Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Gość Szatynka 28
Hej dziewczyny, ja odnośnie pogrzebów i zabobonów. Nie wierzcie w zabobony. Moja ukochana babcia zmarła gdy byłam u 8miesiącu ciąży. Przeżyłam to strasznie. Widziałam trumnę otwartą, i ja z daleka, dodam że twarzy nie widziałam. Byłam na mszy w kościele i na cmentarzu, spłakałam się okropnie. Rodzina mówiła żebym się uspokoiła bo ten stres dziecku zaszkodzi ale wszystko było dobrze z dzieckiem i ze mną podczas porodu. Moja niunia ma już 2miesiące i jest zdrowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM.
Mam pytanie do dziewczyn, które już urodziły lub są na "wylocie", czy ostatnie USG miałyście w 32 tc? Lekarz powiedział mi że już nie ma sensu robić ale mnie strasznie korci żeby ok 38 tc zrobić jeszcze jedno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassia w 32 tc robi się ostatatnie USG, jeśli wszystko jest ok z ciąża. Ja też nie mogłam się z tym pogodzić i mam zamiar poprosić o jeszcze jedno skierowanie i zrobić tak około 37-38 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM.
Gaha ja tez tak zrobie, chcialabym wiedziec, czy Juniorunio sie nie przekręcil, ile wazy, i czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarze nie wiedzą (nie zostało to jeszcze do końca zbadane) czy usg na pewno nie szkodzi dziecku. Dlatego nie robią usg za często przez wzgląd na maluszka :) Ja też miałam ostatnie usg w 32 tygodniu, dzisiaj rozpoczęłam 40 tydzień i chociaż mnie korciło żeby popodglądać córcię w brzuszku to jakoś wytrzymałam. Już niedługo zobaczę ją na żywo. Zastanówcie się czy z czystej ciekawości warto robić usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zaczynamy 34 tydzień i jeszcze nie miałam końcowego USG, pewnie dostanę skierowanie dopiero pod koniec marca (wtedy mam wizytę) ale boję się że to trochę późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_gk pewnie spotkamy się na porodówce:), też mam juz 40 tydz. Na kiedy masz pierwsze ktg? zapisywałas się już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM.
Kazdy lekarz ma swoją teorię, moja kolezanka chodzila prywatnie do lekarza i ten mial aparat w gabinecie, robil jej usg co miesiac w ramach wizyty. Ja nie chcialabym robic tego badania z czystej ciekawosci, po prostu bylabym spokojniejsza wiedzac ze dziecko jest prawidlowo ulozone i nie jest za duze na porod sn, byc moze jestem zbytnią panikarą ale najzwyczajniej w swiecie boje sie. Im blizej do porodu tym bardziej sie denerwuje. Ostatnie usg mialam w 30 tyg. ....... to 10 tyg do porodu, teraz mam 36 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mtuśka
my w 28 tygodniu termin mamy na 10 .06 z OM a usg 06.06 czyli podobne .z tego co pamietam MatkaEV ty jakoś troszkę pózniej ale cos kolo tego terminu? a ostatnie usg bedziemy robic w 30 tygodniu tak mi zalecił lekarz ,choc przyznam tez bedzie mnie ciekawilo przez te kolejne 10 tyg co tam sie dzieje wiec wcale wam sie dziewczymy nie dziwię że się zastanawiacie nad usg kolo 40 tc. bo ja tez sie zastanawiam czy nie bede robic, ale z drugiej strony mówią ze położne i lekarze potarfią zbadać jak maluch jest ułożony przed porodem i do tego usg nie trzeba ale ile z tego prawdy to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, bylam na pogrzebie. W kosciele stanelam na koncu, jakas pani mi miejsca ustapila. Troche sobie poplakalam ale mam nadzieje ze nie zaszkodze tym dzidziusiowi... Na cmentarz poszlam tylko na chwilke. Niestety nie mialam odwagi podejsc do przyjaciolki, nawet nie moglam na nia patrzec :( Mam nadzieje ze mi to wybaczy :( Jesli chodzi o usg, ja mialam ostatnie w 32 tyg, niby maly ulozony prawidlowo, waga pozwala rodzic naturalnie. U mnie jak niunio ma czkawke to raz czuje ja na dole a raz pod zebrem wiec jeszcze sie przekreca. Lekarz