Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

witam dziewczyny. Helen ja planuję rodzić sn jestem pozytywnie nastawiona ale jak tak mały dalej będzie rósł to nie dam rady go urodzić bo ja jestem chudzinka i drobna zresztą mnie widziałaś ;) lekarka na razie tak oceniła że 3,5 kg dam radę ale do 4 maja jeszcze tyle czasu. Choć może zwolni teraz przyrost mały bo tak też może być. Fajnie sylwia że napisałaś :) i że wszystko dobrze i was dziewczyny tak blisko mamy siebie terminy :) trzymajcie się i odpoczywajcie. Ja na razie nie puchnę, w zasadzie nie tyję i mam mały brzuch a dziecko duże nie ma reguły na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Iza82" , czy ty wiesz ,że Ania ma prywatne in vitro , i ma pieniądze tylko na jedną procedurę ? Na pewno nie chce ryzykować , że będzie mieć mniej niż 6 komórek , bo to zmniejsza szansę na ciążę. W takiej sytuacji lepsza lekka "hiperka" niż brak dziecka. Słowa "musisz zaufać lekarzowi" doprowadzają mnie do szewskiej pasji, bo ja przez zaufanie lekarzom wiele w życiu straciłam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurek86
Alessa nie panikuj tylko zadzwoń do gyn. I pogadaj albo z położna albo z lekarzem. Mi dr mówiła ze w cyklu po antykach jak sie pomylisz w ocenie dnia cyklu o 1 dzień w lewo czy prawo to nic sie nie stanie, ale jak faktycznie nie jesteś w stanie stwierdzić to zadzwoń i zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurek86
Od niedzieli mam brać cetrotide i jak widzę ile tam jest tego płynu do wstrzyknięcia to już mi sie to nie podoba :) boli ten zastrzyk? Jutro bede musiała sama sobie zrobić zastrzyki :/ dam radę ale nie lubię sie sama kłóć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia tak torba juz od 3 tyg. Spakowana :) Tak wlasciwie to moze byc juz w kazdej chwili. Mam cykora szczerze wam powiem :) Ale fajnie ze nas tyle to po mnie poleci jak z platka. Fajnie bylo by sie kiedys z malenstwami spotkac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joafer wczesniej byłam stymulowana gonalem obie procedury.. tym razem monepur,do tego orgalutran od 5 ds, no i na peknięcie 2x ovitrelle ja juz od połowy lutego przeszłam na dietę, dodatkowo suplementacja wit D3, selen, cynk,potas, olej z wiesiołka, kwas foliowy 3x jestem bardzo szczesliwa ze udało się zamrozić, bardzo sie bałam ze one nie przetrwają do 5 doby do transferu a tu taka pozytwna wiadomość sylwia odzywaj sie częsciej helen to juz tuż tuż :) smutasek, odpoczywaj miałysmy transfer w ten sam dzień, kiedy idziesz na bete mi kazał isc w 9dpt allesa jak krwawisz to masz już @ wiec zaczynaj stymulację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope83 - to dobry wynik. Teraz zobaczysz co powie Dworniak - bo mnie powiedział, że jestem w normie. Mimo wszystko dzisiaj byłam na wlewie z intralipidu. Tam leżałam na sali z dziewczyną, która w jest w 5 miesiącu. Dziś była na ostatnim wlewie, czuje się dobrze. A NK miała 18,9% i jej dr Janosz zaleciła intralipid. I jak opowiadała, to intralipid pomógł, przed inseminacją zrobiła 3 wlewy i okazało się, że udało się. Była 33 pacjentką której po wlewach z intralipidu się udało w Provicie. To, że dr Dworniak powiedział że jestem w normie, to mimo wszystko będę robiła te wlewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorociak oni wogóle dziwne mają podejscie do tych diagnoz imunologicznych, nam dr Rokicki powiedział ze szkoda czasu wiec tez zgłupiałam, wogóle lekarze czesto zmieniają opinie, np w jednym czasie stymulowałam sie z Sil, w styczniu. Ja szłam długim protokołem bo dr Cz twierdziła ze bedą lepsze komórki, (a nie były), w tym samym czasie jak Sil pytała o ten protokół, to dr M odmówił. teraz zmienił zadanie i sil idzie długim. Ja jak pojechałam do w-wy to pytałam dr Rokickiego o długi a on stanowczo ze to nie ma sensu i nie ma badań które potwierdzają, ze po mnim są lepsze komórki. Wniosek jest