Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość Aga.S
Ja też tak mam, że czy się zaśmieję czy kichnę to leci mi po nogach, już od dawna noszę wkładki. Brzuch mi się wczoraj trochę obniżył, boli mnie cały czas - raz słabiej a raz mocniej, do tego dzisiaj miałam pół dnia nudności i bolała mnie głowa. Nie wiem co to ma oznaczać, ale mam nadzieję że do 14go sierpnia Mała jeszcze posiedzi w brzuszku i podrośnie trochę. Jednak mimo tych wszystkich nieprzyjemności związanych z ciążą będę tęsknić za brzuszkiem i za tym, że nie będę już czuła jak dzidziuś tam sobie fika, i że nie będę już sobie z nim z dumą spacerować - choć z drugiej strony będę mogła wreszcie utulić swoją córeczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga.S
Ja to w ogóle zaczynam mieć jakąś depresję...naprawdę... Zamiast się cieszyć że to już końcówka, to ogarnia mnie coraz większy strach, jakaś niechęć, zrezygnowanie i w ogóle... Nie wiem, może to tylko słabsze dni mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mamy z tymi wkladkami :) ja tez jak kichne albo sie nagle zasmieje to jest nieciekawie :) wiec wkladki obowiazkowe :D ktg wyszlo super brzuch mnie boli co chwile skurcze a tam praktycznie nic juz sie smialam dzis do meza ze ja nawet nie chce myslec jakie beda bole porodowe skoro juz te dosc dobrze odczuwam a one na ktg ledewo ledwo wyszly :) a tak wogole to nic sie nie dzieje nie mam rozwarcia a czuje jakby maly glowka byl pomiedzy nogami juz :) gn tylko powiedzial ze to takie wrazenie i ze mam sie narazie nie martwic :) wiec pewnie jeszzce pochodze aha mowil ze szyjka 2na1na0 ale nie spytalam o co dokladnie chodzi :( kazal mi dzwonic do siebie nawet w nocy jakby sie cos dzialo co dodalo mi troche otuchy takie poczucie ze jednak mozesz polegac na swoim lekarzu :) bardzo dlamnie wazne no i mowil mi dzis o tym znieczuleniu zewnatrzoponowym ze bardzo poleca bo jezeli mam mozliwosc uniknac az takiego bolu to dlaczego z niej nie skorzystac :) ogolnie to ja myslalam ze moze mi wstrzymac akcje ze nie bede sie mogla za bardzo ruszac i ze pozniej trzeba lezec i nie bede w staie sie zajac maluszkiem a tu moj gin wszystko obalil :D powiedzial ze dawka jest taka ze dziala [rzez 3h ogolnie troszke oslabia ale nadal jestes ze tak powiem mobilna ze nie oddzialuje na dziecko w zaden sposob nie wstrzymuje akcji porodowej tylko nie moze byc podana jak nie ma pow 2cm rozwarcia czy jakos tak no i ze jak sa skurcze parte to zmniejsza sie dawke zeby czuc kiedy sie prze ale nie czuc jako takiego bolu no i powiem wam ze mnie przekonal bo ja nie chcialam balam sie tego jak nie wiem co ale wytlumaczyl mi wszystko i jakos tak mam do niego ogromnie zaufanie ze nawet moj m mowi ze skoro mam mozliwosc nie meczyc sie az tak to powinnam na to pojsc sie rozpisalam :) myslalam ze bedzie usgmi robil ale stwierdzil ze nie ma takiej potrzeby bo mi chodzilo o to jakie duze jest dzieciatko jak uslyszal ze pierwsze wazylo 3600 to stwierdzil ze to tez bedzie tak pomiedzy 3600a4000 no nic a myslalam ze moze bedzie troszke mniejszy :) jak mnie nic nie ruszy to we wt ktg zobaczymy :) a co do dolka i chandryto mnie tez dopada ale to pewnie dlatego ze boje sie jak sobie poradze z 2 dzieciaczkow itp wiec mysle ze to juz normalne przy koncowce dobra juz nie nudze :) spijcie dobrze kochane ja moze w koncu tez sie troche przespie bo moge brac nospe i brzuszek juz troszke mniej doskwiera :) milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś 5 rocznica slubu z mężem...rocznica super...kolacja, kwiaty i rozmowy...to chyba nasze osattnie wyjscie takie elegenckiem przed Polą, zgodnie stwierdziliśmy że Pola to najfajniejsze