Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

No właśnie Maltenko nie zrobił. Ostatnio nie robił, bo byłam świeżo po USG genet. , ale teraz myślałam, że zrobi. Zwłaszcza, że to prywatnie i stawka się nie zmieniła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnna
No tez bym byla zla.. Czyli od genetycznego do polowkowego nie bedzie usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRosssa a poprosilas o usg? Ale Ci nieladnie zrobil :( Tak czekalas, zeby zobaczyc malenstwo... Placisz prywatnie za wizyte i jeszcze Ci nie zrobia tego, co chcesz :( Mi lekarz powiedzial, ze szczawiany wapnia w moczu tworza sie, jesli sa zastoje w nerkach. Przypuszczalnie mam albo zastoje, jakies krysztalki, albo kamienie... Dziwne, ze nie skierowal mnie na usg nerek. Dal mi liste zalecen, do ktorych mam sie stosowac zeby uniknac kamieni i Urosept i Nospe. Stwierdzilam, ze ta Nospe bede brac tylko doraznie w razie bolu, zeby za duzo sie nie faszerowac tyli tabletkami. Az dzisiaj cisnienie mi podskoczylo od tego zmartwienia :( Moja siostra tez miala kamienie na nerkach w ciazy. Podobno urodzila je podczas porodu. Ja od dziecka bardzo czesto choruje na drogi moczowe. Nie wiem, czy to rodzinne, czy taka przypadlosc ciazowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na to wygląda, że nie będzie USG. Następna wizyta w maju, a to wychodzi po 20 tyg, czyli w tych okolicach pójdę na połówkowe. No nic, cieszę, się chociaż z podsłuchanego serduszka. Aż mnie głowa rozbolała. Trzeba się zrelaksować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche nierozsadny jest ten "przepis", zeby robic tylko 3 usg podczas ciazy. Przeciez gdyby cos sie dzialo np z lozyskiem, to chyba tego lekarz nie zobaczy na badaniu palpacyjnym? Usg "kosztuje" przeciez tylko troche pradu i zelu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnna
No ja ostatnie tez mialam w 12 tc, kolejne bede miala w 21, czyli 23 kwietnia.. tak to sluchamy tylko serduszka co 2 tygodnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno, już przebolałam. Odbiję sobie na połówkowym. Akurat mam w tych okolicach urodziny, to będzie wspaniały prezent :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black Rossa ja bym mu nie odpuscila bo jakby to jeszcze bylo na NFZ to rozumiem bo jest limit ale placisz mu prywatnie to jakim prawem on Ci tego odmowil??? Joanna ja robilam cytomegalie prywatnie dlatego ze mi kolezanka pow zeby sobie tez zrobic...podobno to tez jest choroba na ktora choruje 50 % populacji a ludzie nawet nie maja pojecia i ze jest ogolnie bardzo lekcewazona...ja na szczescie nie mam i nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnna
Ide w czwartek zrobic tokso - to czy choruje obecnie, bo ze nie chorowalam w przeszlosci to wiem. I sie zastanawiam wlasnie nad ta cytomegalia. Wystarczy jak sobie zrobie to czy nie choruje obecnie? Jakbym np. miala ja w 1 miesiacu ciazy to cos mni to badanie powie? Czy lepiej robic dwa czynniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna ja czytalam, ze w ciazy i tak nie mozna leczyc cytomegalii. Dobrze jest zrobic badanie pod koniec ciazy, zeby wiedziec czy aktualnie nie chorujesz i nie zarazisz dziecka przy porodzie. A teraz to nic nie daje. Nie wiem, ile w tym prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa - może i w 3d i 4d :) W końcu jak sobie popatrzeć to na całego :) Tajeczka - ja chyba czasem za miękka jestem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie zastanawiam nad tym 4d. Moja siostra miala polowkowe na zwyczajnym usg. W sumie to moj lekarz ma dobry sprzet i wszystko ladnie widac. Mam opor przed pojsciem do innego lekarza na usg :( Nie wiem sama, co zrobic z tym... Bede jedyna ciezarna na forum, ktora nie robi 4d ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnna
