Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

mar_ka .. oojojojojojoojoj!!!!! no to juz niedlugo sie rozpakujesz nie martw sie. przeciez dzidzi juz gotowe, lez jak najwiecej , no zreszta sama tam wiesz: tzymamy kciuki zeby dzidzi jaknajdluzej posiedzialo!!!!! luna no wlasnie o to mi chodzi, ja mam takie zwykle staniki, ale tutaj upaly, w kieckach sie chodzi nawet i wieczorami.. jak ja zaloze sukienke czy cos? raczej konieczny taki stanik.. jak normalny tylko z odpinana miseczka. bo przeciez nie zaloze bluzki na ramionczkach spod ktorej bedzie wylazic pol miseczki!! albo kiecki i nie pojde na plac na spacerek ahha,. elegancja francja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rka - zaczynasz 35 tydzień, więc luzik. Dzidziol może już bezpiecznie wyłazić. Skrajny wcześniak jest do 34 tygodnia. A przecież nie urodzisz tak natychmiast - ze 2-3 tygodnie jeszcze pochodzisz z brzuchem, a wtedy już w ogóle będzie super. I wszystkie będziemy Ci zazdrościsz, że Ty już biegasz po świecie bez kilogramów, a za to z dzidzolem, a my dalej podłapujemy te oponki tłuszczowe ;-) Ja już sprawdziłam, że u mnie 34 tydzień kończy się 20 czerwca i zamierzam już wtedy zacząć trochę chodzić po świecie - choćby do knajpek w parku koło domu, gdzie na razie nie chodzę, bo tam trzeba dojść i siedzieć, a póki co mam przykaz leżenia :-) Tak mi zresztą gin powiedział, że byle do końca 34 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar_ka.-. a niby czemu nie mozna miec pomalowanych paznocki... ale wymyslaja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej no to nadrobiłyście te pustki z rana ;-). Co to tych płci innych przy urodzeniu. Te pomyłki owszem bywają, ale bywa też tak że te opowieści są z przed np 10 laty, kiedy lekarze aż takiego doświadczenia nie mieli i sprzęt nie był aż tak dobrej jakości. Wiec kogo urodziy tego wychowamy najwyżej dziewczynki w traktorkach a chłopców w laleczkach :-P Jeśli chodzi o proszek to ja kupię tylko kolor lovela a nad płynem intensywnie się zastanawiam :-P Staniaki mam już teraz dwa jeden co chodzę w dzień w dzień a drugi taki nowszy do lekarza na wyjście a po porodzie kupię najwyżej, bo jak się okaże że nie będę karmiła, to po co. Pina, przepraszam za pytanie, a dlaczego nie chcesz karmić, jeśli mogę zapytać? Jak jestem wścibska to nie odpowiadaj. Marka ile tego czopu jest, trudno napisz bardzo obrazowo, proszę. Masz to zdjęcie z neta to daj linka, bo bym wolła wiedzieć jak to wygląda. Co do wagi u mnie +16 :-(. Marka Młodzi może już nie mogli doczekać się konsumpcji małżeństwa :-P? Pigułeczka 32tc szyjka 2cm i to stanowczo za krotka? To ja zaczynam mieć scizy, bo moja w styczniu miała 3cm, a w marcu była znacznie krótsza. Ile to jest znacznie to nie wiem, jutro się okarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella, marka dopiero 34 tc zaczyna. A bezpiecznie dla dziecka jest po ukończeniu 36, a nawet 37 tc, bo wtedy rozwój płuc jest już praktycznie ukończony. Na tym etapie dziecko może sobie poradzic z oddychaniem, ale może też mieć problem. Sprawa indywidualna. Ale są przecież inne problemy związane z wcześniactwem więc oby Filip posiedział jeszcze te 2-3 tygodnie!!! Ma_rka, nie odbierz tego źle, ale z tym balowaniem na weselu to chyba trochę przecholowałaś... Takie problemy z brzuszkiem były wcześniej, teraz trzeba na siebie bardzo uważać!!! Ja nawet o spacerach już nie myślę, a co dopiero o skakaniu na parkiecie... Mam nadzieję, że Cię nie uraziłam. