Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Mufinka_81 ogólnie mówił, że im mniej tym lepiej ale nie można przekraczać dawki dobowej podanej na opakowaniu. a co przeziębienia pęcherza to już miałam jak leżałam- masakra, noce nieprzespane i skoczyło się na antybiotyku (Duomox), pomogło,ale najpierw musiałam zrobić posiew moczu żeby sprawdzić jakie bakterie mnie dopadły. Teraz biorę 2-3 urosepty zapobiegawczo i piję herbatkę żurawinową. Taka pogoda deszczowa i wietrzna jest najgorsza na pęcherz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kupujecie może M jak Mama? ja mam 4 numery i powiem Wam bardzo fajne pismo, takie z praktycznymi radami i co najważniejsze wielu lekarzy się wypowiada i doradza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
ja dostałam od siostry cała reklamówke M jak mama z tamtego roku,i innych poradników, kupiłam dwa "swieże " numery ale w nich jest dokładnie to samo co w tych od siostry , takze bede sobie stopniowo przegladac co i jak:)) śmigam dziewczyny do spania bo dzis cały dzien na necie siedze, juz mnie plecy bolą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lyella
Ja tez się zaraz kładę - dobranoc! A co do wózka to ja mam roan marita i u nas sie dobrze sprawdził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Woadam tylko na chwilkę, zaraz wyjeżdżam w Góry troche odpocząć. Jejku widzę,że już przeglądacie wózki, strasznie są drogie. Ja chyba odkupię od znajomej. Dziewczyny, ja byłam wczoraj na usg. Dzidzia ma 5 cm i wyglądała lekarzowi na dziewczynkę, ale to jest dopiero początek ciąży i jeszcze się nie nastawiam. Najważniejsze, że wszystlko ok. Tak jak pisałam, miałam ciążki okres za sobą i się troszkę denerwowałam. B@siek myślę, że będzie ok, a ten twardy brzuch to już twoja paranoja. Daj znać. Uciekam... Buziaczki dla Was wszytskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co lekarz to inne zdanie
mój kategorycznie zabrania uroseptu wolno tylko urinal no i nospa w 1 trymestrze wg niego to niedobry pomysl, rozpulchnia szyjke i moze dojsc do infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,ja dziś mam wolne i sobie leniuchuję:-) Ja też mam obrączkę z diamentem już ponad trzy lata i nic sie z nim nie dzieje,dobrze się trzyma a w ogóle jej nie zdejmuję-zmywam,kompie się,śpie:-) Dziś u mnie 12 t1dz:-) dobrze się czuję,mam więcej energii:-) no ale dalej nie jem mięsa martwie sie czy przez to nie zabraknie mojemu maleństwu jakiś witamin. Ja tez juz bym najchetniej coś kupowała:-)ale jeszcze się chyba wstrzymam-najlepiej by było poznać juz płeć wtedy wiedziałabym co kupować.Może dziś przejdę sie po sklepach i zorjetuje sie w cenach i modelach wózków :-) Miłego dnia zyczę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o dzieki ze mnuie przygarnelyscie. ja tez bralam apap bo wyrobic na bol glowy nie moglam w 13 tyg. ale to juz ani oklady ani nic nie pomoglo wiec po 10 godz meczenia sie skusilam sie niechetnie na apap i pomoglo w pol godziny... tez jestem anty slub wiec nie wypowiem sie na temat obraczek.dla mnie to nic nie zmienia. kochamy sie i tyle z papaierem czy bez. b@siula widze ze mialas problemy z twardym brzuszkiem. mi tez sie czasem wydaje ze robi sie twardy. dlaczego to takie niebezpieczne? mozesz cos o tym napisac? to juz kobietki nosicie ciazowe ubranka? ja w jeansy za bardzo sie juz nie mieszcze wiec posilkuje sie leginsami. ale co bedzie dalej? co ja nosic bede. apropo kupowania to moj chlopak jak sie dowiedzial ze jestem w cizy lozeczko kupil