Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Vicodin, dzięckuję :-) Co do hemoroidów, to mi w szpitalu położne mówiły, że można praktycznie wszystko, czy maści czy czopki. czopki są podobno lepsze ... mi już na drugi dzień po porodzie wyszło to dziadostwo, a tu jeszcze załatwić się kazali ... Marek dzisiaj całą noc stękał, nie mógł ani bączka puścić ani kupki zrobić ... na szczęście tylko stękał, bo inaczej bym się wykończyła. Poza tym, też ma okres kiedy marudzi ... zaczyna się koło 14-15 a kończy koło 20-21. No chyba że jesteśmy na spacerze koło 16 to wtedy śpi w miarę i nie marudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala ja bym z cyckiem nie wyrobila próbowałam w szpitalu bo nie chciało mi się pójść po jedzonko to mała 2 razy pociągła i spała i tak by było i pewno że na cycu by wisiała a ja tak niie dam rady:( A własnie bo któras pisała o tym mleku nan ja podaje go starszym i super ale małej teraz zmieniam na bebiko odczekam jeszcze z dwa dni i zobacze czy sa efekty, a starszej córce też przy kolkach musiałam zmienic mleko z nana zwykłego na nan pro H.A. bo z krwi jej wyszło wtedy że moze mieć alergie na białko mleka krowiego i to mleko podawałam jej chyba przez 4 miesiace jak sie uspokoiło to przeszłam z powrotem na stare. I teraz tez sie okaże czy wystarczy tylko zmienic mleczko czy znowu jakies specjalne będe podawła a te mleka są drogie no ale cóż sie nie robi by dziecku ulżyć. Ja przy bliżniakach uzywałam na kole esputicon powiem wam dobry był naprawde., A powiedzcie mi używacie tych pasów ściagających bo ja używam i super tylko jak jest cieepło to żle sie w nim chodzi tzn ja mam majtki bo chciałam by od samego dołu mi ściągało brzuch . karolinka jak tak dzis miałam nad ranem od 4.20 co h mała mnie budziła na jedzonko a tak sobie myslałam jest tesciowa to sobie pospie :( a tu nici bliz tak wojowały w pokoju obok że mi głowa pękała aż w końcu jak wpadłam do kuchni jak poparzona to nawet murku nie zauwarzyłam jak przygrzmociłam to aż sie odbiłam:). Teraz mała na spacerze z babcia starsze śpią a ja was czytam :). Gosia ja dopajam jeszcze wodą ale karmie butla i robie masaz brzuszka jak widze że zaczyna płakaća nie jest głodna i to pomaga , ale powiem wam że dopiero jak lekarka pokazała mi jak się powinno masowac brzuszek bo to co ja robiłam do tej pory to było głaskanie a nie masowanie a teraz jak pomasuje to zaraz kupa wychodzi. Człowiek taki zielony jest:) brzusio trzeba ugniatać kciukiem w taki znak zapytania zaczynając od lewej strony w koło pępka kończac schodząc w okolice pchwiny dość nisko . Pomaga spróbujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka ja jem mniej wiecej tak jak piszesz i nic, z dnia na dzień coraz gorzej :( Wczoraj w kibelku siedziałam i ryczałam po prostu a później nawet jak siedziałam to bolało więc wieczorem poszłam do apteki bo już nie do zniesienia :( nie probowalam tylko gotowanych jabłek.. byle szybko przeszło, bo ciągle coś :) buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka- acha :) ja też używam majtek ściągających ale mi nie wiele dają, brzuch taka galaretka :) teraz jeszcze bezpieczne kremy wkraczają do akcji :) Ja małej od początku dawałam NAN ACTIV wtedy był, później się zmieniło na NAN PRO. Po bebiko mi duuużo ulewała, praktycznie po każdym jedzeniu i to tyle że lekarka powiedziała, że ona wręcz wymiotuje tym mlekiem a nie ulewa.. Więc u mnie bebiko niestety nie dało rady :) Jakiś czas jak miała podejrzenie alergi na białko to piła Bebilon Pepti, a jak zaczeli wymyślać że może na laktoze to dostawała Enfamil O-Lac. Ale ani jednym ani drugim specyfikiem na recepte się nie najadała także wróciliśmy z powrotem do NAN activ czy tam pro i samo przeszło... Później byliśmy ponad rok w Niemczech to tam piła Hipp i byliśmy bardzo