Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Lilaaaaa tak ja jestem w rzadowce. Dziewczyny mozecie mi wyjasnic jak to jest z wizytami u ginekologa w gyn. Od prowadzenia ciaż. Czy tam trzeba chodzic przez cala ciąże? Czy sa jakies wyznaczone wizyty? Jak myślicie czy jest sens chodzic tu u siebie do gin.prywatnie czy lepiej dojechac do gyn 35km i tam chodzic do konca bo tez jest prywatnie? Polly trzymam kciuki mocno, mocno... Odezwij sie potem co i jak. Iwcia jak tam szczesliwa mamusiu sie czujecie z Szymonkiem :) ? Ty chodzilas do gyn.czy gdzies do siebie?rodzilas w panstwowym szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny zapomnialam :) Kochane ja jako "nowa" stawiam kawke lub herbatke z moim sokiem malinowym- pysznosci (zdażylam w tym roku juz zaprawic :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helen ja poprosze zimną wodę z twoim sokiem:-) Lila kiedy transfer? Polly odpoczywaj i nie wypuszczaj maluszków przez najblizsze 9 mcy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polly2233
Hej dziewczynki wcześniej nie mogłam napisać bo nie miałam neta. Wróciłam do domu we dwoje :-) transfer poszedł super robił dr.M. wiec mam wielką nadzieję zarodek 4b. Dr mi powiedzial ze b wcale nie oznacza gorszy bo zarodki sa okreslane na sposób wizualny. Teraz odliczanie trzymajcie kciuki za nas;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi także dr M powiedział, że zarodki są oceniane wizualnie, mój okazał się w 3 dobie także juz 4b, a był 4a, zaniepokoilam sie w poniedziałek dr M mnie uspokoił ze to nie jest powod do zmartwien, bo one sa oceniane według bardzo rygorystycznych regół i w okreslonym czasie, co nie oznacza ze z b nie zrobi sie a za 30 min :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helen86
Polly trzymam bardzo mocno kciuki, teraz sie wogole niestresuj i odpoczywaj ze trzy dni laby :),a ile masz w brzuszku fasolek 1 czy 2? To jest twoj pierwszy raz? Prosze o przypomnienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam do Was pytania jutro jadę do szpitala bo mam mieć sprawdzaną laparaskopowo drożności jajowodów. Oczywiście dzisiaj dostałam @. Jakie badania robią przed laparoskopia? Jakoś trzeba się do tego przygotować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilaaaaa
Hej dziewczyny padłam w tym upale i dlatego dopiero teraz...endometrium mam 9,90 transfer śnieżynek we wtorek mają dzwonić o której...po leki pojechałam do Bytomia to tylko jakieś 15 minut z Gyn..a różnica b.duża-zostawiłam tam 650zł...też dużo no ale mniej jak w aptece na dole więc polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza82
Helen, nie musisz tam chodzić w ciąży jeżeli nie chcesz, to Twój wybór. Polly trzymam z całych sił. Cieszę się, że poszło super. Smutasek, ja wszystkie badania robiłam na długo przed laparoskopią. W szpitalu nie wiem czy mi coś badali (chyba pobierali krew). Przyszłam na czczo, zrobili, poleżałam i wieczorem poszłam do domu. Ale to był prywatny szpital. NIe martw się, nie jest źle. Mnie bolało tylko jak jechałam autem. Lila może się spotkamy we wtorek, też tam będę ;) 650 zł na same Lutinusy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co tak dzisiaj nas malo na forum? Fifaszek szkoda ze Ciebie niema bo wczoraj zadalam Ci kilka pytan. Iwcia jak sie czujesz? Dziewczyny ja jutro mam bete kolejna.... Kurcze znowu sie denerwuje ile tam bedzie? Ma ktoras z Was wizyte w pt.? Bo ja mam na 11 u dr.M :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co tak dzisiaj nas malo na forum? Fifaszek szkoda ze Ciebie niema bo wczoraj zadalam Ci kilka pytan. Iwcia jak sie czujesz? Dziewczyny ja jutro mam bete kolejna.... Kurcze znowu sie denerwuje ile tam bedzie? Ma ktoras z Was wizyte w pt.? Bo ja mam na 11 u dr.M :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