w 7 tyg... i dotlumaczyc nie szlo ze to za wczesnie. a wozek byla okazja ze dostalsmy za darmo xlandera z nosidelkiem wiec ten zakup mamy z glowy... a wozki naprawde maja kosmiczne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) trochę mnie nie było, ale byłam 2 tygodnie w Bułgarii na urlopie ;) u mnie wszystko ok. 13 tydzien wczoraj byłam w klinice Sodowskiegona usg genetycznym (prawie ruda spytałam dla ciebie o płytkę - biorą 10 zł za nagranie) z maluchem wszystko ok :)wszystkie pomiary prawidłowe, przezierność, kości, mózg, serducho, przepływy, jakieś komory w mózgu, cuda na kiju :) wszystko prawidłowe ;)ma caaałe 6,7 cm :D kawał byka. i pięknie sie ustawił do pokazania płci, ale gamoń mały wepchnął sobie pępowinę między nogi i lipa, a byśmy już wiedzieli termin 5 marzec aa i czkawkę miał bidok przez całe badanie, aż nogi prostował tak nim rzucało :P apap mozna brać jak najbardziej, ja w tej ciązy wziełam juz 6 albo 8 - nie pamietam dokladnie - tabletek. moj lekarz tez poleca urinal zamiast uroseptu, urinal to tylko wyciąg z żurawiny a urosept to chemia jakby nie bylo, a tej w pierwszym trymestrze trzeba unikac aa a propos ;) weszłam w drugi trymestr :D :D mdłosci minęły mi ponad tydzien temu, moge jesc wszystko ;) i kiedy chcę hehe. czasem mam dni słabosci, gdy nie mam siły wstac z lozka, ale generalnie w wiekszosci czasu czuje sie swietnie :) Joaro - bardzo współczuję straty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na temat obrączek tez sie nie wypowiem ;) bo dla mnie obrączka nie powinna miec zadnego kamyka, no i preferuję obrączki z żółtego złota, nie lubię mieszanych - ale to oczywiscie kwestia gustu ;) i dobrze, ze jest taki wybór to kazdy znajdzie cos dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki. Jak tam wasze samopoczucie? Ja na szczęście nie mam takich silnych bóli głowy, współczuje tym co mają, na razie nie musiałam brać żadnych leków przeciwbólowych, jedynie kilka razy nospę bo brzuch bardzo mnie bolał. Ja bardzo często łapię zapalenie pęcherza także kupiłam sobie już odpowiednie, luźne majtusie ciepłe co bym nie umarzła bo teraz pogoda zdradliwa jest. Ja tak jak pisałam nie wchodzę już w żadne swoje spodnie prócz szerokich pump i leginsów, wszystko co chce włożyć na siebie albo zatrzymuje mi się na biodrach, które znacznie się poszerzyły, albo jak już wcisnę na siebie i się zapnę to bardzo uwierają w powiększony brzuch. Moja teściowa kupiła mi wczoraj 2 pary spodni ciążowych w C&A na super promocji, w sumie zapłaciła coś ok 60 zł, jedne były przecenione ze 160 zł na 60, a że jeszcze jakieś talony miała ze zniżką to po groszach wyszło. Niestety mimo rozmiaru 34 spodnie są dużo za szerokie w nogawkach, także będę musiała je mocno zwęzić. Wczoraj odkryłam, że na allegro są bardzo fajne spodnie ciążowe w cenie od 30-60 zł także pewnie coś zamówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaaa cieszę się, że wakacje się udały. To świetne wieści przywozisz dla nas, super, że wszystko ok z dzidzią, aż Ci zazdroszczę tego widoku malucha, ja mam to usg 11 września i już nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meea ja tez bylam na usg w 13 tyg i zal mi jak czytam tu jak wszystko ladnie widzialas. ja chodze na nfz a pani doktor ma takie usg ze w 13 tyg to nie widzialam gdzie glowa gdzie tylek... i oczywiscie zdjjakbym chciala to musze prywatnie do niej isc. kurde bo jakbym nadal mieszkala tam gdzie rok temu to bym mialal wszystko i zdjecia i pekne usg a tu opieka zdrowotna jest