Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

natalia widze ze mamy ten sam problemik na glowie czyli pisanie pracy mgr;/ ja dzisiaj pol dnia siedzialam nad tym bo musze do soboty skonczyc ale jakos tego nie widze;/ dlatego nic sie nie udzielalam dzisiaj na forum, teraz jeszcze cos dopisze i ide spac dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dopiero dzis doczytalam to co pisalyscie duzo tego :) mamusia stronka z filmami online to zalukaj.pl :) ja z niej korzystałam jak na zwolnieniu bylam :) widze ze bedziemy mialy badania gen. prwie w tym samym czasie bona 18 po powrocie do belgii tylko zastanawiam sie czy nie isc teraz jak jestem w PL i z polka porozmawiac ten Taka pewniejsza chyba bym byla Zobaczymy jak mnie przyjmie to wogole Milwgo dnia Wam zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, wiecie co , tak wszystkie piszecie o tych badaniach genetycznych a ja ich nie zrobiłam:-( to chyba nie jest konieczne prawda?Czy w 20tc robią te same badania co w 13tc czy są już one całkiem inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, wiecie co , tak wszystkie piszecie o tych badaniach genetycznych a ja ich nie zrobiłam:-( to chyba nie jest konieczne prawda?Czy w 20tc robią te same badania co w 13tc czy są już one całkiem inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania3107 ja też nie robiłam. Na początku byłam wściekła, bo jak się okazało, lekarz za późno się ze mną umówił. Ale później przemyślałam wszystko i się uspokoiłam. Wolę spokojnie znosić ciążę niż stresować się wynikami, bo co ma być to będzie :) Poprzednią ciążę przechodziłam w Irlandii i tam pierwsze USG miałam w 16 tyg, nikt mi żadnych badań z krwi nie robił. Człowiek nie wiedział, że takie badania się wykonuje i było dobrze. A co do badań, to te koło 20 tyg są robione pod kątem wad np. serduszka itd. Tych badań już przypilnuję, bo dowiadując się o pewnych wadach na tym etapie ciąży, człowiek ma czas na znalezienie specjalistów... itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparyzanka
witam po świętach:) masakra, ale mam do nadrobienia:) nie miałam dostępu do internetu:/ ja mam teraz w niedzielę 15 usg genetyczne, lekki strach jest. a 21 ślub:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dotiuszka masz rację, po co się za wczasu stresować, no ale tak z drugiej strony to mam wyrzuty sumienia że tych badań nie zrobiłam, nie wiem czemu, jakieś takie głupie uczucie. Moja koleżanka to mówi tak: że jak ona rodziła dzieci to żadnych takich "wymyślnych" badań nie było a ona sama przez całą ciążę miała tylko 3 razy robione USG i ma dwójkę zdrowych dzieci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja w pierwszej ciąży też żadnych badań nie robiłam, nie kierowali, to i nie robiłam. Tylko też 3 usg chyba i to wszystko. Julka jest zdrowa i wszystko ok :D Teraz ide akurat na to badanie bo dostałam skierowanie od gin. No i zobaczymy co będzie. I tak początek ciąży to dla mnie jeden wielki stres :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ;) Kurcze jak wy o pisaniu mgr to machnijcie moja przy okazji bardzo latwy temat a czyjas sie zawsze chetniej pisze hehehe ;) Badan genetycznych nie robilam i robic nie bede bo nie widze potrzeby ;) Kiedys tego nie bylo a teraz tylko naciagaja hehe ;) moja mama mowi ze to wymysly takie choc sama przy tym robi ;) mowi ze ani ze mna ani z moim bratem nie miala badan ani nawet usg a jacy sie fajni urodzilismy hehehehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ;) Kurcze jak wy o pisaniu mgr to machnijcie moja przy okazji bardzo latwy temat a czyjas sie zawsze chetniej pisze hehehe ;) Badan genetycznych nie robilam i robic nie bede bo nie widze potrzeby ;) Kiedys tego nie bylo a teraz tylko naciagaja hehe ;) moja mama mowi ze to wymysly takie choc sama przy tym robi ;) mowi ze ani ze mna ani z moim bratem nie miala badan ani nawet usg a jacy sie fajni urodzilismy hehehehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze za darmo to moze i bym poszla z ciekawosci choc i to nie wiem bo jeszcze by cos wykryli i bym sie denerwowala do konca ... ale tak za kase to nigdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja będę mieć robione w szpitalu za darmo,nie będę płacić ale takie usg, chyba bez krwi. To oni robią chyba wszystkim ciężarnym - ale ja już nie wiem. Na te płatne, to tylko jeśli wyjdzie coś nie tak, to zdecyduję się i to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej, plamię czymś brązowym, ale tak lekko, krwi nie ma, to chyba ok. Brzuch mi nie boli tak jak bolał, jest naprawdę ok. Tyle,że ciągle leżę. Wstaję do wc, i co najwyżej nastawić zupę czy jakiś szybki obiad. A tak to śpię, oglądam filmy, z wami pogadam, ze znajomymi na gg czy fb, potem Julia wraca,lekcje, potem mój na skypie pojawia się i jakoś dzień mija. Nie ukrywam,że bolą mi boki, plecy od leżenia ciągłego. :) No i najważniejsze troszkę gorszy nastrój mi minął a to chyba dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazmama a zastanawiasz się jak to będzie z dwoma maluszkami? Mnie czasem to przeraża najbardziej wyjście na spacery bo u mnie bagaż spory będzie wtedy 3 dzieciaczków :) Jesli chodzi o te badania to ja w poprzedniej ciązy robiłam usg ok 12-13 tydz ale bez pobierania krwi tylko samo dokładne badanie. Mamusia jak tam plamisz nadal? ja niestety tak zazwyczaj po skozystaniu z toalety no ale jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
