Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Szczęśliwa, u nas też problem był z imieniem, stanęło na Mateuszu. Ja to bym wolała Antosia :P no ale jak zobaczyłam tą dumę u mojego M., jak imię dla syna wybierał, to dla tego widoku zgodzę się "prawie" na wszystko :D A Piotrek to mój brat, większego pieszczocha nie ma u nas w rodzinie. Tylko czasem za bardzo emocjonalnie do wszystkiego podchodzi. A Filipów to ja mam dużo wokół siebie, cudne chłopaki są :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problem co do staników, bo nie mam pojęcia czy kupować, skoro ja będę karmić tylko w szpitalu, a po powrocie do domu od razu butla. Może zwykły szmaciany wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do staników ja kupiłam dwa takie: http://www.mothercare.com/Mothercare-Maternity-Non-Wire-Firm-Support-Bra/LN0166,default,pd.html?dwvar_LN0166_color=White&cm_sp=ProductFeatures-_-Category%2520landing-_-Mothercare%2520Maternity%2520Non%2520Wire%2520Firm%2520Support%2520Bra jeden biały, jeden czarny. Są miękkie, łatwo będzie można z nich cyca wyciągnąć w szpitalu. Takich specjalnych do karmienia nie kupuję - kupię po porodzie, jak już będę znała rozmiar. Na razie muszę się rozejrzeć za legginsami ciążowymi takimi 2/3, bo już nie wchodzę w spodnie - nawet w ciążowych mi niewygodnie, bo przytyłam też w udach. Wymyśliłam, że kupię legginsy do tunik, jako że na same sukienki z gołymi nogami jest wciąż za zimno, a jutro zaczynamy szkołę rodzenia, więc będę musiała 2 razy w tygodniu wychodzić 'do ludzi' i wyglądać w miarę cywilizowanie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam kupuje dwa najzwyklejsze tylko dlatego ze w szpitalu po porodzie dostaje sie nawal mleka i wtedy one sie przydaja zeby nie podraznialy i tak bolacych piersi i zeby bylo gdzie wkladki wsadzic... znalazlam na allegroo takie po 10 zl , a sa nawet i po 8, takze zaden majatek a moze i sie przydadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do rozpakowywania - ja nie zamierzam pierwsza, bo bądź co bądź mam termin dopiero na koniec lipca ;-) Więc w czerwcu nie rodzę. Mogę rodzić chętnie w połowie lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werka , proszki kupilam i do bialego i do koloru bo mam bodziaki biale i posciel jasniutka a i spiochy w biale i jasno niebieskie paski tez piore jako biale kolory to takie no dobitnie kolorowe chcoiaz tak sobie mysle ze najlepiej to miec po prostu plyun do pania do delikatnych tkanin, antyalergiczny i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja chyba właśnie nie kupuję, poszukam po sklepach ze dwa takie zwykłe, bo ja wszystkie usztywniane mam. I styknie ;) Stella, ja to tak sobie myślę, że Markę jako pierwszą na porodówkę wyślemy, oczywiście jak już będzie jej czas :P Chociaż przed nią chyba Madzia jest.. A Ty jak najbardziej do połowy lipca musisz zostać 2w1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też preferuję legginsy, na każdą pogodę i mega wygodne. Ale ja to też w dżinsach sprzed ciąży mogę chodzić, ale tylko w biodrówkach. Ciężka pogoda dzisiaj, aż oddychać nie ma czym.. Nawet apetytu nie mam. Same z mamą jesteśmy dzisiaj, to i bezmięsny obiad będzie, młode ziemniaki i maślanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęsliwa mam identyczne. O bluzce na ramiączkach mozesz zapomnieć, albo o bluzce z duzym dekoltem. Są też plusy - wygodne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia ja bym nie kupowała staników skoro nie chcesz karmić piersią, kup takie normalne i styknie. Szczęśliwa mam też takie same, ale jak dla mnie one są dobre tylko tak po domu, a gdzieś do wyjścia muszę kupić jeszcze 1 jakiś, ale to chyba w sklepie. Ja też nie mam zamiaru