Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość ja tez mialam momenty zwatpienia ze będę mamą. Przy pierwszej inseminacji bylam pewna ze się uda a tu wielkie rozczarowanie, potem kolejna i kolejna bez skutku. Kolejny krok in vitro o ktorym wczesniej nic nie wiedzialam dopóki nie podjelismy decyzji ze próbujemy. Podchodzac myslalam że to pewniak az nie dostalam prosto w twarz wynikiem hcg 0. Po tym bylam nastawiona ze sie chyba nigdy nie uda i bardzo to przezywalam ale mąż mnie postawil do pionu ze próbujemy dopóki starczy sił i kasy. Mnie na szczescie ominęły te wszystkie badania o których teraz piszcie, straszne koszta i w ogóle:( nie pozwolcie żeby starania pogorszyly relacje w Waszym zwiazku bo i tak czesto bywa. My trzymalismy sie wersji ze jesli nie bedzie nam dane byc rodzicami to zrobimy wszystko żeby nie odbilo sie to na naszym malzenstwie. Postanowilismy ze jesli bedziemy we dwojke to bedziemy sie kochac jeszcze mocniej i milosc którą mielismy dla dzidziusia podzielimy dodatkowo na siebie. Moze mam inne nastawienie ale byla bym w stanie pogodzic sie z tym ze nie będę mamą. Wiem ze to ciezkie ale dla mnie do zaakceptowania. U nas byla tez opcja adopcji no ale udalo się i Wam życzę rowniez dzieciatka bo od kiedy jest z nami nie ma nic wazniejszego. Uda sie i Wam tylko kazdy ma swoj czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika gratuluje:) nie nadrobie Was dzisiaj ale postaram sie jutro albo we wtorek... a czy wiecie czy do badan immunologicznych trzeba byc na czczo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tola gratuluję Do 1 próby zużywa się min 4 opakowania lutinusa. Ja miałam przy 1 procedurze luteinę, przy drugiej lutinus i teraz przy 3 też będę miała lutinus bo lepiej się przy nim czuję. Korzystamy też z intralipidu, będę miała acard i encorton bo immunolożka to zaleciła. A do tego ta kroplówka na skurcze macicy - ktoś pamięta, jak ona się nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sil to Twoje drugie czy trzecie podejście teraz? Dorciak1805

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuula2525
Zizia wydaje mi się ze nie trzeba byc na czczo. Tez jestem po wizycie u immunologa. Jutro ide pytac ile wszystkie badania będą kosztować... Mam pytanie dla tych które juz je robiły. Któreś podobno powinno sie wykonac gdy kiedys beta choc raz drgnęła lub przy pojawiających sie poronieniach. Kiedys chyba było tu o tym pisane. Czynnik v-leiden? Pytam bo póki co krucho u nas z kasą i chciałabym w 1 kolejnosci zrobic ze tak powiem te najpotrzebniejsze a ono chyba jest dosyc drogie. Ja mam do zrobienia: Cz. V-leiden Anty tpo i tg Poziom wit d3 ANA Przeciwciała IgA IgG Przeciwciała antykardiolipinowe i antykoagulant tocznia Przeciwciała allo MLR i test limfocytotoksyczności Nika Tola gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nasza III stymulacja. Przy I i II miałam po jednym transferze - w pierwszym do transferu dotrwała tylko 1 komórka, przy II była w ogóle tylko jedna komórka. Teraz walczymy o lepszy wynik. Immunolog zapisał mi dużo dodatkowych proszków, które powinny wpłynąć na ilość i jakość komórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tola nie rób Przeciwciała allo MLR i test limfocytotoksyczności. .mi immunolog powiedział ze szkoda kasy bo to się bada z krwi a w macicy może być coś zupełnie innego.. Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w pierwszy dzień wiosny! :) Aguula widzę że byłaś u dr S., bo ja miałam chyba ten sam zestaw badań. Odradzam Ci robienie Allo-mlr i testu limfocytotoksyczności! Ja je robiłam i żałuję bardzo, są najdroższe a guzik dają! Allo wyszło mi 0% co jest normalne przy tym jak w ciąży nie byłaś, tylko się tym zestresowałam, z kolei ten test limf. robi się po to że jak wyjdzie 0% żeby sprawdzić czy mogą ci przeszczepić limfocyty męża... przy czym z tymi limfocytami to słyszałam,że to eksperymenty, a wręcz bywa i tak,że wyniki zamiast poprawić się pogarszają. Ktoś tu jeszcze wspominał, że po tym będziesz miała problemy ze znalezieniem np. dawcy do przeszczepu krwi czy organów, bo zmieniają ci się wtedy parametry, ale ta informacja nie jest potwierdzona. Dr M też ma opinię że te badania są zbędne, chyba że poroniłaś min. raz. Tak czy inaczej to była najbardziej wyrzucona kasa w błoto odkąd się leczę. Teraz idę do immunologa do Grygi na NFZ, do dr S. osobiście straciłam zaufanie, w trakcie 2 wizyty też nam zlecił mnóstwo kosztownych