podsumowanie ostatnich 5 lat :) padam z emocji buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!tralalalapimpirimpi widzę,że jesteś z Poznania tak jak ja-mam takie pytanko-gdzie będziesz rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję, że jestem po wizycie wczorajszej u lekarza. Wyniki mam dobre krwi ale muszę powtórzyć mocz bo wyszły mi jakieś nieliczne leukocyty co wskazuje na jakieś zakażenie...ehhhh.Muszę więcej pić no i zobaczymy. Czeka mnie jeszcze wizyta 9 sierpnia w związku z tym. Lekarka mnie badała i powiedziała, że szyjka skrócona, miękka ale zamknięta i na razie cisza. Ktg też dobrze wyszło. CO do tabletek na te żylaki to się pytałam czy coś zażywać i podałam jej ten lek co vicodin pisałaś ale powiedziała, że będziemy się tym zajmować po porodzie a na razie mam nic nie brać. Mam też odstawić już magnez bo ciąża już donoszona. Mam łykać tylko witaminki Pharmaton Matruelle. Dzięki dziewczyny co do tematu oddychania przy porodzie. Już wiem jak to teoretycznie ma wyglądać a zobaczymy jak będzie w praktyce :). Niby już rodziłam i powinnam wszystko wiedzieć a jednak.... :) jesteście niezastąpione :) Miłego dnia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, dziewczyny jak sie ktoras.zastanawia nad torba do wozka to ta babymerc co.wklejalam.linka.za 60 zl.jest.rewelacyjna..mieciutka, milutka.i super uszyta..wczoraj ja dostalam i super mi sie.podoba... w.nocy mialam taki.ucisk glowy na szyjke ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka- w końcu ktoś z moich okolic :D Ja w klinice Św.Rodziny na Jarochowskiego, innego szpitala nawet nie biorę pod uwagę :)) Ja to ogólnie czuję się jakbym miała rodzić za miesiąc, a termin mija właśnie dziś :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się wkurzyłam, nabrał mnie gościu normalnie na allegro ze szok...kupiłam laktator i było napisane w opisie butelka gratis... a ten cymbał tak napisał mając na myśli butelkę która jest w zestawie z laktatorem...co to za gratis skoro ten zestaw tak wyglada??? ja zrozumiałam że będzie dryga dodatkowa...normalnie nie popuszczę bo tylko dlatego u niego kupiłam...są inne aukcje gdzie naprawdę coś wiecej dorzucają albo pojemniki na pokarm, albo smoczki...wrrrrr.... widziałam w kazdym sklepie części do dokupienia do tego laktatora philips avent wiec pod tym wzgledem chyba dobry wybór...niestety nie spórbuję jak działa bo nie chcę wywołać laktacji - której narazie ani widu ani słychu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka ja ostatnio na allegro miałam takie przeboje jak zamawiałam pościel że już mam dość zakupów :) A ja wczoraj kupiłam w aptece najzwyklejszy laktator za 15zł, bo mi nie będzie raczej potrzebny na codzień, Mała będzie ciągle przy mnie. I powiem Ci Asiulka że u mnie też żadnych oznak laktacji, a przystawiłam laktator, nacisnęłam gruszką 2 razy i kropelki się pojawiły hehe :) Camerata magnez kazał Ci lekarz odstawić? Ja biorę codziennie żeby skurcze w łydkach nie męczyły, termin mam dzień po Tobie... Może ja też powinnam przestań łykać już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki! Asiulka też bym się wkurzyła, bo przecież tu chodzi o samą zasadę, echhh olej to już bo i po co się denerwować:) U nas dzisiaj ciepło ale słoneczko się schowało więc może da się jakoś przetrzymać.. Ja dzisiaj mam zamiar dokładnie łazienkę wysprzatać, bo tylko ona mi została z gruntownych porzątków przed porodem i wyparzę laktator butelki i wsio zrobione:) miłego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dziś nów upał i duszno... chmury takie sobie... Camareta to fajnie, że większość wyników dobrze:) ten mocz też nie tak źle bo to