taki, ze oni na nas testują i kazdej indywidualnie muszą wybrać, ale czasami nadużywają naszego zaufania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helen wszystko da się załatwić w sumie na jesień już dzieci troche odchowane będą można sie spotkać jestem jak najbardziej za. No ja już też powoli zaczynam torbe szykować :) Vicky super że wszystko dobrze. Połówkowe super przeżycie. Grania ja tez się obawiam że moja mała będzie duża bo w 32 tyg już ważyła 2kg więc do 4 może dobić ale co tm jakoś urodze hihi Sylwia ty nas nie opuszczaj i odzywaj się jak najczęściej. Gościu a na kogo mamy się zdać jak nie na lekarzy. Same sobie nie możemy zwiększać dawki. Wiemy że Ania ma jedną procedure ale to ją przestymulują a nie ciebie ona może mieć problemy nie ty. Wiec jeśli ma obawy czy ta dawka wystarczy niech pogada z lekarzem prowadzącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co ja mam robic ;(..mówiłam mu że to jest nasze jedyne podejście ze dawkę wolę większą ale odmowil..; (..ja się załamie jak nie wyjdzie..co ja mam robic..; (..ja chciałabym mieć 2zarodki podane a ciekawe czy na to się zgodzi chodź wątpię że te 2 beda..ja pierdziele myślałam że wyjde z gyn zadowolona, pełna nadzieję ale tak nie jest ; (...staram się o tym nie myśleć ale nie idzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baśka , gdybyś miała wybór "hiperka i dziecko" lub brak hiperki i brak dziecka , to co byś wybrała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny juz tlumacze. Ja przy ovulastanie wlasciwie zawsze plamilam od okolo 16 dnia czyli jeszcze bralam antki i plamilam. Teraz plamie na zmiane z krwawiemiami od 18 dnia. Dppiero dwa dni yemu wzielam ostatnia tabletke. Zazwyczaj okres dostawalam czwartego dnia. Nie wiem jak rozpoznam czy to juz miesiaczka. Kurde! Allessa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catarina... Planuję iść na betę w przyszły piątek a Ty? Mam nadzieję, że nasze bety będą poztytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu... dr pewnie dał Ci mniejszą dawkę na początku bo masz problemy z sercemi wysokie amh. Jak coś będzie szło nie tak to zwiększy Ci leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_159
helen a skąd jestes? :) basia grania ;** catarina, czyli na kiedy wypada Ci beta? alessa- za pierwszy dzien krwawienia czyli 1 dc uznaj ten, w którym po odstawieniu anty będziesz miała takie krwawienie, że wkładka nie wystarczy i będzie zywa czerwona krew. Jeśli na wkładce będą tylko plamki to zaczekaj jeszcze dzień. jesli po odstawieniu anty 2 dni bedziesz miala zywa krew ale mało to zadzwon do gyn i popros dr o porade- ja tam miałam. 2 dni lekkiego krwawienia takiego plamienia w sumie i bałam się że to juz 2 dc- zadzwonilam i mercik powiedzial bym jeszcze dzien zaczekala- albo sie rozkreci a jak nie to mimo tego mialam zaczac brac gonal. Rozkrecil się- wspomoglam sie jeszcze całodniowym lezeniem z goracym termoforem na brzuchu :) co do przeskakiwania strony.... na kaffe to normalne, jak stron jest za duzo. ten watek powinno sie zamknac a utworzyc nowy o tej samej nazwie np z cz.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu nie wiem co bym zdecydowała, ale pewnie zdała się na lekarza bo wylądować w szpitalu łatwo idzie gorzej z niego wyjść. Aniu hiperka to jest przestymulowanie jajników czyli wytworzenie za dużej ilośći koórek, nie korzystnie odbija się to na zdrowiu. Musisz myśleć pozytywnie i poczekaj do pierwszego podglądnia, tak jak smutasek mówi lekarz najwyżej dołoży ci lekarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze 6 dni... wytrzymasz czy bedziesz testowała wczesniej? Basia ma racje- z hiperka nie ma zartów to bezposrednie zagrozenie ZYCIA. Nie dziwcie sie wiec lekarza, ze boja sie przestymulowac swoje pacjentki tylko dlatego, zeone tego chca. ... ;/ nie badz smieszny gościu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania- ja