Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Karola 11 Dziękuje! obejrzałam wszystkie zdjęcia - dzieciaki cudowne:) Takie uśmiechnięte i wystrojone:) Super Wysłałam wam nasze zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka- widziałam fotki - super twój maluszek jak i wy :) Karolinka- mój Czarek też waży 7kg ale to lepiej jak waży mniej jak więcej- gorzej jak u dzieci z Zd jest nadwaga, trzeba bardzo pilnować wagi i nie przekarmiać. Kafka- twój Danielek ma śliczne oczka, jak dziewczynka :) A my z całą rodzinką byliśmy na ognisku- piekliśmy kiełbaski i ziemniaczki - pychotka. a w tym czasie mały prawie cały czas spał na świeżym powietrzu, prawie 3 h Karola- ktoś musi mieć dyżur .Wyślij fotki z wypadu męża z Matim z gór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Ja tez jakos rzadko pisze ale czytam was w miare mozliwosci co do jedzenia to ze sloiczkow mojemu synkowi najbardziej smakuje jakblko wszystki zupki i dania sa bee:)od tygodnia juz siedzi ale jescze go asekuruje bo znazy ze upadnie:)mamy juz dwa zeby na dole teraz ida nam dwa gorne:)ogolnie rozwija sie szybko jak dla mnie lezac na brzuchu potrafi podciagnac sie do zabawki :) POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za pozytywne opinie o Danielku :) Malutka28, to sa leki ,ktore dawalam Malemu. Jego jedno oczko bylo na prawde w zlym stanie. Chodzilam tylko i co piec minut przecieralam. Po drzemce nie mogl otworzyc oczka, bo bylo cale zaklejone. Doktor najpierw przepisal nam Nasentropfen (sprej do nosa). Kazal psikac przez 3 dni. Po trzech dniach byla tylko mala poprawa, wiec dal recepte na krople do oczu OTRIVEN. Aplikuje sie 3 razy na dzien po jednej kropelce. Z godziny na godzine stan oczka zaczal sie poprawiac. a w przeciagu tygodnia mialam klopot z glowy. Teraz ma piekne oczka, ktore mozesz zobaczyc na zdjeciach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas byl dzisiaj dzien nauki samodzielnego zasypiania czyt-samodzielnego=bez cyca i na 4 razy dwa sie powiodly, oczywiscie nie obeszlo sie bez placzow i lamentow ale niestety, ja mam juz dosyc spania z mezem w osobnych lozkach Zosia jak narazie teraz spi w lozeczku i bede ja skutecznie odkladac po kazdym karmieniu nocnym, a w dzien tez uczyc ze do spania sluzy lozeczko latwo nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka, sliczny two Maciuszek :) Tak jak jego Mamusia. Wyslalam wam fotki z gor, i jedna z ulubioej zabawki Matiusi. Tak w tym skacze ze Niedlugo to zarwie albo wyleci po sam sufit!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, jak tak czytam o waszych dzieciaczkach, to chyba nasza Hanka jest najcięższa, bo przecież 8400g. Fakt, jest ciężka, ale od samego urodzenia jest na 95centylu. Każdego miesiąca przybiera po 1 kg, nawet jak próbowałam oszukać ją wodą. poza tym tak szaleje, że czasami trudno ją przytrzymać. Wszyscy mówią, że nie wygląda że tyle waży, bo jest bardzo ładnie proporcjonalna. No i pediatra kazała mi przestać tak ją wyliczać, bo strasznie pilnowałam, żeby za dużo nie jadła, tylko tak jak w schematach. Nie wiem jak u Was, ale przewijanie to dla nas teraz niezła walka, bo Hanka wiecznie odwraca się do mnie tyłeczkiem, bo leci na brzuszek. Już raz tak nam łóżko posikała, bo jedna noga na przewijaku a druga na łóżku była. U nas na chrzcinach Hanka usnęła jak ksiądz położył dłonie na jej główce, a gdy polewał główkę wodą święconą to nawet nie drgnęła, tylko smacznie spała. Zresztą chyba pomału przyzwyczaiła się do śpiewów w kościele, itp, ponieważ od kiedy miała 3 tygodnie to zabieramy ją ze sobą. Dzisiaj spróbowaliśmy szpinaku ze słoiczka, zobaczymy co będzie:) Przechodzicie już na mleko 2?? Fotelik mamy do 13kg, więc jeszcze mamy troszkę czasu, ale też mamy maxi cosi, tylko chyba pebble się nazywa. W gazecie "Dziecko" jest o wymianie fotelika. No i nadal w gondoli jeździmy, bo cieplej po prostu. A, że dziewczyna uwielbia oglądać z gondoli drzewa, więc nie zmieniam na razie. W ogole zastanawiam się czy na zimę w ogóle zmienię, bo mamy podnoszone oparcie wlaściwie do 90st. Dzisiaj poczytalam sobie pamiętnik mamy o mnie i mając tyle co Hanka dostawałam już jajeczko na parze. Jak tak czytam to dużo się pozmienialo, no i mając 10 miesięcy nie potrzebowałam