Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kredka3

Rekonwalescencja po operacyjnym face liftingu - praktyczne porady

Polecane posty

Gość gośćLena
Mam zasadnicze pytanie do dziewczyn, które wykonywały zabiegi w Ostrawie - czy otrzymałyście jakiś dokument podpisany przez dr Zakouta o zakresie zabiegów oraz potwierdzenie zapłaconej kwoty. W przypadku nieudanego zabiegu jak wygląda przebieg ewentualnej korekty lub zwrotu zapłaconej kwoty. Jakie mamy prawne podstawy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoMar1961
Witajcie, Jestem niespełna 4 miesiace po liftingu twarzy i korekty dolnej powieki u dr Zakout w Ostrawie. Moje doświadczenia są takie: Do takiego zabiegu trzeba być odpowiednio nastawionym i co bardzo ważne - mieć właściwe oczekiwania. Jakiekolwiek zabiegi nie wracają do zapamiętanego wyglądu sprzed 10 czy 20 lat. Zabieg usuwa nadmiar skóry i koniec. Efekt zabiegu jest uzależniony w dużym stpniu od kondycji skóry. Jak byłam bardzo młoda miałam okragła twarz. Z wiekiem "szczuplałam" zwłaszcza w górnej części twarzy na rzecz "cudownych" chomików i opadania skóry w dół. Twarz wydawała sie dłuższa, i optycznie szczuplejsza + nadmiar skóry na szyi. Po trzech tygodniach poszłam do pracy i nikomu do głowy nie przyszło, że moge byc po jakiejś operacji. Byłam na chorobowym na zołądek i brałam mnóstwo leków - oficjalna wersja. Ponadto od jakiegoś czasu chodziłam na mezoterapie i wszystko to jakoś uzasadniało moje odmłodzenie. Tak jak pisała Vega my widzimy, odczuwamy wiecej i mechanizm powiedzenia"strach ma wielkie oczy" jest jak najbardziej zasadny. Po operacji do 1 miesiaca wygladałam lekko nienaturalnie taka jakby napompowana. Córka określała to jakbym leciutko przytyła. Jak jest teraz po 4 miesiącach? Skóra jeszcze sie układa i nie jest prawdą, że 2 tygodnie czy miesiąc i jest OK. Prawdą jest, że najgorsze skutki, zasinienia, mocny obrzęk ustepują w ciągu miesiąca. I to tez jest sprawą osobnicza bo jednej potrzeba 3 ty, a innej 1,5 miesiąca. Czym innym jest efekt ostateczny - i jest to układanie sie skóry. I to też jest sprawa paru miesięcy. W mnie twarz jest faktycznie jakby bardziej okragła bo nie ma tego wszystkiego na dole twarzy . Ale to tez odmładza. Jest ciut inaczej, ale czy starzenie sie i nawisy nie robia nam "inaczej". Warto sobie zadac pytanie czy wróciłabym do stanu sprzed operacji - stanowczo nie. Oczywiście operacja nie zwalnia nas od dbania o skóre, bo mamy usunięty nadmiar, a nie wymianę. Pracę dr Zakouta i klinikę oceniam bardzo dobrze. Kulturalnie, z zachowaniem wszelkich procedur medycznych, bez nadmiernej (przeważnie udawanej) czułości, ale czułam sie dobrze, zaopiekowana i bezpieczna. Dostałam w klinice nawet herbate bo nie miałam kupionej, a miałam robic z niej okłady. Były jakieś drobne mankamenty (pozostawiony szef), ale jak sie okazało to była prosta sprawa do usunięcia. Takie jest moje doświadczenie. Dodam, że jestm w dobrym stanie zdrowia, w dobrej kondycji, nie pale papierosów i od lat staram sie dobrze odżywiać. I to wszystko może tez ma znaczenie. Nie piszę tego w duchu : "Wszystkie Panie operujcie sie to nic wielkiego". Po tym wszystkim co przeszłam uważam, że jest to poważna operacja, wielki dyskomfort po zabiegu, ogromne przeżycie emocjonalne, z ryzykiem, jak kazda inna ingerencja chirurgiczna. Ale po dobrym przygotowaniu sie i wyborze zaufanego chirurga - WARTO!! I mały szczegół finansowy - Operacja chirurgiczna jest najtańszą metoda usuwania oznak starzenia (a jeszcze w Czechach). Ktoś kto stosował jakieś lasery, nici itp. wiecej wydaje w perspektywie 10 lat. Pozdrawiam wszystkie Panie, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem miesiac po korekcji powiek..wszystko byloby ok gdyby nie te przebarwienia skorne...czy mialyscie cos takiego? skora wokol oczu jest ciemniejsza jakbym byla zaplakana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoMar1961
