Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Wczoraj, gdy robilam kolacje to mnie tak dziwnie w pochwie zabolało i takie głupie uczucie jakby dziecko mi mialo wyjść. To są te bóle krocza o których kiedyś pisalyście??? Czemu tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha - tez myślałam nad nim ale kasy trochę to zjada. Mam identyczne łóżeczko jak te co podałaś - kolor i półkę - tylko bez płóż :). Wczoraj je złożyliśmy w sypialni. Ciasno tam teraz ale przez jakieś 3 miesiące się przemęczymy a potem może do swojego pokoju małego wyeksmitujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusii kochana, a nie pora to zrezygnować ze stringów ? :-) Love ja odkładam pieniążki na razie, ale już niedługo ruszę do boju :-) A powiedzcie mi bóle parte, a dokładnie czas jak Ci każą włazić na łóżko porodowe i już nie schodzisz to długo u Was rodzących już trwał ? Bo rozumiem, że do czasu bólów partych można chodzić i ratować się czym się chce, żeby złagodzić ból, tzn. przyjmować dogodne pozycje, wziąć prysznic itp.... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zorka - jak Asik pisała -jakbyś na ramę od roweru wpadła. mi się też zaczęły takie bóle jak mały się główką do dołu przewróciła i tą główką w szyjkę się wkręcał. Najgorzej jest jak on głową kręci - wiem to bo wtedy rusza się cały - i szoruje o tą biedną główką. To dość ostry ból na samym dole krocza. Przynajmniej u mnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że kasy zżera ale skoro mój M oszczedza na wózku to niech ,,wyrówna'' kupując łóżeczko-kołyske ;) Tak samo butelka - chciałam ta aventu a on znalazł antykolkową tańsza i firmy tepee czy jakoś tak. Mówię ok ale najpierw niech poczyta opinie a on mnie olał. Ach ten mój glupi chłop.. Brak słów. Ogląda, upatruje wszystko ale jeszcze niczego nie kupil a ja sie potem denerwuje że niewyrobimy z czasem i kasą. Szczuje mnie tym wszystkim a gdy pytam kiedy kupimy to mowi: jeszcze czas. Wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmierzylam sie z ciekawosci i nawet sobie zapisalam bo zawsze zapominam ile np mam w piersiach czy pod biustem :P 89cm w piersiach 73cm obwod pod piersiami 76cm na wysokosci pepka 80cm w pasie 86 cm w biodrach wiec nie jest zle Zora moj tez taki oszczedny i mowi ze wozek to kupi jak najtanszy i przechodzony za 100zl a ja ze nie ze chce taki by mi odpowiadal bo to ja z wozkiem chodzic bede a nie on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zorka - my z kolei wychodzimy z takiego założenia - że biednego nie stać na tanie rzeczy - często jak coś kupiliśmy tańsze lub udające jakość to potem musieliśmy kupywać jeszcze raz ten droższy produkt. Nie znaczy to, ze wszystko kupujemy nowe - warto kupić rzeczy używane ale dobrych firm - fotelik, łóżeczko itp. ..... Jak Alanek beędzie miał kolki - czego oczywiście nie życzę - to tatuś szybko zmieni buteleczkę na inną. Chodź chyba ta firma którą wymieniłaś też jest dobra - coś mi się obiło o uszy :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katiaa, ja się nie mierzę ale ostatnio przeszlo mi przez mysl :) Za to wciąż się ważę. Uciekam robic to wstretne pranie. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora u mnie waga stoi w miejscu wazylam sie w piatek i to po jedzeniu bylo 48,2 wiec na to nie zwracam uwagi bo widze ze troche sie poszerzam gdzie indziej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora co do czasu Najpierw się wlókł niemiłosiernie do 13-14 tyg żeby skńcyć pierwszy trymestr- szczególnie że wtedy miałam leżeć no i miałam dwie awarie z plamieniami Poźniej wlecze się do tego 20 gdzie czujesz ruchy, pożniej do tego28- gdzie w razie porodu dziecko m spor szanse na przeżycie A teraz leci jakby się wściekło, coraz bliżej aż chciałabym to odwlec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kasy Lovekrove zgadzam się z Tobą na 100% Na lumpkach przyoszczędzisz- czasem w lumkach:) kupisz markowe ciuszki po śmiesznych cenach pieluszki dady świetnie zastąpią pampersy- jeśli nie bedzie uczulenia ale wózek to wydatek na jakieś 3 lata lepiej kupić 3 w jednym i