już pieluszek Kurcze, ale się rozpisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze sprawdzilam na polskich stronkach ten fotelik co mam i pisze na nim do 13kg. A u nas pisze do 9.9. nie wiem czy tutaj tak z ostroznosci czy jak? Bo fotelik ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wydaje mi sie ze dlugosc dziecka tez sie liczy. Moj maly wedlug norm tutaj ma jeszcze 2.5 cm w tym foteliku, bo niby jest do 72.5com. A jak jest was Bronka i Kasiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłam jeszcze w instrukcji obsługi i jest napisane 0-13kg, o wzroście nic nie piszą. A może na jakiejś ich stronie będzie napisane do ilu kg jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola- u mnie jest że do 13kg o wzroście też nic nie mam a mój mały to już długi jest bo body na 74cm ledwo się dopinają. Zaraz obejrzę nowe zdjęcia bo w końcu zasnął a miał dziś jakiś marudny dzień, że za bardzo na nic nie miałam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKi, jka tez znalazlam moja instrukcje, i pisze: 22 pounds (10kg) i 29 inches (74cm). Ale ja mam Maxi Cosi Mico wiec moze stad roznica. Jesli chcecie sprawdzic na jaki wzrost sa wasz to znajdzcie je na tej stronce, i tam w opisie powinno byc, ten opis dla mpjego zgadza sie z tym co jest w instrukcji. http://www.toysrus.com/shop/index.jsp?categoryId=2255957

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Dziewczynki, ja tak na szybko bo już nie pamiętam co która o czym pisała i o co pytała :) kwiecien2012@o2.pl adres naszej poczty, jakby kto chciał się 'wkupić' ;) To może od końca :) My jeździmy w maxi cosi cabriofix, jest do 13 kilo, a że ważymy 9 kg (okaże się na szczepieniu w tym tyg, m.in. pierwsze pneumokoki) to jeszcze troszkę w nim pojeździmy. Tzn trochę mnie to przeraża, bo Leon w kurtce już się ledwo mieści i mu ciasno :/ A i ubieram go na 80. W spacerówce Leon jeździ od hmm lipca :D kiedy było tak ciepło i na wakacje wzięliśmy spacerówkę i to był strzał w dziesiątkę. Rozkłada się na płasko, mamy dołączoną taką okrywę na nóżki "półśpiworek"- sprawdza się teraz gdy jest zimniej albo wietrznie. A mamy jedo fyn http://www.jedo.pl/pl/ Ktoś (przepraszam, nie pamiętam kto) chyba pisał,że wozi swoje maleństwo samochodem w czymś innym niż fotelik?? Dzisiaj próbowaliśmy nan2 ale nie poszło :/ spróbujemy jutro. A wprowadzam na noc, bo już nie mam siły wstawać co 2h, zobaczymy... Jaką kaszkę dajecie, bobovite, nestle, hipp, holle, czy zwykłą kaszkę mannę/ą ? Muszę się pochwalić, że Leon od paru dni pochłania na raz cały słoiczek, w sumie, może jadłby wcześniej, ale mu gotowałam i ciężko mi było określić ile gramów zjadał... Nie pamiętam kto o co jeszcze pytał...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka->serdeczne dzięki za info o kroplach, dowiem się czy są one dostępne w Polsce. Oczko dalej ropieje... A mojej małej odwidziała się mata, nie chce już na niej leżeć, więc marudzi mi non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny! odpisala mi dzisiaj pani z miesuiecznika dziecko i zaprosila nas na sesje na srode-fajnie!!! a pozatym jestm mego wkurwiona!!!! nauka zasypiania to jakis koszmar a dzisiajsza noc to poprostu masakra nadal robi w nocy kupke rzadka juz 3 tydzien i budzi sie przez to wierci, kreci, pozniej sie rozbudzi bo przwijanie itd i problem z ponownym zasnieciem... olaboga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie bo sie nieudzielam ale codziennie was czytam wieczorami jak moj maluszek wisi na cycu.Ja juz wielkimi krokami zblizam sie do powrotu do pracy co mnie przeraza ale jestem spokojna bo KUBą beda zajmowaly sie babcie na zmiane.Juz od lipca mroze mleko wiec na jakis czas bedzie bo niewiem jak to sie wszystko ulozy jak bede pracowac i dzisiaj dalam kubie pierwszy raz takie mleko ,pani Doktor z poradni patologi noworodka do ktorej chodzimy co miesiac na kontrole wstierdzila ze Kuba jest drobnym chlopcem wazy 7800 g nic dziwnego jak on mi zjadl tylko 120ml co prawda jak byl tylko na piersi to jadl co dwie godziny teraz juz doszly zupki i deserki apetyt ma bo zjada wszystko co da sie zjesz.Przepraszam ze tylko o sobie pisze mam nadzieje ze nie bedziecie sie gniewac , caly czas siedze sama w domu z KUBA M pracuje od 10 do 18 i wszystko jest na mojej glowie zresza on to drugie dziecko tp USG 12 kwiecien 2012 08 wrzesnien serduszko bije tp OM24 kwiecien 2012 KUBUS jest juz z nami 04.04.