Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Monia_aa - dobrze, ze jesteś :). 3400 powiadasz - pewnie mój tez coś koło tego waży. Mój brzuch 105 cm ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja aż boję się pomyśleć jaki brzuszek będę miała pod koniec ciąży... Jak już teraz w 12 tygodniu mam prawie 90cm... A przed ciążą miałam płaski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justysia nie martw sie,ja przed ciaza brzucha plaskiego napewno nie mialam bo opnka byla ;) love :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie miałam płaski brzuszek bez oponki ;) i pod biustem miałam 75-80cm, a w brzuszku mniej, bo miałam sporawe wcięcie w talii, które mi już teraz zanikło i brzuszek mi już dobrze widać, a to dopiero początek... Oj, ale co ma być to będzie, byle Niunia miała wygodnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć śpiochy Justa - miałam identyczny brzuszek. Od momentu cukrzycy zatrzymał się. W ogóle mi jakoś wcześnie wystrzelił a potem (jeszcze przed cukrzycą) się zatrzymał. Ja miałam słabe mięśnie brzucha i te bebechy wypadły nie powstrzymywane przez mięśnie .... Co dzisiaj robicie? W ogóle święto a nie ma jeszcze tradycji jego obchodzenia - tylko leżeć i leniwić się bezczelnie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana niewyspana :-( Monia gratulacje :-) Widzisz mowiłam, ze w nowym roku urodzisz :-). A moj zakomunikowal, ze bedzie malenstwem sie zajmowal a ja hura fajnie to ja Ci je podrzuce a sama bede spac lulku hihi. i jak dusi brzuszek i malenstwo kopnie to mowi tak tak kop mamusie, zeby pamietała na dlugo jak to jest :-D. Mnie koleżanka wczoraj z ciekawosci zmierzyla, bo ona cos tez ma mniejszy brzuch ode mnie i ja mam 100 a ona 10cm mniej a prawie taki sam mamy termin, ona to sama nie wie bo jej tyle wyliczyli moze z 5 terminow. http://www.fotosik.pl/u/agnieszka1701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia_a :) no to nie jestem sama z duzym brzuchem, chociąż pewnie za trzy tgodnie jak Cie dogonię to bede miała więcej niz 119 :) Justysia ja płaskigo brzuszka nigdy nie miałam, ale byłam dość drobna, także ciąze było u mnie widać bardzo, bardzo szybko... brzuch rósł szybko i się nie zatrzymał:) Chodzi o to że czy duży, czy mały nie ma wpływu na maleństwo Dzisiaj w nocy myśałam, że to już Brzuch mnie często boli nie daje spać Ale dzisiaj ból jak na @, brzuch twardy jak kamień Jak chwycił skurcz to zgięta w pół, jeszcze kłucie krocza, panika ALe no-spa 1,2 i przeszło Zastanawiam się tylko, jak w takiej sytuacji liczyć skurcze i pilnować czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justysia każda ciąża jest inna i każdy brzuszek również:) Nie masz co się martwić rozmiarem brzucha:) Ja tak z M świętujemy, że maluje M pokój:) A poza tym będę robić gofry:) Lovekrove piszesz się?? I reszta dziewczyn też??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisze się - tak wirtualnie - chodź mogę więcej to gofry to będą tylko po wielkim finale :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni_aa...czop-koloru i wygladu jak dobrze zasuszony ...kawałe kleju (napisze kulturalne skojarzenie;) koloru brązowatego,a potem takie białe ijak takie cos w kurzym jajku (ze mnie czop schodził 6 dni,gdzie 6 dnia urodziłam), szyjka i rozwarcie ładne:) coraz bliżej:) jak chcesz troszkę pociązyc jeszcze to leż ajk najwiecej...a jak czop odpadnie i pojda wody to krzycz,zeby ktos przyniólsł reczniki (duzo!!!! ja potrzebowałam 5 +koc z workiem foliowym do samochodu),szybko usiądź-nie lez i nie wstawaj-jak siedzisz to główka zamyka ujscie i wody nie leca-ubierz sie na siedzaco. nie lataj po mieszkaniu,aby nie stracic wszystkich wód...bo ponoc rodzenie na sucho nie jest najmilsze... skurcze-polozna powiedziala mi,ze patrzenie na skurcze sa zalezne od fazy porodu, na poczatku mozesz miec 50 i nawet ich nie czuc,a potem przy np.6cm skurcz o sile 20 powoduje wyjscie oczu z orbit, wiec potem nawet nie wkladaja papieru i patrza przede wszystkim na tetno dziecka fajne brzuszki macie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no torba spakowana. Asiu dzieki :) no ten czop/nie czop u mnie to wyglada jak bialko jajka kurzego. przed chwila bylam w lazience i znow cos wyszlo. ja leze jeszcze. na ktg gdy skurcze dochodzily do 50 to czuuuulam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