helen, juz jetsem :-) A wiec tak, najpierw bylo widac jeden pecherzyk ciazowy, beta kolo 1500, a na kolejnym byly nie tylko dwa pecherzyki, ale i dwa serduszka. Na pierwszym usg wiec moze wyjsc jeden dzieciaczek. Co do badan prenatalych to prosisz lekarza z gyn i oni daja skierowanie. U nas wyszala za duza przeziernosci karku u jednego maluszka(fald z plynem widoczny u dizeci pomiedzy 12-13t6d), co moze swiadczyc o zespole Downa, po wyliczniach z badan pappa-z krwi, ryzyko wystapienia u malucha zespolu Downa wynosilo 1:50. Przy wynikach powyzej 1:300 w Polsce jest wskazanie do badan inwazyjnych, czyli np amniopunkcji. Wiaze sie ona z naklociem workow owodniowych u dzieci, pobraniu plynu i zbadaniu genetycznie. Przy bliznietach wystepuje ryzyko okolo kilku procent na poronienie. Poza tym amnio robi sie po skonczonym 15-tym tc, a ja sie dowiedzialam w 12t1dc. Nie chcielismy czekac. Poza tym balismy sie. Zdecydowalismy sie zrobic test z krwi za 2500 zl. Wzielismy go na raty w Gyn. Fif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do testu to sa dwa testy nieinwazyjne-Nifty i Harmony. Bardzo podobne do siebie cena taka sama. Jednak okazalo sie, ze Harmony od samego poczatku jak weszlo do Polski kilka lat temu bada tez ciaze blizniacza, a Nifty od niedawna. Test polega na pobraniu krwi, takim normalnym w Gyn. Oni odsylaja probki do Stanow Zjednoczonych i tak jest badana. Z krwi jest izolowane DNA plodowe dziecka/ci i badane. Wynik okolo 10 dni roboczych. Wyznacza on pewne ryzyko. Jezlie wyjdzie wysokie to masz pewnosc, ze conajmniej jedno dizecko jest chore. Jak wyjdize niskie wiesz, ze nie ma trisomii : zespolu Dona, Pattau, ani Edwardsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wizyt w gyn pierwsza konsultacja po becie jest darmowa, reszta platna. Nie musisz do nich chodzic, mozesz gdzies do siebie. Dobrze, jak masz lekarza, ktory gdizes w szpitalu przyjmuje w razie czego. Mam nadzieje, ze zadnego pyania nie pominelam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jest tu tyyylllle nowych twarzy, az sie pogubilam. W kazdym razie mowie to zawsze i wszedzie, czekam na kolejna bliźniaczą mamuśke forumową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilaaaaa
Iza82 a co masz we wtorek transfer?tylko ja nie wiem o której maja w poniedziałek dzwonić...Lutinus tam kosztował 125zł za jedno-miałam przepisane 4 i wziełam opakowanie fragminu bo coś mam w domu-będę wszystko liczyć przed samym transferem,żeby w razie w wziąć receptę...Iza 82 to Twój rok urodzenia?ja miałam w tym roku 8 rocznicę ślubu...Fif tak przybyło osób-chwila była cisza,ja też się nie umiem połapać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilaaaaa