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka- to fajnie. Co do usypiania samodzielnego to może to trwać nawet i tydzień. a co do kleika- podawaj go z mlekiem , z samą woda dziecko się nie naje. Mozże raz dziennie na wieczór wprowadź mleko mm z kleikiemi mała będzie lepiej spała.Mała jest juz duża i nie zaszkodzi. Ja dziś ugotowałam zupkę dla małego- ziemniaczki, marchew, pietruszka,olej i oliwka, Ciekawe jak mu posmakuje. do tej pory deserki chętnie je i marchewkę, a jak pokazywałam słoiczki to od razu buzie otwierał, zobaczymy czy to jedzenie posmakuje. Za kilka dni będę wprowadzała mu mięsko. i dzisiaj już kupiłam bebiko 2 i będę powoli dawała. dziś przychodzi do mnie fryzjerka i będę się robiła na bóstwo:) :) pasemka- balejaż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc anitko! ucaluj Czarusia waza najmniej,to prawda a ja juz nie opamietam kiedy moja mala jadla dluzej niz 5minut... kurde moze ona za malo wazy? ale chyba nie... taka juz jest a mleka mm nie moge podac bo nawet po bebilonie pepti ulewala jak nie wiem co, tylko po kleiku i kaszce nie ulewa-bo to gestsze powinnam isc juz na 3 szczepienie ale jak mam isc jak mala ma ciagle ta kupke? ale podobno jest zdrowa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitko wieczorem ok 18podaje jej sinlac na wodzie ale nie moge nigdy utrafic zeby wiecej zjadla, bo albo nie jest glodna albo za glodna i chce cyca a wczoraj jak sie przebudzila ok 23 to wzielam ja do lozka nakarmic i sie Zwymiotowala!!!nie ulala ale zwymiotowala i musialam przebrac ja itd itp i zasnela dopiero znow o 24 i obudzila sioe o 5 na kupke i powtorka dobrze ze tata przyszedla do nas bo bym chyba oszalala normalnie, mala sie krecila, plakala, przerwacala sie ciagle na brzuych ale nie umiala znalezc odpowiedniej pozycji i tak w kolko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinkaaa->gratulacje:)masz zapewne śliczną córcię, chcę ją zobaczyć:)im dłużej Cię czytam tym bardziej się przekonuje że jesteś sympatyczna. W sumie co było to było, nie ma co się unosić. Wyślesz mi zdjęcie???zielonatrawka@tlen.pl Takjak pisze Anitka, nauka spania może trochę potrwać ale nie poddawaj się, głowa do góry uda się zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina ja moją też uczyłam spać samodzielnie 3 pierwsze wieczory to był krzyk jakbym jej krzywde zrobiła, potem trochę popłakiwała i tak jakoś tydzień to wszystko trwało. Musisz być silna i konsekwentna, Bo jak odpuścisz to sobie mała pomyśli że może tak z Tobą robić bo jje ulegniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny my coraz bardziej chorzy:( Karolino2 na pewno nie jest łatwo oduczyć dzieciaka spania z nami- ja na razie się poddałam bo maluszek chory. jednak staraj sie nie denerwować bo dziecko to odrazu wyczuje i nie zrelaksuje sie a tym bardziej nie zaśnie. No i tak jak pisała juz jedna z nas denerwując się wytwarzamy kortyzol - dostaje się do mleka i źle wpływa na dziecko. Teraz po nim nic nie będzie widać ale w przyszłości może mieć problemy z zapamiętywaniem czyli uczeniem się. Jestem psychologiem i wiem co piszę. Tak samo dziewczyny uważajcie żeby nie potrząsać dzieckiem nawet kiedy juz na maxa was złości dziecko potrząsane po pierwsze uczy się że jest samo w swojej bezradności i doświadcza uczucia odrzucenia- w przyszłości nie będzie pamiętało tego doświadczenia ale może mieć to wpływ na jego relacje społeczne, może być bardziej podatny na doświadczanie przemocy i manipulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zrobiło się sympatycznie :) Karolinkaaa ja też z chęcią zobaczę twoją małą, podaję adres iikraus@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala pojadla dzisiaj ziemniaczka z kleikiem i zjadla prawie 80ml -to nie za duzo???! Indianko ja ta nauke to tak narazie staram sie nie drastycznie, nie zostawiam malej placzacej samej zeby sie zadarla na smierc-bo po mamusi rozdartej moglo by sie tak skonczyc tylko np usypia jak trzyma nie za reke a w nocy to i tak ze mna bedzie bo za duzo razy sie budzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×