dziewczyny, kupcie te liście malin, jak macie okazję. Nie zaszkodzą, a macica jest podobno bardziej ukrwiona i dotleniona no i po porodzie szybciej się obkurcza. Beti, jak miałaś tak bolesne miesiączki, to to właśnie tak boli. Zresztą przy takim bólu trochę się traci kontakt z rzeczywistością. Pamiętajcie o nastawieniu : "... jak najszybciej wypchnąć!!!!", bo ja trochę tak myślałam, "nie, no za słaba jestem, jeszcze to potrwa, a to tylko przedłużało sprawę. A, i odnośnie karmienia, przystawiać, przystawiać i przystawiać, ja karmiłam bez przerwy przez 4-5 godzin, potem odstawiałam na parę minut i było darcie japki, aż wszystkie przylatywały i krzyk czemu nie karmię, nikt nie wierzył, że można tyle karmić i nic. Wołajcie położna, niech pokazuje, jak przystawiać. Akurat ja trafiłam na super położną, co cały dzień ze mną spędziła i cały czas pokazywała jak przystawiać. Dzięki temu miałam tylko parę strupków na jednej piersi. Karolina, jak Ci się zakłada te śpiochy? Ja ich nienawidzę. W szpitalu tylko śpiochów używają i za każdym razem rozpinaj na ramionach i ściągaj. Ja używam tylko pajacy rozpinanych w kroku i jest suuuuper!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniaaa123 a powiedz mi te liście malin to jakieś specjalne, czy wystarczy poprosić w aptece o taka herbatkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia123...lewitacja pod sufitem:) potem sie smialam,ze faktycznie jak widzi sie malenstwo to faktycznie zapomina sie o bolu...bo go sie nie pamieta, tak sie odpływa ( mechanicznie buja na piłce:) ) Monia__aa...no to na 99% czop...a te skurcze co czułaś na ktg-uwierz,bedzie jeszcze zabawniej :) POWODZENIA!!!!! dasz radę!!!! czekam na wiadomosc,ze sie rozpakowałąśs...w przeciagu kilku-kilkunastu dni oczywiscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia w kroku rozpinane to body :) pajace rozpinane sa na calej dlugosci :) asiu :) dam znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam i poszłam się zmierzyć....bez rewelacji w brzuszku 92cm i wogóle jakby stanął w miejscu bo co tydz. robię sobie zdjęcia:( dobrze że już w środę do gina...... na szczęście wczorajsze bóle minęły, bo oczywiście przedwczoraj pierwszy raz od 14 tygodni pozmywałam podłogę..głupia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KALA to raczej ja jestem dziwadłem z ogromnym brzuchem Ale może gin Ci wytłumaczy, uspokoi Cię Masz z wilekości brzuch tak jak ja z porodem, choć wszyscy mówią, że idzie przeżyć, ja się zachowuje jakbym miała umrzeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:):):) Miłej soboty, ja dzisiaj przykładnie nic nie robię. Burzą mi łazienkę w domu i moim zadaniem jest nie kręcić się pod nogami i nie "uszkodzić" siebie, więc buszuję w internecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Monia gratulacje !!! porodu i córeczki. Ja jestem z 3 stycznia :) termin moja mama miała na 31.12 ale modliła się by to nie było w sylwestra- bała się... pijanych lekarzy noi potem cieszyła się, że sie udało :) Za to w podstawówce w klasie miałam kolege co urodził się 1 stycznia( nasze mamy lezały nawet na tej samej sali) i kolezanke 2 stycznia, a potem doszła dzieczyna też z 3 stycznia :) Asiu - a czy ja moge poprosic o twój opis porodu ? moge podac Ci maila ? Lovekrove jak ty sie kochana czujesz? niedługo ty tez masz termin, i nie tylko :) Ja mam teraz koniec 16 tc i się denerwuje czy wszytsko ok, bo dawno nie widziałam małego, denerwuje się jak nic nie czuje i jak mnie coś zaboli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hindomeh