taka ze szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja jeszcze w jeansy sie wcisne ale za mocno mnie cisna. i tak sie martwilam ze to dopiero 15 tydz a ja juz sie tak poszezylam a uda biodra to naprawde masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja powiem wam ze czasem mnie boli głowa ze zmęczenia, szczególnie ostatnio jak dzieciaki siostry dawały mi w kość, ale nigdy nie był to taki ból że zdecydowała bym sie na branie leków, mam paracetamol zwykły ale sie powstrzymałam. Pare razy za to nospe brałam na mazurach jak mnie brzuch zaczynał pobolewać. Też mam co do niej jakieś wątpliwości czy nie szkodzi ale wszędzie piszą że można no to skoro tak piszą. My byliśmy wczoraj u tej kobity i mamy 2 propozycje na obrączki. Poszukam wam podobnych i wrzuce zdjęcia. Heh nawet nie było trudno znaleźć, pierwsze to takie : http://www.yes.pl/obraczki_slubne/44429-zlote-obraczki-ZO-Z-R04-OBR-905 szerokość ta sama tylko nie 7g a 10g a drugie to takie : http://www.apart.pl/files/cbiz_img/img_prod7073_0_m.jpg z tym że białe złoto w środku jest polerowane i ogólnie nie jest taka bardzo duża różnica jak tu na zdjęciu że jest białe i zółte, bardziej sie zlewa i delikatniej wygląda, szerokosc jest tak samo 6mm i 10g Jest tylko problem, ja chce 1 diemencik w mojej a babka mi mówi że ciężko będzie przerobić z cyrkonią jest łatwo bo płaska a diamencik tylko w wypukłych a z kolei ona nie ma wypukłych dwu kolorowych i sie robi problem. Najlepsza jest z tego cena, za dwie obrączki te 1 1500zł +150zł za diamencik +grawer a za 2 1100 zł +itd oczywiscie cena za 2szt, czyli około 1tys taniej niz w sklepie mam a do tego więcej złota itd, ale no jeszcze nie wybralismy bo dopoki kwestia brylancika sie nie rozwiąże to bedzie ciężko wybrać bo nie chce z niego rezygnować W ogóle jaki miałam sen w nocy, ogólnie przechodzą mnie myśli i obawy żeby dziecko było zdrowe i nie miało jakiś wad genetycznych czy coś, wiem że tak nei będzie ale sie martwie i myśle czy nie skusić sie na to usg prenatalne tylko nie wiem gdzie sie to robi i td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia04021991 u mnie dzisiaj 9t 6dz przed ciążą ważyłam 46 kg teraz 49, te 3 kg poszło mi w brzuch, piersi i biodra, uda zostały bez zmian, ale o jeansach swoich mogę już zapomnieć, ja zawsze nosiłam dość obcisłe rurki także nie ma szans na wbicie się w nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy to macie dobrze bo nawet jak przytyjecie 15 kg to nic nie widac a ja jak przed ciaza 58 kg to jak przytyje 15 to sie nie rusze. ja tak sie martwie bo ostatnio w tv sie takich chorych dzieci naoogladalam i teraz sie boje przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kancialupka - noo to czeka cię wspaniałe przezycie :) super doswiadczenie naprawde! kasiu - ja to badanie robiłam prywatnie, mają wspaniały sprzet - dlatego tak dokładnie wszystko widac tak czytam o waszych wagach 43, 46 kg... matko ja tyle w podstawówce ważyłam... ale ja mam 178cm wzrostu... czy jest ktos równie wysoki? bo mi glupio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pierwszej ciazy startowałam z 72 kg.. przytyłam 24... do porodu szłam ważąc 96 kg!!!! schudłam potem do 66 :D :D i tak się ładnie trzymałam. a teraz dziwnie na początku roku przybrałam pare kg i znów zaczełam ciążę z wagą 72 kg na razie przytyłam 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze te 72 jest mi pisane jako waga do zajscia w ciaze :P :D cholera wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tak