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka ale plusem jest to że już masz wszystko kupione i naszykowane, torbę już pewnie też masz spakowaną i nie musisz latać jak wariatka i kupować wszystkiego. A może faktycznie jeszcze z 2 tyg uda ci się dociągnąć. Wtedy będziesz miała skończony 36 tydz więc nie ma tak źle. A paznokci nie można mieć pomalowanych, bo jak by paznokcie siniały to pod warstwą lakieru tego nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elita, żadne wymyślanie... wygląd płytki paznokciowej świadczy świadczy o natlenieniu organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baby nie schizujcie, teraz to już z każdym dniem jest bezpieczniej. Ja na przykład jestem w siódmym niebie, że w środę zaczynam 31 tc :-) A jak skończę 34 tc, to będę w piętnastym niebie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella no niby Piguleczka ma rację że skończony 36 tydz jest dla dziecka już najlepszy jeżeli chodzi o ten górny próg, ale najlepiej rodzić od 38 tyg gdzie dziecko jest już gotowe na przyjście na świat, bo granica jest od 38 do 42 tyg, ale ja bym jednak wolała okolice 38 niż 42:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigułeczka - ja wiem, że donoszona ciąża to skończony 37 tc i wtedy jest już full wypas. Chciałam tylko powiedzieć, że skończony 34 tc to już nie skrajny wcześniak, tylko zwykły wcześniak, więc zawsze lepiej (tak przynajmniej twierdzi mój gin). A od odejścia czopu do porodu też chyba mija trochę czasu, więc akurat Marka dobije do 36-37. Co do wesela - rozlane mleko. Ja nie miałam mega skurczy (takich kwalifikujących się na fenoterol), a mimo wszystko ze względu na krótką szyjkę i bóle / twardnienia macicy rezygnuję nawet ze spacerów - tak jak gin kazał. Ale jak mówiłam, po 34 tc podobno już będę mogła się trochę ruszyć, więc widać nie jest tak, że jak wstanę to od razu urodzę. Tak czy inaczej Marka trzymamy kciuki, żebyś pociągnęła jeszcze 3 tygodnie w pakiecie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmmm.. ja dalej o stanikach... podoba mi sie ten http://allegro.pl/biustonosz-do-karmienia-eko-kropki-bawelna-80b-i2294458029.html tzn zakochalam sie w mama cubana i azzurro.. ale ten azzurro ma niebieskie kropki na szelkach ,a chcialam szelki jednokolorowe a mama cubana usztywniany, a jednak lepiej miekki dla obolalych i nabrzmialych piersi.. tylko mam dylemat! bo patrzylam na tabele rozmiarow no i ja mam pod biustem 82 a w biuscie 91 i wychodzi na styk ze 80 b powinnam wziac ( na pewno mi podrosnie biust o pare cm no to ze ok to ok.. ale zastanawiams ie nad miseczka C bo jak mnie wybuli tak jak za pierwszym razem to bede miala balony:) jak na moje warunki o balony kurna.. no najlepiej to kupowac takie cos po porodzie juz ale paczka do mnie idze w piatek...i jak dzis nie zamowie to juz nie zamowie... no i nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) Marka, Twój czop śluzowy wywołał burzę :-) Anetka, widzisz co lekarz to pewnie inne zdanie, on twierdzi ze 3,5cm być powinno. Jakies 3 miesiące temu miałam 4 cm więc ewidentnie się skraca. Mam zwiększoną luteine i dodatkowo nospe łykam no i leże i w piątek na kontrolę idę. Ale Ty się nie martw na zapas!!! Znalazłam fajny sklepik z ciuszkami jeśli któraś by potrzebowała to zajrzyjcie: http://www.mamitati.pl/index.php Zwróćcie tylko uwagę, że te najtańsze śpioszki na przykład nie są rozpinane na dole, a to strasznie niepraktyczne. Ale pozostałe maja bardzo dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piguleczka no o dotlenieniu.. ale nie ze malowanie szkodzi tak= o to chodzi?? chodzi o to zeby bylo widac jak paznokiec wyglada? to mozna lakier zmyc na wizyte to bedzie widzial lekarz czy polozna.... dla mnei to takie wymyslanie jak wieszanie obraczki na nitce i patrzenie czy si ekreci nad reka czy wachadlowo porusza i wnioskowanie z tego czy bedzie chlopak czy dziewczynka.. albo z ksztaltu brzucha.. ludzie mi na miescie ze chlopak bo brzuch taki z czubem.. dla mnie to pilka a nie czub ale niech im bedzie..... to mar_ka zabalowalas..... a no trudno juz, pewnie dostalas leki na rozwoj pluc.. no i daj