hejka ciezko bylogo namowic na badania ale czego sie nie robi dla ukochanej zony tak powiedzial ale ja tez nie ide z tymi wynikami do lekarza bo mial isc do androloga z nimi a moja nie chce wynikow bo mialam isc z tym do kogos innego a tak propo czy szkodzi zajsciu w ciaze cos co jesz albo robisz np cola lub pepsi bo tego bardzo duzo pije i nie moge tego jakos przestac pic i niewiem czy to nie jest przyczyna nie zachodzenia w ciaze mysle ze nie jak inne pija alkohol i pala i zachodza a ja pije cole to nie zajde caly czas mnie to zastanawia czy ona szkodzi duzo czytalam i nic nie pisze ze szkodzi moze wy poradzicie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusiii a ty czujesz juz ruchy? Ja musze duzo odpoczywac i brac Mg bo mi sie macica opuszcza co w zwiazku z tym skraca szyjka. Dzwonilam dzis do gin bo zaczelam sie martwic. Ale jak macica sie podnosi to jak przyloze reke do tego wzgorka to czuje jak male sie przekreca a jak jest nisko to nic nie czuje. wizyte mam dopiero w piatek i cos czuje ze bedzie mi sie strasznie dluzyc ten tydz. Ostatnia wizyte mialam 16 grudnia a ostatnie Usg mialam 6 grudnia wiec juz nie moge sie doczekac Usg. W poniedz zaczynam 18 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Wanda, tych liści w aptece nie dostaniesz. jedynie w sklepie zielarskim. ja kupowałam na allegro. Zwykłe liście malin, suszone. do tego dodawałam parę liści poziomek (sama zbierałam w lesie). Zora, pilnuj TSH. Ponieważ ja się leczyłam, to zbadali i dzidzi i ma 7, a norma to 5. W pn idziemy pobrać jej krew, i zobaczyć, czy spada. Doktorka mówiła, że wiele dzieci ma podwyższone po urodzeniu z powodu stresu. Ale lepiej więcej badać niż za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ja czuje się dobrze. Właśnie wróciłam z zakup[ów - przytargałam przewijak i kupiłam koszule dla sibie i staniki - 400 zł poszło z dymem. Masakra jakaś - no ale to juz ostatnie rzeczy. Acha kupiłam sobie majtasy super obciskające by brzuchol opinać po porodzie .... Jestem prawie spakowana :) ... Ps mam czkawkę i mały też - i na zmianę podskakujemy - raj on raz ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katiaa85- a skad wiesz, że Ci się macica opuszcza i skraca szyjka ? Powiedział Ci gin ? Czy sama wiesz? Bo ja wogóle się w tym nie orientuje. To leż i odpoczywaj, kurcze stresujące to wszytsko dobrze, że nidługo masz wizytye ja dopiero 20 stycznia :( Ja biore też dodatkowo- poza tym, ze jest w witaminach, ale jest tam tylko 3 % dziennej dawki potrzebnej- bo mam skórcze miesni od tych w nogach po mimiczne :), bore od 6 tyg. jak zapomniałam brac, to skurcze w nogach wróciły i gin powiedział, ze 2 razy dziennie mg z b6. dziewczyny kiedyś pisałyście o serialu dokumencie cud narodzin, teraz jest wrzucony na onecie i sobie oglądam , tutaj link : http://vod.onet.pl/cud-narodzin,cud-narodzin,9016,0,9020,odcinek.html#play , do akurat 4 odcinka bo na tym jestem :) Co do ruchów to nie wiem, czy to to czy nie, bardzo żadko pojedyńczo coś czułam, ale bez dotykania ręką, ale nie wiem czy to to :( a ostatnio jak byłam w wc i siedziałam na sedesie i przyłożyłam ręke po prawej stronie brzucha, to wydawało mi się, ze mały szybko przeskoczył, przesunął sie na lewo, ale moze to moje zwidy :) Chciałabym już czu ruchy, by wiedzie, ze wszytsko ok, teraz się stresuje, czy wszystko dobrze. Wieice wydaje mi sie, że w jedną noc brzuszek mi troche urusł :) wcześniej był tylko na dole tak to normalnie a teraz i pod piersiami zaczyna byc taki delikatny widoczek, nie wiem jak to opisac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusiia wiem bo dobrze poznalam juz swoj organizm. Wczesniej przed zajsciem w ciaze dlugo sie staralismy o dziecko i robilam wszystko by zajsc. Obserwowalam swoje cykle, robilam testy owulacyjne i badalam szyjke macicy, wiec wiem. Wlasnie przez badanie szyjki macicy nauczylam sie rozpoznawac np kiedy mam owu a kiedy juz bylo po owu. Poczytaj w necie na ten temat jest opisane co i jak Dlatego teraz wiem kiedy np skraca mi sie szyjka bo jest wtedy nisko i bardzo latwo wyczuwalna palcem a ja biore luteine dopochwow wiec jak ja sobie aplikuje to wyczuwam ze macica( czyli idzie wyczuc szyjke) jest nizej bo ja czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×