Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ancymonka21

slubujemy - WRZESIEN 2012 :)

Polecane posty

a coś o nas, mamy po 24 lata, razem jesteśmy już od ponad 5 lat od 2 mieszkamy razem no i w sumie od 2 planujemy ślub;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusia suknia jest cudowna, pyszna po mojemu ;) obrączki nie w moim guście, bo nie leżą mi jakoś połączenia kolorów. A co to takiego polter, to nie mam pojęcia ;) btw: my ponad dwa lata wcześniej musieliśmy salę zamówić, bo też takie terminy u nas ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polter to taka impreza parę dni przed ślubem, kiedyś nie było u nas wieczorów panieńskich/kawalerskich tylko właśnie polter przychodzą przebierańcy i rozbijają szkło na szczęście, śmiecą są tańce, alkohol i coś do jedzenia http://pl.wikipedia.org/wiki/Polterabend http://www.youtube.com/watch?v=YNa5Qff9JJ0 tak to wygląda mniej więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusia883 -> ja tez mieszkam za granica i boje sie, bo nie moge nic na odleglosc zalatwic a jak przyjade to nie bede wiedziala za co najpierw sie zabrac :( najgorsze ze nie mamy nic z tych najwazniejszych rzeczy zalatwione - tzn. zadnych dokumentow, nauk w kosciele, itp. :/ :/ :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj tusia, ja tez ślubuje 15-go :D Sukienka ciekawa, podoabaja mi się te falkanki, gorset zostawiłabym gładki, ale to pod moj gust pisze ;p:D a obrączki też nie w moim stylu. Podobają i sie gładkie bez brylancików :D i bez łączenia.. :D My od przyszłego tygodnia zaczynamy spotkania z katechetka, będą to 3 spotkania, a potem kolejne 3 z księdzem. Chcemy to załatwić w czerwcu przed urlopem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my z formalnościami tez jesteśmy do tyłu.. a gdzie mieszkasz? bo ja w Niemczech i nauki przedślubne bedziemy robić tutaj, jedna sobota i mamy z głowy, popytaj w Twojej okolicy może tez można załatwić szłyszałam nawet o takich przypadkach że księża za granicą zaświadczenia wydają od ręki po 15 min rozmowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusia, my kurs mamy z głowy, mieliśmy to w liceum, ale musimy jeszcze mieć spotkania z katechetką, przygotowania do spowiedzi czy coś takiego- mamy takie karteczki i musi nam to podpisać katechetka a potem ksiądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem jeszcze co z spotkaniami w poradni rodzinnej, u mnie w parafii są organizowane razem z naukami i nie wiem czy mój ksiądz nie będzie chciał jakiegoś zaświadczenia od nich :/ a później to tylko karteczki które ksiądz musi po spowiedzi podpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) tusia Twoja sukienka jest pyszna jak to nasza Ania mowi, jest ekstra, powiedz jak z cena w salonie orientujesz sie? lub wypozyczenie? obraczki tez ladne :) rowniez jestem ze slaska i obecnie tez za granica :) Aniu - ta bizuteria od Svarowskiego to mi juz dluugo w glowie siedzi i chyba sie na nia skusze tylko jak juz bedziemy mieli mniej wiecej okreslony budzet... podoba mi sie ta sukienka z Tajlandi (biala) ale juz kilka razy zamawialam i rzeczywiscie na jakies wyjscie z domu sie to w ogole nie nadawalooo... Malwinka - sliczne macie obraczki i my tez stawiamy na klasyke :) i nie drogie, cena atrakcyjna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusia ja tez w niemczech jestem - a w jakim miescie jestes? ja pod grania holenderska mieszkam. aaa i tez 15 mamy slub :) my nie bardzo mowimy po niemiecku wiec z ksiedzem raczej nie damy rady nic zalatwic... teraz bedziemy za jakies 2 tygodnie do PL jechac, to mam nadzieje, ze nasz ksiadz bedzie przychylny i damy rade wszytsko zalatwic w kilka dni :) a jak nie to bedzie kiszka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ancymonka za sukienkę płacę 3600 w salonie będzie szyta na miarę specjalnie dla mnie ze wszystkimi zmianami jakie sobie zażyczyłam;) dodatkowe ozdoby dostałam gratis będzie dodatkowo cienka tasiemka z kamyczkami swarovskiego pod biustem i na tym skosie gdzie się gorset kończy i ramiączka będę miała dopinane, pani w sklepie zagwarantowała że ramiączka nie będą potrzebne bo sukienka na pewno nie ruszy się z miejsca ale dla mojego komfortu psychicznego mi je zrobią;) gascha ja mieszkam na bajerach i u nas w parafii jest akurat polski ksiądz, nauki będą po niemiecku i chociaż mój przyszły mąż