już koniec ciąży...:) mnie łydki po łykaniu magnezu i cyklo3fort przestały boleć i żyły wróciły do normy...:) ogólnie to powiększone żyły po ciąży mogą się cofnąć... ale zniszczenia zastawek żylnych dadzą o sobie prędzej czy później znać niestety - zdanie mądrzejszych w tej materii ode mnie... Asiulka myślę, że nic nie wywalczysz... jeśli napisał w aukcji laktator plus butelka gratis... no cóż płaciłaś za sam laktator a butelka była gratis... a to, że zestaw nie ma żadnego znaczenia... ja np. kupowałam tak antyperspiranty z iwostin... była aukcja, na której dwa były taniej niż jakbym miała kupić osobno... jak przyszło okazało się, że drugi był dołączony jako 50% upust... więc gdybym trafiła tak w aptece pewnie byłoby taniej niż na allegro... ale o co mam się burzyć? mógł rozwalić zestaw i przysłać pojedyncze sztuki... tak to jest... nie wystawił na aukcji zestawu tylko sam laktator, za który zażądał jakąś cenę... nie napisał z tego co mówisz, że dostaniesz dwie butelki... tylko butelka gratis... ludzie oszukują strasznie, ale jemu nic nie udowodnisz, bo nigdzie w aukcji nie napisał, że to nie będzie zestaw i, że 2ga butelka gratis... :/ szkoda Twoich nerwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie do tych co już mają dzieciaczki, myślałyście o takiej dostawce do wózka? : http://allegro.pl/dostawka-do-wozka-buggypod-smorph2-i2514004537.html Trochę droga, ale chyba wygodniejsza niż ta stojąca, co? Widziałam ją u sąsiadki, mówi że rewelacja. Ja chciałam tą co dziecko stoi, bo już mam prawie 3letnie dziecko ale stwierdziłam że bez sensu bo ona ładnie i chętnie chodzi, a i nie wiem jak te dostawki sprawują się na naszych Polskich krawężnikach i chodnikach z dziurami... ;] asiulka- tacy też się zdarzają, ale butelki aventu jak dostaniesz w promocji to nie jest aż taki majątek to do przeżycia, co? :) Też byłabym zła, no ale co zrobić. Ja akurat jak kupowałam mój laktator to nic nie pisało o gratisach, a dostaliśmy grzechotkę i kilka porad na temat karmienia piersią od pani która sprzedawała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala nie chodzi o to że to mnie jakoś po kieszeni zabolało bo faktycznie te butelki są w dobrych cenach i wszystkie elementy do tego laktatora ale ja już mam 2 butelki tylko lovi...i wiesz, tu kupisz tam kupisz, potem nie wykorzystasz a tego nikomu raczej nie oddasz i szkoda się robi...a tak jak masz gratis to jakoś inaczej :) poza tym pisałam Wam że lubie dla dziecka coś dostać hihihii i się ucieszyłam jak debil i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalala fajna ta dostawka ale rozumiem że trzeba mieć taki wózek czy w miarę do większości pasuje?? skłąda się fajnie i nie głupi pomysł... nie mam dzieci wiec nie wiem ile takie 3 latki na nogach wytrzymują ale czasem jest tak ze się denerwuja jak widzą że młodsze sobie siedzi...kuzynka tak miała że je starsza córka się "cofnęła" jakby w czynnościach bo młodszy braciszek był wożony i noszony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa sorka że to już 3 post ale powiem Wam że wczoraj na brzucho mnie policja puściła :) był koncert madonny i ulice pozamykane wjazd tylko taxi i mieszkańcy a ja miała telefon że są wyniki z wymasów...i wiecie mogłam poczekać do dziś na spokojnie ale czlowiek to ciekawe żyjątko wiec o 21:30 pojechaliśmy odebrać a moja klinika koło stadionu narodowego- brrrr i policja mówi że nie możemy wjechać a ja się pytam jak dojechać bo ja do lekarza...policjant popatrzył i mówi ooo brzuszek jest to proszę jechać :) kurde miłe to bo normalnie w kolejkach by nam włosy wydrapali - czasem mam wrażenie że ludzie myślą że po to się zachodzi w ciażę by