zadowoleni i po powrocie do Polski nadal piła Hippa tylko już Polskie i szczerze mówiąc różni się WSZYSTKIM! Niemiecki nawet wygląda inaczej, taki bardziej zbity ten proszek i miarki o połowe mniejsze.. Dziwne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trala biedulko no to nic trzymaj sie moze dadza cos te specyfiki no u mnie narazie dajemy rade na tyle zebym nie musiala nic brac przez pierwsze dni w domku szly w ruch czopki glicerynowe bo inaczej bym nie dala rady no ale jakos teraz staram sie robic tak zeby nie bylo zaparc i choc nadal boli to jest to do zniesienia :) pewniejakby bolalo bardziej to juz bym tez w aptece cos sobie kupila no maly dal mi pospac godzinke i znow cyc :) ale oczywiscie przez pol godz nerwy i placz biedulek teraz smok poszedl w ruch i usypiamy na rekach :( ja mam nadzieje ze jak te kolki sie skoncza to dam rade go odzwyczaic bo inaczej zwariuje aha mam pytanie bo ten sab simpleks niby podaje sie 15kropelek przed kazdym posilkiem no ale jezeli gabrys je co godz to nadal tak podawac??? bo tak sie boje zeby tego moze mu za duzo nie dac?? a jak wy dziewczyny podajecie kropelki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzisiaj koszmar... Igor od 3 nad ranem miał wzdęcia:( Przysypiał po pół godzinki i znowu się budził z płaczem. I trwalo to do 12.40! Wtedy dopiero pdał i śpi do tej pory z jedną przerwą na jedzenie. A ja razem z nim. wydaje mi się, że to wina dzemu brzoskwiniowego, bo wczoraj wieczorem dosyć dużo zjadłam. tralarim - kurcze ja tez mam problem z zaparciami i boli mnie:( Nie wiem, czy to hemoroidy, bo nigdy nie miałam. Wzięłam dwa czopki ale nic nie dały. Może źle je aplikuję, cholera wie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie... Gratuluję kolejnym szczęśliwym :) Czy Wy używacie pasów poporodowych?? I jak szybko po cięciu cesarskim można je zakładać. Ciągle się zastanawiam czy to w ogóle kupować, bo tanie nie są, a słyszałam, że najlepszy jest pas Pani Teresy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze napisałam tego posta wyżej i pogoniło mnie do toalety:) Od razu lżej:P karolinka - mam ten sam dylemat, bo przy piersi mój wisi tez czasem co godzinę. Ale w dzień daję mu tak ze 3 razy kropelki, jak sobie dłużej pośpi i wiem, że porządnie będzie ssał. Za to w nocy nie dalam mu własnie dzisiaj o tej 3 rano i może przez to wariował, dlatego będę mu dawać przed każdym nocnym karmieniem. Zobaczymy, ja już powoli głupieję. Pas raz miałam na sobie i zaczął mnie coś brzuch boleć. Zapominam go włożyć. Brzuch już mam maly a przez rozstępy i tak skóra będzie zwiotczała:( Muszę sobie kupić jakiś krem ujędrniający. Czytałam dużo o kremach z mocznikiem na rozstępy i jak jakoś dojdziemy w domu już do ładu to musze sie przejść po receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie,ze tak wyskakuje znów ale mam pytanie do dziewczyn ktore urodzily w tym czasie co ja...czy wasze dzieciaki tez tak ciagle spia? Mój dzis przez cały dzien mial moze pol godz aktywnosci czyli popatrzyl i poszedl dalej spac,karmie go cycem,nassie sie i zasypia,odkladam do lozeczka i tak wyglada moj caly dzien...w nocy budzi sie raz,nawet nie placze tylko sie wierci i cyca szuka..fakt w dzien je czesto i dlugo...