Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

no badałam i mam prolaktyne prawie 21..i pisałam do Was na tym wcześniejszym forum:)i jedna z Was mi pisała zebym spróbowała że napewno nie zaszkodzi a jak trzeba to pomoże:)więc zaryzykowałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Asik - no to przerypane. Może położysz się i prześpisz jeszcze. U mnie nic nowego - jem -mierzę, jem - mierzę. Jakie plany na dzisiaj dziewczynki???? Coś ważnego w tym tygodniu Was czeka??? BO u mnie jedzenie - mierzenie, jedzeni - mierzenie :))))). Miłego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia1893 -dziękuje, że pytasz, w nocy wczoraj się obudziłam o 22.23 z takim bólem brzucha, który po dwóch nospach forte i 20 minutach powoli zaczął przechodzić, dziś na noc choć tylko trochę czułam brzuch- jelita-bo to przez nie tak mnie boli brzuch- wzięłam zwykłą nospe to obudziłam się o przed 1 w nocy z takim silnym bólem noi znów nosy i potem siedziałam w wannie i lałam sobie ciepłą ( nie gorącą, choć miałam ochotę) wodę na brzuch i trochę chyba pomagało, za to teściowa zaczęła się pultać, ze za dużo wody leje( ona nie pracuje, siedzi w domu i o wszystko się wtrąca) mój tam jej gadał aby była cicho, tak słyszałam ( ona jeszcze nie wie, rodzince nie mówiliśmy, bo M i ja się boimy, nie chcemy za szybko mówić). Rano znów się zaczęło delikatnie ale wzięłam zwyką nospe i na razie cisza. Dziewczyny, co zrobić by te jelita tak nie szalały, nie chcę ciągle tej nosy jeść, noi ten ból :(. Co do krwawień to codziennie mam nadzieje, że już nic nie zobaczę, a jednak są ślady takie ciemno brązowe, nie dużo, ale są :( Zora - ja też radziła bym na początku do neurologa, bo jak do zwykłego to najlepiej jakbyś zapisała sobie te wszystkie objawy i podkreśliła że jest nagła szybka zauważalna zmiana w osobowości z powrotem do stanu normalnego a na demencje starczą były gdzieś testy w internecie, to można by z nich dane wziąść i przedstawić lekarzowi, może to silny ból ? on tez sprawia, ze ludzie zmieniają świadomość. Przykro mi nie jest to łatwa sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusiii28 - kochana trzymaj się. Może masz problemy z zaparciami??? Spróbuj jeść coś lekko strawnego - uważaj by tylko z byt mocno Ciebie nie popędziło. Mała gosieńka - no to ciekawa jestem czy Bartek, syn Wandy i Mikołaj będą mieli kumpla czy raczej koleżankę, o której względy walczyć będą ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove...czesto mnie zmula jeszcze i spię :) i właśnie tak było teraz,,,ale juz koncze sniadanko i zaraz wstaje, bo przyjda okno obrabiac, a nie bede ich straszyc w pizamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiiii, jesli brazowe to ok-spływa w małych ilosciach i zanim spłynie to sie zdazy utlenic stad brazowy kolor, mam nadzieje ze coraz bledszy. pomóc jeszcze moze lezenie na lewym boku z podkurczonymi nogami. zadzwoniłabym do tego gina i powiedziała o tej nospie. ja rzadka ją bralam, w zalecanych dawkach, bo wymiotowałam po niej. ale dostałam jeszcze zastrzyk z buscopanu na oddziale (16tydz) i było ok. zapytaj o niego. przy krwawieniach w 13tyg. dostałam 3x2 nospe,2x1dufaston i 2x1 luteine przez3 tyg, w 21 tyg exacyl na krwawienie + standardowo lutka . luteine dopochwowa, bo dziala najszybciej i miejscowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiiii - buscopan chyba jest bez recepty...ale zr ób to w porozumieniu z ginem GDYZ Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania leku w ciąży, zwłaszcza podczas pierwszego trymestru (trzech miesięcy) ciąży.(u mnie byl 16 tydz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny u mnie plamienia pełna gębą, przez dwa dni była żywo czerwona krew w niedużych ilościach (porządnie się tego wystraszyłam i muszę porozmawiać o tym z ginem), a teraz znowu jest brązowo lub rdzawo. Mam tego serdecznie dość, do tego boli mnie brzuch i piersi. Jednym słowem te plamienia nie chcą się ode mnie odczepić. Nie licząc tego, że są intensywniejsze niż zwykle. Wykończy mnie to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę w końcu nazwać swojego synka;) dzisiaj dobija mnie pogoda najchętnij bym spała cały dzień Asiu czytałam że koszmary u kobiet w ciązy pomagają radzić sobie z lękami:) Ja mam w nocy problem z przewróceniem się z boku na bok-brzuch wtedy boli SPanie na lewym boku to u mnie teoria...do której moje ciało nie chce się dostosować Męczę się, żeby zasnąc w tej pozycji, a i tak zawsze sie przekręcam M mówi do mnie wańka-wstańka- Kojarzycie tę się zabawkę(była w bajeczce Noddy) I smieję się, że jakbym się położyła na brzuchu to nogi i ręce dyndały by mi w powietrzu jak żuczkowi na plecach. Czuję sie wtedy super atrakcyjna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HANKA81