samo 48 kg to ważyłam w podstawówce, przed ciażą mi sie przytyło i wazyłam 63 kg teraz waże 62 a w zeszłe wakacje 55...a wzrost 163 Ehh zaczynam panikować z tymi badaniami ale no bądzmy logiczni, w rodzinie nie ma chorób genetycznych, my zdrowi, młodzi, więc nie ma powodu do strachu. Siostra urodziła 2 zdrowych dzieci i w podświadomości wiem ze i ja urodze zdrowe, ale z każdj strony szczególnie na tym piekielnym tvn pokazują te chore dzieci i nachodzą mnie takie myśli. Swoją drogą bardzo nie lubie tych reklam. Współczuje tym dzieciom i rozumiem że trzeba im pomagać ale te reklamy są okropne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaaa ja mam 176cm więc też mała nei jestem i nigdy filigranowa nie byłam, narazie 11tc5d i jestem -5,5kg ale to chyba zacznie się zmniejszać, bo przeszły mi mdłości i niestety wraca apetyt na słodkie. Słuchajcie kiedy zrobić usg (na dobrym sprzęcie) żeby było widać płać bo strasznie ciekawa jestem? jak byłam w sobotę to powiedział gin, że bobas jeszcze jest za mały, ale nie jestem przekonana czy na lepszym aparacie nie byłoby widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu - widzisz, jakby maluch moj nie wepchnał sobie pępowiny między nózki to juz bym widziała. a to równy 13tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtiii ja mam bardzo podobną obrączkę do tej pierwszej, którą pokazałaś z tym, że cała jest z białego złota, też podzielona na takie 3 paseczki jakby, dwa paski zewnętrzne były takie fajne matowe, piaskowane, niestety już po 2 miesiącach się wypolerowały i wyglądają jak ten w środku. Hania_85_05 chodzi Ci o zwykłe usg czy takie 4d? Bo z tego co wiem już na tym etapie ciąży jak dziecko dobrze się ustawi to na 4d widać płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaaa a Twój gin to ma taki wypasiony sprzęt czy raczej normalny? bo nie wiem czy faktycznie poczekać kilka tygodni i pójść do swojego, czy poszukać czegoś lepszego prytanie i zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
hejka ja dopiero sie wygramoliłam z łóżka, lenistwo jest niesamowite:)) ale dzis nie będzie tak łatwo bo siostra z dzieciaczkami przyjeżdza także bedzie co robić:)) co do wagi to moja przed ciążowa była najwieksza jaka mogła kiedykolwiek być, zaczynałam od 65 przy 157, ale to mi sie tak przytyło po odstawieniu plastrów od poczatku roku +5 teraz 14 tydz a ja -2 kg, ale juz teraz chyba się wyrówna i będzie szło w góre, bo brzuch juz nieźle wypięło:)) ja do lekarza ide 6 wrzesnia i myśle że juz lekarka płeć zobaczy jak się dobrze dzidzius ułoży. Gdzieś czytałam że jak lekarz ma dobry sprzęt i sprawne oko to juz w 13 tyg wyluka:)) obrączki te w drugim linku, my mamy podobne tylko całe z żółtego złota,z diamencikiem, tez mielismy "piaskowane" niestety to po czasie sie wyciera i obrączki sa teraz normalne gładkie. dziś chyba wystartuje juz w spodniach ciążowych, bo chłodniej, a w "swoje" już nie właże, choc jakos tak mi sie wczesnie jeszcze wydaje na takie stroje, ze to jeszcze nie tak ciążowo wyglądam;) miłego dzionka i jak najlepszego samopoczucia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu - moj gin ma średni sprzet, pomiary zrobi, ale dokładnie wszystkiego nie widac i sam stwierdził juz przy pierwszej mojej ciąży, ze on płci nikomu nie mówi, bo przy tym sprzecie moze się pomylic a potem będą pretensje. więc jego nawet nie pytam ;) usg genetyczne robiłam w klinice ponoć najlepszej na śląsku - sprzęt mają genialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×