Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Ja czasem też robię takie klopsiki, ale daję trochę żółtego sera też utartego i jakąś zieleninę do środka szczypiorek rzeżuchę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coraz częsciej zauważam, że ludzie wokół mnie nie są już tak bardzo zdziwieni kiedy słyszą w jaki sposób sie żywie. Jeszcze jakieś 2- 3 lata temu wszyscy robili wielkie oczy a teraz co druga osoba słyszała o żywieniu niskowęglowodanowym co bardzo mnie cieszy gdyż nie uchodze już za takiego dziwaka jak kiedyś uchodziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co jecie dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos mi moze powiedziec czy dr Kwasniewski dopuszcza chleb razowy przy cukrzycy typu 2 , czy raczej trzeba go calkiem wykluczyc z diety ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej....witam serdecznie.... Anusiaaaa...no gdzie ty jesteś!!!!!!! 😭 Ludzie pytania mają....trzeba przecież pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też żo
do gościa, chleb razowy trzeba wykluczyć, bo zawiera b. dużo fitynianów, one wiążą wapń, oraz inne pierwiastki dwuwartościowe, zboża są podstawowym powodem osteoporozy dr Kwaśniewski, jako ekwiwalent chleba na początek zaleca chleb biszkoptowy ze śladową ilością pszenicy Anusiadanusia, brakuje tutaj Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooAndzia
Dziewczyny powiedzcie mi czy to na prawde działa? Przecież ta dieta to wszystko opływające w tłuszcz, chciałabym ją zastosować ale przerażają mnie to ilości tłuszczu i ze może jednak to nie prawda i nie daj boże przytyuje 5 kg albo wiecej!! Stosowała która??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej...widzę nowe buźki...fajnie dziewczyny,że piszecie..... Na optymalnej to z tym odchudzaniem różnie jest....mi waga odrazu w dôł poleciała,,, Mój Pan mąż na poczàtku się załamał.....musiał trochę poczekać ,ale za to póżniej kg.poleciały mu w tempie expresowym.... Tłusta dieta mówimy,bo w bilansie dziennym tłuszczy spożywamy najwięcej ograniczając do minimum węglowodany.......wcale nie objadamy się nimi na siłę .......spożywamy tłuszcze zdrowe,naturalne,..czyli łatwo przyswajalne dla człowieka.... Energię organizm powinien czerpać ze spalanych tłuszczy...a nie z węglowodanów.... Dlatego na początku należy być cierpliwym....nie objadać się smalcem,czy masłem na siłę.....spróbować,czy jajecNica nam,lepiej smakuje na smalcu,czy maśle....pomalutku ,pomalutku....i same zobaczycie ,że zacznien wam smakować boczuś,tłusta śmietana..itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest bardzo smaczna dieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.... Tortillę dzisiaj jeść będziemy..... Placki 1 jajo ,6 łyżek otrąb owsianych(zmielone na mąkę ) Pół szklanki rłustego mleka(można śmietanki),szczypta soli. Wszystko razem miksujemy. Z podan Ej porcji wychodzą dwa porządne placki lub trzy cienkie. Farsz. Mięsko wieprzowe pociąć na paseczki i...wymieszać z pzryprawą do gyrosa polać suto oliwą ze słonecznika i niech sobie trochę postoi. Pociąć na małe kawałki paprykę czerwoną,trochę ogórka zielonego ,pomidora(srodki wydrążyć) ,cebula....potrzec nz tarce ser żółty(tłusty gouda) rozdrobnić parę listków sałaty ....jak ktoś lubi można też dodać odrobinę kukurydzy z puszki lub fasolki czerwonej. Przygotować i wstawić do lodówki. Sos Śmietana kwaśna,majonez ,creme fraiche.....posiekany koper,pietruszka,szczypior...ząbek czosnku....do smaku sól.pieprz,szczypta cukru i sok z cytryny . Mięsko podpiec na tłuszczu...w tym samym czasie pieczemy placki ...dodajemy farsz ,porządnego klekesa sosu ...klapnąć placek na pół...... I wcinamy... Smacznego!!!! A wy co dzisiaj jecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buuuuuu....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Upieklam dzis swoj pierwszy sernik optymalny- dobry-tylko do tego jajecznego smaku trzeba sie przyzwyczaic-moj syn powiedzial: mamo-a co to za omlet? :P Chyba tez wolalabym z jakims spodem- ktos kiedys zapodawal taki spod orzechowy...czy mozna by bylo ten przepis przypomniec?:) Pozdrowionka- Karo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo,ja również dzisiaj sernik wyczarowałam.....ogranicz ilość białek i naleśnikowy smak zniknie..:) Zużyłam ponad kilogram twarogu,25żółtek,dwie kostki masła,13 dag cukru brzozowego,10 ubitych na szywno białek,aromaty cytrynowe, budyń waniliowy,trochę proszku do pieczenia....trochę rodzynek i posiekamych orzechów włoskich.....piekłam w temp.180 