Dzień Dobry!!! Widzę, że nowe forum tętni życiem- nie mogę nadążyć z czytaniem:) U mnie dziś pierwszy dzień w pracy po 2-tygodniowym urlopie więc ...ciężko. Zorka co do teścia mam nadzieję ze jednak trafisz na dobrego lekarza i pokieruje gdzie trzeba. ój dziadej chorował na alzhaimera przez 6 lat i też miał napady agresji. Zaczęło się agresją w sytuacjach kiedy orientował sie , żecoś pomylił albo zapomniał. Raz pojechał na rowerze do sklepu i nie mógł wrócić, pojechałyśmy z babcią go szukać i jak go znalazłyśmy zrobił nam mega awanturę że" głupka" z niego robimy. Dziadek był zawsze ostoją spokoju i najkochańszym człowiekem na ziemi!!Wypierał się w żywe oczy, że to nasza wina. Nie pamiętam jednak czy to było nagle czy wcześniej nie zauważyłyśmy. Tak czy inaczej bardzo mi przykro i b. fajnie że sie oniego troszczysz, bo z tym też różnie bywa. Niezapominajka, jak po imprezie urodzinowe męża? Vilia, pamiętam te pzeżycia pępkowe u moich siostrzeńców:) u nich też szybko i bez problemów poodpadały:) Asia, współczuję kłopotów ze spaniem. Ja ich nigdy nie miałam, a wczoraj przy grypie cała noc nie mogłam zasnąć. Lovekrove, mam nadzieję że Twoja dieta za bardzo Ci nie doskwiera. Tym bardziej, że zachcianki ciążowe pewnie masz??????? Mała-gosieńko, różowe sutki to dobry objaw:):) w którym dniu cyklu jesteś??? Agusii, moja Mama, miała ciemne, brązowe plamienia całą ciążę z moją najstarszą siostrą. Urodziła się zdrowa i dziś ma 35 lat:) Wierzę, że u Ciebie też będzie dobrze:) Mała gosieńka, pewnie już siedzisz jak na szpilkach:):) Czy wolisz nie pytać o płeć i mieć niespodziankę??? Netta, co do plamień nie miałam nigdy śródcyklicznych (czasem nitka krwi w śluzie przy owu) ale skręca mnie jak słyszę , ,że lekarz mówi, że niektóre kobiety tak mają i już. Porób może różne badania. A sprawdzali w kierunku endometriozy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
Hej Piękności;);) Kala nadrobiła czytanie, ale mam dzis mało czasu bo spaliśmy do 9.30 a tu trzeba wyjatkowy obiadek przygotować na 2 rocznicę ślubu;) maluszek mnie już po 9 pukał że chce jeść więc szybkie śniadanko, forum i lecę się ubierać bo to już 10.30 aaaaaaaaaaaaaaa. Pozostałym dziewczynkom wyślę fotki później, raczej pewne że jutro:):) BUUUUUUZIAKI:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netta - napisz konkretnie ile trwają w tym cyklu te plamenia. Kurcze nie wiem co się u Ciebie dzieje. Jak długo masz jeszcze brać bromka i doopka. Dobrze byłoby wiedzieć jak radzą sobie progesteron i prolaktyna bez tabletek - czyli zrobić przerwę - czy coś się ustawiło czy wręcz przeciwnie. Hania - mam takie zachcianki jak kobieta bez ciąży - czyli zabiłabym za możliwość zjedzenia czegoś czego zjeść nie mogę....No nic powoli się godzę :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanka na razie sprawdzili mi tylko progesteron i prolaktynę która wyszła podwyższona. O endometriozie nawet słowa nie było, przynajmniej na razie. Wybieram się tez do endokrynologa 2 listopada, może w końcu on coś zaradzi, bo mam tych plamień serdecznie dość. Tym bardziej, że jeden doktorek wmawiał mi, że taka moja uroda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove plamienia trwają od 7 do 11 dni zależny od cyklu i tak od 2 lat. Bronka biorę 2 miesiąc i mam w listopadzie skontrolować poziom prolaktyny. Do tego doopka od 15 dc przez 10 dni. Biorę już 4 miesiące i zero efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netta...nie wiem czy to jest na temat, ale mialam czas,ze okres trwał u mnie do 10-12 dni, tyle samo dni spokoju i znowu 1-12 dni - wyprostowali mnie tab.anty. i cykl znów wrócił do 4+24/26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...tylkok,że wtedy zbadali mi tylko poziom progesteronu i był ok...i dzis bym powiedziala,ze chyba mnie zbyto...no ale zaskoczyło,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, a spróbuj jak masz