mowil ze dziecko nawet jesli jest ulozone nieprawidlowo to przed samym porodem potrafi sie jeszcze przekrecic pod wplywem mocnych skurczy wiec o to nie ma sie co obawiac na zapas. A wage podal mi na podstawie tej z 32 tyg, choc ogolnie waga jest tylko orientacyjna czesto sie nie zgadza. Vandetta trzymamy kciuki, jestem pewna ze juz cos sie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisia25 Przyjaciółka na pewno zrozumie dlaczego nie podeszłaś do niej i z pewnością jest wdzięczna za to że się pojawiłaś. Ostatnio zastanawiałam się czy będę umiała poznac czy dzidziuś juz się obrócił i dzięki Tobie wiem na co zwrócic uwagę - na czkawkę :) u mnie czka w dole brzucha z prawej strony więc chyba jest główką w dole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
dziewczyny, wiem, że temat wózków już się przewijał ale ja dopiero teraz zaczęłam się tym interesować :) chciałabym najbardziej wózek 3w1 czyli gondola, spacerówka i fotelik samochodowy. po zweryfikowaniu kilku for internetowych oraz opini na bangla.pl zostawiłam 3 : pierwszy to coneco toledo (coneco to firma, toledo model) - jest to wózek dość tani, ok 800-900 zł na allegro. opinie ma niby pozytywne, ale czy za taką niska cenę faktycznie będzie dobry? kolejny to tako laret - kosztuje ok 1500 zł (nie bardzo podoba mi się kolorystyka, ale to nie jest najważniejsze) oraz x-lander - taki kosztuje ok 1600 zł. czy znacie te firmy, czy macie doswiadczenie z tymi wózkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
i jeszcze firma adamex - podobają mi się ogromiaste koła w tych wózkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mtuśka mój 2 termin to 6.06 także możliwe do zobaczenia :) chociaż nie ukrywam że chciałabym wcześniej -ale to nie ode mnie zależy. Kostecka u mnie na osiedlu jak obserwuje wózki to 90% dziewczyn ma X-landery :) Ja kupuje baby design lupo. Przed podjęciem decyzji radzę pojechać do rampersa albo innego sklepu i zobaczyć je "na żywo" to bardzooo zweryfikowało moją listę wózków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Dzięki Gaha za info, a jak ceny wyglądają w tym rampersie? czy orientujesz się w jakich godzinach jest czynny? na ich stronie nie ma informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mtuśka
my kupujemy x landera , ma go moja szwagierka jest bardzo zadowolonaa i gondole ma nam oddac wiec zostaje kupno samej spacerowki , w internecie tez duzo pozytywow , aczkolwiek jak wszystko - na kazdy model wozka znajdziesz entuzjaste i przeciwnika. to jak z samochodami , a tak naprawde wszystko zalezy jaki model sie trafi jeden bedzie bezawaryjny, inny choc ten sam i z tej samej fabryki bedzie mial wady .pozatym duzo zalezy ile kto moze przeznaczyc na wozek bo cena tez ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mtuśka
a w rampersie to podobno warto sie troche potargowac , bo przy zakupie wozka potrafia duzo spuscic, warto znac ceny z internetu i sie sprobowac potargowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV:
Kuzyn mojego męża wydrukował sobie z Allegro jakąś aukcję z fotelikiem (takim dla starszaka), poszedł do Rampersa i zapytał skąd różnica między ich ceną a tą z aukcji. Wiecie co zrobili? - zeszli do ceny z aukcji (ponad 200 zł). Więc może faktycznie się targować, ale być przgotowanym i mieć konkretny "argument".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM.
Kostecka-ja co prawda niby wybrałam już wózek, ale nie do końca jestem przekonana do niego więc u mnie temat jak najbardziej aktualny:-) .Wpisz sobie w google Wózki wielofunkcyjne ranking 2013, jest tam obszerna lista, jakieś opinie itp., nie wiem czy to pomocne ale można zobaczyć. Ja wózek kupię jak dziecko się urodzi, wcześniej kupuję fotelik maxi cosi cabriofix do 13 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM.