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Karo :) No troszkę smakuje jak omlet, ale schłodzony w lodówce na kolejny dzień i polany polewą kakaową już nie, jest bardzo smaczny. x Spód - zależy, czy chcesz go piec czy nie, uważam, że niekoniecznie wymaga pieczenia (sam spód, nie sernik ;)). Ja mielę (na sporą tortownicę 28 cm) 200 g orzechów lub migdałów, dodaję łychę kakao (chyba, że wolisz jaśniejszy spód) oraz łyżkę cukru i pół kostki (można trochę więcej) stopionego masła. Wszystko mieszam, powstaje konsystencja tzw. mokrego piasku, wysypuję całość i wciskam w dno tortownicy i daję do schłodzenia do lodówki, na to wylewam masę np. sernikową na zimno. Jeśli chcesz razem piec z tradycyjnym optymalnym sernikiem, po schłodzeniu podpiecz spód przez kilka min - 8-10, a potem wylej masę serową i piecz normalnie. Są dwie szkoły pieczenia serników, jedna - w dość wysokiej temperaturze, ryzyko, że jednak popęka, druga - długo i w niskiej temp. na początku 180 stopni, potem godzinę w 150 stopniach, nigdy z termoobiegiem! Na optymalny, najlepsze tradycyjne pieczenie :) x 🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za podpowiedzi "sernikowe":D Rzeczywiscie moze dam nastepnym razem tez troche mniej bialek-teraz bylo ich wiecej niz zoltek bo mi zostaly jak zwykle bialka z jajecznicy...:p Powiedzcie dziewczyny jak wykorzystujecie bialka...bo mi zawsze zostaja (jem jajecznice z dwoch zoltek i jednego calego jajka)-co mozna z nimi zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć... Z białek to można placki kokosowe wyczarować,albo naleśniki albo chleb białkowy...... Lub wyrzucić .....nadmiar białka postarza organizm od środka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo, tak jak pisze Wolke, jeśli nie chcesz wyrzucać, możesz białka ubić i wymieszać z wiórkami kokosowymi lub zmielonymi orzechami lub migdałami i zamiast smażyć na tłuszczu - strasznie chłoną tłuszcz - wyłożyć kopiaste łyżki na blachę i po prostu upiec. Możesz dodać sól lub szczyptę cukru do smaku. Powstaną placuszki/bułeczki, którymi możesz uzupełniać białko lub węglowodany. :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje żo.....nam na wykładach kilka razy podkreślano ,że optymalni jedzą wtedy kiedy głód poczują...a więc rano jak nie mamy ssania w żołądku :) to nie jemy nic(organizm spala wtedy własne tłuszcze)....dobrze jest po wstaniu z łóżka wypić szklankę wody....rozpuszcza zastaną z nocy żółć. Optymalni najczęściej spożywają dwa posiłki dziennie...chociaż są osoby które ograniczają się tylko do jednego .....ważne jest aby dzienny bilans b,t,w się zgadzał. Ludzie z cukrzycą powinni mieć węglowodany równo podzielone do każdego posiłku...a reszta może je sobie zjadać tak jak lubi ,nawt osobno np.wieczorem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolke, jadam dwa posiłki odkąd jestem na optymalnej. Obecnie jadam w godzinach 12-12.30 do 16.-16.30. Już bardziej wydłużyć czasu niejedzenia się nie da, chyba, że ogólnie przejdę na całkowitą głodówkę ;), sam pomysł głodówki siedmiodniowej mnie nęci i to bardzo, nie wiem tylko, jak mój intelekt na to zareaguje :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Był moment, że próbowałam jeść więcej posiłków, ale nie potrafiłam ich skomponować tak, aby nie przekraczać białka i węgli. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje żo....w głodówce nie moźna zapominaç o oczyszczaniu jelit. Pierwszy raz na początku(najlepiej sôl gorzka) w trakcie głodówki również....zapobiegamy ponownemu wchłanianiu się toksyn z jelit i głowa nie boli z nadmiaru zebranych toksyn. Z pustymi jelitami zaczynamy oczyszczanie tzw.z marszu ..uczucie głodu szybko nam mija... Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje żo....w głodówce nie moźna zapominaç o oczyszczaniu jelit. Pierwszy raz na początku(najlepiej sôl gorzka) w trakcie głodówki również....zapobiegamy ponownemu wchłanianiu się toksyn z jelit i głowa nie boli z nadmiaru zebranych toksyn. Z pustymi jelitami zaczynamy oczyszczanie tzw.z marszu ..uczucie głodu szybko nam mija... Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem Wolke o siarczanie magnezu, a myślisz, że wystarczy? Jakoś lewatywa mnie nie przekonuje ;) Poza tym uważasz, żeby pić tylko wodę? Wolałabym herbaty ziołowe też. Kurczę, kusi mnie to strasznie. Mam potrzebę dogłębnego oczyszczenia. Zobaczę jeszcze :) Dziekuję za rady, Dobranoc! 🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile jecie miesa.tluszczu i wegli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×