tęż języka nie zna to powiedział że zaświadczenia nam i tak da ;D może u was w mieście lub w jakimś większym mieście w pobliżu też polskiego księdza znajdziecie? bo jest ich tu dosyć sporo z tego co słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a co robicie z strojeniem auta? same czy w kwiaciarni? bo my wynajmujemy zabytkowy samochód i początkowo chcieliśmy wysłać go do kwiaciarni ale przeglądając ozdoby na allegro stwierdziłam że można by to zrobić samemu dużo taniej kwiaty byłyby sztuczne ale moja siostra na swoim ślubie z dużym bukietem żywych kwiatów nawet pod salę nie dojechała bo się odczepił i pieniądze praktycznie wyrzucone w błoto były..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata----
a ja juz jestem do przodu o buty:) bylam w ryłko i wkoncu znalazlam takie jakie na mnie pasuja czyli dobry rozmiar, kremowe, obcasik niski 5 cm bo jestem wysoka;) szkoda tylko ze takie drogie i watpie czy potem bede jeszcze je nosic, poniewaz nie przepadam z jasnymi butami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata----
widze ze na 15 wrzesnia jest sporo osob:) w tym ja ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Nasze wczorajsze zakupy są bardzo udane. Ja kupiłam sobie buty, wymarzone takie jak chciałam:) wklejam fotkę http://www.voila.pl/139/xvnw6/?1 Kupilam też biżuterię, niby jedną już mam tą którą pożyczyłam od mamy ale ta mi się tak spodobała i nie była droga że zakupiłam. Pozniej zobaczę która lepiej będzie pasowac, ale wydaje mi się ze ta. Oto zdjęcie http://www.voila.pl/140/pfgav/?1 Po lewej stronie jest taka podwójna bransoletka, po prawej kolczyki długie. Mój Ł ubrał sie od stóp do głów. Kupil takie buty http://www.voila.pl/141/hgv2f/?1 tylko że na żywo są dużo ładniejsze bo bardzo się błyszczą, są mocno lakierowane. takie własnie chciał i takie ma:) Garnitur ciemny z połyskiem, bardzo ciemno stalowy, prawie czarny z takimi jakby srebrnymi prążkami ale te prążki są widoczne tylko pod słońce. Do tego białą koszule z mankietami na spinki. Białą kamizelkę i biały krawat z taką srebrną nitką. Ale kamizelka i krawat do odebrania dopiero jutro bo kobieta akurat nie miała rozmiaru i jutro już ma byc. Cieżko tak wszystko opisac ale tak mniej więcej to wyglądał. Jak się ubrał to wyglądał ekstra i w sumie kupiliśmy garnitur już w drugim sklepie do którego weszliśmy. Szybka decyzja:) i dobrze bo pozniej już żaden nam się tak nie spodobał. Kupił jeszcze pasek skórzany z klamrą pod kolor spinek (spinki ma nowe bo kupilam mu na urodziny:D) Teraz mamy juz wszystko dla siebie oprócz bielizny, ale to pikuś. Ostatnio tak sobie przeglądałam różne ogłoszenia i spodobała mi się fryzura tej dziewczyny i chyba tak się uczeszę bo bardzo mi się podoba taka, tylko ja mam na bok grzywkę więc powinno byc jeszcze jeszcze ładniej http://www.voila.pl/142/poqna/?1 http://www.voila.pl/143/q79s7/?1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipss biżuteria przepiękna, Twój mąż tez będzie się pięknie prezentował;) my garnitur odbieramy w przyszłym tyg bo na moją chudzinkę wszystko trzeba było zwężać;) buty podobają mi się takie http://www.e-rylko.com/produkt/x8mc8_f28/1798/cat/44/c/0/r/0/k/0/pp/1 ale nie ma ich nigdzie u mnie w pobliżu a z neta trochę boję sie zamawiać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusia z butami ogólnie jest teraz problem, jest bardzo mało butów ślubnych nawet w galeriach. Ja się strasznie ciesze ze udało mi sie kupic takie jak chciałam proste bez żadnych ozdób. Miałam szczęscie. W tym sklepie były jeszcze takie same ale z wycięciem na palec i inne z kwiatkiem na czubku, no i kilka satynowych. Nie za duży wybór, dobrze że akurat był mój rozm bo inaczej tez bym pewnie musiała zamawiac przez neta a to zawsze jakieś ryzyko. takie buty jak pokazujesz były ale tylko satynowe, skórzanych nie było. Musisz poszukac moze akurat trafisz. My teraz będziemy łatwic sprawy papierowe i mam stresa bo gubie się w tym. musimy isc po akty chrztu tam gdzie byliśmy chrzczeni. Czy za taki akt się płaci? jesli tak to ile? czy ksiadz powie sume, a jesli powie co łaska to ile isę daje? bo pozniej z tym aktem mamy się udac do księdza który bedzie nam udzielał ślubu i on ma powiedziec co dalej, a musimy to załatwic wszystko w tym miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusia -> nie ma raczej polskiego ksiedza.... :/ zobacze