Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Gość kostecka
dziewczyny, poleccie mi proszę jakiś dobry tani laktator elektryczny. czy słyszałyście o firmie snowbear albo sisi? kupiłąm ręczny lacta ale dla mnie się nie nadaje niestety i leży nieużywany, odciągam sobie ręcznie ale jest to męczące i sporo pewnie zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka81
o litości, masakra ten biustonosz :) kto to wymyślił? i jaki chwyt reklamowy na gwiazdy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
Kostecka dzieki za info odnosnie monitora, sprawdze w necie:-):-):-):-) a ten biustonosz to jak za przeproszeniem dojarka dla. ....... :-):-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie nie chodzi mi o to żeby dzieci tuczyć na siłe, ale żeby uczyć nawyków które poźniej pozostaja tak naprawde do końca życia. Dziecko dwu letnie np wie że jest głodne i że musi jeść żeby ten głód zaspokoic a nowiorodek który na np 2 dni? nie wiem nic. Moim zdaniem dziecko jak nie je np przez 8 godzin to tak jak człowiek który po tym czasie dopada do lodówki i wyjada to co mu z ręce wpadnie, tak i maluch który jest bardzo głodny i dopadnie cyca i co? -nałyka sie łapczywie mleka ( a powietrza tym bardziej bo jak je sie szybko to tak jest) , NIe wszysko mu sie pozniej odbije i kolak murowana. Poza tym żołądek malucha tez ma jakąs konkretną objętość - naje sie za dużo to i mu sie ulewa jak go do odbicia sie podniesie. Nie chodzi o to żeby sie tu przemądrzac czy coś, tylko po prostu po trzech maluchac i po tym jak ich obserwowałam to wydaje mi sie ze to tak wyglada. Jak nauczymy dziecko jeść regularnie to np. moim dzieciom sie nie ulewało i nie miały zadnych kolek i problemów. Na pewno jedzenie regularne nie jest lekarstwem na wszystko ale na pewno nie zaszkodzi a jedynie może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
KassiaM, dużo tych monitorów było również na tablica.pl w lublinie, więc można odebrać osobiscie. Jednak ja trafiałam na same nieaktualne oferty, ale warto sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
KassiaM, dużo tych monitorów było również na tablica.pl w lublinie, więc można odebrać osobiscie. Jednak ja trafiałam na same nieaktualne oferty, ale warto sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatkaEv fajnie że wszystko poszło tak jak każda z nas by sobie tego życzyła. Czytając taki wpis jak twój nie trudno się nie wzruszyć. Zwłaszcza ja ostatnio z byle powodu płaczę jak na zawołanie, ładna piosenka i już łzy same lecą:) Kostecka, KassiaM ja też mam ten sam model monitora oddechu, nowe są drogie ale na allegro można kupić używany nawet za 80 zł. W tym urządzeniu nie ma się co popsuć. Jedynie wymienić baterię. Sama miałam zamiar kupić na allegro ale ostatecznie odkupiłam od koleżanki za 100 zł, która w tamtym roku urodziła i już nie był jej potrzebny:) Kostecka niezły ten biustonosz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Budzić do karmienia albo karmić na śpiąco, bo nocny pokarm jest inny (ma więcej tłuszczu -ważne dla kształtowania się układu nerwowego) niż dzienny (ma więcej cukru) [tak najogólniej] tak jak przy jednym karmieniu najpierw leci wodnisty a potem gęsty pokarm, dlatego ważna jest zasada "zaczynasz karmić od tego na którym kończyłaś", żeby za dużo wodnistego nie było bo dzieci mają potem problemy z trawieniem/kupką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość: a to tego żeby zaczynac od tego na którym sie kończyło to nie słyszałam .. ale z jednej strony to moze to i prawda logicznie patrząc.. Kostecka : a biustonosz pierwsza klasa, nawet na plaże w takim polecisz jak sie ropędzisz..:) ciakwe jakby sie naszym mężom podobał :']

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta Angelina Jolie w tej aukcji polecająca ten "wspaniały" biustonosz to chyba jakiś żart..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