się "wpychać" bez kolejki wszędzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej Mamusie:)piszecie i piszecie straciłam rachubę co u której słychać:)nawet nowe Mamusie jakieś z którymi się "nie znam":)Ja po nieprzespanej nocce:)Malutka jest baaardzo grzeczna nie płacze mi prawie wcale bardzo rzadko ale w nocy rozbawiona że hej więc spania nie ma heh:)karmię co 2 godzinki jak chciałam rzadziej i w nocy jej miałam nie wybudzać to mała w nocy wtedy sama zaczęła się tak budzić heh:)mąż ma dwa tygodnie opieki teraz to jesteśmy razem super sobie radzi nawet lepiej niż ja:)takie pewne ma ruchy i wogóle:)nie wiem co będzie jak wróci do pracy i będę sama heh:)Więc jak pisałam mała dużo je robi dużo kupek heh:)a z piersiami nie mogę dać rady mam tyle pokarmu że się leje ze mnie dzień i noc. Muszę odciągać ale staram się tylko do momentu ulgi żeby bólu nie czuć w piersiach bo tak to masakra:)powiem Wam tyle że bycie mamusią takiego malucha super sprawa;)jestem młoda w miarę i nie sądziłam że to wszystko takie cudowne dla mnie będzie:)że odbicie po karmieniu tak cieszy i każdy bączek puszczony przez Zuzię też:)heh:)trzymam za Was kciuki Kochane za szybciutkie porody bez większych bóli:)buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze nie tylko ja się na allegro przejechałam;) tylko ja o 150 zł;) u mnie dziś o 5;30 rano odszedł czop, a skurcze ucichły;) wczoraj na ktg z małym tez było ok, jak zasnął to puls był prawie rowny;) po badaniu gin odrazu się obudził;) rozwarcie do wieczoru nic nie postąpiło nadal było na dwa palce. więc lekarka się myliła co do tego że, wczoraj lub dziś urodze;) położna powiedział że do końca tyg a do męża że w sobote;) zalecenia jakie mi dała to mam być bardzo aktywna;) dużo ruchu jak skurcze bedą to mam zacząc myć podłogi a nie tak jak ja;) że leżałam;) i rozmawiałam z nią na temat śluzu i jak bedzie brązowy podbarwiony krwia to znaczy że wszystko ok, jak bedzie troszke krwi takiej ciągnącej lepkiej to tez ok a jak zaczne krwawić tak jak przy okresie czystą krwią to szybko do szpitala. a i jak skurcze beda co 3-4min przynajmniej przez godz tak od 50-60 sekund to do szpitala. ja juz dla małego wszystko kupiłam, teraz tylko siedze na sklepach internetowych (a dokoładnie promocjach) i kupuje buty dla siebie bo nie wiadomo jaki bede mieć rozmiar ciuchów po ciąży;) mamusie, które mają już swoje pociechy, wróciłyśćie do wagi z przed ciązy?? u mnie waga staneła na 13 kg i nie wiem czy troszke nie spada z dnia na dzień, czy poprostu mniej jem. biore się za jakąś robote;) wysprzątam mieszkanie i może coś ruszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej ja wczoraj mialam slkurcze co 2-3 minuty ale jakies slabe (tzn nie bolalo mnie zbytnio) i postanowilam zostac w domu, dobrze zrobilam bo przespalam wszytsko i juz ok, dzisiaj tylko krzyz boli ale norma z nim... dziewczyny a cwiczycie miesnie kegla? bardzo dobra sprawa i takie popuszczanie sie wtedy nie zdarza ani przed, ani po porodzie kasiula ja przytylam 20 kg w pierwszej zeby wygladac normalnie musialam stosowac diete i cwiczylam troche bo nie nalaze do tych szczesciar ktore nie wiadomo ile przytyly w ciazy i w mig zrzucily :( ale 13 kg to super waga taka to spadnie szybko, mi przed porodem tez stala juz waga basiu super czytac,ze tak dobrze sobie radzicie! tralala widzialam taka dostawke i po zastanowieniu stwierdzilam ze nie praktyczna, widzisz siebie przejezdzajaca w sklepie miedzy polkami takim czyms? bo ja nie ;-) a ,ze starsze dzieci sie uwsteczniaja tez slyszalam, nie wszystkie ale zdarza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co można a czego nie wyparzyć w laktatorze?? to