Aleka Parę miesięcy, u jednych dłużej, u innych krócej skóra moze być zaczerwieniona wokół oczu zwałaszcza wieczorem. To mija. Moga pojawic się tez drobne kaszaczki. Lekarz mi powiedział, że to wynik zakłóconej pracy gruczołoww skórze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gapa 11
Czy można operować tylko szyję? Macie jakąś wiedzę na ten temat? Taki zakres operacji interesuje mnie najbardziej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoMar1961
Gapa11 Mnie również to interesowało najbardziej, ale na forum przekonano mnie, że warto zrobić tez twarz. Lekarze tez raczej nie operują tylko szyi. Przynajmniej ci, z którymi miałam kontakt. Warto zrobic wszystko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lapku capu
Hmmm jestem po lifcie twarzy u doktora Sirka w Bieksku Białej. Leżę sobie już dziś ostatnia dobę, dwie wykupilam dodatkowo żeby jednak być spokojniejszą. Sam zabieg krótki wybudzenie miłe zero mdłości placzow drgawek. I prawie żadnego bólu. Tak przeżyłam jedna dobę. Z druga było trochę ciężko ponieważ poprzedniej nocy zasnelam na boku co przyczyniło się do napichniecia policzka więc cały d0zień katowalam się opierać glowke tylko na tył. Szwy koło uszu prawie nie widoczne reszta gubi się we włosach. Efekt???? Jak na 2 dobę jestem zachwycona!!!!!!! Obwisla skóra poszła w zapomnienie i chociaż jest napuchnieta i na efekt będę czekać długo długo już to widzę. Nici dają o sobie znać swedza pieką i ciągną ale to wszystko do przeżycia a buzia 10 lat młodsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w dwie doby po zabiegu oceniasz o ile jest młodsza twarz ? no i szwy prawie niewidoczne ? hahahaa sorry ale wygląda mi to na nieudolna reklamę doktora Sirka w Bielsku Białej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 5 dobie po zabiegu, miałam lifting twarzy i szyi ,oraz korektę powiek górnych . Co mogę powiedzieć jeśli chodzi o lifting to siniaków nie mam w ogóle ,tylko taką jakby martwą skórę przed i za uszami i może twarz jest minimalnie opuchnięta ,ale faktycznie twarz wygląda młodziej ,a szyja super .Oczy miałam bardzo czerwone ,teraz te krwiaki spływają w dół ,to mam siniaczki pod oczami i na policzkach. Ja miałam wszystko robione w znieczuleniu miejscowych i było to niezbyt komfortowe ,trwało 6 godz i myślałam że kręgosłup mi pęknie ,tak mnie bolał . Ogólnie po zabiegu nie boli ,trochę szwy bo ciągną. Jak jakieś pytania ,to pytać ,chętnie odpowiem .Pozdrawiam serdecznie i powodzenia dla tych które szykują się do zabiegu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yola123321
Mefisia , u którego dr robiłaś lifting ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo słusznie,że nie podajesz nazwiska.Jest to dowód na to,że jesteś autentyczną pacjentką,a nie trolem,który reklamuje klinikę. A poza tym zawsze się ktoś znajdzie,kto zaraz skrytykuje twojego lekarza. Wierzę,że wybrałaś najlepszego,bo zabieg faceliftingu to poważna operacja.!!!! Dzisiaj,z perspektywy 13 miesięcy,sama siebie podziwiam za odwagę :). Pisałaś o siniakach,że spływają w dół.U mnie było dokładnie tak samo.Zeszły na szyję,a opuchlizna z każdym dniem była coraz większa.Któregoś dnia,to nawet lewa strona lekko się