mężom na pewno opadłby by szczęki... i nie tylko szczęki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahha Kostecka uśmiałam się :D :D :D Matka EV dzięki jeszcze raz, jak mi się przypomni to będę pytać :) Czyli po Twoim opisie stwierdzam, że dobrze robię wybierając tego lekarza, będę spokojniejsza. Choć przyznam szczerze na wizycie trochę mnie krępowało to, ze jest taki młody i przystojny, a ja w takiej krępującej sytuacji, jak musiałam np przeparadować z gołym tyłkiem od fotelu do leżanki z usg, myślałam, że ze wstydu spłonę. Was to już kochane nie dotyczy, ale ja umieram na mdłości ;/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-poziomki- : migdały albo imbir podobno pomaga ( pisze - podobno bo jak byłam okazem nie cierpiącym na żadne ciążowe dolegliwości tylko przy trzeciej ciąży jajek jeść nie mogłam i pic mleka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przyszła do mnie jedna z trzech paczek zamówionych na allegro. Zamówiłam późno w nocy a już dzisiaj kurier był, normalnie szok taki ekspres:) Wzięłam się ostro do kompletowania torby i wyprawki dla dzidziusia:) nawet nie wiedziałam że taką radość mi sprawi odpakowywanie i oglądanie rzeczy które przyszły:) Nie wiem tylko czy wystarczy mi pieluszek tetrowych(10 szt.) i flanelowych (5 szt.) na początek wypiorę i zobaczę jak się będą zachowywały. Najwyżej zamówię więcej ale z drugiej strony to będę używać jednorazowych. Czy ktoś stosował pieluszki newborn firmy Belli? One mają to fajne wycięcie na pępek że nie trzeba wywijać pieluszki. Wiem że to już gdzieś było ale ja tak z szybkim pytaniem (MatkaEv będzie grzmiała:)) ciuszki od rodziny prałyście najpierw w proszku zwykłym? pranie można jedno za drugim zrobić bez wyjmowania z pralki? czy lepiej wysuszyć i dopiero prać drugi raz w płynie dla dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poziomki współczuję mdłości:(, mnie męczyły prawie przez całą dobę do 5 miesiąca z tym że było chłodniej niż teraz więc jeszcze dało się je jakoś znieść. Herbatka z imbiru pomaga tylko ciężko ją było mi dostać w aptece, można używać świeżego. Najlepiej unikaj drażniących zapachów jedzenia, ostrych przypraw i dużo pij wody. Jednak i te sposoby nie wszystkim pomagają. Najlepiej z rana zanim wstaniesz zjeść sucharka lub biszkopta suchego. Ja korzystałam z tego artykułu ale nie zawsze to skutkuje: http://www.ekorodzice.pl/domowe-sposoby-na-nudnosci-i-wymioty-w-ciazy,40,93,978,strona,2.html 19donia84 nie masz czego żałować, ja paskudnie ten pierwszy etap ciąży przechodziłam. Ja z kolei dzisiaj pierwszy raz mam opuchnięte nogi, ale do tego stopnia że kostek nie widzę a te upały zapowiadają do końca miesiąca:( Siedzę właśnie na balkonie i moczę je w misce:) bo nie da się inaczej wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwaaa25
MatkaEv ja też się wzruszyłam czytając Twój opis. Jeszcze raz Gratuluje córeczki no i fajnego męża :) Widac, że ten lekarz i jego ojciec są z powołania :) Mi na mdłości pomagała zimna woda z cytryną i miętą. Piłam jej bardzo dużo. Czytałam gdzieś, zeby przed wstaniem z łóżka zjesc np. biszkopta. No i jesc często i mniejsze porcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatkaEV gratuluje tobie i mężowi oczywiście dobry facet to skarb ja też na szczęście mam takiego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatkaEV gratuluje tobie i mężowi oczywiście taki facet to skarb ja też mam szczęście takiego posiadać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka81