zostać czerwcówką, ja też mam termin na połowę lipca, więc ewentualnie stawiam na początek lipca, byle nie sierpień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luna ---oj to bedzie ciezko bo ja mam tylko takie :) chociarz to i tak myslalam tylko do domu, na noc i w szpitalu, a do innych bluzek dokupic ladniejsze, wyjsciowe. a tez kupowalas na allegroo?? bo u mnie w sklepach nigdzie nie ma takich , patrzalam tez inne aukcje ale tam uzytkownicy maja duzo negatywow i wole chyba takie jak nie dostac wogole. aha i dobre sa w miare jakosciowo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia ja bym nie kupowała staników skoro nie chcesz karmić piersią, kup takie normalne i styknie. Szczęśliwa mam też takie same, ale jak dla mnie one są dobre tylko tak po domu, a gdzieś do wyjścia muszę kupić jeszcze 1 jakiś, ale to chyba w sklepie. Ja też nie mam zamiaru zostać czerwcówką, ja też mam termin na połowę lipca, więc ewentualnie stawiam na początek lipca, byle nie sierpień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia ja bym nie kupowała staników skoro nie chcesz karmić piersią, kup takie normalne i styknie. Szczęśliwa mam też takie same, ale jak dla mnie one są dobre tylko tak po domu, a gdzieś do wyjścia muszę kupić jeszcze 1 jakiś, ale to chyba w sklepie. Ja też nie mam zamiaru zostać czerwcówką, ja też mam termin na połowę lipca, więc ewentualnie stawiam na początek lipca, byle nie sierpień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia ja bym nie kupowała staników skoro nie chcesz karmić piersią, kup takie normalne i styknie. Szczęśliwa mam też takie same, ale jak dla mnie one są dobre tylko tak po domu, a gdzieś do wyjścia muszę kupić jeszcze 1 jakiś, ale to chyba w sklepie. Ja też nie mam zamiaru zostać czerwcówką, ja też mam termin na połowę lipca, więc ewentualnie stawiam na początek lipca, byle nie sierpień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia ja bym nie kupowała staników skoro nie chcesz karmić piersią, kup takie normalne i styknie. Szczęśliwa mam też takie same, ale jak dla mnie one są dobre tylko tak po domu, a gdzieś do wyjścia muszę kupić jeszcze 1 jakiś, ale to chyba w sklepie. Ja też nie mam zamiaru zostać czerwcówką, ja też mam termin na połowę lipca, więc ewentualnie stawiam na początek lipca, byle nie sierpień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia ja bym nie kupowała staników skoro nie chcesz karmić piersią, kup takie normalne i styknie. Szczęśliwa mam też takie same, ale jak dla mnie one są dobre tylko tak po domu, a gdzieś do wyjścia muszę kupić jeszcze 1 jakiś, ale to chyba w sklepie. Ja też nie mam zamiaru zostać czerwcówką, ja też mam termin na połowę lipca, więc ewentualnie stawiam na początek lipca, byle nie sierpień:) ]http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3r28xnm20.png http://www.suwaczek.pl/cache/a8cbddbd09.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś sie zacieło cafe bo mi tyle postów napisało. A co do leginsów mi się też w nich fajnie chodzi i tuniczka do tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim! Widzę, że temat proszków powrócił... ja kupiłam lovele do kolorów, pisze na opakowaniu że na 11 prań starcza, ale mamy chwalą że lepiej spiera plamy i ładniej pachnie, a że jasnych i białych rzeczy też trochę mam to i do białego kupię. Przecież się nie przeterminuje, najwyżej na dłużej starczy. A stanik kupiłam na razie jeden do karmienie, o rozmiar większy niż teraz, za całe 10 zł :-) Fajne te Wasze brzuszki, fajne. Coraz wyższe się robią i coraz bardziej okrągłe :-) wszystkie są piękne, bo w każdym dzidziuś mieszka!!! :-) Do mnie dotarło dziś łóżeczko i materac. I mam pytanko, może ktoś się lepiej