Rampers jest czynny w tygodniu do 18.30, w sobotę do 15 a w niedzielę nieczynny. Ja jutro tam się wybieram, chcę kupić jeszcze kilka drobiazgów Junioreczkowi. Wrócę jeszcze na moment do obracania się dzieciaczków w brzuchu, mój Maleńki od bardzo długiego czasu czkał sobie w samym dole brzucha z prawej strony, kilka dni temu wiercił się tak dynamicznie że w rezultacie czkawkę czuję pod prawym żebrem, mógł się przekręcić?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
właśnie wczoraj sprawdzałąm sobie w necie ranking i na jego podstawie wybrałam kilka firm :) to rzeczywiście ciekawe i niespotykane, ze aż tak schodzą z ceny. wybiorę się w poniedziałek i się zorientuję :) Kasia, moze to nie czkawka, tylko delikatne kopanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostecka to już wszystko wiesz :) ceny w rampersie są wyższe niż na allegro, ale jak to mówi mój mąż - gwarancje masz na miejscu a nie musisz nigdzie wysyłać. Ja jeszcze nie wiem gdzie kupie to decyzja moich rodziców bo oni postanowili kupić juniorowi wózek w prezencie - 1 wnuk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Gaha u mnie jest to samo - rodzice nie dopuszczają w ogole takiej możliwości, żeby nie kupić nam wózka :D tak sobie teraz pomyślałam, że może jednak nie ma co się upierać na wielofunkcyjny? że moze jednak lepiej pierwszy głęboki z fotelikiem a pozniej kupić oddzielnie spacerówkę? zgłupiałam od tych wózków :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuś800
Hej dziewczyny! ja teraz kończę 29 tydzień i miałam w tym tyg. ostatnie usg, chociaż znając naszą panią doktor.. Pani dr zdziwiona że dzidziuś ma na dole pupe a nie głowę. To akurat wiem i bez usg, bo "widać i czuć" gdzie główka a gdzie kopie. Moim zdaniem ma jeszcze dużo czasu na przekręcenie, chociaż biorę pod uwagę że może tak zostać i będzie cesarka, podobnie jak w 1-szej ciąży. Chyba jeszcze nie pisałam, że mam cukrzycę ciążową. Męczy mnie ta dieta, juz mam wstręt do ryb. W święta też nie poszaleję przy stole;) Najśmieszniejsze jest, że jak zaczęłam stosować dietę, to zaczęłam również przybierać na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuś800
MatkaEV: dostałaś sporo cennych rad w kwestii nie przejmowania się zdaniem innych:) Wiem że chcemy być grzeczne i miłe i nie wypada czasami coś powiedzieć teściowej czy innej osobie która "chce dobrze" , ale miej swoje zdanie i jeżeli jest ono inne niż zdanie np. teściowej, to mów jej o tym, grzecznie i kulturalnie oczywiście, ale stanowczo. Wierz mi że nie warto zaciskać zębów, bo potem będzie znacznie gorzej. Musisz być asertywna. Nie chcę Ciebie straszyć, ale zobaczysz co będzie jak się urodzi wnuczka. To już niestety z własnego doświadczenia piszę- oby u Was było inaczej. Zaczyna się od drobiazgów, ale jeżeli nie będziesz reagowała na bieżąco to ..delikatnie mówiąc wizyty teściowej nie będą przyjemnością;) Jesteś dzielna dziewczyną i co najważniejsze masz wsparcie męża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM.