\ ogladala go pediatra,badala na spiaco-zdrowy wiecej klopotow mam z 2latkiem niz z malodszym... podpowie ktoras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M nie wiem kiedy rodziłaś, ale nasze dzieciaczki sa jeszcze malutkie i mają krótkie okresy aktywności. no i pogoda robi swoje. skoro pediatra nie zauważyła nic niepokojącego to tylko się cieszyć z tak spokojnego dzieciaczka ... przynajmniej masz czas na zabawy i zajęcie się starszym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M nie wiem kiedy rodziłaś, ale nasze dzieciaczki sa jeszcze malutkie i mają krótkie okresy aktywności. no i pogoda robi swoje. skoro pediatra nie zauważyła nic niepokojącego to tylko się cieszyć z tak spokojnego dzieciaczka ... przynajmniej masz czas na zabawy i zajęcie się starszym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M nie wiem kiedy rodziłaś, ale nasze dzieciaczki sa jeszcze malutkie i mają krótkie okresy aktywności. no i pogoda robi swoje. skoro pediatra nie zauważyła nic niepokojącego to tylko się cieszyć z tak spokojnego dzieciaczka ... przynajmniej masz czas na zabawy i zajęcie się starszym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki,juz zapomniałam jak było ze starszym. PO prostu bałam się,że jest jakiś nienormalny...po za tym zastanawiam się czy najada się moim mlekiem,może coś z nim nie tak..mały pomlaska czasem 10min i spi 3 godziny,a czasem godzine je a godzinę śpi... Swoją drogą mam trochę dość karmienia cycem...poczytam was wstecz to może coś będzie na temat butelki.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam dzis u pediatry i moja mala przez 2 tyg przytyla tylko 180g strasznie malo , mało je wogóle mam znowu byc w pon u niej i kaqzała mi kupic bebilon hmf dodatek do mleka matki to jest no ale stwierdzila ze sprobujemy dac malej i zobaczzymy. Blizniaki po takim samym czasie przybraly Zuza 600g a Antek 900 wiec różnica kolosalna no ale zobaczymy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej...eh i moją małą ta cholerna kolka chyba dopadła...jutro pójdę chyba do pediatry żeby powiedziała co dawać na te kolki ewentualnie albo zeby mi pokazała masaż eh...nie jestem pewna czy to kolka wiec licze ze mi powie co to eh..dzisiaj mała usnęła o 4 nad ranem dopiero od 22 nie spała pozna kapiel nic nie dala kompletnie eh...wczoraj pierwszy raz bylysmy same na spacerze heh nawet ogarniam wynoszenie i wnoszenie tego mojego kolosa wozka:)dzisiaj tez bylam sama zmuszona dzwigac wozek bo maz pracuje...eh teraz mala mi spi ale budzi się co trochę i placze wiec mysle ze kolka:(bo suchego pampersa ma i głodna nie powinna byc bo karmiona byla eh..biedne te nasze maluchy z kolkami:(Wam nie zazdroszcze tych rewelacji z wyborem mleka sama bym problem miała...eh...dobrego wieczoru i nocy w miare:)buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M. ile ma Twoje dziecko? Moja w piątek 2 tyg skończy i jeszcze 3-4 dni temu też jadła i spała, a teraz? Marzę o 4h snu ciągiem. Ja wczoraj dawałam ten delicol na kolki i powiem wam że gó*** działa. Ulewała połowę tego co zjadła, w nocy był sajgon bo ciągle głodna, prężyła się, widać że bolało :( Dziś ich nie dawałam, robiłam jej herbatke rumiankowo koperkowa i troszkę lepiej. Powiedzcie mi czy jak waszym odpadły pępowinki to też taka krew skrzepnieta została w pępku? Ja dziś mało zawału nie dostałam jak zobaczyłam plamki krwi na bodach... Przemywam teraz octaniseptem, mam nadzieję że zejdzie. Swoją ranę po cc też będę smarować, bo z jednej strony dalej kiepsko się goi. Czekam na położną środowiskową i się doczekać nie mogę, nie wiem o co chodzi. Mój pojechał na ryby na nockę, także Mała już wykąpana śpi, ciekawe jak długo... Ehh, płakać mi się chce jak widzę że się męczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde,poczytałam was troche-współczuję nocnego wstawania i kolek. Ja,może źle robie ale jak ide spac zabieram młodszego do siebie,a tak o 1rwszej straszy idzie siku i też się kładzie z nami...ale i tak o 6stej musze wstać...po manne,podaje wiekszemu -mniejszemu do buzi cyca i tak lezymy wszyscy do 8-9tej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój skończył właśnie 4tygodnie-urodził się 6stego sierpnia wiec wychodzi ze miesiac jutro...ale ja tak sobie licze poniedzialki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorka delicol to enzym laktaza by lepiej trawiło