Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Mrufka u nas taki płacz w nocy i intensywne ssanie piersi było objawem zęba w drodze. Ja podawałam czasami smoka, przy ssaniu masował sobie troche dziąsła i był spokojniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam zdjęcia. Zapomniałam rozmiar zmniejszyć na mniejszy. Następnym razem się poprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysia, czyl jaglana jest bezglutenowa? To tez musze ja kupic w takim razie! Teraz udalo mi sie kupic z bibo vity mleczna kaszke kukurydziano-ryzowa z bananami bez cukru - chcialam bezsmakowa ale nie bylo, ale ta ma platki banana tylko dodane a cukru nic. I tak dodaje do niej owoce. Wlasnie chcialam tez wystapic w obronie Pysi ze to o myciu dziewczynek to nie byla jej opinia a jedynie przekazala co wyczytala w gazecie. Iwka dzieki za podpowiedz dot. Wyspy! Chyba juz tam kiedys bylismy ale jakos jesienia, takze wybierzemy sie chyba w najblizszy weekend jesli pogoda dopisze! Dzieki dzieki, super! I sa fajne noclegi jak widze, wiec moze w ogole sie w piatek zapakujemy i pojedziemy na weekend :) Justi a jak lezy Toska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doti, ale masz fajowa core! Fajnie sobie leza razem z Krzysiem :) Pysia Twoj Igorek to kawal chlopa jest! Fajne zdjecie z zapracowanym tata, hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałyście, pół godziny nadrabiania, a niedawno byłam hehe SILIE Ja też nie mam okresu, nie karmię od 3 miesięcy i okresy nie ma. Z tym, że ja zawsze miałam bardzo nieregularny okres i w ogóle jak zaszłam w ciąże to lekarz mówi, że cód. Myśłałam, że się unormuje, ale nie zanosi się na to. Oststnio była dziwna sytuacja, bo chwyciłam za Hula Hop i bardzo energicznie pół godzi obtłukłam swój brzuch i jak poszłam do toalety to okazało się, że wyszły ze mnie takie "brudki" i myślałam, że będzie okres, ale nic z tego :( pewnie resztki z macicy wytłukłam. Ja podaję Tosi Kaszkę Nestle z małą ilością glutenu (jogurtowe i biszkoptowe) są bardzo smaczne. I Mleczno-ryżową bananową, takie lubi najbardziej. Mleka nie znosi ostatnio ale jak widzę to przez te zęby nie chce ssać, bo wszystko co podaję łyżeczką to pięknie je a to co z butli to nie chce. Doti Ale fajny Twój Pysiek :) Igorek też superaśny i powiem Wam, że jak chodzę na spacerki ze swoją Antoniną chudziną, to zaglądam w wózki to 90% to takie grubsze Pysiaki jak właśnie Igorek, więc uważam, że to naprawdę nie jest problem. Sama się zastanawiałam, czy Tosia nie jest za szczupła skoro wszystkie takie Pucołowate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosik, ja należe do tych drobniejszych osób bo mam 160cm i waże 52kg więc dźwiganie takiego klocka to niezły wyczyn. Takie mam już muły że mogłabym spokojnie z Pudzianem rywalizować:) Ta kaszka jest oczywiście bezglutenowa. Ciężko ją w Polskich sklepach dostać bo u nas królują te słodkie kaszki. Dlatego producenci mają czyste zyski bo wiadomo że dzieci lubią wszystko co słodkie i te kaszki bardziej im schodzą niż te bezsmakowe. Jest też kaszka jaglana Hippa, ale też ją ciężko dostać.Więc ja odstawiłam te puste kalorie i nie daje Małemu tych kaszek chociaż też za nimi przepadał. Ja sama jak mu robiłam tą bananową bobovity to już po zapachu mnie odrzucało. A dlaczego?Bo tak zapamiętałam ten zapach z dzieciństwa. Moja mama chyba do 5roku życia mi ją podawała. I to na początku nawet w nocy przez sen.Bleeee. Wiecie