Kostecka-na 100% to czkawka:-) rytmiczne czknięcia nawet 20-30, nie mógłby tak równiutko kopać i tyle razy:-). Umówiłam się na USG do TOP Medical na Zana, zapytam lekarza czy robić, jak uzna że nie ma potrzeby to nie będę się upierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostecka ja też miałam taki czas że już od tych rankingów, rad itp mieszało mi się w głowie. Stwierdziłam, że nie da się wybrać idealnie. Zdecydowałam się na Lupo i porzuciłam wszelkie poszukiwania bo można zgłupieć. Życie pokaże, czy dokonaliśmy dobrego wyboru :) Nie ukrywam że chciałam wybrać też taki model żeby nadmiernie nie obciążyć rodziców bo mi głupio, zwłaszcza że teściowie na pewno się nie dorzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justaa86 no ja wlasnie po czkawce poznaje jak sie akurat maluch ulozyl :) Jesli u Ciebie czkawka wyczuwalna jest na dole to na pewno jest ulozony prawidlowo :) kostecka co do wozkow, firma Adamex ma model Makalu - bylam nim zainteresowana poki nie zobaczylam go na zywo w rampersie - gondola i siedzisko bardzo nisko polozone co znaczy ze aby wlozyc cos do kosza trzeba sie niezle natrudzic a wyjac pozniej... Jeszcze gorzej. Gondola bardzo malutka i waska, fotelik raczej nie najlepszy i brak mozliwosci wpiecia innego w stelaz, producent nie ma innych adapterow. Co do innych wozkow tej firmy to nie wiem bo pytalam jedynie o ten model. Tako podobno sa bardzo wadliwe, o x-landerach tez sa rozne opinie. Ale z pewnoscia nie ma jednego wozka ktory by odpowiadal wszystkim ;) Co do Rampersa, my wybralismy wozek Baby Design Lupo i jego cena sklepowa to 1299 zl + fotelik 159 zl + adapter 50 zl czyli razem 1500 zl ale facet na wstepie zaznaczyl ze to cena wyjsciowa ktora obnizyl na 1380 zl (na allegro wychodzi 1375). KassiaM. Twoj dzidzius jak najbardziej mogl sie przekrecic, u mnie tez kilka dni temu rano czkawke czulam na dole z lewej strony a po poludniu na gorze pod prawym zebrem i takie zmiany sa u mnie czeste wiec maluch ma jeszcze troche miejsca :) Ja bylam dzis rano na badaniach, pani pobrala mi ten wymaz normalnie w laboratorium na lezance. Drzwi oczywiscie zamknela na klucz ;) Wynik moze byc nawet za 7 dni i wysla go od razu do przychodni wiec bede wiedziala dopiero na wizycie czy mam tego paciorkowca. Trafilam na polozna i pytalam jej co w razie gdy okaze sie ze jestem zarazona i ona mowila ze lekarz powinien dac mi od razu antybiotyk a nie czekac na porod. Co do mojego lekarza... Bylam dzis w Gemini bo maz jest za zwolnieniu na dziecko i musi doniesc zaswiadczenie ze jestem w ciazy i wiecie co? Wchodze do rejestracji a pani mi mowi ze lekarza nie ma w pracy od 3 dni - nie przychodzi, nie dzwoni, nie odbiera i ona nie wie co sie dzieje. Po zaswiadczenie kazala zglosic sie w poniedzialek bo wtedy przyjdzie jakis inny na zastepstwo. Pytam co robic bo w piatek 29 marca mam wizyte i wole jej nie przekladac a ona na to ze jesli lekarza nie bedzie to zapisze mnie gdzies indziej. Wyobrazacie to sobie? Taki nieodpowiedzialny i to ma byc lekarz? Boje sie ze na koniec ciazy bede musiala zmienic ginekologa, no bo co zrobic? Czekac az sie laskawie pojawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mtuśka
może coś sie stało niespodziewane sytuacje zdarzaja sie tez lekarzom , ale dla pacjentek to nie za ciekawa wiadomosc, wspolczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM.
Sisia, dziwna sprawa z tym Twoim lekarzem......A powiedzcie mi, czy trzeba skladac jakies zaswiadczenia do pracy o ciazy i wniosek na urlop macierzynski? Jestem kompletnie zielona w tych sprawach. Pracowalam do 7 miesiaca ciazy, od 8 mam zwolnienie do dnia porodu, oprocz zwolnienia nie skladalam w pracy zadnych zaswiadczen, nikt sie tez o nic nie upominal. Napiszcie prosze jak to wlasciwie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×