Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Piggy Kochana, nie martw sie, na pewno sobie poradzisz ze wszystkim. Ja też czuje strach przed tym wszystkim, co nastąpi, ale wierzę, że sobie poradzę :) innego wyjścia nie ma :) Ja tez mam apetyt i brzuszek wysoko, ale do 30-ego jeszcze chwilkę jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyśka, no my razem musimy jakoś wytrwać Ja dzisiaj poprosiłam Adaśka, żeby się nie pchał za szybko na śiwat, że jak mu dobrze to niech sobie jeszcze siedzi te 2 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wy podobne macie terminy do mnie ale ja już zauważyłam, że bardzo nisko mam brzuch..wcześniej miałam go za przeproszeniem zaraz pod cyckami a teraz cala dłoń mieści mi się pod biustem..dużooo lepiej sie oddycha i jest to zauważalna różnica każdy kto mnie widzi daje mi jeszcze max tydzień bo brzuszek tak nisko..nie wiem czy to świadczy o tym, że poród niebawem..?byłoby cudnie=D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka tak to znaczy, ze mozesz sie juz powoli przygotowywać. nasze mamy kiedyś właśnie tak mierzył sobie, jak miały już iść do porodu, że jak się mieści cała ręka pod biustem to już kwestia kilku - kilkunastu dni no, ale teraz masz dyskomfort z pecherzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo więc jednak dobrze słyszałam z tą ręka pod biustem.. tak parcie na pęcherz ogromne. Nawet się śmiałam ostatnio, że zamieszkam w kibelku bo po co tyle chodzić a bolą mnie strasznie ostatnio kolana i ciężko mi wstać momentami z kanapy. Na zakupy jak jadę to tylko to co muszę kupić i szybko do domu bo pęcherz nie wytrzymuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ogólnie czuję czasami taki ciągnący mocny ból bardzo nisko..tak że mam wrażenie, że mały zaraz mi wypadnie :P a pęcherz czasami w nocy tak, że nie da się obrócić na drugi bok i wstać aż muszę męża prosić o pomoc czasami ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos linka ktory wyslala galbiiii - ja tez slyszalam, jak wiele mam powtarza, ze po 6 miesiacach pokarm traci wlasciwosci i dlatego trzeba wtedy powoli wprowadzac pokarm urozmaicony,m czyli kaszki, mleko modyfikowane, zupki itepe. Znam taka kobite, ktora ma caly czas mleko w piersiach i karmi swojego 2 - letniego synka. Ja osobiscie mysle, ze takie mleko to juz na pewno nie ma zadnych wlasciwosci odzywczych. co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja oglądałam kiedyś program chyba na TLC o babkach które nie umiały przestać karmić..i sobie wyobraźcie babka karmiła bodajże 6 latkę! przestała tylko dlatego, że ta mała straciła odruch ssania i już nic nie leciało..tak to chyba karmiła by ją do 18 stki :D:D to już chyba przesada..jak dla mnie 2 latek to już za długo bo te mleko to sama woda :P moim zdaniem po prostu niektóre mamy nie dopuszczają myśli, że dzieci robią się bardziej niezależne..ale może się mylę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle ze ma,zdarza sie ze kobiety znacznie dluzej karmia sama piersia i dziecko rosnie ale mimo wszystko uwazam ze od 6-go miesiacanalezy wprowadzac normalne pozywienie a pokarm matki moze byc dodatkiem swoja droga niektore teksty z tego forum mnie przerazily i ciazko uwierzyc ze padly z ust lekarzy czy poloznych.szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec tekst z forum, ze powinno sie karmic do 6 miesiaca samym mlekiem matki jest prawda. bo potem wprowadza sie do jadlospisu normalne jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porozmawialam chwile z kolezanka ktora urodzila kilka miesiecy temu i znow jest w ciazy, jakos mnie ta rozmowa podniosla na duchu. Ale za to jestem troszke spiaca, wiec sie zegnam z wami! dobrej i spokojnej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech każda karmi ile chce - takie