tego linka daj, jesli chodzi o CZOP to ja wam powiem jak wygladal u mnie.... mialam taka przyjemnosc ze wyladowal na podlodze w lazience juz po porodowce no i to widac ze to jest taki... czop... ze nie troche sluzu tylko taka porzadna rozciapana kulka sluzu... jesli chodzi o kolor to byly jesli dobrze pameitam czerwone nitki, chyba teroche buialy troche zolty troche krwiasty... nic szczegolnego.... ale skoro chcecie wiedziec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacznę od narzekania ..zaj........boli mnie d.....dwa tyg. temu było juz prawie dobrze,ale wczoraj posiedziałam trochę w wc............. chyba przejdę na płynne jedzenie!! izzkka ja tez ostatnoi mam jakies mysli,ze może lekarz sie pmylisł,i Amelce urosnie siusiak miedzy nogami...ale w badaniu genet. płec określono po narządach wew. w karcie z połówkowego mam wpisane-prawidłowo wykształcone narządy żeńskie.tłumaczono mi topo iloci kresek, były 3.Zresztą tak jak powiedziała Stella wazne ,by było zdorwe. Podobno przy chłopcach jest mniej pomyłek ma_rka tez szłyszałam o tym, by paznokcie były niepomalowane,ew.lakier bezbarwny. zaraz pooglądam Wasz brzucholki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jestem o miesiac do przodu od Was ale mam pytanie do Marki, czytałam żeodszedł Ci czop śluzowy, położna stwierdziła że porod za ok tydzien dwa, mi odszedł1,5 tygodnia temu a porodu ani widu ani słychu, stąd moje pytanie czy mówiłą Ci cos ze moze to trwać nawet trzy tygodnia czy miesiac, a moze nawet do terminu? Bo tak sie zastanawiam czy jest jakas zasada zepozwyzej 2 tygodni jest juz po wszystkim. Co do paznokci to ani u stop ani u rak nie wolno miec pomalowanych, tak samo jak powiek, ponieważ gdy dochodzi do niedotlenienia są to pierwsze siniejące miejsca. Pozdrawiam życzę lekkiego ostatniego trymestru i bezbolesnych porodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pina - też uwielbiam po domu biegać w męża bokserkach,kto nie próbował-polecam :)) Brzuszki fantastyczne!! jutro wrzucę mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale u mnie oprócz kiku twardnien w ciągu dnia nic się nie dzieje. Nie boli, szyjka jest zamknięta, nie skrócona, nie plamie ani nie krwawię. Nie biorę też żadnych leków. Po prostu twardnieje mi brzuch. Na weselu czułam się super i na pewno nie skałałam, ale delikatnie potańczyłam przy szybszych piosenkach. Po weselu, wczoraj też było ok i dziś oprócz tego czopa też jest ok. A czop kompletnie nie wiem jak wygląda, znalazłam zdjęcie czopa w internecie i porównując do tego co wyleciało mi to jest identyczne. A wyglądało tak: http://mucuspluglabor.com/wp-content/uploads/2012/03/Mucus-Plug-Pregnancy.jpg Więc wnioskuję, że to był czop. A położna z mego opisu tego czegoś też wywnioskowała, że to czop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superowe nie? kurde.. jak cos komus kupuje to sie tyle nei zastanawiam.. a teraz to.. a czy naprzwde jest konieczne itd itp... + bo juz kiedys pisalam ze kupilam taki zwykly stanik ( zwykly ze nie do karmienia) http://www.intimoaccessori-idea.it/reggiseni_lisciopizzo.html o taki jak tutaj 6ty od gory! czarny no i spoko , miekki w sumie, chociaz z gabka , ale nie taka co uciska kupilam wieksza miseczke i tak sobie mysle ze wlasnie,jak mi wypelni piersi to bedzie ok, do karmienia odepne ramionczko i git:) najwyzej potem bede tego ramionczka szukac na plecach ahha.. chyba kupie drugi taki i w dupie na targu za 3 euro byl!