Przy silnych wymiotach czopki torecan brałam, no i częste małe przekąski, na szczescie druga ciąża oszczedzila mi tych rewelacji, chyba tylko 2 razy wymiotowalam, ale pierwsza dała w palnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19donia84 moj ma 10 tyg i tak jak mowie w nocy jest meczarnia bo maly czasem przespi od 20 do 5 a ja i tak musze wstawac bo mam twarde piersi i samo leci, zwykle ok godz 2-3. W dzien zawsze zjada na biezaco. Ja malego juz nie budze na jedzenie, nawet jak sam sie obudzi ok 1-3 to i tak zjada tylko z jednej i najczesciej kilka minut ssie i zasypia. Wieczorem je troszke przed kapiela ok 19 i po kapieli juz porzadnie na noc ok 19.30 - 20. A przybiera na wadze bardzo ladnie bo urodzil sie 2400 g i przez dwa miesiace przytyl 3 kg tylko na piersi. KassiaM to Twoj Michas duzy chlopiec, moj na szczepieniu czyli jak mial rowne 2 miesiace wazyl 5390 g, goni Twojego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matka oczywiście poryczałam się czytając Twoj opis! gratuluje Wam serdecznie! Matka 2 szwy! szybciutko o nich zapomnisz ja mam/miałam 6 zewnętrznych i niezliczoną ilość wewnętrznych i po 3 tygodniach jest na prawdę dobrze więc u Ciebie to szybciutko się zgoi :) W niedziele Nasi mężowie mają 1 dzień ojca, zastanawiam się nad laurką ręcznie robioną z odciskami stóp i rąk Kacpra. Po 3 tygodniach dzisiaj mój mąż wrócił do pracy ;/ najchętniej to bym chciała żeby cały czas siedział z nami w domku i rzucił ta prace hehe ale poczekamy jeszcze z tą decyzją aż wygramy to totka :) kostecka ja mam laktator elektryczny Medela mini electric - kupilam na tablicy używany w świetnym stanie - pomimo moich problemów z laktacją jest super i polecam! dziewczyna od której kupiłam go mówiła że przy normalnej laktacji jej odciągnięcie 120 ml zajmowało jakieś 8 minut!!! Co do mojego karmienia, przyznam się że ostatnio nie przystawiałam małego za każdym razem jak był głodny - ze złości, żalu i chyba zaczęłam się poddawać i układać sobie w głowie że się nie uda. Ale koniec z tym. Upały sprzyjają piciu hektolitrów wody i nie ma wymówek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj była położna i mój Kacper od porodu przybrał 400 gram, waży 3800 cieszę się bo poprzednio przyrost był minimalny. Wytłumaczyła mi różnicę między wzdęciami/gazami/przejedzeniem i kolkami. Kolki - dziecko zaczyna najczęściej histerycznie płakać, machać rączkami i nóżkami, robi się czerwone. Ból może nagle wybudzić ze snu. Kolka może trwać nawet 3 godziny (ten płacz również). Co ważne kolki są cykiczne, występują o określonych porach dniach albo nocy np. popołudniami, lub tylko wieczorami. Sposoby - masaż brzuszka, zataczania kół nóżkami, krople (esputikon? lub inne), położenie ciepłej pieluchy na brzuszku Gazy - objawy podobne, ale nie występują cyklicznie, płacz nie jest zazwyczaj aż tak histeryczny, trwają krócej - zwykle pomaga masaż brzuszka. Pamiętać żeby odbijac po jedzeniu, kłaśc na brzuszku (nie ma miękkim). Tyle połozna w skrócie. Jeju ja tak Naszym maluchom współczuję tych upałów, męczarnia prawdziwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale napisałam po chińsku - za bardzo się spieszę - położna środowiskowa była u nas i to ona wytłumaczyła mi różnice między kolkami i innymi dolegliwościami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieluszek Belli nie polecam sa strasznie sztywne. Rossmanowskie tez maja wyciecie i sa lepsze. Ale fakt faktem zwyklego pampersa tez mozna bez problenu wywinac i problem z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domimama
My mieliśmy hagisy z wycięciem ale to nie pomogło bo pielucha była tak duża że pępek i tak zasłaniała :) a bella happy dają w szpitalu na staszica i faktycznie trochę sztywne ale jak się je pomiętoliło przed założeniem to dawały radę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o dada z biedronki? te newborn są ok? Pewnie na początku będę musiała przetestować i wybrać te które będą najlepsze dla małej:( Nie za bardzo jest sens chyba robić sporych zapasów jednego rodzaju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×