moje zdanie. No ale 8-latka przy cycku to trochę dziwnie wygląda :) Zresztą trochę mniejsze też - nie wyobrażam sobie dzieciaka mówiącego "mamo daj mi cyca" ;) Skurcze znowu są ale nieregularne. Ciekawe czy coś wyjdzie jutro na ktg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej codziennie zagladam i wypetruje ktore to sie rozpakowaly juz :) glowa do gory kochane juz troszke tylko czasu. a potem bedzie jazda bez trzymanki. moj maly troszke spi ale wiecej czasu zaczol czuwac lezy obserwuje sufit a najlepiej mu przy mamie na raczkach. eh. wczoraj poszzedl spa okolo 23 dopiero. ale od 16 spal do 21. tylko na raczkach. nie moge go jakos rozszyfrowac. dobrze ze w nocy spi. do rowno 7 rano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co tu taka cisza? Żadna nie rodzi? :) Ja do godz 1 miałam skurcze, potem kolejny obudził mnie o 5:50. Do teraz było jeszcze kilka ale nieregularnie. Gdzieś tak po 12 jadę na ktg. Śniło mi się, że urodziłam - dziecko wyszło przez dziurę z boku brzucha. I była to dziewczynka, która cały czas się wierciła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale cisza... normalnie cisza przed burzą, oczywiście pozytywną... mnie brzuch pobolewał cała noc, a jeszcze P. wróćił o 4 nad ranem z pracy to już w ogóle do rana nie spałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie uczono karmic na dwie piersi na kazde karmienie np 10 min jedna i 10 min druga. Na pewno zauwazylyscie ze jak karmicie jedna piersia to z drugiej zaczyna leciec mleko, naplywa...mi tlumaczono ze to znak ze druga tez ma byc wyduldana przez dziecko:))) natura swoje wie lepiej. u mnie to tak karmie, do odbicia..prezenia :(....ulewania sa rzecza normalna..nasze malenstwa maja bardzo male zoladki ktore musza dorosnac do trawienia..przez 9 miesiacy skaldniki odzywcze dostawaly przez lozysko. pepowine, wiec stad takie rewolucje. ale jezeli dziecko ulewa a i nie przybiera na wadze lub slabo tuta powinien zareagowac pediatra, moze to byc refluks lub objawy alergii, u nas przy pierwszym dziecku zdiagnozowano alergie u mnie karmienie wyglada bardziej hardkorowo....ehhhh nie wyspana chodze-jak jedna spi to drua ma ciezkie noce..oboje z partnerem jestemy jak zombie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam.od wczoraj jestem szczęśliwa mamusią:-)urodziłam sn o 3.30.waga 3730g i 57cm długi.odezwę się jak wrócę ze szpitala buziaki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babki spalam 11 godz! z przerwa na wc,czuje sie mega wypoczeta,nie pamietam kiedy tyle spalam,masakra jakas:),tylko sie mamy nie denerwujcie bo wy pewnie nie wyspane chodzicie a ja tu pisze ze tyle spalam,niedlugo i ja bede miec zapewne takie spanie jak wy teraz,szkoda ze nie mozna sie wyspac na zapas:) Mi wchodzi reka pod piers,nawet wczoraj kolezanka zauwazyla ze mam nisko brzuch,skurczy nie mam zadnych...dobrze sie czuje... Mamusia czytajac o twojej gin to odnosze wrazenie ze ona jakby nie do konca wiedziala jak postepowac,cala ciaze gadala o cc teraz nie,zwariowac mozna,mam mieszane uczucia... Aleksandra gratuluje:) Ciekawe czy ja bede miec pokarm,moje piersi sa co prawda wieksze niz przed ciaza ale nie jakies duzo wieksze...zadna siara nigdy mi nie leciala,narazie nie martwie sie bo niektorym kobietom wcale siara nie leci przed porodem a maja pokarm ...zobaczymy... Jak bedzie pokarm to napewno nie bede chciala karmic malego wiecej niz rok,moze do 8mcy,chociaz ja choruje na endomedrioze i moj lekarz powiedzial ze musze jak najdluzej karmic bo choroba bedzie dluzej spac...to najwyzej laktatorem bede sciagac...bo mysle ze normalne jedzenie po takim czasie jest bardziej odzywcze od tego mleka w piersiach... Moja kolezanka karmi swojego 15mies dalej piersia,maly nie chce nic jesc zadnych zupek,deserow,jak widzi lyzeczke to