Grania11 dzięki za polecenie apteki w Bytomiu na prawdę warto było jechać 200zł taniej na lutinusie to b.dużo...a p.Aptekarka na prawdę rewelacja też będę polecać. Malami89 jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifaszek dziekuje za odpowiedzi wszystkie :), a ty chodzisz do gyn.do lekarza jakiego? Czy chodzisz jeszcze gdzies u siebie do gin.? Powiedz mi kochana czy w gyn zalozyli ci karte ciazy po tym pierwszym juz usg? A na karcie ciazy jest cos napisane ze bylo to poczecie z in vitro? I jeszcze jedno pytanie twoja beta 1500 to w ktorym dpt. Byla? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polly trzymam kciuki zeby sie udalo, a ty przekaż fasolce zeby sie tam ładnie zadomowiła i powiedz ze ciocia z forum tez jej tak kazała :), za 10 dni bedzie pozytywna beta, buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec chodze do dr Piekarz, ale bede sie przepisywac do Dr Jurek, bo ona przyjmuje w szpitalu w Bytomiu, ktory ma swietna opieke neonatologiczna. Dr Piekarz niestety nigdzie w szpitalu nie przyjmuje, a jest swietna. Wczesniej z oddaniem bylam pacjentka dr M :-)Co do katy ciazy to mi zalozyli dosc pozno, bo 13.07, czyli kolo 10tc. W karcie ciazy nie ma wpisanego in vitro, sa wyniki badan waga i takie tam plus grupy krwi Twoje i partnera.Kurcze, nie pamietam, ktory to by dzien, wiem, ze sie wystraszylam, bo jak poszlam na usg to jeszcze nie bylo widac i musialam powtarzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Ci Fifaszek za kolejne odpowiedzi ;), wlasnie dr.Piekarz powiedziala mi ze od wysokosci beta tez mozna stwierdzic czy cos bedzie juz widac na usg. Kurcze myslalam ze ta karte wczesniej zakladaja. A moge wiedziec kiedy sie pochwalilas znajomym czy rodzinie ze jestes w ciazy? Człowiek by tak chcial ale jeszcze sie boi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Polly teraz odpoczywaj i mow do Maluszka:))i co najwazniejsze mysl pozytywnie:)) Lila ti moze razem bedziemy miec transfer....ja mialam miec jutro wizyte u dr Cz ale znowu dzisiaj mi dzwonila z gyn ze dr Cz jest tylko do 10 a ja nie zdarze dojechac..wiec przepisala mnie do dr M( teraz mam szczescie do Niego z czego bardzo sie ciesze) wiec zobaczymy dzisiaj mam 9 ds ale na jutro mam tylko cetroide zdziwilam sie ze gonalu mi nie dal jeszcze jednego no ale wie co robi... strasznie mnie bola jajniki:(( ostatnio tak nie mialam...juz sie boje co to bedzie na punkcji:(( Lila teraz bedziesz brala do domku 2 zarodki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza82
Lila, mam wizytę dotyczącą stymulacji, bo na razie jadę na Gonapeptylu i mam zacząć od 19 stymulację. Bardzo już nie mogę się doczekać. 82 to mój rocznik, skończę 33 wiosny za niecałe 3 tygodnie :( Mam nadzieję, że w ten dzień będzie transfer albo pobranie :) a potem mam 9 rocznicę i jak się fajnie uda to będzie podwójny prezent urodzinowo-rocznicowy. Dziewczyny, czy któraś z Was miała mrozaczki bo jakoś mam wrażenie, że mało jest mrozaczków w Gync:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grania11
Iza ja jutro wracam po moje 2 mrożaki. Dziś się zestresowałam czy przeżyją rozmrażanie. Musi być dobrze. Czekam na telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam zawsze przy każdej wizycie i badaniu męża lepiej przebiega jest dokładniejsze bo widzi mąż wszystko i wie że to jest świadek nie idzie ginekolog na skróty. Do tego może dojść do zakażeń gdy po założeniu rękawiczek dotyka coś niechcący w gabinecie potem układa palce do pochwy zakazajac ja wtedy gdy ma włożyć palce prosi grzecznie mąż o Zmianę rękawiczek bo oboje mamy problem gdy się zarazi pochwie! !!mąż wspierał również porody które dzięki temu przebiegały południu nie jak u innych rodzących! !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grania musi być dobrze, daj znać zaraz po telefonie. gość, z mężem masz 100% racji. Fajnie, że tak Cię pilnuje. Miłego dnia kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×