co?Przed ciążą byłam nałogową palaczką. Dzień bez papierosa był dniem straconym. Oczywiście przed ciążą rzuciłam bo planowaliśmy maleństwo. A teraz mam nowy nałóg.Dzień bez kafe jest dniem straconym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszki Holle sa w sieci sklepow Piotr i Pawel - w wawie mam ten sklep pod nosem a tytaj musze chyba specjalnie sie wybrac do sopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SILIE ja też okresu jeszcze nie mam. Czasami mam już myśli że jestem znowu w ciąży ( jak coś zabulgocze w brzuchu), aż mnie strach ogarnia. Po porodzie mało plamiłam i krótko a na początku też dostawałam zastrzyki bo mi macica się nie obkurczała.Po pierwszej ciąży też długo nie miałam okresu. Pysia malowanie pokoju to moja zasługa., sama wszystko pomalowałam, Tęcze na całej ścianie (na zdj tylko kawałek). W ogóle to ja wszystkie usterki w domu robię sama (jak jest w miarę możliwości do naprawienia). Jak mówię mężowi że coś się zepsuło to słyszę zaraz i takim sposobem czekam kilka dni na to zaraz więc biorę skrzynkę z narzędziami i naprawiam sama. A że mąż mechanik czesto i mu pomagam w naprawach aut, jakoś lubie grzebać się w tych smarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kaszek ja daje te smakowe na wodę bo na mleko nie chce. Ale też nie jestem z nich zadowolona. Nie wiem jakje zastąpić bo mleka w cyckach się nie najada, mm nie chce za często dawać. Robiłam mu kleik ryżowy z owocami ze słoiczka ale nie za bardzo mu szło muszę jeszcze coś kombinować aby nie dawać tych smakowych bo on lubi je jak są bardzo gęste a to trzeba dużo tej kaszki sypać a wtedy jest bardzo słodka i to mi nie odpowiada. macie jakieś fajne przepisy na deserki albo jakieś podobne kaszki to bym mojemu popróbowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka- no fakt, Lenka ma tez długaśne rzęsy, jak Bambi:) Czasem się jej tak podkręcają, że mała się denerwuje. Widziałam, że z Nestle reklamują kaszkę do picia.Czy któraś z Mam już jej próbowała? Od wczoraj Lence bardzo ropieje oczko:(Od czego to może być?.Przemywam wacikiem z przegotowaną wodą.Jeśli nie będzie mijać to wizyta u lekarza murowana. Justi-ja do spania kładę Lenke na plecach a ona sama przekręca się na boczek. A co w leżeniu na boczku wzbudza Twój niepokój u Tosi? Justi a jak ze zdrowiem u Twojego taty? Doti- dzieciaczki cudowne :) Assiula- jestem pełna podziwu dla Krystianka, mojej Lence to jeszcze daleko do takich akrobacji:) Co do malowideł na ścianie to moja siostra namalowała Lence drzewo(jest całe białe) na pół ściany. Siedzi na nim różowa sowa i ptaki, są dwie wiewiórki:) Widziałam w Jysk zasłonki w różowe sowy i świetnie by pasowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosik - a sprawdzałaś w internetowym Piotr i Paweł? Zdaje się w Gdańsku mają, to może ci dowiozą? pysia - fajny ten twój Igorek :) No kawał chłopa, to fakt, ale Ania też ma takie micheliny na nóżkach, więc luz. I mają taką samą pieluszkę w żyrafy, he, he! :) Moja zakres ruchowy ma taki jak Igorek plus od dwóch dni podnoszenie zadka do góry doszło. Podobno tłuścioszki mają trudniej i są nieco w tyle za resztą. A Ania przecież starsza od Igorka. doti - Krzychu również fajowy i spory jak na prawdziwego faceta przystało :) Chyba ma ciemne oczka? Julcia super laska :) Moja też nie chce tych kaszek na mm. Ja robię owoce obgotowane i zmiksowane i kombinuję. Albo kleik ryżowy na wodzie plus