dziecko laktozę - czyli to czego w I fazie pokarmu najwięcej... maluszek jeszcze nie ma wystarczająco tego enzymu... espumisan czy sabsimplex - to zupełnie inne preparaty niż delicol... spróbuj może właśnie coś z tego... Ita nie wiem jaka cena - mąż nie pytał, nie ma dla nas znaczenia... ale jak odbierze napiszę za ile... Gosia nie ma za co - sama szukałam info na ten temat... ja swojemu masuję już 3 tyg... bez zmian... liczę, że jeszcze się coś ruszy z tym oczkiem... tylko jeden jest niedrożny - prawy... zmykam spać... do 14 posprzątałam całą chałupę... bo spał 2x po 2,5 h.... po ciuchu liczyłam, że pośpi po południu i ja odpocznę po sprzątaniu... marzenia te duże i te maleńkie... mały dziś niestety od 14 do 20 kokobongo...:p ten jest nie do zdarcia....:) spokojnej nocy dla każdej z Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka - wyczytałam, ze delicol zaczyna działać przy regularnym stosowaniu, więc po jednym razie może nic nie dać. Ja dzisiaj użyłam tej rurki antykolkowej. Ale wystarczyło, że ledwo pupy dotknęłam a obsrał mi się mlody na prawo i lewo:P Ale jaką błogość zobaczyłam na jego buzi! Niestety zaczął mi marudzić przy cycku, bo jak się naje to chce cmokać i się wkurza, że mleko leci. No i daliśmy mu smoczek:( Nie chciałam tak wcześnie, ale sutki mi odpadają. Załapał szybko i nawet usypia przy nim. A co do witamin to zaczęłam je podawać rano, żeby uniknąć wieczornych kolek - tak na wszelki wypadek. malutka - to bardzo mało przybrała - miesięcznie powinna ok 1-1,2 kg przybierać. Basia - mieliśmy podobną noc, tylko u nas zaczęło się o 3 a skończyło o 7.30:( No a mój jak zasnął ok 19 to dalej śpi. A potem mi będzie wojował do północy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Tralala- nie pomoge, nie mialam do czynienia z hemoroidami Miss m ciesz sie ;P moja w dzien potrafi pomarudzic... a dzieciaki mamy z tego samego dnia ;-) tez licze od pn hehe wspolczuje kolek dziewczyny naprawde.. i trzymam kciuki aby przeszly! bylam dzisiaj u pediatry mala przybrala 400 gr czyli 900 w miesiac, dobrze. wazy 4600 (wyjsciowa ze szpitala 3700) rozmawialam z pediatra i ona ma wogole odmienne zdanie nt kolek heh oczywiscie nie tyczy to wszystkich dzieci ale nie ktore dzieci moze bolec odbyt i dlatego po bakach./kupie czuja ulge ale za cholere nie pamietam dlaczego tak moze byc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak,mamy dzieci z jednego dnia tylko moj to malenki sie urodzil;) I synkow mamy w podobnym wieku... Moj straszy wlasnie usypia,tym razem w moim lozku....mlodszy spi od 19nastej,wykapany,nasmarowany,najedzony,teraz nawet nie musze patrzec na zegarek..obudzi sie za 10pierwsza..od trzech nocy nastawiam budzik na 1,a on wstaje zanim zadzwoni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka- mojemu jak pępowinka odpadła też była krew a ja sino blada z przerażenia :) ale 2 razy myłam wodą utlenioną i nie było śladu :) Mój mały miś dzisiaj miesiąc skończył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i sie mi porobilo :( dostalam antybiotyk kurcze a zaczelo sie od bolu gardla we wt ogladala p doktor i mowila ze nic takigo tantum verde wystarczy do wieczora ledwo mowilam a wczoraj rano juz caly nos zawalony i bol w zatokach no to wieczrem hej do lekarza no i antybiotyk i dala mi biotyk i dummox czy jakos tak ze niby mozna karmic ale w ulotce napisane jest ze niewielka ilosc przedostaje sie do mleka i moze powodowac zapalenie grzybicze blon sluzowych u maluszka no i mam dylemat czy podawac mu mieszanke a pokarm sciagac i wrocic do piersi po antybiotyku czy sie nie przejmowac i podawac piers no nie poszlabym na ten antybiotyk ale ledwo laze jak zombi jakis sil nie mam wogole w nocy jakies deszcze mialam zimno mi bylo spalam w skarpetkach i szlafroku obabuchana koldra i