wdać trochę kasy Oczywiście nie mówie o mutsy czy peg perego za przeszł 3 tys. bo dla mnie to za dużo ale wózek za 600zł jest podejrzanie tani i może się okazać że tego co akurat się zepsuje gwarancja nie obejmuje i bedzie trzeba kupić następny I choć tak mówie wybrałam wózek mnie znanej firmy ze średniej pólki cenowe 1700zł z przeróbkami:) a jak się sprawdzi to wyjdzie w praniu A butelki tome tippe (czy jak to się pisze) chyba są nawet od aventów droższe Kupiliśmy je tylko te z systemem antykolkowym bo była na nie promocja i mają całkiem dobre opinie ALe na tej promocji trochę się przejechaliśmy bo już dokupienie smoczków to bez promocji spory wydatek, no ta szczotka do czyszczenie też nie była najtańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak policzyliśmy wszyściutko co kupiliśmy w związku z przybyciem małego to wyszło ok 4 tys ... fakt, ze wiele rzeczy to te na parę lat - wózek, łóżeczko, pościel itp... no ale chcąc wszystko kupić nowe i najlepsze to nie wiem w jakiej kwocie by się człowiek zamknął .... Asia wspominała jeszcze o wydatkach związanych z dokarmianiem - mleko za 40 zł na tydzień !!!! Dlatego w nawiązaniu do wcześniej wklejonego przeze mnie linka mam zamiar zacząć martretować swoje suty już od dziś !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a muszę Wam jeszcze powiedzieć że wczoraj mojemu M zakręciły się łezki Wieczorny rytuał czytam gazetke na głos, M mruczy że chce spać, ale Adrain uwielbia czytanie więc nie odpuszczam Więc mówie do starego barana zobacz jak się cieszy no i M ogląda brzuch i w pewnym momencie Adi pokazał nam uroczą stópeczkę z pięcioma paluszkami w życiu czegoś takiego nie widziałam tak wyraźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda super to wygląda :-) widziałam na zdjęciach w necie, mam nadzieję, że nasz maluszek też pokaże swoje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
no widzę, że przygotowania pełną parą. Co do pieluch, to dla mnie każde są ok. W szpitalu były Bella i nie przeciekały, teraz mam dada i pampersy na noc (nie widzę różnicy) Nic nie przecieka. Nie kupujcie ubranej na 56 za wiele. Ja miałam 3 pajacyki i 3 body i już praktycznie są za małe (po 8 dniach na świecie). Do tego walka z zakładaniem przez głowę body (im więc większe, tym lepiej). U nas na razie ja śpię z bobo na dole, a M sam na górze, obojgu jest wygodniej, bo bobo śpi obok, jak zakwili, to przyciągam go na ceracie w rożku, turlam na bok do cyca, jak się najje to odjeżdża na ceracie na swoją stronę i cała akcja zajmuje 0,5 -1 h z przewijaniem. Jak bym miała wstawać, wyciągać z łóżeczka, karmić, za chwilę dokarmiać (bo je z przerwami 15 min, potem zmieniać pieluchę (bo kupy idą tasmowo przed karmieniem i po), to pół nocy bym przełaziła. A tak, to praktycznie mam całą noc przespaną i się nawet nie podnoszę z wyrka. Co do butelek, to nie używam. Skupiłam sie, że będę karmić piersią i karmię. Nic tego nie zastąpi. Laktatora użyłam raz w szpitalu w 2 dobie do stymulacji, potem już miałam nawał, a teraz jest unormowane. Koszule do karmienia, byle jakie, na 3 dni do szpitala nie ma co kupować nie wiadomo czego. Jedna dziewczyna miała normalne koszulki i męczyła się bo musiała zdejmować do karmienia, a leżało nas 7 na sali i do każdej przychodziła wataha odwiedzających. Staniki miałam tylko sportowe i dobrze, bo w ciąży nigdy nie miałam tak wielkich, jak po i na pewno kupiłabym za małe. Słowem nie przesadzajcie z zakupami, bo wiele rzeczy jest zbędnych. Kupcie Tantum rosa do szpitala, do znieczulania krocza i Bepanthen do piersi, a bobo Sudokrm do pupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
i dużo się ruszajcie i nie stresujcie. Codziennie obowiązkowo długi spacer. Ja jestem od środy w domu i jeszcze mi dziecko ani razu nie płakało. Tylko śpi, je, robi kupy i się rozgląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniaaaa123 super że nie płakunia, ja właśnie jak juz poradzę sobie ze stresami porodu to boję się krzyku dziecka i mojej bezradności, że nie bede umiała mu pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