owoce, albo do tych ciepłych owoców daję kleik kukurydziany albo kaszkę kukurydzianą i miksuję razem. assiula - ale Krystian już siedzi ładnie! u nas się nie zanosi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj dzis 6 miesięcy! Zrobił mi prezent i śpi od 10, w domu max 45 min zawsze sobie drzemke strzeli. A mnie głowa strasznie boli. Krystian w nocy 2 razy mnie obudził za to moj M chrapaniem 4 razy. Dzis ma nocke nareszcie. Taka jestem zła ze powiedziałam mu ze w pokoju będzie spał bo ja nie wyrabiam. A chrapie coraz gorzej. Pogoda fatalna wieje i zimno jest. Moj tak z dnia na dzien zaczął siadać a juz z nim nie ćwicze od paru dni. Mam wizytę u rehabilitantki 1.07 zobaczę co powie. Misia naprawdę podobni z M jesteście bardzo. To chyba przeznaczenie :) Moj juz taki pulpecik chyba nie jest. Troche sie wyciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.. cos czuje jakby mnie bolal brzuch tak jak na okres...oby oby:) ja zaraz do pracy lece (pracuje na 1/4 etatu) od lutego do 1 lipca :) wiec jeszcze kilka dni. maly budzi sie w nocy co 2 godziny...a potrafił nawet co 1 godz! jakas masakra.. a wczesniej tak ladnie spal ale z tego co czytam to u niektórych z was jest podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śliczne zdjęcia i super chłopaki!! assiula faktycznie,mniejsza pyzula z Twojego Krystiana- chyba pilates działa ;-) u nas dziś fatalnie gorąco. już spuchłam jak balon. i do tego rozdrażniona jestem jak..cóż prawie zawsze tylko bardziej. druga noc z rzędu do doopy- przemyciłam od 2.30 Tośkę do łóżeczka bo inaczej oka bym chyba nie zmrużyła. ładnie zasypia za to w nocy budzi się z takim płaczem na raty jakby ją ze skóry obrzynali..najgorsze, że nie wygląda mi to na zęby, ani na skok. to przez to że nie może sobie znaleźć pozycji do spania! nie umie się porządnie ułożyć na boku a oczywiście tylko tak chce spać. nawet ja ją ułożę i tak się wierci kończąc na plecach i bek. ja się wykAŃczę. pytałam jak Wasze leżą bo dla mnie Moja leży jak połamana. to nie jest naturalna pozycja- tak mocno odgina główkę w tył że wygląda jakby głowa była odseparowana od ciała, makabryczny widok! do tego wypina pupcie i tak próbuje spać. nie wiem czy robi tak aby utrzymać równowagę czy dlatego że przynosi jej to ulgę.boję się że ona sobie krzywdę robi nie wspominając, że śmierdzi mi to napięciem mięśniowym na kilometr! zrobię dziś w nocy zdjęcie tej pozy i pokażę jutro pediatrze, bo idziemy w południe. może i jako lekarz nie panikuje ale z drugiej strony niech oceni. muszę też kupić te gąbczaste puzzle bo Mała właśnie wali stopami o podłogę. miałam dziś robić pierogi ruskie ale zwyczajnie mi się nieeeee chceeeee za gorąco. ciasto ze śliwkami zrobię, o. iwka jak się przestaje karmić piersią???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silie a Ty już przesyłałaś zdjęcia bo nie pamiętam? ja od 2tyg (prawie) nie biorę pigułek i też jestem ciekawa kiedy przyjdzie @. ale jak do tej pory nie zauważyłam u siebie oznak jajeczkowania więc chyba jeszcze poczekam sobie na comiesięczny "prezencik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do łóżka (nie do łóżeczka) przemyciłam,czyli spała z nami, jeezooo znowu mózg mi się zawiesił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi u mnie szymon przez jakiś czas spał z główką odchyloną do tyłu i pupką. Wtedy gdy zaczynał przekręcać się na brzuszek z pleców. Wyginał wtedy tą główkę aby przeciążyć