jest tak skomplikowane dla mnie że szok....i w co go wsadzić do szpitala? z pudłem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu super, że mała taka grzeczna i kochana wy dajecie sobie radę:)dzięki takim postom już nie mogę sieę doczekać... Asiulka ja wyparzałam wsztstko(tak było napisane w instr obsługi że można każdy element-też mam aventa. Ja nie pakuję go do szpitala, odłożę do szafki, gdzie leżą rzeczy, które mój m w razie potrzeby ma dowieźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga.S czytałaś może o tym, że od 6.08. ma zacząć się remont naszej porodówki? U mnie nie ma chyba oznak porodu, czasami jakiś skurcz złapie ale zaraz przechodzi i cisza ... a ja już chce rodzić!jutro zaczynam 40tc i już nei mam siły :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też do szpitala nie zabieram laktatora, w razie czego dowiozą, bo nawał jest przeważnie w 2-3 dobie, planuje już być wtedy w domu :) Mięśnie kegla to ja mam sprawne, u mnie to nie zdarza się podczas śmiechu czy kaszlu, tak jak to może się zdarzyć przy ucisku na pęcherz, tylko po wyjściu z ubikacji właśnie. Jutro mam wizyte, będę pytać lekarza o to. Kurcze cały tydzień miałam prawa noge spuchnieta maksymalnie, aż się wszyscy dziwili że 2 razy wieksza od lewej, a dziś po nocy zeszło, a miałam pokazać lekarzowi też, bo często tak mam, prawa noga i prawa ręka. I strasznie wtedy swędzi mnie skóra. Ale oczywiście do jutra to już wszystkie dowody dolegliwości znikną :) Może i lepiej, bo mój gin ma tendencję do kładzenia na oddział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka jak sie dowiesz od czego tak sie dzieje i jak sobie z tym poradzic to prosze podziel sie ta wiedza ze mna ,bo mi tez sie tak zdarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm widzicie, pomyślałam o krawężnikach ale o sklepowych półkach już nie :D:D:D Nie wiem, poczekamy do porodu, zobaczymy jak mała będzie się zachowywała i wtedy rozważę kupno tej dostawki ;) ale jak już to stojącej bo ona już za duża na tą boczną.. Asiulka- ja też wyparzałam wszystkie elementy, tyle że ja mam innej firmy:) I do szpitala nie biorę, zostawię na wierzchu i mama dowiezie mi w razie czego, bo zbędny bagaż:) Za pierwszym razem też nie miałam laktatora, dopiero 1stycznia leciałam do apteki kupić byle jaki byle był, bo bolało- ojjj bolało i do tego ciekło mi po brzuchu mleko:) A do Tommee Tippe laktatorów dają takie plastikowe pudełko, które służy do przechowywania i sterylizacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga S.- mnie może nie tyle dopadł strach i niechęć, co jakoś wydaje mi się nierealne że zaraz będę miała znów taką kruszyne w domu:) Ciągle wydaje mi się to takie fikcyjne że ja w ogóle urodzę, mam wrażenie że to dziecko już zawsze będzie w brzuchu :D Chociaż w pierwszej ciąży też na tydzień przed porodem byłam przerażona porodem, tym że będzie maleństwo, jak ja sobie poradzę itd. Teraz już wiem co mnie czeka, ale wydaje mi się taki nierealny i odległy ten poród, a może być w każdej chwili :P Po prostu chyba nie wierzę że mineło już tyyylee czasu, bo jeszcze przed chwilą byliśmy u teściowej i szukaliśmy w słowniku jak jest test ciążowy po niemiecku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a..ga.ta...
czesc dziewczyny, u mnie pogoda podobna, juz tak sie mecze :( jutro termin a tu zero skurczy, nic sie nie dzieje. wczoraj umylam okna, podlogi, meble, zrobilam pranie i wynioslam na pole, wypralam recznie posciel i dalej nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a..ga.ta...
trala no to witaj w klubie :) jeszcze chodze po schodach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×