orientuje, bo w necie różnie piszą: Jeśli materac jest dwustronny, gryka-kokos, to którą stronę używa się najpierw????? Muszę kupić jeszcze taki specjalny pokrowiec na cały materac, taki na stałe, bo kupiłam lepszy materac i szkoda by było żeby zniszczył się przez obsikanie :-) http://allegro.pl/podklad-140x70-materac-ochraniacz-70-140-70x140-i2312587041.html Z ubranek muszę dokupić jeszcze pajacyki, śpioszki i kaftaniki żeby mieć przynajmniej po 3-4 komplety do całościowego ubrania, raczej w rozmiarze 56, moja córcia raczej na mocno dużą się nie zapowiada więc do 2-3 miesiąca powinna się jeszcze w to mieścić. A większe już mam. Patrzę teraz jakieś sklepy internetowe z odzieżą dla dzieci, bo po mieście latać nie mogę ze względu na szyjkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim! Widzę, że temat proszków powrócił... ja kupiłam lovele do kolorów, pisze na opakowaniu że na 11 prań starcza, ale mamy chwalą że lepiej spiera plamy i ładniej pachnie, a że jasnych i białych rzeczy też trochę mam to i do białego kupię. Przecież się nie przeterminuje, najwyżej na dłużej starczy. A stanik kupiłam na razie jeden do karmienie, o rozmiar większy niż teraz, za całe 10 zł :-) Fajne te Wasze brzuszki, fajne. Coraz wyższe się robią i coraz bardziej okrągłe :-) wszystkie są piękne, bo w każdym dzidziuś mieszka!!! :-) Do mnie dotarło dziś łóżeczko i materac. I mam pytanko, może ktoś się lepiej orientuje, bo w necie różnie piszą: Jeśli materac jest dwustronny, gryka-kokos, to którą stronę używa się najpierw????? Muszę kupić jeszcze taki specjalny pokrowiec na cały materac, taki na stałe, bo kupiłam lepszy materac i szkoda by było żeby zniszczył się przez obsikanie :-) http://allegro.pl/podklad-140x70-materac-ochraniacz-70-140-70x140-i2312587041.html Z ubranek muszę dokupić jeszcze pajacyki, śpioszki i kaftaniki żeby mieć przynajmniej po 3-4 komplety do całościowego ubrania, raczej w rozmiarze 56, moja córcia raczej na mocno dużą się nie zapowiada więc do 2-3 miesiąca powinna się jeszcze w to mieścić. A większe już mam. Patrzę teraz jakieś sklepy internetowe z odzieżą dla dzieci, bo po mieście latać nie mogę ze względu na szyjkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Elita zastanawiałaś się, która z Nas pierwsza urodzi. Więc... będę to pewnie ja. Dziś odszedł mi czop śluzowy. Bardzo dużo mazi mleczno- przezroczystej. Była u mnie akurat położna w odwiedzinach i potwierdziła. Mówiła, że w ciągu 1-2 tyg. wszystko się wydeklaruje. Jutro zaczynam 35 tydz. Więc gdyby udało mi się jeszcze przetrzymać 2 tyg. byłoby już ok, Filip miałby wcześniacze objawy, ale nic mu już nie grozi. Ja się ciągle łudzę, że może to tylko część jego i jeszcze chociaż miesiąc wytrzymam. Najgorsze jest to, że w weekend mam zjazd, więc obawiam się, żeby tam się nic nie wydarzyło. Pina mam dla Nas ciekawa informację. Te sterydy, które podawali nam na rozwój płuc dla dziecka już nie działają. One chronią tylko przez pewien czas od podania tego leku. Poza tym brzuszek masz bardzo podobny do mego, taka mała, krągluka piłka. I zwróciłam uwagę, że też nisko osadzony. Ale może taka nasza uroda :P A stanika też bym nie kupowała. No chyba, że jeden tyle co do szpitala, jakiś tańszy z allegro. Za 9,90 można już kupić zwykły biały stanik do karmienia. Ja staniki kupiłam dwa. Dziś pewnie przyjdzicie paczka. Więc okaże się jak one wyglądaja. Nastawiam się tak samo jak luna, że będą babcine. Ale i tak posłużą tylko kilka miesięcy, a potem pójdą out, więc może się jakoś przemęczę :P No i czekam na paczkę z podkładami, też powinna dziś przyjść. A rano kurier przywiózł wózek. Ale się cieszę :) dopasowałam już wszystko, poskaładałam w różnych opcjach i jak dla mnie to dobry