WANDA PRZESTAŃ PRZEŻYWAĆ!!!!!!!!!!!! Mówię Ci spokojna mama = spokojny bobas :-) zakochasz się na amen i 2-3 dni będziesz miszczem w obsłudze. Ja pierwszy raz przebierałam z godzinę, przy wrzasku w nocy na całą salę (jedynie moje się darło, bo reszta była z żółtaczką, także jak naćpane. Spociłam się jak mysz, ale poszło. Pielucha wystawała pod pachą i tylko bałam się, że położna mnie opieszy, że dziecko pognę, ale nie miałam siły już na poprawki. :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia 133 - super, ze sobie tak dobrze radzisz :). Czyli Kaję przewijasz też na leżąco ? A dupcię czym przemywasz - same chusteczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
ta, przewijam siedząc na łóżku. małą przekładam na taką podkładkę (od spodu cerata, w środku gąbka i z wierzchu taki też a'la plastik. przekładam, ściągam pampersa, myję albo ciepłą wodą i ręcznikiem papierowym (super soft), albo tymi chustkami mokrymi i na noc kąpiel (mydło Biały jeleń i woda) i potem oliwka albo sudokrem. Najważniejsze, to byście się wysypiały i jak najmniej narobiły, bo inaczej deprecha murowana. szczególnie, jak będzie się jeszcze darło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove, czytam i czytam ten link i juz zglupialam. Hartowac czy nie. Masowac czy nie? Nagrzewać czy schładzać? No i nie miałam pojęcia że trzeba mierzyc temp. Wiem tylko że pokarm zazwyczaj rusza po 3 dobach a wczesniej dziecko spija siare ale np. moja mama nie miala pokarmu wcale we wszystkich 3 ciążach, znaczy sie po nich ;) A w takim przypadku trzeba kupować te drozsze mleka?? Nie mozna samemu wybrac i przylukac jak malec reaguje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora nie pytałaś mnie ale pozwole sobie odpowiedzieć, bo mi się nudzi :) Mleko powinien wbrać pediatra... często jesli naprawde są problemy z laktacją to występują jeszcze w szpitalu i tam podja mleko- a jak już jakieś podadzą to rzdko która mama decyduje się samowolnie zmienić a podają akurat tej firmy, która wygrała przetrag na zaopatrywanie szpitala w mleko... ot cała filozofia i oczywiście ze sama bedziesz wiedziała które najlepiej ale reklamy nie zawsze kłamią może kłamią, które najlepsze ale napewno nie kłamią, które najczęsciej polecane przez pediatrów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniaaaa123 przecież ja wiem że masz rację:) tylko sama na własnej skórze musze się przkonać, bo inaczej młotkiem nie natłuczesz:) Pamiętacie jak było że staraniami... Dobrze że są takie osoby jak Ty, Asia i Lovekrove stawiające mnie do pionu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Wanda. Czasami kieruje pytanie do jednej osoby ale bardzo chętnie czytam też o opiniach innych :) Chcę już kwiecień!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda - :) racja święta ... Zorka -Nie wczytywałam się w to co robić po porodzie - skupiłam się na tym co przed. Jak będe miała problemy to poczytam... Chodzi o to, ze sutki często bolą a nawet pękają na początku i jak widać można temu przeciwdziałać już wcześniej ..... Przetestuje i dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zapomniałam....Matik gratulacje :-) Mam dziś lenia jak nie wiem...nic mi się nie chce...a ksiądz przychodzi po 19 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh dopiero wróciłam a za godzine znów musze leciec Beti- :) mi wygodniej w stringach, mam takie fajne, elastyczne i rozciągliwe i na dobrej wysokości, ale niestey nie wszytskie i musze isc na zakupy i takie jeszcze wyczaic, inne sa juz niezbyt dobre , a te bardziej zabudowane majtki i całkiem mi przeszkadzają, bo mam wrażenie, że uciskają brzch, jestem bardzo wrażliwa :) i mnie to męczy :) Lovekrove ty jak zwykle poruszasz sprawy o których nawet nie pomyślałam , oj dużo przede mna mooniaaa123- jestes cennym zródłem informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest wynik mój poziom hcg 1194 :) w we wcześniejszej ciąży tą którą straciłam to w tym samym czasie miałam 120 więc różnica ogromna jest super mam nadzieję że dzięki temu będzie silniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×