\A to dziecko tym moze sie zarazic tylko przy porodzie czy i podczas calej ciazy? Ja polowkowe robie 4 d, juz za 13 dni :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malentka a mozesz napisac, dlaczego taka decyzje podjeliscie? Chodzi mi o to, czy tez uwazasz, ze nie jest konieczne, czy z jakichs innych powodow? Ja tak sobie mysle, ze genetyczne tez przeciez robilam na zwyklym usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja tez nie bede robila polowkowego 3d ani 4d wiec nie bedziecie same :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan a myslalam, ze bede jedyna :P Niby mi nie szkoda pieniedzy, ale za 250zl moge kupic lepsza nianie elektroniczna, czy cos innego dla dziecka. To chyba taka "nowoczesna moda" z tym usg ;) Moj lekarz mowil, ze robi na zwyklym usg, a jesli cos wydaje mu sie nieprawidlowe, to i tak wysyla na 3d do madrzejszych od siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa - ja też uważam, że to 3d czy 4d nie jest konieczne, bo na zwykłym świetnie widać. Tylko mój mąż pasjonuje się radiologią i usg, więc jak będzie okazja, to on chce sprawdzić "na własnej skórze" (w sumie mojej ;) ). Ja nie mam nic przeciwko. Też jestem ciekawa. Ale jak nie będzie możliwości, to nie będe płakać, bo zwykłe mnie w pełni satysfakcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRossa wlasnie dlatego Ciebie pierwszej pytalam o to usg, bo Wy to "lekarska" rodzinka i bylam ciekawa, jakie masz do tego podejscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja tam czytalam to chyba przy porodzie ale juz nawet nie pamietam...ja robilam oba czynniki od razu ale jesli nie chcesz to zrob sobie tylko czy masz teraz. Black Rossa to nast razem meza ze soba do gabinetu i niech tam porzadek zrobi z tym lekarzem:-) Aha ja tez nie robie 4D gin ktory mi robil genetyczne przelaczyl tylko na chwile na 2 razy ale doslownie na 10 sek a tak to 3D,wiec nie jestes sama:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa nas tez stac ale jesli na zwyklym jest wszystko dobrze widoczne to mi to odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widziałam 4 płyty z 3d i nie było ogromnej różnicy od zwykłego usg..owszem było lepiej widać itd ale nie było to jakies mega fajne przeżycie i widok więc uznaliśmy że to bez sensu poza tym te pieniądze przeznaczę na coś bardziej sensownego. No i my nie chcemy znać płci a tam to może było by bardziej widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po Swietach :) Ja niby sie tez za bardzo nie opychalam, ale przechorowalam niestety tak czy siak :( Noc z niedzieli na poniedzialek spedzilam kursujac miedzy sypialnia a lazienka :( Nigdy nie mialam tak wrazliwego zoladka jak teraz w ciazy. Nie mam nawet pojecia co mi moglo zaszkodzic, ale troche w sumie namieszalam. Nawet ciepla herbata sie nie utrzymala :( Na szczescie mam juz to za soba :) Zaczynamy sie przezwyczajac do faktu ze bedziemy mieli synka, bo bylismy pewni ze bedzie baba :P Wczoraj kupilam swojemu Filipkowi pierwszy ciuszek :) Pomaranczowe body z napisem "MY Daddy Rocks" Maz byl zachwycony hahaha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malentka na takim 3d to pewnie bys niechcacy wypatrzyla i juz by nie bylo niespodzianki ;) Jestes jedyna znana mi osoba, ktora chce niespodzianke przy porodzie :) Ja tam i tak mam zamiar wszelkie akcesoria kupowac uniwersalne, tak na wszelki wypadek :) Macie racje z tym usg :) Przeciez gdyby lekarz mial jakies watpliwosci, i tak skieruje na 3d :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa, Ciezko jest mi wytlumaczyc jaki to byl bol, ale wiedzialam ze to nie bylo zwykle naciaganie wiazadel ani nic z tych rzeczy. nadal biore antybiotyki, ale juz mnie nic nie boli :) A widze ze i ty juz jestes po badaniach :) Wczoraj mialam wizyte u swojego gina. Pobierali mi krew na te wszystkie choroby genetyczne i maja dzwonic gdyby cos bylo nie tak. Mam nadzieje ze nie zadzwonia :) Aaa... dostalam "ochrzan" za to ze za szybko i za duzo na wadze przybieram i polecenie zeby ograniczyc wysoko-kaloryczne potrawy :) Nie wiem co ja bede teraz jadla bo tylko slodkie mi wchodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnna
A duzo przytylyscie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja juz po wizycie:) u nas wszystko dobrze:) dzidzia ma sie dobrze wazy 436g i mierzy 26cm:) chcielismy zobaczyc nosek i buzke to sie skubana zakryla raczkami i trzeba bylo czekac az nam pozwoli ogladnac:) ale najwazniejsze ze wszytsko jest w porzadku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojrzałam właśnie w kartę ciąży i różnica w wadze pomiędzy 5 tyg, a dziś, czyli 16t3d = 1,2 kg na minusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×