w placz tylko podchodzi do cyca i ja doi...niekoniecznie to popieram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) my juz w domku, ja tak na szybko bo maly ciagle na cycu, a musze sie ogarnac:) gratulacje dla nowych mam, pozniej was nadrobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki! :) Ania, serdeczne gratulacje! :) A u mnie dziś słoneczna pogoda:) wypadałoby iść na spacerek, ale chyba nie mam żadnej kurtki, w która sie zmieszczę ;) a nie chciałabym sie przeziebic :) Mnie jeszcze dłoń pod pierś nie wchodzi :) jakiegoś szczególnego parcia na pecherz tez nie mam :) Miluchna, ja tez nie miałam siary i piersi mam nieduże, ale wierzę, że mleczko bedzie w nich na pewno :) ja chciałabym karmić do roku. To nieprawda, że w późniejszym etapie mleko jest mało wartościowe. Na pewno jest lepsze od modyfikowanego. Generalnie zaleca sie karmienie piersią do drugiego roku życia. Oczywiscie to indywidualna sprawa każdej kobiety i mysle, ze każdy wybór trzeba uszanować :-) Tylko wydaje mi sie, ze karmiąc piersią w późniejszym etapie rozwoju dziecka i tak trzeba wprowadzać do jego diety inne produkty. No ale tym bede sie martwić pózniej :) Ciekawe jak Monis po ktg. Mamusia, co u Ciebie? Ściskam Was mocno Kobietki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyska dobrze po ktg :) jestem właśnie w autobusie, wracam do domu. Mam przyjść 18.10. tak jak zalecił mój lekarz. Nie miałam skurczy, brzuch nie bolał w czasie badania. Z jednej strony szkoda bo tak to bym się upewnila ze to co czuje to skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*********************CZEKAJĄCE NA SWOJE SKARBY****************************************** NICK..............WIEK..........MIASTO............TERMIN. .............PŁEĆ Rzodkiewa........27...........śl/Anglia.............07.1 0.2 012........MATEUSZ maryjka..........35............Kraków..............07.10 .2012........córeczka klara.klara.......37...........mazowieckie........10.10.2 012. ......SYN Moniś83..........29 ...........Warszawa...........14.10.2012........TADEUSZEK Ania 23...........23...........Katowice..............17.10.2012.. ......? emachines.......29...........Śląskie.................17 -18.10 .2012...MIKOŁAJ dan-mos..........33...........Katowice.............19.10. 2012........AGATKA Macro............31...........podlaskie..............23.1 0.2012........Syn Pela1992.........20..........Opolskie................24.1 0.2012 .......FRANEK barbe77..........25..........Śląskie/Belgia.........25. 10.2012........córeczka mamusia .........32..........podlaskie...............27.10.2012..... ...FILIP Agusssia2008....22..........Wielkopolska..........28.10.2 012........KUBUŚ Ania_k26.........28..........Małopolskie............28.1 0.2012........Patryk Natka1024......24..............śląskie...............28 .10.2012.........Syn miluchnaaa31....32..........Śląskie..................29 .10.2012 ........chyba SYN mala fu............33..........DE/łódzkie............29.10.2012 .........? -ania-m-...........24..........Śląskie................. 30.10.2012.........Syn Dyśka76...........36..........mazowieckie.........30.10. 2012.........Córeczka Nha.................24..........kuj-pomorskie.......12.11 .2012 ........LAURA ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK..............TP..............DP.............WAGA.... .....DŁ........RP...........IMIE eljotka........14.10.12r........20.08.12r....1,640kg..... .. 