wykrzywiła.Wyglądało to okropnie.Ale to wszystko normalne.Chodziłam wtedy na codzienne masaże i mój doktor oglądał moją twarz codziennie. Uspokajał: to wszystko minie- I MIAŁ RACJĘ !!!!Po roku w dalszym ciągu odczuwam lekkie ciągnięcie ,które tuż po zabiegu było nie do zniesienia.Ciągle je natłuszczam.Ale końcowy efekt po 12 miesiącach-SUPER.17-18 lat do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lapku capu,no,no,jak po 2 dniach wszystko super to co bedzie później po takim łapu capu,niektórzy to potrafia pisać głupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mefisia65 to nie ma znaczenia czy lekarz by chciał czy nie chyba ze jego klinika to firma krzak a operacje robi na czarno bez uprawnień i płacenia podatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uprawnienia ma i jest to super lekarz ,ale tak jak niektórzy ludzie nie życzą sobie żeby podawać ich tel. tak może i on sobie nie życzy ma prawo do prywatności . Ja osobiście uważam ,że zabieg wykonał super ,zdziwiłam się tylko że to w miejscowym ,ale tłumaczył to tym że jak maska jest na twarzy to nie zawsze uda się idealnie 2 strony zrobić ,a to jednak jest długa i ciężka operacja więc narkoza no niestety tak długa szkodzi ,Nie mamy już po 18 lat jeżeli wykonujemy tego typu operację ,więc on to robi również oprócz dobrze wykonanej pracy w trosce o nasze zdrowie .Jest bardzo wesoły ja swoją drogą dałam im tam czadu bo mi się gęba nie zamykała i musieli mnie i narzędzia dość często dezynfekować. Ale naprawdę warto, mimo tego ,jak już pisałam że kręgosłup mnie strasznie bolał ,zrobiłabym to jeszcze raz ale poprosiłabym coś silniejszego nasennie żebym troszkę się mogła zdrzemnąć, a nie paplać . Też to takie niefajne jest ,kiedy słyszysz jak ci to zdzierają ,to zdrapywanie ,ale co się nie robi żeby chociaż trochę poczuć sie znowu młodo i podobać się sobie .Jak zobaczyłam te skóry z włosami to szok ,po co człowiek jej tyle produkuje hihi ,to żart ,niestety to wiek starszawy .Pozdrawiam wszystkie panie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać ,że nie zawsze tak to wszystko pięknie się goi ,musicie być na to przygotowane mi ,, choruje " skóra za prawym uchem ,musiałam zwiększyć dawkę antybiotyku ,bo jest czerwona i gorąca tz. do wczoraj była ,dzisiaj już pomału wraca do normalności ,ale np. lewe ucho czuję już normalnie a prawe jeszcze mam drętwe .Jest to kwestia paru dni i będzie ok .Nie martwiłam się tym bo jestem pielęgniarką i takie rzeczy sie zdarzają i nie jest to niczyja wina . Po prostu to jest skora. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mefisia65 nie masz racji i niczego nie rozumiesz .lekarz,który prowadzi działalność gospodarczą w chwili jej zarejestrowania ,tak jak wszyscy ,przestaje być osobą prywatną i podanie jego nazwiska nie ma nic wspólnego z chronieniem prywatności .Gdy wpiszesz jego nazwisko w google to pojawi się szereg stron o nim,bo on jest już osobą publiczną,znajdziesz tam jego życiorys,karierę,miejsce pracy więc podanie nazwiska przez ciebie nic tu nie zmieni chyba ,że te twoje zachwyty to tylko ściema i dlatego tak naiwnie bronisz się przed podaniem kto robił zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mefisia65
Każdy interpretuje jak chce ,jeżeli ktoś będzie bardzo zainteresowany lekarzem z dolnego śląska to mu napiszę prywatnie ,pozdrawiam ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yola123321
Mefisia,proszę o kontakt Mój e-mail : lb73@onet .pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1961