drugie wolne łózko, przenieść sie na nie, położyć coś wysokiego na oparcie (stertę z kołder, kocy, poduch ozdobnych i sie o to oprzec - jak mi mój zaczął przeszkadzac (ja wypoczęta codziennym lezeniem, a on chrapiący po pracy) a ja jemu (nocne wędrówki ludów) to wyniosłam sie i spałam na tapczaniku a za plecami miałam położony na bok tapczanik, kładłam sie plecami na oparciu i nie miałam jak sie przekrecic, i tak sie zmusilam do spania na lewym boku...teraz jak tylko położe sie na prawym, a nie mam biodra podpartego i kolan, tak,że leże jakby na godznie 13, to Julka kopie mnie w biodro i muszę sie przeturlac na lewy bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netta - jak lekarz mówi, zę taka Twoja uroda - to nie wie co Ci jest - tak mi się wydaje. Skoro tablety nie przynoszą efektu przez 4 miesiące to raczej z diagnozą coś jest nie tak. Sama nie wiem co Ci doradzić. Zorientuj się w lekarzach - bo to kwestia gruntownych badań i trafnej diagnozy. Może skończ to co planowałaś zjeść a w tym czasie poszukaj lepszego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
no nie wiem, nie umiem spać sama... znaczy jak M był niedawno na szkoleniu to zasnąć nie mogłam:) zawsze katrze mu się przysunąć i sie o niego opieram, pod brzusiem mam jaśka bo koc ziwnięty w rulonik się nie sprawdził Ale okrpny dzień nic mi sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama już nie wiem, gin powiedział, że leczenie bromkiem może potrwać nawet kilka miesięcy. Na razie go biorę dopiero 2 miesiąc, a po duphastonie jak go w zeszłym roku brałam samego plamienia mi się tylko wydłużyły i lekarz kazał go odstawić, a teraz znowu karzą brać. Na razie poczekam na to co powie mi endokrynolog. Mam tylko nadzieję, że mnie nie oleje i spuści na drzewo. Jedynym plusem bromka na razie jest to, że pozbyłam się bólu piersi i porannych mdłości na 2 tygodnie przed @. Zastanawiam się tylko czy moje kłopoty nie spowodowały tabletki anty. Brałam je praktycznie przez 5 lat. Plamienia pojawiły się pierwszy raz 3 miesiące po ich definitywnym odstawieniu. Gorzej, że przez to wszystko siada mi psychika. W M nie ma wcale oparcia. On uważa, że mamy jeszcze czas. Czasami wręcz mi wmawia, że przesadzam z tym wszystkim, a przecież nie jest to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HANKA81
Pamietam Netta, że tak Ci powiedział o "twojej urodzie do plamień", bo szlag mnie trafia jak słysze takie gadanie. No a na USG nie wyszło nic, jakaś torbiel czy coś ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raz przed @ jak robił inny lekarz USG stwierdził, że widzi polipa. Ale po @ nie było po nim śladu. Potem robili mi jeszcze parę razy USG i nic nie wyszło. Podobno mam książkowe USG. Ostatnio wyszło tylko małe stadko pęcherzyków na prawym jajniku w 6 dc (USG w tym miesiącu). Czy coś z tego się rozwinęło to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HANKA81
STARACZKI: ********************************************************* ************************** NICK................WIEK..........SKĄD..... .CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ************************** Anirak..................32.........pomorskie.........38.. .. ......... zaczynam od nowa...31........zach-pom..........13.............20.10 HANKA81...............30........ŚLĄSKIE.............49? .. .........21.11. netta2..................27.......mazowieckie.......29.... . .......27.10 justysia88.............23........lubelskie............13. .. .........10.11 ??? CIĘŻARÓWKI: ********************************************************* ************************* NICK................WIEK.......SKĄD..............PŁEĆ. .. ....TER.PORODU ********************************************************* ************************* Asia1983.............28......zach-pom............ Dz ........ 12.12.2011 Niezapominajka....23.......wielkopolskie...... .Dz........ .18.12.2011 Monia__aa...........24......wielkopolska.........CH...... ...28.01.2012 Lovekrove ..........29......warm-maz........... CH..........02.02.2012 Wanda23............24.......wielkopolskie........CH...... ...17.02.2012 Aguśka1.............26.......podlaskie........... .......03.03.2012 Mala_Gosienka.....25......zach-pom.......... .......30.03.2012 KALA85..............26.......pomorskie......... .......08.04.2012 Zora85..............26........kuj-pom........... .......19.04.2012 Beti2905............31......mazowieckie...... . .......03.05.2012 Agusiiiii28..........28......mazowieckie....... ........ 