ciało i się przekręcić. Gdy nauczył się już przekręcać normalnie to zniknęło i spanie z główką do tyłu też. A teraz jest tylko pupka do tyłu a główka jż normalnie (ta pupka to chyba w mamusie już tak zostanie - bo to moja ulubiona pozycja do spania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justi - przecież silie nie dostała dostępu do maila... przestaje się karmić piersią przestając karmić, he, he! :) Ja po prostu przestałam odciągać mleko i tyle. Zanikło po około miesiącu. Jak więcej karmisz, to trzeba stopniowo wydłużać przerwy w karmieniu i ściągać tylko trochę dla ulgi. mrufka - posłałam ci rozpiskę dokładną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliberek ale Twój Szymek ma fajowe włosy:)Uroczy:) Assiula no teraz to już musisz mieć oczy dookoła głowy. Bardzo szybko rozwija się Krystian. Iwka mój też jest z 27 tyle, że grudnia.Ta moja neurolog co kazała ćwiczyć Małego pewnie też by Anie kazała ćwiczyć bo np. w 7miesiącu nie przekręca się z brzuszka na plecy a powinna. Moim zdaniem to chore troche. Każde dziecko rozwija się przecież we własnym tempie. Ona trzyma się sztywnego programu co kiedy niemowle powinno, a jak nie umie to migiem na rehabilitacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam filmik ale Krystian nie chciał usiąść może innym razem sie zdecyduje a teraz robił sprezynke ( tak mówimy), wydawał jakieś dźwięki godowe no i chciał chyba juz wstać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysia - Ania się przekręca z brzucha na plecy, ale niechętnie i w 90% przez jeden bok. Wczoraj chyba z 5 minut tak się miotała brzuch-plecy-brzuch-plecy... i gadała coś do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silie rzeczywiście nie dostała jeszcze danych na maila, jeśli się zgadzacie możemy to szybko zmienić :) Iwka wielkie dzięki, czy z tymi 20% ryczałtowych kosztów to jest pewne? nie muszę zbierać do nich paragonów czy faktur i wpisywać w księgę przychodów i rozchodów? zaraz luknę nowe zdjęcia bo dziś nie mam na nic czasu młody albo płacze, albo wymiotuje, jak dałam mu brzoskwinie z jabłkiem to po drugiej łyżeczce postanowił złożyć reklamacje, zwrócił mi nawet kaszkę ze śniadanka, a teraz po obiadku (no ponad 45 minut po) dałam mu wody do popicia, a ten się zakrztusił i zareklamował obiadek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrufka - według mnie tylko jeśli ponad kwotę wynikającą z 20% chciałabyś mieć koszty uznane to musisz mieć kwitki. Ale to 20% daje niewielką różnicę finalnie tak na prawdę, około 100zł chyba, więc i tak wychodzi pierwszy wariant najkorzystniej. Jak się zdecydujesz, to najlepiej już konkretnie w jakimś biurze rachunkowym rozmawiać. Zadzwoń po prostu do jakiegoś okolicznego i spytaj, pewnie ci powiedzą tak po prostu bez kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka Igor to w ogóle z brzucha na plecy. Może ze 3 razy mu się udało ale to i tak przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. Parę komplementów a jak człowieka ucieszą aż milej mi się zrobiło. Mój się z brzuch na plecy przewróci w ostateczności. Jak miał 3mc to kładłam go na brzuszek a on fiku miku i z powrotem na plecach a teraz jest odwrotnie jak leży to tylko na brzuchu ale i tak większość czasu siedzi to najlepsza pozycja teraz chce wstawać. Myślę że on też pominie faze raczkowania tylko od razu zacznie chodzić tak jak jula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×