45cm......CC......KUBUŚ Tusia21.......20.10.12r........13.09.12r....2,450kg...... ..50cm......CC......WIKTOREK kosiorakis....22.09.12r........13.09.12r....2,770kg...... ..55cm......CC.......JANEK kosiorakis....22.09.12r........13.09.12r....2,530kg...... ..49cm......CC......TOMEK adza1987.....25.09 .12r.......24.09.12r....4,000kg........59 cm.....SN......FABIAN Agulka1976....20.10.12r.......25.09.12r....2,930kg....... .5 5cm ....CC.....MARYSIA Marla...........13.10.12r.......26.09.12r....3,350kg..... ...51cm.....SN........ANTOŚ L-E-O-N-K-A-80..21.09.12r....26.09.12r....????........... ...????.......SN.......NADIA jordan.pl ......08.10.12r.......27.09.12r....4,190kg........59cm.....C C.....MAGDALENA pazMama.......13.10.12r.......28.09.12r....2,900kg....... .46cm......SN........JULKA Viviii............02.10.12r.......29.09.12r....3,450kg... ......56 cm....SN....MAGDALENA nata_lie........29.09.12r ......29.09.12r....3,020kg.........55cm......SN........KUBU paciek90.......10.10.12r.......30.09.12r....3,180kg...... ...53cm......SN...MAGDALENA olka25ul.........06.10.12r......01.10.12r....3,300kg..... ....55cm......SN.......FRANEK Mamacóreczki.07.10.12r......02.10.12r....3,310kg........ .55cm.... SN...MAKSYMILIAN Diana26.........07.10.12r......02.10.12r....3,310kg...... .. 54 cm ...CC...........LIWIA dafiiia...........05.10.12r......04.10.12r....4,240kg.... . ... 57cm.....SN..........Synek dotiuszka......10.10.12r.......08.10.12r....3,180kg...... ...52cm.....SN....MAGDALENA Dianakarina....07.10.12r......09.10.12r....3,000kg....... ..???...........CC........Synek reniaaa22.......04.10.12r......09.10.12.....3,650kg...... ...54cm........SN........ADAŚ Aleksandra82...15.10.12r......09.10.12.....3,380kg....... ..54cm........CC....MARCEL graga007.......29.10.12r.......11.10.12r....3,300kg...... ...56cm......SN......DOMINIK Ania3101........16.10.12r.......13.10.12r....3,730kg......57cm.......SN......??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super Moniś, że wszystko ok :-) ciesze sie bardzo :-) Co do tych skurczy, to masz racje... Ja to sie boje, że nie rozpoznam skurczy porodowych :/ A ja jednak poszłam na krótki spacerek z narzeczonym i moim labradorkiem. Jejku, ale fajnie... Tak dawno nie byłam na spacerku przez tą moją konieczność leżenia. I chociaz spacerek niedlugi, to było tak przyjemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Gratulacje dla nowych mamusiek :-) Za pozostałe trzymam kciuki Moniś ja też myślałam że ty wcześniej urodzisz a widzisz doczekałaś nawet terminu Moja Marysia we wtorek skończy 3 tygodnie Od wczoraj daje mi w dzień popalić Budzi się ok 7 rano i potem co godzine ,pół alarm Jedna pierś potem druga Dokarmianie nan pro i tak w kół ko Jak ją kładę do łóżka to znów alarm .... Mleka nie nadążam naprodukować Pije herbatke na laktacje, kawe zbożowa i litry wody niegazowanej Co do pępka to też na początku robiłam octaniseptem aż przyszła położna i poradziła zwykły fiolet na spirytusie Po octanisepcie pępek sie babrał strasznie a Marysia miała grubą pępowine na dodatek Jak posmarowałam fioletem na drugi dzień kikut odpadł i sie ładnie zagoiło Także kikuta nie ma już od 9 dni Co do karmienia piersią to ja znów znam taką szkołę że z jednej piersi dziecko ma pić ok 20 minut chyba że już się pręży ,płacze i dostawić do drugiej piersi Dziewczyny mam straszne zaparcia choc pije i wody duzo i herbatke z hipa na laktacje nie wiem co już robić Graga ten twój poród to ekspres Mamusia co po tym ktg ? Dziwnie cie ta lekarka potraktowała Najpierw że cc a teraz co ? A i jeszcze miałam napisać ze Marysia śpi ze mną w łóżku Oglądałam zdjęcia dzieci słodziutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje się:) U nas lepiej.....noc superancka co 3 godzinki jedzone i to spokojnie bez kwękania-bekanie od razu.....eh żeby tak było zawsze...... kikut pępowinki odpadł:) w końcu!!!!!!w nocy przebierałam małego i został mi w ręce;)mój mały tez miał grubą pępowinę......ja tylko octisept stosowałam..... a jak tam mamuśki się czują????zero akcji...coś cisza w eterze...dziś się zacznie na wieczór...;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×