06.2012 MAMUSIE: ********************************************************* ***************************** NICK...........WIEK........SKĄD...........DATA PORODU....IMIĘ DZIECKA ********************************************************* ***************************** krakowianka..29......małopolskie....... ..18.06.2011 (córka) Vilia.............27.........łódzkie........... 17.08.2011 Bartuś justynp.........32.....świetokrzyskie......ok 21. 08.2011 (syn) Boże ile jeszcze będzie trzeba czekać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od nowa
STARACZKI: ********************************************************* ************************** NICK................WIEK..........SKĄD..... .CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ************************** Anirak..................32.........pomorskie.........38.. .. ......... HANKA81...............30........ŚLĄSKIE.............49? .. .........21.11. netta2..................27.......mazowieckie.......29.... . .......27.10 justysia88.............23........lubelskie............13. .. .........10.11 ??? zaczynam od nowa...31........zach-pom..........14.............18.11 CIĘŻARÓWKI: ********************************************************* ************************* NICK................WIEK.......SKĄD..............PŁEĆ. .. ....TER.PORODU ********************************************************* ************************* Asia1983.............28......zach-pom............ Dz ........ 12.12.2011 Niezapominajka....23.......wielkopolskie...... .Dz........ .18.12.2011 Monia__aa...........24......wielkopolska.........CH...... ...28.01.2012 Lovekrove ..........29......warm-maz........... CH..........02.02.2012 Wanda23............24.......wielkopolskie........CH...... ...17.02.2012 Aguśka1.............26.......podlaskie........... .......03.03.2012 Mala_Gosienka.....25......zach-pom.......... .......30.03.2012 KALA85..............26.......pomorskie......... .......08.04.2012 Zora85..............26........kuj-pom........... .......19.04.2012 Beti2905............31......mazowieckie...... . .......03.05.2012 Agusiiiii28..........28......mazowieckie....... ........ 06.2012 MAMUSIE: ********************************************************* ***************************** NICK...........WIEK........SKĄD...........DATA PORODU....IMIĘ DZIECKA ********************************************************* ***************************** krakowianka..29......małopolskie....... ..18.06.2011 (córka) Vilia.............27.........łódzkie........... 17.08.2011 Bartuś justynp.........32.....świetokrzyskie......ok 21. 08.2011 (syn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusiiii, a regularnie się wypróżniasz czy nie lub na raty? Czujesz że chcesz a nie możesz? Mnie boli brzuch przy wzdęciach -jak już pisałam, musze się wtedy zmuszać do tego i owego. a wiesz że no-spa tez działa na zaparcia?! Mnie ostatnio pomogly suszone sliwki i poki co mam spokoj ale musze się wystrzegać np.chipsów i w ogóle takiego jedzenia które powoduje wzdęcia. Zauwazylam też że po ogorkach kiszonych też łatwo załatwiam sprawy. I przede wszystkim co by Ci się tam nie zachciało: Nie wstrzymuj, ani powietrza ani ... Spróbuj tez miec nogi wyżej np. na pufce czy jak leżysz to na jakimś zagłówku. Wspólczuje bo wiem jakie to silne bole potrafia byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja Was dziewczynki trochę pocieszę Znajmoma, która niedawno rodziła opisywała mi szczegółowo ból porodowy (ja tam muszę być na wszystko przygotowana) a więc mówi że można go opisać jako bardzo silny ból miesiączkowy, a później tak jabyś nie mogła załatwić grubszej potrzeby- nazwała to dosłownie tygodniowym zaparciem i tak przez kilka godzin Mówi że to co dzieje się potem to już wybawienie- bo jak kilka godzin nie możesz wypchnąc dziecka, to samo wyjście jest ulgą- podobnie mi kiedyś mówiła siostra z tym, że bez szczegółów. co do zaparć należy ich unikać, bo powoduja jak piszecie silny ból a zmuszanie sie w późniejszym okresie ciąży może nawet wywołać skurcze u mnie na razie spokój jem otręby z jogurtem i kiwi (dzieki Dziewczyny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×