co damy rade zalatwic jak przyjedziemy do PL. jestem dobrej mysli ze wszytsko sie da zalatwic :) ta fryzura na bok śliczna... delikatna i w ogole... genialna :) tylko czy podczas tancowania sie nie rozleca te loczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno da się wszystko załatwić, my też w środę jedziemy do PL i będę szukać butów, wódki i kwiaty chciałabym załatwić i rozejrzeć się za sukienką na poprawiny.. tyle spraw do załatwienia a tak mało czasu.. fryzurka naprawdę śliczna, myślę że jak loki będą porządnie zrobione to się nie rozpadną, wiem że jak moja fryzjerka robi mi fryzurę z loków na jakąś okazję to tez zawsze panikuję że się rozpadnie wyprostuje i w ogóle ale tak naprawdę to nic się nigdy takiego nie dzieje;) a moje włosy łatwe do ułożenia nie są.. tzn łatwo je ułożyć ale żeby się tak trzymały to już inna sprawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez oglądałam sukienki jak szukaliśmy garnituru dla Ł, tyle było ślicznych kiecek że szok, na prawdę było w czym przebierac tylko ze mieliśmy mało czasu i nawet nic nie przymierzyłam. głównie zależoło nam zeby Ł kupił sobie ten garnitur i wszystkie dodatki, ja na sukienkę poprawinową mam jeszcze czas. musze sobie pojechac z mamą na spokojnie i wtedy coś kupie. najbardziej lubie zakupy z mamą ona ma znakomity gust bo ja to taka niezdecydowana:) Co do tej fryzury to mi się loczki nie powinny rozwalic bo z natury mam kręcone włosy i nigdy nie miałam z tym problemu. Ja mam raczej odwrotnie czyli brak szans na utrzymanie prostych włosów bo pod wpływem ciepła mi się zaraz kręcą spowrotem. czyli bedzie ok:) Wiecie co zastanawiam się teraz nad jedną sprawą, do ślubu będę miała na pewno czerwone usta, bo lubie tak malowac i ogólnie wydaje mi się ze ten kolor mi pasuje. I tak sobie pomyslałam ze fajnei by było miec tez czerwone paznokcie tzn swoje naturalne pomalowac na czerwono. tylko jest jeden problem, mamy wszystkie fioletowe dodatki tzn dekoracja sali bedzie fiolet z białym, dekoracja samochodu tez, różne pierdoły czyli kokardki wstązeczki no i ja bede miała bukiet fioletowo- biały. Czy to by się gryzło gdybym miała czerwone paznokcie czy nie? W sumie mogę sobie zrobic zwykły french a tylko usta pomalowac na czerwona ale tak jakos wpadły mi te paznokcie do głowy. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też bym radziła czerwień na poprawiny, jeżeli masz fioletowy bukiet to mógłby się gryźć z czerwonymi paznokciami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki :) ale sobie tylow narobilam na watku ... hohoho ... ;/ bede musiala nadrobic... wieczor i jutrzejszy dzien mam wolny takze mam nadzieje ze uda mi sie nadrobic wszystko. :) z moim Ł. w miniony wtorek zalatwilismy nauki, spotkania w poradni zalatwilismy jednego dnia cale szczescie bo nie wiem czy bym to wytrzymala heh KOMEDIA jedna wielka te cale spotkania. :) no i moj kochany odebral nasze obraczki :D aj sie doczekac nie moge kiedy beda ja juz mogla nosic na palcu ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolor paznokci zdecydowanie by się gryzł, chyba ze mówimy tu o nowoczesnej Pannie Młodej to można polemizować;p my w niedziele ruszamy na zakupy. Planuje kupić kolczyki, buty na poprawiny- tego tak na prawdę tylko mi trzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my zdjęcia robimy w takim parczku który znajduje się przy sali weselnej. jest tam ładnie drzewka kwiatki ławeczki alejki, mysle ze wyjdzie fajnie. Ze studia rezygnujemy. Dziewczyny czy zapoznajecie świadków? my będziemy mieli świadków którzy się nie znają i nawet nigdy się nie widzieli- moja koleżanko- sąsiadka i kuzyn mojego Ł. No i pomyśleliśmy ze dobrze byłoby ich zapoznac przed ślubem. Chcemy zorganizowac takie spotkanie naszej czwórki (oboje są wolni)w celu omówienia spraw ślubnych itp. No i nie wiem gdzie to zrobic, czy zaprosic ich na jakąs pizzę czy lepiej zaprosic ich do domu na kolacje? sama nie wiem chłopaki pewnie wypiliby jakąś flaszke czy coś więc w domu było by chyba lepiej. z drugiej strony boje się ze będzie sztywno i my z Ł będziemy musieli nadrabiac rozmową. czy jest sens organizowac takie spotkanie jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie - dobry pomysl - napisz czy te szpilki rzeczywiscie sa takie jak na zdjeciu :) no i oczywiscie czy sa wygodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×