Witam, piatego lutego mialam lifting twarzy i szyi. Moze moje doswiadczenie przyda sie komus. Operacja trwala niecale trzy godziny. Mialam duzo robione przy szyi. Liposukcje pod broda i podwiazane miesnie na szyi. Szyja przed operacja wygladala o 20 lat starzej niz twarz i na szyi szczegolnie mi zalezalo. Twarz zostala podciagnieta na linii zuchwy ale miesnie na skroniach tez byly podciagniete. Mam ciecie pod broda okolo 5 cm i wokol uszu po linii ucha z przodu. Mialam zalozony jeden dren i wrocilam do domu. Dostalam antybiotyk na 5 dni. Drugiego dnia wrocilam na zdjecie drenu i zdjeto mi bandaze. Dostalam elastyczna opaske. Na twarzy nie mam siniakow. Na szyi mialam lekko fioletowe na dole. Zalecenie zeby spac na plecach 3 tygodnie. Ta opaska byla wokol twarzy i szyi i bardzo mnie uciskala. Na szyi dostalam fioletowe pregi wiec po 5 dniach przestalam jej uzywac. Na poczatku twarz byla opuchnieta przez pierwszy tydzien i jadlam papki bo trudno otworzyc usta. Jednak moglam swobodnie mowic i obracac glowa, nie czulam zadnego ciagniecia na szyi. Wydaje mi sie ze szyja nie zostala dostatecznie napieta. Twarz wyglada bardzo dobrze, zniknelo podgardle i podwojny podbrodek, skora jest ladnie naciagnieta na kosci szczekowej. Po tygodniu opuchlizna troche zeszla. Wczoraj mialam zdjete szwy i zalecenia zeby sie oszczedzac przez miesiac od operacji, szczegolnie nie dzwigac. Rok temu mialam robione gorne powieki u tej samej lekarki i bylam zadowolona z efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Natalia
Anka 1961 Proszę podaj nazwę Kliniki w której wykonywałaś zabiegi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeraża mnie to... Kobiety mają jednak przerąbane. Jedno mnie dziwi. Piszecie że macie 60 lat. To już jedną nogą w grobie, po co więc robić jakieś liftingi i tak cierpieć ból skoro i tak już macie bliżej do grobu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To straszne gdy ktoś pisze "Piszecie że macie 60 lat. To już jedną nogą w grobie, " ,ty też będziesz mieć 60 lat i wtedy przypomnij sobie swoje słowa. Ja też mam 60 lat i czuję się wcale nie inaczej niż wtedy gdy miałam 20 lat a tylko nadmiar skóry zdradzał,że mam więcej. Lifting poza tym nie jest bolesny i nikt tu chyba nie pisze o bólu a nawet gdyby kogoś bolało trochę to na pewno warto trochę pocierpieć. Bardzo brzydka ta wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vega11
Jakoś nie mogę się zalogować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata 47
Witam was dziewczyny Na poczatek sierpnia mam wyznaczony termin w Cleoparta Klinik u dr Zakaut. Bede robic plastyke powiek gornych i dolnych . Strasznie sie boje. Nie wiem czy podjelam dobra decyzje. Moze mnie ktoras podczyma na duchu.i chcialam zapytac czy to normalne ze dr kaze sobie wplacic zaliczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobra decyzja !!!!!!!!!! Nie ma się czego bać.Plastyka nie boli !!!! Nie zażyłam ani jednej tabletki przeciwbólowej !!! A po 10 dniach,kiedy siniaki znikną zobaczysz...piękne,młode oczy ! Trzymam kciuki. :). Już 10 lat minęło od mojej operacji.Skóra nie narosła,powieki nadal jędrne,młode .WARTO,WARTO,WARTO !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Dzieki za mile slowa,wiele osob mowi ze to nic nie boli,i kazda da rade to przezyc. Powiedz mi tylko prosze czy to normalne ,ze trzeba wplacac zaliczke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
beata 47, w zadnym wypadku nie rób powiek ani nic u Zakouta,to partacz.Odrosną ci tłuszczaki a bruzdy i chomiki nawet nie znikają po lifcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×