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wlasnie tak zrobie.. nie bede wydziwiac.. bo tak patrze co mam w szafie no i mam i biale i czarne rzeczy czy tam granatowe a kasy wiecznie za malo. aaaaa ale mam dzis paranoje.. siedze tu i marnuje czas. lepiej sie wezme do roboty.....znaczy bede konczyc ten kocyk -kapke potem sie bede chwalic bo cudo mi to wychodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amiaga: to co.. ze nie mozna sie malowac??? przez cala ciaze?? nie czaje, normalnie maluje sie cieniem jak ide gdzie na miasto... pierwsze slysze.. emisia. zaloze sie ze mozna i donosic... pewnie mowia ze 2 tyg bo tak jest w wiekszosci przypadkow, bo wydalenie czopa zazwyczaj oznacza rychly porod ale sie chyba nic nie stanie jak i 3 tygodnie ponosisz.. zreszta jka jestes juz miesiac przed nami no to juz powoli bedzie na ciebie czas:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka no to pozostało Ci tylko czekać na synka :) W moim przypadku jakby okazało się że urodziłam dziewczynkę a nie chłopca to napewno bym się nie załamała czy cos takiego bo nam to wsjo ryba, chociaż przyzwyczaiłam się do myśli że noszę Filipka a nie Filipke. Dziewczyny widziałyście takie cudo? http://allegro.pl/kateter-rektalny-windi-skuteczny-sposob-na-kolke-i2359008783.html Ja sobie to zamówie bo w necie wyczytałam same pozytywy na ten temat a mi mama mówiła że podobno chłopców bardziej męczą kolki niż dziewczynki. Ja wolę chyba żeby młody czekał do terminu, ewentualnie tydzień przed (w moje urodziny :P ) bo w czerwcu zaczynamy remont- płytki w łazience, urządzanie kuchni no i naszego pokoju, w tym kładzenie paneli albo w naszym pokoju albo na całym piętrze więc Filip niech siedzi i czeka aż będzie gotowe :) Też czytałam o tych paznokciach gdzieś w gazecie, że dziewczyna w 29tyg dostała skurczy, trafiła do szpitala i pierwsze co zrobili to zmyli jej lakier z paznokci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMIAGA.... usmialam sie z ta dupa ahahhaha mnie bola plecy i cos dzis jestem agresywna i gryze troche.. widac nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elita83 o ten lakier do paznokci i cień chodzi w trakcie porodu a nie przez cała ciążę, ja się też maluję ale do porodu nie wolno i tyle na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.ebay.it/itm/Dalmatians-la-Carica-dei-101-tutina-Disney-neonato-cotone-azzurro-WD10768-nuova-/270933806459?pt=LH_DefaultDomain_101&var=&hash=item84ba86d856#ht_3752wt_1110 patrzcie jaka cudna!!! szkoda ze rozmiar duzy i droga razy 4 na zlotowki przeliczac.. znaczy nie taka droga ale i nie tania jak na spiochy a na 3-6 mies to raczej juz grubsze rzeczy. ale superowe z tym ogonkiem :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neli8.. no to czyli ze na porod.... te paznokcie... nie czaje juz.. a o plec.. to ja jakby sie pomylili i bym urodzila dziewczynke to bym sie zalamala i sajgon zrobila ahhaa .. a dlaczego?? bo sie nastawilam przez pol ciazy i narobilam jak osiol, posciel, sliniaczki itd itp! butelki dla chlopca m, smoczki dla chlopca itd itp! a ciuszki przeciez to kosztuje kurna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elita dziekuje za odpowiedz, termin mam na 1 czerwca wiec juz na wylocie jestem ;) A co do poznokcie to nawet jezeli bedziecie miały pomalowane to Wam połozna zmyje kolorek, takei są zasady ja od 37 tc przestałam malować zawsze miałam kolorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej mar_ka.-.... dopiero teraz zobaczylam fotke tego czopa... ja wcale nie jestem pewna czy to czop!!!!!! kiedys pisalam, pewnie nei pameitacie ze znajduje na majtakch taki gesty ciagnacy sie sluz.......i ze tego jest duzo i to wiecej niz na tej fotce... nie zawsze ale tak od czasu do czasu , co pare dni, tydzien nawet jak ide siku to takie cuda znajduje.. czasami to 10 dni nic a potem w ciagu dnia 3 razy... wiec mi sie wydaje ze to nei czop.. bo czop to taki czop!! wiec nie chce sie madrzyc a raczej ciebie uspokoic!!!! poszukam na necie... a najlepiej to by sie bylo spytac lekarza czy przy badaniu moze stwierdzic xczy czop jest czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×