miałam własnie hiperstymulację. Wytworzyło sie bardzo duzo komorek. Wtedy pobrali mi az 26 no ale niestety wylądowalam na l4 poniewaz zbierał mi się płyn w macicy. Transfer przez to mialam po 2 miesiacach. Pojedziesz na usg i pogadasz z lekarzem. Powie Ci ile mniej wiecej widzi pecherzykow, jakiej wielkosci. Tak jak Ci pisałam. Mi ostatnim razem podwyzszył dawkę na 150 ,dodał menopur i ładnie urosły. Wiem ze sie stresujesz. Ja w sumie tez bo mamy ostatnią próbę ale ja ufam dr. Kiedy masz podgląd, usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekam do 9 dnia juz sie tyle naczekałam to te dwa dni mnie nie zbawią, byle było na co czekać i zeby cierpliwość była wynagrodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie rację muszę mi zaufać mi też mówił właśnie ze jak mi za dużą dawkę może źle się to skonczyc...dziękuję jesteście cudowne uwielbiam was zawsze doradzicie i wspieracie...ja jestem teraz w 17dc czyli do wtorku jestem na antykach a potem czekam na @ i zaczynam walkę o nasze malenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania i prawidłowe podejście :) na dodatek zazwyczaj komórki po hiperce są słabej jakości- rosnie ich za dużo, za szybko, źle dojrzewają- paradoksalnie lepiej jest mieć 5 a nie 6 silnych i dojrzałych komórek, niż 15 ale niedojrzałych, które źle się zapłodnią... catarina- trzymam więc kciuki- może na pocieszenie... moja znajoma Kasia... jest po 2 stymulacji- w pierwszej miała 12 zarodków! żaden nie dał ciąży... teraz jest po drugiej stymulacji, ta sama klinika ten sam protokół... pierwsze dwa zarodki, pierwszy transfer... beta rośnie jak szalona. I jak to wytłumaczyć, zrządzeniem losu? Przeznaczeniem? Znam tyle osób, którym przyjął się 8-12 zarodek... znam tyle osób, którym ani super blastki ani piękne 3 dniowe zarodki nie dały ciąży a dopiero 2 słabiutkie blastki np 1 CC- skazane na niepoowodzenie przez lekarzy- bo przeciez nierozwiniete, bo przeciez ogromna fragmentacja... a tu ciąża... TROJACZA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia niechce pisac dokladnie z jakiej miejscowosci jestem, ale do Katowic mam 30km takze niejest zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smoczyca122
Dzięki dziewczyny za odpowiedz ,od wczoraj wieczora mnie nie było a tu tyle wpisów. Wczesniej w wpisie napisałam ze mam mam progesteron 1,97 ,ale sie pomyliłąm ,dzwoniłam wczoraj do gyncentrum i mam 1,29. Idę protokołem krótki z antagonistą ,jutro jadę na wizytę do Dr Cz i mam zrobić znowu badanie progesteronu ,zobaczymy czy spadnie bo nie chciałąbym zeby transfer był przekładany... Co do cetrodite to faktycznie jest go dużo w strzykawce ale nic to nie boli ,na pewno nie wiecej niz inne zastrzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smoczyca122
Dzięki dziewczyny za odpowiedz ,od wczoraj wieczora mnie nie było a tu tyle wpisów. Wczesniej w wpisie napisałam ze mam mam progesteron 1,97 ,ale sie pomyliłąm ,dzwoniłam wczoraj do gyncentrum i mam 1,29. Idę protokołem krótki z antagonistą ,jutro jadę na wizytę do Dr Cz i mam zrobić znowu badanie progesteronu ,zobaczymy czy spadnie bo nie chciałąbym zeby transfer był przekładany... Co do cetrodite to faktycznie jest go dużo w strzykawce ale nic to nie boli ,na pewno nie wiecej niz inne zastrzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smoczyca122
Dzięki dziewczyny za odpowiedz ,od wczoraj wieczora mnie nie było a tu tyle wpisów. Wczesniej w wpisie napisałam ze mam mam progesteron 1,97 ,ale sie pomyliłąm ,dzwoniłam wczoraj do gyncentrum i mam 1,29. Idę protokołem krótki z antagonistą ,jutro jadę na wizytę do Dr Cz i mam zrobić znowu badanie progesteronu ,zobaczymy czy spadnie bo nie chciałąbym zeby transfer był przekładany... Co do cetrodite to faktycznie jest go dużo w strzykawce ale nic to nie boli ,na pewno nie wiecej niz inne zastrzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×