiedziec ze od poczatku ciazy mialam juz robiony wymaz z pochwy 2 razy.. a w ogole to urodzilam tu juz pierwsze dziecko 2 lata temu i wtedy tez mialam w ciąży robione wymazy i wszystko inne. Nie bardzo rozumiem dlaczego czujesz sie pomijana w badaniach, moze powiedz to swojej poloznej i nadrobią żeby Cie uspokoic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassiiulla a szczególnie gdy czujesz, że masz dużo sluzu, ze mokro. Powiedz i pewnie od razu wymaz zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja wczoraj cały dzień na zajęciach :) od rana taniec, terpia, później sport i w efekcie po dodatkowym spacerku od autobusu też nie mogłam się ruszać, po tych tańcach najbardziej, ale bosko było :D maluch chyba też był zadowolony spojenie i miednica bolały jak cholera, nie mogłam zasnąć, ale jak usnęłam to wstałam rano wypoczęta i bez bólu:) co do pupy to zależy :) ale najpewniej Nivea Baby, a w razie mocniejszych odparzeń sudokrem, a jak to nie pomoże to tormentiol (chociaż przed tym zastosuję pewnie rumianek i mąkę ziemniaczaną) do kąpieli oliwka bambino i mydełko nivea początkowo pampersy, później dada lub toujours z Lidla co do śluzu, też mam takie coś w stylu upławów :) choć czyste piersi wrażliwe, zwłaszcza brodawki, chociaż w pierwszej ciąży nic nie czułam, a z laktacją nie miałam problemów i karmiłam 1,5 roku. lewatywa na prawdę nie jest taka straszna odczuwa się ją jako tą ostatnią fazę biegunki :) chwila i jest mega ulga :P, a przed cesarką robią jak przed każdą operacją, z tego względu, że w przypadku jakiś operacyjnych komplikacji łatwiej było im pracować :) tak jest po prostu bezpieczniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i szykuje sie kolejna bezsenna nocka :( szczerze to tez mnie ta lewatywa jakos odpycha ale juz wolalabym zeby mi zrobili niz potem przy parciu mialabym zrobic im jakąs niespodzianke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×