badań i kazał się zastanowić nad tymi szczepieniami, ale jak dr M potwierdził, że to eksperyment i on nie poleca, to daliśmy sobie spokój w ogóle z dr S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki nikita :) własnie dr S. Cos wspominał o tych szczepieniach... Poza tym planujemy stymulacje na kwiecien wiec nie wiem czy zdąze z tymi badaniami w ogóle a jakby cos wyszło nie tak to tez nie wiem co wtedy. Zbieram sie do laboratorium własnie. Miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika na co wpływa selen i koenzym q10 który zazywasz? Sil a jak Ty się suplementujesz dodatkowo na jakość komórek? TOLA gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bralam przed i w trakcie stymulacji koenzym q10 300 mg, magneb6, femibion natal 1,wit c, kw foliowy 5 mg, prewenit intensiv, devitrum 2000 jm M bral Profertil,wit c, devitrum 2000jm Tola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, czy któraś z Was załatwiała na własną rękę intralipid i robiła wlewy? Czy jest to w ogóle możliwe, aby nie płacic tyle kasy w klinikach? Dorciak1805

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
111111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co z tą stroną się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masakra z tą stroną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sil to jednak bierzesz ta kroplowke atosiaban? mowilas ze wg ciebie to plcebo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika jak beta? Helen jak sie czujesz? Ty już za nie długo bedziesz miałą chłopaczka w domu pewnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Atosiban sa zwolennicy. Chyba zalezy od przypadku Ja bralam po transferze z 4 dni Relanium, magnez iNospe. Tez odczuwalam skurcze. Potem mi przeszlo. Tola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy mówiłam że to placebo? Nie przypominam sobie. Gdy była o tym mowa, pisałam że w info o leku piszą, że on działa tylko przez 12 godzin. Teraz w sumie nie wiem co zrobić. Dr M powiedział, że powinniśmy wziąć, mąż mówi, że lepiej wziąć. Mnie przeraża koszt, ale nie ukrywam, że to nasza ostatnia procedura z MZ i wolę teraz więcej wydać, niż za 3 miesiące płacić za nową stymulację. Sama już nie wiem co począć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sil porozmawiaj jeszcze raz z dr M o Atosibanie. I podejmiesz decyzje. Wiadomo ze czlowiek sie wszytkiego chyta. No ale podstawato ten wlasciwy zarodek i dobre endometrium. Tola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hope selen i koenzym q10 brałam na poprawę jakości komórek. Nie wiem czy pomogły, zaszkodzić na pewno nie zaszkodziły a czytałam, ze warto je brać, tym bardziej ze niedobór selenu obniża płodność. Teraz na 4 komórki miałam 3 dojrzałe. I jeszcze wit. C brałam przed każda ciąża, a dzień po punkcji włączałam acard. Dzisiaj beta z 41 skoczyła na 105, wiec chyba jest dobrze. Ania ja jestem zwolenniczka wcześniejszego zabierania zarodków, ale to embriolog decyduje, moze warto to przedyskutować z lekarzem, co wpływa ze sa wczesniej bądź pozniej podawane. Dwukrotnie miałam podane 2 dniowe i dwa razy efekt pozytywny. Na Twoim miejscu skoro masz tylko jedno podejście i bardzo ograniczona kasę zrobiłabym tak jak napisała Madzia- biorę wszystko. Z tym ze szukalabym tańszych zamienników np. intralipid mozna zastąpić duzo tańszym encortonem, brałam go na własna rękę przy pierwszym podejściu; Lutinus tańsza luteiną (opakowanie po 100 g refundowane kosztuje cos koło 5 zł) a za luteinę 200 płaciłam koło 60 zł (to 100 zł taniej na jednym opakowaniu). Zreszta przy pierwszym moim podejściu w gyn lutinusu nie stosowali, tylko zwykła luteinę dopochwowa. Ale wiadomo, musisz to wszystko odpowiednio wczesniej omówić z lekarzem. Nika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil, a jakie dr Janosz przepisała Ci specyfiki do zażywania? Ciekawa jestem czy mamy te same, czy jedzie takim samym schematem w stosunku do każdej pacjentki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika dziekuje:* porozmawiam z lekarzem co on proponuje chociaż dla nich liczy się kasa więc może nam wicisnac wszystko..:/ a gdzie kupowalas lutinusa za 60 zł ?jak wypisuję lekarz w gyn receptę to nie jest on refundowany?bo on niby jest dużo droższy prawie 200 zl a Ty kupiłaś za 60zl?a co jest lepsze twoim zdaniem ? Powiedz mi jakie jest twoje Amh? Masz duzy przyrost gratuluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×