Hej dziewczyny, dawno się nie odzywałam, ale w miarę regularnie Was poczytywałam... W miniony piątek w końcu byłam na piewszej długo wyczekiwanej wizycie u lekarza.. zbadał mnie, zrobił mi usg.. i wszystko jest ok! Dzieciaczek miał 2 cm i słyszałam już bicie serduszka..;) Standardowo dostałam skierowanie na wszystkie badania, a następna wizyta 27.04. Lekarz okazał się bardzo miły i rzeczowy.. warto było tyle czekać ;) Rodzice mieli prezent na święta ;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia teraz odczytałam wypowiedź zatem lezymy obie ja od niedzieli kończe czytac 2 książkę bynajmniej czas teraz na to się znalazł :) No ale ja tez musze wstać szybko coś nastawić, małego przebrać czy coś a teraz jeszcze małą ze szkoły odebrać ale wychodze dużo wcześniej więc idę wolno a potem przy okazji mały zasypia i potem chwila spokoju. A lekarka wczoraj mi mówiła, że nawet jak krwiak się zmniejszył to on może się na nowo wypełnić więc takie małe pocieszenie do końća ciąży bedziemy musiały uważać ale lekarka mówiła mi wczoraj, że najgorszy okres do momentu wytworzenia się łożyska. Ale dziś u mnie piękna pogoda więc i humorek mam dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha no to super :) A właśnie dziewczyny bo kilka tez miało powiedzieć w święta i jak rodzinka zareagowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja kilka artykułów znalazłam o krwiakach, potem podeślę linki. A kiedy to łozysko się wytworzy tak do końca??? Mnie to leżenie przeraża, jak pomyślę,że nawet do końca ( 6 miesięcy ) !!! to mi się słabo robi. No ale leżę, bo robię to nie tylko dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
ania_k26 teściów zaprosiliśmy w niedzielę na śniadanie i daliśmy im kopertę ze zdjęciem usg jako prezent - ucieszyli się bardzo, a moim rodzicom powiedzieliśmy w ten sam sposób w poniedziałek - wzruszyli się bardzo ;) Teraz obchodzą się ze mną jak z jajkiem hehe ;) A mnie niestety znowu dopadły moje bóle... dzisiaj całą noc się męczyłam... Mam zapalenie żołądka i od jakiś 4 lat raz dwa razy w roku odzywa się żoładek i mam okropne bóle... zawsze kiedy pojawiały się bóle szłam do lekarza i dostawałam serię antybiotyków, bo ból jest okropny... ale domyślam się, że teraz ze względu na ciąże ta opcja odpada... Piję herbatkę miętową i simie lniane, uważam co jem ale i tak mnie boli... szczególnie od godz ok 14 do samej nocy... Może któraś z Was miała podobny problem?? i coś poradzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety nie poradzę ci nic, nie miałam takiego bólu. Uważaj co jesz, może zauważysz po czym jest ci gorzej to tego unikaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nha ja tak mam na wiosne i jesien al to od wrzodow. Pije duzo herbaty a jak mnie bardzo boli to odgazowana cole. tabletek teraz jak mnie zlapie nie ma szans jesc wiec jakos sobie trzeba radzic czyli unikac papryki ogorkow itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nha prezent przepiękny :) Niestety z bólem brzuszka nie pomogę ale jak cierpisz na to od kilku lat zapewne masz jakiegoś lekarza może warto się wybrać może jest coś, co bezpiecznie można brać w ciąży a wiesz skzoda, żebyś się męczyła i ty i dziecko automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia poczytałam artykuł no i potwierdza sie to co mówi lekarka, to co już poczytałam więc leżymy dalej. łożysko wydaje mi się, że pojawia się 16-18 tydzień ale pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóz to, lepiej przejdź się do swego lekarza. Słuchajcie wy pewnie wiecie ile czeka się na wynik toksoplazmozy?? Mam skierowanie i nie wiem kiedy zrobić, mam przed wizytą go mieć. Wizytę mam16 lub 17 kwietnia - to będzie usg to prenatalne czy jak to tam :) i myślę zrobic w piątek to na poniedziałek wyniki jak coś będą czy lepiej wcześniej zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia robiłam to badanie 2 razy już ale nie pmietam ile się czeka na wynik :) A córeczka chodzi do zerówki ma 6 lat (prawie) więc za rok znów idzie do zerówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia wynik toksoplazmozy miałam na następny dzień. Grupa krwi, hiv to 3 dni się czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×