nadal mi zimno bylo a w dodatku z malym na rekach od 2-4.30 :( koszmar jakis ale ja sie obudzil o 6 na jedzenie a ja cala mokra z tymi dreszczami to podalam mu butle bo sie balam a pokarm sciagnelam i wylalam no i wypil tylko 60 i wlasnie sie obudzil na jedzonko no ale podam piers vicodin prosze moze ty ze wzgledu na swoj zawod cos mi doradzisz bo jezeli mniejsze zlo bedzie butla to ja sie przemecze z tym odciaganiem boje sie tylko czy nie bedzie problemu z powrotem do cyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miss no nic tylko sie cieszyc ze masz tak spokojnego maluszka :) ja z pierwszym tak mialam a teraz mamy malutkiego rozdarciuch :D ale i tak kocham go tak ze juz bardziej sie chyba nie da :) malutka no to faktycznie bardzo malo przybrala ale nie martw sie jakos sobie z tym poradzicie basia no niestety i was dopadlo :( kurcze ze tez tak sie musza te nasze malenstwa meczyc :( sikorka mojemy tez taka zaschnieta krew w pepuszku zostala a ze boje sie tam jakos patyczkim mu myc to tylko myje normalnie w kapieli o octaniseptem mu psikam i licze na to ze wkoncy sie umyje z pierwszym tez tak mialam w koncu sie domyl :) a ja ma wrazenie ze po tym sabsimplex troche lepiej choc tak do konca to mu nie przeszlo ale wydaje mi sie ze maluszek moj przywykl do noszenia i poprostu sie tego domaga bardzo glosno :) mimo ze nic go nie boli nieprezy sie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka w charakterystyce produktu leczniczego jakim jest amoksycylina - nazwa handlowa duomox - (poprawa często pod koniec brania ale ja dla siebie też bym ten wybrała:) ) jest napisane,że ryzyko wpływu na dziecko jest znikome z wyjątkiem możliwości działania uczulającego czy właśnie kolonizacji grzybkiem... - jest to zwyczajne zabezpieczenie - penicyliny są bezpieczne :) musisz obserwować maluszka czy nie pojawia się wysypka, jak kupki no i warto podawać probiotyk i zaglądać czy pleśniawki się nie robią... nic więcej - jak pleśniawki to jakiś preparat zastosować... ja bym brała i karmiła - nie przechodź na sztuczne... mówię uczciwie jakbym była chora nie odstawiałabym od piersi - nie ma takiej potrzeby - pleśniawki może mieć maluszek bez antybiotyku u matki... probiotyk ochroni przewód pokarmowy, a w razie wysypki udaj się do lekarza - bo musi ją zobaczyć:) nie bój się naprawdę nie warto dawać sztucznego ale cytuję : 'Skoreluj czas podawania leku z karmieniami. Podawaj lek tuż po karmieniu, najlepiej przed najdłuższą przerwą (nocną, południową). Zwróć uwagę na okres półtrwania leku. Generalnie po 30-90 minutach po podaniu leku matce większość leków osiąga najwyższe stężenie podaniu matce. Wydzielanie z mlekiem trwa około 60 min. Nigdy nie karm w momencie, gdy spodziewasz się maksymalnego stężenia leku w pokarmie' http://www.laktacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9:stosowanie-lekow-podczas-karmienia-piersi&catid=2:karmienie-piersi&Itemid=10 sprawdziłam w charakterystyce produktu leczniczego niezależnie od dawki (powinnaś brać 2x1g - chyba, że lekarka dała inaczej) maxymalne stężenie osiągane po 1-2 h... czyli postaraj się ustawić tak by nie karmić po zażyciu antybiotyku około 2,5 do 3 h jeśli to możliwe... jak się nie uda czasami to też nie ma strachu także spokojnie:) uciekam - mały wstał:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Widzę, że na tapecie kolki głównie, ciekawe czy nas to też zaraz będzie tyczyć ale patrząć na natężenie chyba i nas nie ominie... U nas jak na razie super, mała nocki przesypia, budzi się kolo1 i 5 chociaż dzisiaj dopeiro o 7:)więc jesteśmy wypoczęci, waga idzie do góry w ciągu 5 dni 200g do przodu, więc się bardzo cieszę. Trzymajcie się kobitki!! Fabi daj znać co u Ciebie bo miałyśmy na ten sam dzien termin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×