zakup, bo składa się banalnie prosto, nie jest ciężki, skoro sama go złożyłam i lekko się prowadzi. Ciekawe co powie mąż jak wróci z pracy. Widzę, że zaczynają się problemy z nadmiarem kg :P to też ponarzekam :P w 20 dni 2,5 kg! To dopiero przyrost wagi. Pocieszam się tylko tym, że nie widzę różnicy w nogach i rękach, więc na pewno mój Wielkoludek tak urósł :P Co do wesela to wytrzymałam do 2. Bawiłam się jak cała reszta gości, nie królowałam na parkecie, ale pobawiłam się przy szybszych piosenkach też. Brzuch się nie buntował, czułam się dobrze, więc dałam sobie dyspensę :P Mąż się nie napił, nie buntował, że za wcześnie wracamy. Za to wszyscy ciągle pytali o ciąże, dotykali brzucha i zaczeło mnie to w pewnym momencie męczyć. Bo robili to i znajomi i obcy ludzie. Ale zacisnełam zęby i wytrzymałam. Wesele fajne, tylko Państwa Młodych niewiele było na sali i przy stole. Ciągle gdzieś latali, co śmiesznie wyglądało. Milka, Pina czuję tak samo ruchy jak wy. Też sprawia mi to czasami ból. No i są rzadsze. Kopów jest niewiele w ciągu dnia. Za to co chwila czuję jakieś wybrzuszenia na brzuchu. Aneta co do podkładów to tak jak mówisz. Są to takie prześcieradła, które można wykorzystać pod prześcieradło w łóżeczku, w razie gdyby coś wyciekło, ale przydadzą się też pod nasze tyłki w szpitalu. Zeby później nie leżeć na zaschniętej krwi, a nie robić też rabanu codziennie, żeby zmieniali pościel. Podpaski z belli są za 4 zł na allegro, a w aptece kosztują ok. 6 zł. izzkka ja mam jeszcze w miarę normalny pępek. Lekka dziurka została, ale trochę wylazł. No i blizna po kolczyku zaczyna się rozciągać i troche boli to miejsce. Dobra, bo się strasznie rozpisałam. Lecę na obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigułeczko ja też mam taki materac i chyba nie ma różnicy, którą stroną leży. Ja położyłam gryką, bo słyszałam, że wchłania zapachy i pot. Ale gdyby Filipowi nie podpasowało to zmienię stronę. Zobaczymy jak będzie mu na gryce :) A wiecie czego sie dowiedziałam? Ze do porodu nie można mieć pomalowanych paznokci. To niby taki banał, ale nie wiedziałam o tym. No i położna mówiła, że można używać od pierwszych dni i poduszki i kołdry, więc co osoba to opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka nie strasz że już czop odszedł. Ponoć ma znaczenie i najpierw się niemowlaka kładzie na stronie kokosowej a po pewnym czasie na gryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znaczenie ma na pewno. Większość opinii jest taka, że najpierw kokos a od ok. 6 m-ca gryka. Jak dziecko już staje to ma masować stópki. My też mamy materac dwustronny i strona kokosowa jest dla mnie za twarda. Chyba po prostu napiszę maila do producenta z tym pytaniem :-) Marka czop ???? o kurde. myślałam, że przed 38 tc żadna z nas nie urodzi!!!!!! dobrze, że Ty już taka przygotowana ze wszystkim jesteś! Jakbyś czuła... A ja byłam w sobotę na SORze z powodu 4 dnia biegunki i akurat trafiłam na swojego doktora. Zmierzył mi szyjkę od środka głowicą i 2,75cm ma (na palec 2cm), czyli stanowczo za krótka i mam leżeć a w piątek kontrola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tak. Czop... :/ znalazłam w internecie zdjęcie identycznego jak odszedł mi. Zaczynam się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie też słyszałam że najpierw kokos a później gryka, tak nam babka w sklepie tłumaczyła, ale dlaczego to już nie pamietam... SzczęsliwaPrzyszłaMamusiu śliczny brzuszek:)) u mnie też tych dodatkowych kilogramów jest sporo, dziś będe u lekarza to sie dowiem ile i niunia waży i mamusia ;p Ja tam też zaklepuje na polowe lipca;) termin mam na 23 to 15 moge rodzic, szkoda że tak sie nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×